Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Εβιρακι δεν πειραζει γι ατις πατατες , καλα ειναι κ τα μακαρονια.Την εχω πατησει κ εγω ετσι 2 -3 φορες με φαγητο του παιδιου.Οσο για το Γρμανικο συστημα τι να πω , τι αλλο θα ακουσουμε απο δαυτους! Ελεος!!

Αρετη μου πολυ ωραιο το φαγακι σου! Εγω δεν βαζω λεμονι μονο αλατι κ ελχιστο λαδακι κ γινονται μουρλια!

Φωτεινουλα μου καλη ειναι κ η καταψυξη. Εγω εβγαλα σημερα ετοιμο σπανακι με πρασα κλπ για να κανω το απογευμα σπανακοπιτα κ θα βγαλω κ λιγες φακες για το συζυγο κ σπαω το κεφαλι μου τι να φτιαξω α φανε αυριο τα παιδια!Ειχα στο πλανο κριθαρακι με κιμα αλλα πεειδη φαγανε το παστιτσιο την Κυριακη κ την Δευτρα δεν θελω παλι.

Νινα μου χρυσοχερα εισαι! Ωραια τα κεφτεδακια!! Εγω αρχισα επισημα διαιτα οποτε τηγανιτα ουτε με το μακαρονι δεν θα τα βλεπω... οχι οτι κανω κ συχνα τηγανι σπιτι ...

παραμυθενια πολυ ωραιο γινεται το μοσχαρακι με τις μελιτζανες!

Εγω για σημερα εχω μπαμιες λαδερες.

Για αυριο θα κανω την σπανακοπιτα να παρει κ ο μικρος μαζι στο σχολειο κ δεν ξερω τι αλλο οπως εγραψα πριν ,συνοδευτικο της πιτας....

Γυρισα σπιτι χτες εβαλα τις μπαμιες κ επιασα κ εγω το σιδερο 2 πλυντηρια σιδερωσα κ εχω αλωμενο κ αλλο .. Ε μετα περασα λιγο την κουζινα κ το μπανιο , συμμαζεψα περασε η ωρα πηγε 7:30 .Μετα βολτα με τα παιδια γυρισαμε 9 + σπιτι...Περναει η μερα κ δεν το καταλαβαινω δυστυχως κ ολη μερα τρεχω σαν το Βεγγο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Φωτεινούλα σε καταλαβαίνω με το σίδερο! Κι εγώ έχω δύο πλυντήρια να σιδερώσω και έχω να βάλω κι ένα το απόγευμα που θα γυρίσω από την δουλειά :confused:

Αρετούλα θα δοκιμάσω κι εγώ να φτιάξω τις πατατούλες στον φούρνο για να αποφεύγω το τηγάνι.

Τζένη το κριθαράκι μπορείς να το φτιάξεις και με κοτόπουλο στον φούρνο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Νίνα στείλε ταπεράκι please!!!!!!

αχχχ αυτή η απόσταση! να σουν πιο κοντά!:P

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Αν και είναι αρχή ακόμη, τα πράγματα δείχνουν καλά. Ελπίζω να τη δεχτούν σιγά-σιγά και ως φίλη οι συμμαθήτριες και συμμαθητές. Εδώ έχουν ένα σύστημα, που κατά τη γνώμη μου είναι βλακώδες. Όταν το παιδί αρρωσταίνει ή για κάποιο λόγο χάνει το μάθημα, τότε δεν μπορεί να πάρει οποιοδήποτε παιδί τηλέφωνο, αλλά μόνο τα συγκεκριμένα που θα υποδείξει η δασκάλα ή που θα ζητήσουν τα ίδια τα παιδιά. Πέρσι όμως, στο προηγούμενο σχολείο δεν το είχαν αυτό το σύστημα. Κάθε σχολείο έχει τη δική του πολιτική στη Γερμανία.

Για να γίνω σαφέστερη, η δασκάλα φτιάχνει σε μια φωτοτυπία μια λίστα με τα ονόματα, τις διευθύνσεις και τα τηλέφωνα των παιδιών, τα οποία όμως θα σχηματίζουν είτε δυάδες, είτε τριάδες μεταξύ τους και τη δίνει στους μαθητές. Έτσι, όταν ένα παιδί αρρωσταίνει, θα μπορεί να τηλεφωνεί μόνο σε κάποιο από τη δική του δυάδα/τριάδα κι όχι σε οποιοδήποτε άλλο παιδί.

