Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αγγελικούλα καλημέρα! Τις τελευταίες μέρες, η αλήθεια είναι ότι μου κάνει κάτι τέτοια απρόβλεπτα. Σα να καινε πολυ οι αντιστάσεις...δεν ξέρω αν το λέω και σωστά.

Καλή δουλειά, ωραίο φαγητό!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Αννα με το καλο!! Ωραιο φαγακι κ εσεις!

Αγεγλικη μου περαστικα στην κορακλα σου! Ωραιο κ το λεμονατο ! Νομιζω καλυτερ μα επουρε η ρυζακι παει αλλα οτι αποφασισει ο λαος!

Φωτεινη μου τελεια τα νεα με την προσαρμογη της μικρης! Μπραβοοο! Καθε μερα θα δεις θα ειναι κ καλυτερα! Κ εγω φασολαδα εφτιαξα για σημερα. Για να φαει ο αντρας σου παλι μηλοπιτακια συμαινει πως εγιναν καταπληκτικα.Μπραβο χρυσοχερα.

Οσο για την ενδυμασια την βαφτισης νομιζω πως πρπ να το αφησετε λιγο ακομα γιατι ο καιρος τα τελευταια χρονια εχει τρελαθει .Ωπς κ να εχει παντος οχι εντελως καλοκαιρινο νομιζω.

Αρετουλα μακαρι να εχετε καλα νεα στο γιατι σημερα με την μικρουλα! Αχχ ατιμη τι μου εκανες με αυτη την σοκολατοπιτα!! Αυτο που λες για τον φουρνο , ετσι ειναι κ της μαμας μου, αρπαζει πολυ ευκολα κ ειδικα κουλουρακια που δεν θελουν κ πολυ ωρα ψησιμο θελουν πολυ μεγαλη προσοχη.Η καλυτερα απο την αρχη τα βαζεις σε λιγο χαμηλοτερη θερμοκρασια να ξενοιασεις.

Εχεις δικιο για την περκα δεν λεει κ πολλα.Αν το φτιαξεις ετσι που σου ειπα αστη στο λεμονι-μουσταρδα να μαριναριστει αρκετα να καλυφθει η μυρωδια.

Νινα γεια στα χερια σου κοριτσι!!

Εβιρακι κ εσεις ψαρακι χτες ε? δεν εχω φαει ποτε πανγκασιους ...

Εγω χτες μαγειρεψα οπως εγραψα κ πριν φασολαδα.Εχουν μεινει κ σουτζουκακια γι ατα μικρα κ εγω θα φαω φασολακια απο την Δευτερα κ θα την φαω αυριο την φασολαδα μου.

Τραχανα τους βαζω γλυκο που βραζοντας γινεται πολυ μαλακος κ δεν τσιμπαει στο λαιμο οπως ο ξινος.Εμεις στα μερη μου συνηθιζουμε πολυ κ το κοτοπουλο χωριατικο μαγειρεμενο μαζι με τραχανα ξινο, πολυ ωραιο γινεται.

Επισης καμια φορα αντι τραχανα τους βαζω κριθαρακι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

καλημέρα κορίτσι!

Αγεγλικη μου περαστικα στην κορακλα σου! Ωραιο κ το λεμονατο ! Νομιζω καλυτερ μα επουρε η ρυζακι παει αλλα οτι αποφασισει ο λαος!

Ευχαριστώ Τζενάκι! Χτες έκανε ένα 37,6 αλλά ήπιε ντεπόν και δεν ξαναέκανε πυρετό. Σήμερα αισθανόταν καλύτερα αλλά πήρε μαζί της ένα ντεπόν στο σχολείο σε περίπτωση που αισθανθεί άσχημα μέσα στην μέρα.

Μάλλον με πουρέ θα το φάνε το κοτοπουλάκι. Το ρύζι δεν τους το έβαλα σαν επιλογή γιατί χτες έφαγαν γεμιστά που είχαν ρυζάκι.

Οσο για την ενδυμασια την βαφτισης νομιζω πως πρπ να το αφησετε λιγο ακομα γιατι ο καιρος τα τελευταια χρονια εχει τρελαθει .Ωπς κ να εχει παντος οχι εντελως καλοκαιρινο νομιζω.

