Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα, καλή εβδομάδα σε όλες! Πώς περάσατε;

Εμείς μια απ'τα ίδια, μόνο που Κυριακή πρωί μετά την Εκκλησία πήγαμε σε μια κουμπάρα μου για καφέ και το μεσημέρι σε άλλη κουμπάρα μου για φαγητό. Ήταν αφιερωμένη στις κουμπάρες η μέρα! Ωραία περάσαμε, καλά φάγαμε, τα μεγάλα παίξανε με την ψυχή τους (μόνο αυτά είχαμε πάρει- τα υπόλοιπα στην πεθερά).

Αφού ξεράθηκαν στον ύπνο μετά, ξύπνησαν κατά τις 8, έφαγαν, μπάνιο τα είχα κάνει ευτυχώς και κατά τις 10 ξανακοιμήθηκαν:eek::-D. Αυτάααα... Για σήμερα μουσακά από την πεθερά μου!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα κοριτσακια κ καλη εβδομαδανα εχουμε.

περιστερακι καλη προσπαρμονη στον παιδικο! Αυτες οι πρωτες μερες ειναι λιγο περιεργες κ απο ψυχολογικης αποψης κ απο αποψη οργανωσης σπιτιου μιας κ εισαι συνεχεια περα δωθε κ σε ολα.Λιγο υπομονη κ σε λιγες μερουλες ο μικρος περιστερουλης δεν θα ξεκολαει!

Εβιρακι τι καλουδια ειναι αυτα παλι!! γεια στα χερια σου!!

Φωτεινη μου με το καλο η βαφτιση σας! Κ εγω περσυ στο μικρο ειχα τον παπου στα τελευταια του κ αυτο το αγχος ειχα. Οσο για τα ρουχα ασε πονεμενη ιστορια. Κ εγω απο περσυ εχω βαλει κιλα κ εχω μια ντουλαπα γεματη κ δεν μου κανει τιποτα.Να δω ποτε θα το ραψω ....

Αρνικολ τι τυχερηπου εισαι που εχεις καλη πεθερουλα κοντα κ σε βοηθαει με τα παιδια κ το φαγακι! Σουπερ ο μουσακας!

Παραμυθενια κ σενα το κοτοπουλακι σου δεν παει πισω γιαμι γιαμι!!

Εμεις χτες φαγαμε κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο κ για σημερα εφτιαξα γεμιστα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα,γεματο σκ ειχαμε παλι,πηγαμε να ψωνισουμε τα σχολικα της μεγαλης και σημερα κανει 7 ωρο το καλο μου,εχω ενα αγχος οταν σχολασει να δω τι θα μου πει..Την Πεμπτη θα εχω και τα αποτελεσματα απο τον παιδικο αν θα παρουνε τον Α.

Αντε να δουμε θριλερ εχει καταντησει!!Κατα τα αλλα ολα καλα,τρεχω με τα πιτσιρικια με δουλειες του σπιτιου με εξωτερικες δουλειες γενικα τρεξιμο :P

για σημερα εκανα γιουβαρλακια για να φαει και η ξανθουλα,ελπιζω να μην μου τα φτυνει στα μουτρα χαχαχαχαχαχα

Καπου εδω γυρω θα ειμαι φιλια σε ολες

υγ: ποσο πολυ μου αρεσει αυτος ο καιρος


:-D

Link to comment
Share on other sites

Επισης σας εχω γκαλοπ..Μου χαλασε το πλυνητριο ρουχων και ειμαι σε αναζητηση καινουριου μεχρι 500Ε και 7κιλο αν γινετε..Το μονο μου θεμα ειναι οτι πρεπει να ανοιγει απο πανω λογω ελλειψης χωρου,αν γνωριζετε καμια καλη μαρκα πειτε μου παρακαλω

Γιατι το δικο μου της ariston αντεξε μονο 6χρονια(βεβαα εχει πλυνει ουουοουουου)


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα και καλή εβδομάδα!

Σας ευχαριστώ όλες σας πάρα μα πάρα πολύ για τις ευχές σας για καλή προσαρμογή του γιόκα μου στον παιδικό.Αμήν!Σήμερα τον πήγαμε πρωί πρωί,τον αφήσαμε και θα τον πάρουμε σε λίγο.Δεν ήταν και πολύ θετικός όπως τις προηγούμενες ημέρες.Βέβαια έκλαιγαν πολλά πιτσιρίκια και αυτό ίσως λειτουργεί σαν ντόμινο στα μικρά.

Να σας πω την αλήθεια μου λείπει και αγχώνομαι,αλλά κάνω δουλειές να ξεχαστώ.