Σήμερα λοιπόν, έγιναν οι τριάδες και οι δυάδες και τα περισσότερα παιδιά διάλεξαν τη δική τους παρέα, ενώ η μικρή Εβιρίνα έμεινε απ' έξω. Η δασκάλα την έβαλε σε μία τριάδα με δύο άλλα αγόρια τα οποία ακόμη ούτε τα ξέρει στο όνομα. Ελπίζω μέρα με τη μέρα να αποκτήσει φιλίες εκεί μέσα.

Απίστευτοι αυτοί οι γερμανοί... είναι τελικά στρατιώτες σε όλα τους... μήπως να βάλουν και κανένα αστυνομικό να επιτηρεί? ελπίζω η μικρή να βρεί σιγά σιγά παρεούλα!

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα θα φτιάξω για πρώτη φορά μοσχαράκι με μελιτζάνες... Ελπίζω να βγει καλό...

Γιατί να μην βγεί?:P στη χύτρα θα το κάνεις?

Καλημέρα!

Νινα ολο σαλτσες φτιαχνεις αλλά εισαι αδυνατη βρε παιδι μου! Ευγε! Σε ζηλευω (με την καλή εννοια).

Το σκαρί μου είναι τέτοιο... αν δεις τί τρώω κάθε μέρα, δεν θα το πιστεύεις!:tongue:

Σημερα θα παιξει φαγητο καταψυξης μπας και σιδερωσω τιποτα παλι γιατι δεν με παιρνει. Μονο τη σουπιτσα του μικρου θα φτιαξω.

Φιλακια σε όλες

ggeny στο φούρνο τα έκανα όλα... και τις πατάτες και τα κεφτεδάκια... βγήκαν σαν τηγανητά, ούτε που το κατάλαβαν!

Σήμερα και εγώ με προηγούμενα φαγητά θα την βγάλω... έχει ένα πιάτο από όλα... θα κόψω και μία σαλάτα και είμαστε κομπλέ!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην βγεί?:P στη χύτρα θα το κάνεις?

Στη χύτρα το μοσχαράκι, στο φούρνο οι μελιτζάνες (δεν ήθελα να τις τηγανίσω) και στο τέλος θα τα αναμείξω και θα τα αφήσω να βράσουν λίγο μαζί.


jbssp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα μπιφτέκια στο φούρνο με πατάτες και λίγα στριφτά τυροπιτάκια. Έβγαλα φωτο το πυρέξ (που δε φαίνεται) και το τυροπιτάκι το πήρα στο εσωτερικό του για να δείτε ότι βγαίνει τραγανό με κενό ανάμεσα στο τυρί και το φύλλο. Αν όμως, τα σκεπάσει κανείς όσο είναι ζεστά τότε μαλακώνουν.

89c1.jpg

fn74.jpg

Μ'αρεσει που δεν πτοεισαι! Εγω θα ειχα απογοητευτει και ακομα θα 'κλαιγα τις πατατες...:rolleyes:

Όχι Αρετή μου, δεν πρέπει να στενοχωριόμαστε για πράγματα που διορθώνονται. Εγώ ευτυχώς, είχα το χρόνο να φτιάξω δεύτερο φαγητό.

Τι συστημα ειναι αυτο:confused::eek:

Άστα.

Σήμερα θα φτιάξω για πρώτη φορά μοσχαράκι με μελιτζάνες... Ελπίζω να βγει καλό...

Δε σε φοβάμαι εσένα, πάντα μαγειρεύεις πολύ ωραία. Αυτό θα σου ξεφύγει;

Σήμερα θα φάμε κοκκινιστό μοσχαράκι με πουρέ.

Αααα ωραιότατο φαγητό.

Εβιράκι αυτό το σύστημα είναι τελείως κουλό! Ρε παιδί μου πόσο δύσκολα κάνουν τα πράγματα αυτοί οι άνθρωποι? Άλλος ένας λόγος που δεν τους χωνεύω!

Νομίζω ότι το κάνουν επίτηδες επειδή έμαθαν ότι ήρθα εγώ εδώ.

Εβιρακι τι περιεργο συστημα ειναι αυτο; Κουφο εντελως. Ελεγχουν ακομα και ποιος θα σου δωσει τα μαθηματα οταν λειπεις; Έλεος!!!

Είναι όντως κουφό.

Καλή πορσαρμογη στη μικρη Εβιρινα για μια ακομη φορα. Ελπιζω να πανε ολα καλά.