Θα συμφωνήσω! Κάτι σε δύο κομμάτια τύπου κοντομάνικο μπλουζάκι ή πουκάμισο με σακάκι ή μπολερό θα ήταν ότι πρέπει γι΄αυτήν την περίοδο.

Τραχανα τους βαζω γλυκο που βραζοντας γινεται πολυ μαλακος κ δεν τσιμπαει στο λαιμο οπως ο ξινος.Εμεις στα μερη μου συνηθιζουμε πολυ κ το κοτοπουλο χωριατικο μαγειρεμενο μαζι με τραχανα ξινο, πολυ ωραιο γινεται.

Επισης καμια φορα αντι τραχανα τους βαζω κριθαρακι.

Ο τραχανάς είναι από τις αγαπημένες μου γεύσεις! Να φανταστείς όταν ήμουν μικρή επειδή δεν έτρωγα το ρύζι η μαμά μου έφτιαχνε σόύπες με τραχανά. Ψαρόσουπα, κοτόσουπα, κρεατόσουπα, όλες με ξινό τραχανά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια αχ με ρημάξανε τα σουτζουκάκια χτες!!Πέθανα στην καούρα,επιτέλους γύρισα το λάπτοπ στα ελληνικά!!Σε λίγη ώρα θα φάω και θα πάω σπίτι σιγά σιγά έρχεται ο καλός μου το απόγευμα,θα εφοδιαστώ και φασολάκια από την μανούλα χαχα..

Κορίτσια πόσες είσαστε από Αθήνα?


HXNKp2.png

zYAup2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι καούρες με είχαν ταλαιπωρήσει κι εμένα σε όλες τις εγκυμοσύνες! Τουλάχιστον βγήκαν με πολλά μαλλιά όλα τα παιδιά μου! χαχαχα

Ξέχασα να πω: κεφτεδάκια με σάλτσα και ρύζι από την πεθερά μου. Για αύριο πάλι θα μεριμνήσει η πεθερά καθότι δουλεώ και απόψε οπότε μόνο για την μπέμπα προλαβαίνω να μαγειρέψω.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια αχ με ρημάξανε τα σουτζουκάκια χτες!!Πέθανα στην καούρα,επιτέλους γύρισα το λάπτοπ στα ελληνικά!!Σε λίγη ώρα θα φάω και θα πάω σπίτι σιγά σιγά έρχεται ο καλός μου το απόγευμα,θα εφοδιαστώ και φασολάκια από την μανούλα χαχα..

Κορίτσια πόσες είσαστε από Αθήνα?

Κανένα χαμομηλάκι κάνει τίποτα? Δεν είχα καούρες σε καμία εγκυμοσύνη και δεν ξέρω πως αντιμετωπίζονται.

Εγώ μένω Πειραιά.

Αυτές οι καούρες με είχαν ταλαιπωρήσει κι εμένα σε όλες τις εγκυμοσύνες! Τουλάχιστον βγήκαν με πολλά μαλλιά όλα τα παιδιά μου! χαχαχα

Ξέχασα να πω: κεφτεδάκια με σάλτσα και ρύζι από την πεθερά μου. Για αύριο πάλι θα μεριμνήσει η πεθερά καθότι δουλεώ και απόψε οπότε μόνο για την μπέμπα προλαβαίνω να μαγειρέψω.

Αρετούλα σταθερή αξία η πεθερούλα! Μπράβο της που σε βοηθάει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κουριτσια!! με τέτοιο θέμα που υπάρχει δεν θα μπορούσα να μην ζητήσω την γνώμη σας!

ετοιμάζομαι για παστιτσάκι σήμερα και θα στείλω και στην πεθερα σημερα!!!:shock::shock::shock::shock:

εχει καμια κανένα μυστικούλη για υπέροχο παστιτσάκι που ξετρελαίνει πεθερες?... εκτός απο το κλασσικο που ξέρουμε όλες..!!

κατι ξεχωριστό που να μπαινει στο κιμα ας πουμε!!