Από φαγητάκι έρχουμε μπριάμ,κοτόπουλο και μπιφτέκια από τις προηγούμενες μέρες,μην πάνε στράφι...

Πιστεύω να καταφερνω να μπαίνω πιο συχνά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πείτε ιδέες για να μαγειρέψω αρνάκι μπούτι, κατά προτίμηση στο φούρνο.

Με πατάτες με κριθαράκι με χυλοπίτες με μακαρόνια χοντρά ;)

Επίσης μπορείς να το κάνεις και με μουστάρδα

http://syntagesmamas.blogspot.gr/2011/05/blog-post_09.html

το έχω φτιάξει μια φορά έγινε πολύ καλό αλλά ο αντρούλης δεν είναι τόσο μοντέρνος και δεν του άρεσε


:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας κι από μένα.

Δε μαγειρεύω σήμερα μιας και περίσσεψε φαγητό από χτες. Μόνο λίγα μακαρόνια θα φτιάξω για συμπλήρωμα στο κρέας.

Βρε κορίτσια, λίγο νωρίτερα τα χρειάστηκα. Έτρωγα κάτι δαμάσκηνα φρέσκα και όπως στραβοκατάπια, προσπάθησα να βήξω αλλά μου έβγαινε ένας διαφορετικός ήχος κι αντί να βγει έξω το κομμάτι πήγε κάτω. Το κακό τώρα είναι ότι δεν ξέρω αν πήγε στο στομάχι ή στον πνεύμονα. Τι μπορεί να πάθει ο άνθρωπος (ειδικά όταν είναι μόνος του), από το ένα δευτερόλεπτο στο άλλο.

Καλημέρα, καλή εβδομάδα σε όλες! Πώς περάσατε;

Εμείς δεν πήγαμε πουθενά. Με μόνη εξαίρεση την εκκλησία τη μέρα του Σταυρού. Γυρίσαμε στο σπίτι 12.30 γιατί σχόλασε περίπου 12.15. Εδώ είναι χορταστική η εκκλησία. Τα μειονεκτήματα είναι ότι αν κάποιος ξυπνήσει σχετικά νωρίς μένει νηστικός μέχρι το μεσημέρι και δεν αντέχει εύκολα, δεύτερον πρέπει να υπάρχει μαγειρεμένο φαγητό ήδη, (δεν το ξανακάνω το λάθος να πάω πρώτα στην εκκλησία και μετά να μαγειρέψω) και τρίτον μετά τρέχουμε σαν παλαβοί να πιούμε μια γουλιά καφέ μεσημερικάτικα και να προλάβουμε το μαγείρεμα και το μάζεμα του σπιτιού.

Εβιρακι τι καλουδια ειναι αυτα παλι!! γεια στα χερια σου!!

Σ' ευχαριστώ Τζένη μου.

Την Πεμπτη θα εχω και τα αποτελεσματα απο τον παιδικο αν θα παρουνε τον Α.

Εύχομαι να είναι θετική η απάντηση και να τον πάρουνε.

Επισης σας εχω γκαλοπ..Μου χαλασε το πλυνητριο ρουχων και ειμαι σε αναζητηση καινουριου μεχρι 500Ε και 7κιλο αν γινετε..

Δυστυχώς εγώ δε γνωρίζω για να σε διαφωτίσω.

Δεν ήταν και πολύ θετικός όπως τις προηγούμενες ημέρες.Βέβαια έκλαιγαν πολλά πιτσιρίκια και αυτό ίσως λειτουργεί σαν ντόμινο στα μικρά.

Σίγουρα επηρεάστηκε από τα άλλα παιδάκια.

Να σας πω την αλήθεια μου λείπει και αγχώνομαι,αλλά κάνω δουλειές να ξεχαστώ.

Όταν θα προσαρμοστεί ο μικρός θα σου φύγει αυτό το άγχος που δεν είναι άδικο.

Πείτε ιδέες για να μαγειρέψω αρνάκι μπούτι, κατά προτίμηση στο φούρνο.

Η Άννια έδωσε πολύ ωραίες ιδέες. Να συμπληρώσω μόνο:

Στη λαδόκολλα με μπόλικο σκόρδο, αλατοπίπερο, λάδι, λεμόνι, ρίγανη κι αν θες και κομματάκια φέτας.

Στη γάστρα με παρόμοια υλικά συν κρασί. Αν θες, υπολογίζεις το χρόνο να βάλεις πατάτες περίπου 1-1.30 ώρα πριν το σβήσεις.