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Όσο για τις καμενες πατατες στειλτες εδω. Μου αρεσουν οι καμενες πατατες φουρνου (δεν παω καλά το ξερω)

Μια χαρά πας. Γιατί νομίζεις ότι εγώ τις πέταξα; Τις έφαγα και μου άρεσαν κι όλας όπως ήταν ξεροψημένες.

Αρνικολ πως κανεις τις πατατες σαν τηγανητες στο φουρνο; (Αληθεια η νηστεια δεν τελειωσε του Σταυρου; )

Η Αρετή εννοεί τη νηστεία της Τετάρτης και Παρασκευής την οποία τηρώ κι εγώ. Τουλάχιστον στο κρέας και στο ψάρι. Κάποιες φορές αποφεύγω να τρώω και τυριά, αλλά όχι πάντα.

Εβιρακι δεν πειραζει γι ατις πατατες , καλα ειναι κ τα μακαρονια.Την εχω πατησει κ εγω ετσι 2 -3 φορες με φαγητο του παιδιου.

Βασικά, έχω υιοθετήσει από τον Έβιρο ένα ρητό που μου λέει συχνά, ότι: όποιος εργάζεται κάνει λάθη, όποιος κάθεται δεν κάνει κανένα λάθος. Αφού η δική μου εργασία είναι το φαγητό και το νοικοκυριό θα κάνω κι εγώ τα λάθη που δικαιούμαι. Κι έτσι δε με πειράζει.

Οσο για το Γρμανικο συστημα τι να πω , τι αλλο θα ακουσουμε απο δαυτους! Ελεος!!

Κάθε φορά κι εγώ έτσι λέω, μέχρι που ακούω κάτι καινούργιο, για να ξαναπώ την ίδια φράση.

σπαω το κεφαλι μου τι να φτιαξω α φανε αυριο τα παιδια!Ειχα στο πλανο κριθαρακι με κιμα αλλα πεειδη φαγανε το παστιτσιο την Κυριακη κ την Δευτρα δεν θελω παλι.

Εγω για σημερα εχω μπαμιες λαδερες.

Κράτα λίγες και για μένα που μ' αρέσουν.

Απίστευτοι αυτοί οι γερμανοί... είναι τελικά στρατιώτες σε όλα τους... μήπως να βάλουν και κανένα αστυνομικό να επιτηρεί?

Σσσσσ μίλα πιο σιγά μη σ' ακούσουν και το κάνουν κι αυτό.

ελπίζω η μικρή να βρεί σιγά σιγά παρεούλα!

Χρειάζεται χρόνο Νίνα, τα άλλα παιδιά έχουν ήδη τις δικές τους παρέες. Ελπίζω κι εγώ το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν τιμητική τους χθες τα κεφτεδακια!

Εβιρί μου, μόνη σου έφτιαξες τη ζύμη; Αν όχι , δώσε συνταγούλα. Φωτο πώς έβαλες;

Για σήμερα, έχει μείνει φακόρυζο και λίγα κεφτεδάκια με δυο πατατούλες, διαλεγουμε και τρώμε.

Καλημέρα!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

πωπω Εβιρι!! Πολυ λαχταριστα φαινονται τα τυροπιτακια! κ τα μπιφτεκια δεν πανε πισω!

Αρετη κ εγω σημερα οτι εχει περισεψει.Λιγες μπαμιες,λιγες φακες, εκανα χτες κ μια σπανακοτυροπιτα κ εχει μεινει μισο ταψι, εκανα κ για τα παιδια λιγο κοτοπουλο με λαχανικα κ μια χαρα.

Εγω θα φαω τσιπουρα με μαρουλοσαλατα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα γρήγορα, γιατί έχω τρεξίματα σήμερα:tongue:

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 ναι τελείωσα επιτέλους με τις καρέκλες:tongue:. Ιδού το αποτέλεσμα:

Το πριν

bwgr.jpg

και το μετά

du0x.jpg

Τα λέμε αργότερα κορίτσια.

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Σήμερα τρώμε λίγο σπανακόρυζο που έμεινε από προχθές και κοκκινιστό μοσχαράκι από χθες. Ότι θέλει ο καθένας τρώει!

Εβιράκι πολύ ωραία φαίνονται, και σίγουρα είναι, τα τυροπιτάκια σου! Βάλε συνταγή όπως σου είπε η Αρετούλα.

Το ρητό του άντρα σου το ασπάζομαι κι εγώ αλλά δυστηχώς δεν ισχύει για΄όλους!

Αρετούλα και Τζένη κι εσείς λίγο από όλα ε? Έτσι γίνεται συνήθως τις Παρασκευές!

Νίνα πολύ ωραίες οι καρέκλες! Χρυσοχέρα!