ή καμια παραλλαγη!!!:rolleyes:

καθε φορά που τις στελνω κατι λέει... εεε ωραιο αλλα πολύ ζαχαρη(οταν είναι γλυκο) 'η πολυ λάδι ή αν έριχνες λιγοτερο αλατι θα ήταν καλύτερο.... την αλλη φορά σιγουρα θα το κάνεις καλύτερο!!...

θελω αυτη τη φορά να μην μπορει να πει τιποτα....!!! χε χε χε!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

για πεστε λοιπον...!!!:?::?::?::?:

__________________


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να είσαι καλά! Είσαι σίγουρη ότι η πεθερούλα όντως βρίσκει κάτι ... στραβό στην μαγειρική σου και δεν το κάνει επίτηδες? Δηλαδή όσες προσπάθειες κι αν κάνεις θα βρει κάτι αρνητικό να πει?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ARNIKOL Στον κιμά βάζω κανέλλα και γαρύφαλλο. Βοηθάει αυτό;
μμμ.... γαρυφαλο ε?... θα το δοκιμάσω ευχαριστω!!
ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 Να είσαι καλά! Είσαι σίγουρη ότι η πεθερούλα όντως βρίσκει κάτι ... στραβό στην μαγειρική σου και δεν το κάνει επίτηδες? Δηλαδή όσες προσπάθειες κι αν κάνεις θα βρει κάτι αρνητικό να πει?
ναι μωρε η σπαστικια!!:D:D:D

όλο κατι στραβό θα βρει να πει!!!... ακομα και να μην το πιστευει μια φορα να ακουσω αααα πολύ ωραίο!!! ΠΟΤΕ!!

όλοι λένε για κατι οτι είναι ωραίο (όχι πάντα εχω και τις αποτυχίες μου)

αλλα αυτη ποτε!!

δε βαριεσαι θα το στείλω και οτι γίνει!!...;)

ευχαριστω πάντως κορίτσια!!

αρχιζει η εκτέλεση!!!:tongue:


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!

Santibel στα μακαρονια βαζω ελαχιστο κιμα και λιγη φετα και στην μπεσαμελ βαζω αφου γινει τριμμενο κεφαλοτυρι.

Αρετουλα ζηλευω σοκολατοπιτα. Κριμα να μην εισαι κοντα μας. Όσο για τα κουλουρακια δεν πειραζει. Μηπως εχει χαλασει ο θερμοστατης του φουρνου; Εσυ αποφασισες τι θα φορεσεις στη βαφτιση της μπουμπους;

Τζενακι εμενα μου αρεσει ο ξινος τραχανας αλλά στον αντρα μου οχι. Αυτος εχει συνηθισει εναν σταρενιο (σαν πληγουρι μοιαζει εμφανισιακα) που κανουν στα μερη του. Γιαυτο σε ρωτησα. Δεν εχω δοκιμασει γλυκο τραχανα σε γιουβετσι. Κατοχυρωνεται ως ιδεα.

Αννα με το καλό να γεννησεις. Καλά εκανες και πηγες στη μαμα σου. Υπομονη με τις καουρες αλλά δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν ειχα ποτε.

Νινα μπραβο που τολμας αυτοσχεδιασμους. Εγω δεν τολμω γιατι πρεπει οπωσδηποτε να υπαρχουν καποιες σταθερες στο φαγητο μας.

Αγγελικη ζηλευω πουρε.

Σημερα εφτιαξα σουπιες με ρυζι για εμας και ψαρακι για τη μικρη. Μολις σερβιραν φαγητο στο σταθμο επαθε υστερια και με ζητουσε. Με φωναξαν και την πηρα και φυγαμε.

Περιστερακι, Δωρα τι κανετε; Η Καντυ μας; Η Φεφη μας;

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Α ξεχασα να σας πω. Χτες το απογευμα μου ειπε ο αντρας μου πως τα μηλοπιτακια ειναι πολυ ωραια κι αν τα ξαναφτιαξω να βαλω και περισσοτερη γεμιση. Και εφαγε τα τελευταια κομματια:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...