Στο ταψί με πατάτες και υλικά: κρασί, σκόρδο, κρεμμύδι, αλατοπίπερο, λάδι, λεμόνι, ρίγανη, δεντρολίβανο ή θυμάρι και προς το τέλος αλείφουμε με μουστάρδα το κρέας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον το κλασικό θα κάνω, με πατάτες στο φούρνο. Έλεγα να το φτιάξω με φασολάκια, αλλά θα μου στείλει η πεθερά μου φασολάκια σήμερα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλή εβδομαδα!

Χρονια Πολλά και στις Σταυρουλες και τους Σταυρους! Το ειχα ξεχασει! Ντροπη μου!

Καπαμα αρνακι ισως; Ωραια η ιδεα με τη μουσταρδα αλλά συμφωνα με το δικο μου αντρα οχι στο αρνι. Αυτο το κρεας δεν πρεπει να το χαλάμε ποτε. Θα το δοκιμασω σε χοιρινο μαλλον.

Άννια μου μακαρι να παρουν το παιδακι σου στον παιδικο. Κι εγω σε αναμονη ειμαι. Για πλυντηριο που ρωτησες τιμη δεν ξερω αλλά εχουν οι δικοι μου καμια 10ετια ενα Brandt κι εχει βγει καλό. Κι η δικια μου μαμα πλενει πολυ.

Σημερα εφτιαξα μια ταπεινη μακαροναδα με κιμα. Νοιωθω πολυ κουρασμενη και τα κεφια ειναι λιγο πεσμενα οπότε δεν το κουρασα το θεμα.

Φιλακια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια! Καλή βδομάδα:P

Ιδέες για το αρνάκι δε θα πω... νομίζω σε καλύψαν πλήρως τα προηγούμενα ARNIKOL... εγώ πάντως θα το προτιμούσα λεμονάτο με πατάτες στο φούρνο και σκορδάκια μέσα στο κρέας... σλούρπ το λέω και τρέχουν τα σάλια μου!:tongue:

Eviri πρόσεχε κοπέλα μου! είναι και μεγάλα τα κουκούτσια των δαμάσκηνων! πάντως μη φοβάσαι, θα πάει εκεί που πρέπει;).... και εγώ το σκέφτομαι καμία φορά που τρώω μόνη μου... αν τυχόν και μου κάτσει τίποτα, κανείς δε θα πάρει χαμπάρι! μέχρι το απόγευμα που γυρνάει ο άντρας μου! ευτυχώς που τηλεφωνιόμαστε συχνά στη μέρα!

ΦΩΤΕΙΝΗ ελπίζω να βρείτε σύντομα λύση για τα βαπτίσια! καταλαβαίνω ότι σε έχουν κουράσει πολύ! και οι συγκυρίες δεν είναι και ότι καλύτερο;)

Το Σαββατοκύριακο ήταν πολύ γεμάτο για εμάς... Σάββατο είχαμε παιδικό πάρτυ, οπότε φύγαμε από νωρίς και την Κυριακή βαπτίσια... ευτυχώς είχε μαγειρέψει η πεθερά μου χτες και φάγαμε εκεί...σήμερα κάνω αρακά με ρυζάκι.

Φιλιά σε όλες και σε όσες δεν ανέφερα.... είμαστε πολλές τώρα πια... και ξεχνάω πολύ... οπότε μη με παρεξηγείτε:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

Εγώ σήμερα και αύριο είμαι σπίτι με άδεια γιατί ξεκίνησε σήμερα ο μικρούλης μου σταθμό. Πήγαμε με λίγη γκρινίτσα αλλά σαφώς καλύτερα από πέρισυ! Ελπίζω μέχρι το τέλος του μήνα να πηγαίνουμε γελώντας!

Το πρωινό μου περασε με εξωτερικές δουλειές κι ένα καφεδάκι στα γρήγορα με την Μεταξία.

Πριν από λίγο έπεσε για ύπνο ο μικρουλης μου και η Κωνσταντίνα διαβάζει. Τηγάνισα ψαράκια που έπιασαν ο μπαμπάς μου με τον άντρα μου στο Πευκί που είμασταν το Σαββατοκύριακο.

Παω να διαβάσω τα νέα σας....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

να την χαιρεστε Αγγελικη μου την κορακλα σας! πολυχρονη να ειναι!

να είσαι καλά κοριτσάκι!

Καλησπερα!

Λαλίστατες ειστε βλέπω! Ευγε! Ζωντανεψε το καφε!

Πραγματικά ζωντάνεψε, τι καλά!