Σας χαιρετώ για την ώρα, να πάω να δουλέψω λίγο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Παρασκευη σημερα! Άντε να χαλαρωσουμε λιγο το ΣΚ.

Νινα πολύ ωραιες οι καρεκλες. Χαρα στην υπομονη σου με τη λεπτομερεια της διχρωμιας! Κι ο κηπος πρεπει να ειναι ωραιος ιδιαιτερα την ανοιξη

Εβιρι συμφωνω με τον Εβιρο. Να το πω και σε μια φιλη μου που αγχωνεται με το παραμικρο; Καλά τα τυροπιτακια δειχνουν θαυμασια (και ειμαι σιγουρη οτι ειναι)

Πως ειναι τα μικρα σας; Θα ξεκινησω και τη μικρη απο Τριτη παιδικο. Δυστυχως δεν φαινεται φως στο τουνελ στο δημοσιο σταθμο οπότε καταληξαμε σε ιδιωτικο. Θα ηθελα να αποφυγω το εξοδο αλλά τη μικρη πλεον δεν μπορω να την απασχολω οπως θελει και τη λυπαμαι που δεν κανει ολα οσα την ευχαριστουν.

Σημερα φτιαχνω κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες. Φτιαχνω και καποιες πατατουλες αλά Αρνικολ μηπως και καταφερω την κορη μου να τις φαει γιατι θελω να αποφευγω τα συχνα τηγανητα.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Φωτεινή!

Καλά κάνεις και την ξεκινάς την μιρκή σου σταθμό! Κρίμα που δεν τα καταφέρατε με τον δημόσιο αλλά όπως είπες είναι κρίμα να την κρατάς σπίτι την στιγμή που θα παίζει και θα μαθαίνει πολλά πράγματα στον σταθμό!

Καλή αρχή λοιπόν!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα φάβα και λουκανικοτυροπιτάκια. Μου είχε περισσέψει ζύμη από χτες, αλλά δεν είχα άλλη φέτα να βάλω και φύλαξα το ζυμάρι στο ψυγείο. Έτσι είπα να μην το κρατήσω για τη Δευτέρα γιατί θα το ξεχνούσα. Έβαλα τυρί γκούντα και κομματάκια από σαλαμοπάριζα κι έφτιαξα στο ίδιο σχήμα με τα χτεσινά.

y8k7.jpg

Εβιρί μου, μόνη σου έφτιαξες τη ζύμη; Αν όχι , δώσε συνταγούλα.

Μόνη μου την έφτιαξα και είναι πολύ εύκολη.

Υλικά:

Ζύμη: 2φλ. αλεύρι για όλες τις χρήσεις, περίπου 1φλ νερό, 1,5κουτ. σούπας λάδι, 1,5κ. γλυκού αλάτι. Σπορέλαιο για το λάδωμα του φύλλου και του ταψιού.

Γέμιση: Φέτα, αυγό, πιπέρι (προαιρετικά δυόσμο). Άλλη γέμιση μπορεί να είναι με γκούντα και σαλάμι ή με λουκάνικα ή με οποιαδήποτε προτίμηση.

Εκτέλεση:

Βάζω το αλεύρι σε λεκάνη και ρίχνω πρώτα το λάδι. Νομίζω, ότι γίνεται καλύτερο το ζυμάρι αν ρίξω πρώτα το λάδι και μετά το νερό. Αφού ανακατέψω το λάδι με το αλεύρι, ρίχνω το αλάτι και μετά λίγο-λίγο το νερό, ώστε να πετύχω μια ζύμη αρκετά μαλακή, που ίσως και να μου κολλάει λίγο στα χέρια. (λίγο όμως) Αυτό δεν πειράζει γιατί όταν θα ανοίξουμε το φύλλο θα βάλουμε αλεύρι για το άνοιγμά του και θα σφίξει, αλλά θα παραμείνει μαλακό ταυτόχρονα.

Το ζυμώνω και το αφήνω σε μια άκρη για 1 ώρα. Δεν το βάζω σε ζεστό μέρος, απλά πάνω στον πάγκο της κουζίνας για να ξεκουραστεί. Μετά αλευρώνω το τραπέζι και το ανοίγω σε πολύ λεπτό φύλλο, χωρίζοντάς το σε δύο κομμάτια κι αλευρώνοντάς το κι αυτό κάθε φορά που γίνεται μεγαλύτερο.

Το κάνω αρκετά λεπτό, μόλις το ανοίξω, το λαδώνω σε ολόκληρη την επιφάνειά του (καλύτερα με σπορέλαιο γιατί γίνεται πιο τραγανό και πιο νόστιμο). Το κόβω με τη ρόδα σαν να κόβω κομμάτια πίτσας τρίγωνα. Μετά γεμίζω το κάθε τρίγωνο στη φαρδιά του πλευρά με τα τυριά ή τη γέμιση που θα έχω αποφασίσει και αρχίζω να το τυλίγω σαν κρουασάν μέχρι να φτάσω στη μύτη. Τις άκρες της φαρδιάς πλευράς καθώς το τυλίγω τις διπλώνω από κάτω και αν γίνεται τις κρύβω μέσα στο τύλιγμα, διαφορετικά τις πατάω στις πλευρές για να μην ανοίξουν.

Βάζω τα τυροπιτάκια σε λαδωμένο με σπορέλαιο ταψί, και τα λαδώνω από πάνω κι αυτά με πινέλο. Τα ψήνω γύρω στους 180ο μέχρι να πάρουν ένα ξανθό-ρόδινο χρώμα.

Φωτο πώς έβαλες;

Έχω γίνει μέλος με το email μου στο imageshack.us, πάω στη σελίδα που ανεβάζει φωτό πατώντας την επιλογή media upload. Πατάω ένα γκρι κουμπάκι το Browse, αυτό θα με βγάλει σε ένα παραθυράκι με το σημείο που έχω αποθηκεύσει στο κομπιούτερ μου τις δικές μου φωτογραφίες που βγάζω με την ψηφιακή μηχανή. Πηγαίνω μέσα στο παραθυράκι και βρίσκω το σημείο αποθήκευσης και μετά πατάω την επιλογή "ΑΝΟΙΓΜΑ''. Η φωτογραφί αυτή τότε ξεκινάει να ανεβαίνει στο σάιτ που ανέφερα. Μόλις θα είναι έτοιμη θα σου βγάλει την εικονίτσα που επέλεξες.

Θα πατήσεις τότε στο imageshack την επιλογή my images και θα την βρεις αποθηκευμένη εκεί. Δεξιά από τη φωτογραφία σου έχει κάποια σήματα, θα πατήσεις το (i) που είναι σε κύκλο. Θα σου βγάλει ένα παραθυράκι με διάφορους κωδικούς. Θα μαρκάρεις το Direct και θα το κάνεις αντιγραφή.

Θα έρθεις τότε, στην απάντηση του πάρεντς και θα πατήσεις εικονίδιο το κίτρινο το 6ο από δεξιά προς τα αριστερά. Αυτό θα το βρεις όταν πατήσεις επεξεργασία της απάντησής σου. Μόλις πατήσεις το εικονίδιο θα βγει το κενό που πρέπει να εισάγεις με επικόλληση την αντιγραφή που έκανες από το ίματζ σακ.

Μετά θα περιμένεις να εμφανιστεί στην απάντησή σου η φωτογραφία.

πωπω Εβιρι!! Πολυ λαχταριστα φαινονται τα τυροπιτακια! κ τα μπιφτεκια δεν πανε πισω!

Σ' ευχαριστώ Τζένη μου.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 ναι τελείωσα επιτέλους με τις καρέκλες:tongue:. Ιδού το αποτέλεσμα:

Βρε Νίνα μου, δεν έχω λόγια. Οι καρέκλες έγιναν καταπληκτικές, τόσο στο συνδυασμό χρωμάτων όσο και στο αποτέλεσμα. Χίλια μπράβο.

Εβιράκι πολύ ωραία φαίνονται, και σίγουρα είναι, τα τυροπιτάκια σου! Βάλε συνταγή όπως σου είπε η Αρετούλα.

Ευχαριστώ Αγγελική μου.

Το ρητό του άντρα σου το ασπάζομαι κι εγώ αλλά δυστηχώς δεν ισχύει για΄όλους!

Αρκεί που υπάρχει κι έτσι δικιολογούμε τα λάθη που κάνουμε. :D

Εβιρι συμφωνω με τον Εβιρο. Να το πω και σε μια φιλη μου που αγχωνεται με το παραμικρο; Καλά τα τυροπιτακια δειχνουν θαυμασια (και ειμαι σιγουρη οτι ειναι)

Και βέβαια να της το πεις, για να αισθανθεί καλύτερα η καημένη. Ευχαριστώ Φωτεινή μου.

Θα ξεκινησω και τη μικρη απο Τριτη παιδικο.

Καλή σχολική χρονιά να έχει το κοριτσάκι σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...