Αγγελικούλα να χαιρεσαι την κορουλα σου! Να ειναι γερη κι ευτυχισμένη κι εσυ να την καμαρώνεις παντα!

Ευχαριστώ Φωτεινούλα μου! Κι εσύ να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!

Σημερα δε μαγειρεψα γιατι η μαμά μου εφερε γεμιστα.

Μπράβο στην μανούλα!

Για τη μικρη ειχα μακαρονακια κι ετσι βολευτηκε. Καθοταν ο μικρος διπλα μου την ωρα που ετρωγα και πηγε να μου αρπαξει την ντοματα. Μακαρι να βγει αυτος ευκολος στο φαγητο.

Σου το εύχομαι!

Αφου δεν ειχα μαγειρεμα βρηκα την ευκαιρια να κανω διαφορες εξωτερικες δουλειες. Πηγα στην εκκλησια και κανονισα τη βαφτιση 27/10. Ελπιζω να μη μου το αλλαξουν ακομα μια φορα. Έχει καταντησει σηριαλ αυτη η βαφτιση.

με το καλό να είναι!

Πηγα και λαικη και πηρα γαυρο κι εχω ξεκινησει τη διαδικασια για να τον κανω μαρινάτο αλά Νινα (μερσι για τη συνταγη). Πηρα λιγο για να δω αν θα πετυχει και βλεπουμε. Χθες σιδερωσα 3,5 πλυντηρια και μου εχουν μεινει άλλα τοσα ειμαι σιγουρη.

Μην μιλάτε για σίδερο....

Φιλάκια σε όλες και καλό ΣΚ

Γεια και από μένα...

Καλέ τι λαοθάλασσα είναι αυτή;

Μπήκα να πω ένα "γεια"και βλέπω με πολύ χαρά ότι το καφέ μας ζωντάνεψε ξανά.

Είδες? Περίμενε να αρχίσουν τα σχολεία!!!

Δυστυχώς χάνω τη μισή μέρα,δύσκολη βρε παιδιά η σχολική ζώη χαχαχαχα,στο σπίτι επικρατεί το χάος...σκόνη,άπλυτα,ασιδέρωτα,από φαγητά απλά πράγματα...Ελπίζω να βρούμε γρήγορα το ρυθμό μας γιατί σε λίγο-αμα συνεχίσω έτσι ως νοικοκυρά-βλέπω να πιάνουμε άραχνες,κατσαρίδες,όλα τα συμπαθή ζωάκια...

wellcome to the club Περιστέρω!

Καλησπέρα κορίτσια.

Αγγελική να χαίρεσαι την κορούλα σου, να είναι γερή και ευτυχισμένη!:D

Ευχαριστώ Νίνα μου! Κι εσύ να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Το πως εκνευρίζομαι όταν με πετάει έξω!!!!

Εβιράκι ευχαριστώ για τις ευχές σου για τα γενέθλια της κόρης μου! Να χαίρεσαι κι εσύ τις κορούλες σου!

Ιωάννα brand είχα κι εγώ για 14 χρόνια και βγήκε πολύ καλό. Έπλενα να φανταστείς σχεδόν κάθε μέρα!

Φωτεινούλα και Ιωάννα ελπίζω να έχετε καλά νέα από τους σταθμούς!

¨οσο για την βάφτιση του μικρούλη σου Φωτεινούλα μην στεναχωριέσαι! Κάθε εμπόδιο για καλό δεν λένε?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πώς είστε;

'Αντε, Εβιρί, μας ήρθε κι από δω λίγο φθινόπωρο, έτσι για να μάθω να σε ζηλεύω!:rolleyes:

Αγγελική τι κάνει η Μεταξία;

Αυτό με την καθαριότητα παιδιά είναι ένα θέμα... αλλά μου λέει η συνάδελφος εδώ ότι όταν μεγαλώσουν τα παιδιά και φύγουν, θα έχω το σπίτι καθαρό και ήσυχο, αλλά δε θα μ'αρέσει γιατί θα είμαι μόνη μου...:cry:Δίκιο έχει...πρέπει να χαλαρώσουμε...

Για σήμερα μαγείρεψα το αρνάκι με πατάτες στη φούρνο, σκορδάκι, ρίγανη, λεμόνι, έβαλα αντικολλητικό χαρτί και οι πατάτες βγήκαν σταν τηγανητές, ξεροψήθηκαν κιόλας, ο Βασ έφαγε και κατευχαριστήθηκε! Αύριο τι θα φάμε:confused:

Ξέχασα: μαγείρεψα και για την μπέμπα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...