Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε !!

πωπω ορεξη που την εχουμε ολες για σιδερωμα !! Ερχομαι Αγγελικη κ ενα κρεββατακι να κοιμηθω που νυσταζω αν εχεις θα σου ημουν υποχρεη !

Νινακι μου πολυχρονη κ απο εδω,οτι επιθυμεις !!! 

Εβιρακι δικιο εχεις ειναι πολυς ο καιρος ακομα να εχεις τοσες κουτες μεσα στα ποδια σου .

Εμεις το Σαββατο το μεσημερι φαγαμε προχειρα μακαρονια με σαλτα κ το βραδυ εξω.

Χτες το μεσημερι σαρδελα στα καρβουνα με σαλατα,πατζαρια ,πατατες κλπ κ . Για σημερα εκανα κολοκυθακια γεμιστα αυγολεμονο απο τα οποια φαγαμε κ το βραδυ χτες.Εκανα κ μια κολοκυθοπιτα χωρις φυλλο με την ψιχα απο τα κολοκυθακια που περισεψε.

Για αυριο εχω βγαλει μπριζολες να κανω με πατατες στο φουρνο.

Τα ρουχα τα σιδερωα το Σαββατο παλι καλα γιατι σημερα σερνομαι ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσια! Παλι απο το κινητο γραφω. Αχ μου εχετε λειψει. Για την ωρα καλα τα παω με τους συναδελφους αλλα κραταω μικρο καλαθι λογω των προηγουμενων συνθηκων. Προσπαθω να προσαρμοστω και να τα βαλω σε σειρα. Εχω παρει ηδη 2 εξωδικα και εχει και συνέχεια.

Οι δουλειες του σπιτιου εχουν παει λιγο πισω. Μαγειρικα σημερα φάγαμε κοτοπουλο γιουβέτσι που εμεινε και για αυριο. Εχουμε κανει χάμπουργκερ, πατατοσαλατα, χορτα, γεμιστα. Δεν θυμαμαι κατι αλλο.

Χαίρομαι που ειστε ολες καλα κι ελπιζω να τα πουμε συντομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεακι! Πως μου ειστε;

Νινα χρονια πολλά κι απο εδω για τη γιορτή σου! 

Ιωαννα όποτε μπορεις να μπαινεις και να μας γραφεις. Τα εξωδικα ειναι απο την πρηγουμενη δουλεια;

Βλέπω ότι όλες ασχολουμαστε με το θεμα των ρουχων. Κι εγω το ΣΚ εβγαλα τα ρουχα των παιδιών και τα δικά μου. Δεν τα εχω σιδερώσει τα δικά μου ακομα, σιγα σιγα δεν ειναι και πολλά άλλωστε! Αγγελική δεν παιζεις δίκαια με Τζενη. Τζενη έλα απο εδω έχουμε ήλιο, θαλασσα και κρεββατι. Σου φτιαχνω και γεμιστα.

Εβιρι όντως ειναι νωρις για πακετάρισμα. Πως ειναι ο καιρος εκει;

Σαββατοκύριακο ειχαμε παστιτσιο και χθες αρακά. Τα παιδια σημερα μπιφτεκια οι μεγαλοι δεν ξέρω.

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ερχομαι !!! Βαλτε τα ταψια στο φουρνο !!!! Θα παω πρωτα στην Αγγελικη που την εχω κ εντος Αττικης κ το ΣΚ καταφθανω στο νησι !!

Ιωαννακι μου οι δουλειες του σπιτιου δεν τελειωνουν ποτε μην σκας! καλα να πανετα πραγματα στην δουλεια κ ολα α γινουν! Τα εξοδικα τα εχεις κανει εσυ ; μπερδευτηκα

Σημερα τρωμε μπριζολες στο φουρνο με πατατες κ σαλατα βραστα κολοκυθακια.

Για αυριο πηρα το Σαββατο απο την λαικη φρεσκα φασολακια να κανω.

Φιλια πολλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια θα σας διαβάσω αυριο..εμπλεξα με κατι δουλειές ρουχα χαλια καταλαβαινετε...

Μαγειρικά αυτες τις μερες ειχαμε γιουβέτσι με μοσχαρακι παστιτσιο μπριζολες κ μακαρονια με κιμά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Που χαθηκατε καλέ;

Λιανα σε καταλαβαινουμε απόλυτα!

Τζενη σε περιμένω!

Εμεις φτιαξαμε σπανακοπιτα απο τα τελευταια σπανακια του "κηπου" μας. Για σημερα έχουμε μακαρονια για τα παιδια και λιγο αρνακι που εχουμε ετοιμο και θα περασουμε. 

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια !!

Το λιγουρευτηκα το αρνακι μιας κ δεν το ευχαριστηθηκα φετος .....

Εμεις σημερα μπουτακια κοτοπουλο στο φουρνο με μπαμιες ! Λουκουμι εγιναν .Τωρα για αυριο εχει κολλησει το μυαλο μου ...βασανο αυτο το φαγητο ολη μερα δεν υποφερεται ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Ευχαριστώ για τις ευχές σας και από δω!

Εγώ σήμερα κατσίκι κοκκινιστό με μακαρόνια, χτες αρακά με ρύζι και αύριο θα βάλω όσπρια...δεν ξέρω ακόμα ποια.

Τζένη, πάρε την Αγγελική με το κοτόπουλο και ελάτε να πιούμε καφέ με σουφλέ σοκολάτα στην αυλή, μες το πράσινο και σιδερώνουμε συγχρόνως.. θα έχουμε και δροσιά! Μόνο η Φωτεινή θα μείνει απέξω.... μας έφαγε η απόσταση!

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο με μουσταρδα κ χτες σπανακορυζο που αρέσει στη μικρη μ το τσακιζει κ αυριο λεω γεμιστα 

Τζένη αμαν καθε μέρα τι να μαγειρεψω κολλάω..ολο λεω στον αντρ μου τι θες αυριο;ο τι θες λεει...αντε βγαλε ακρη

Νινα...σουφλε ειδα δεν τα λενε αυτα..χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην μεγειροπαρέα!

Είχα άδεια 2 μέρες. Την μία μέρα έκανα το εμβόλιό μου και την επόμενη πήρα τους βαθμούς της κόρης μου. Και φυσικά προσπάθησα να κάνω και καμία δουλειά αλλά όχι πολλά πράγματα γιατί με φάγανε οι δρόμοι. 

Στα μαγειρικά των ημερών.... Την Τρίτη φάγαμε γεμιστά που είχαν μείνει από προηγούμενη μέρα και την Τετάρτη φακές. Χτες φάγαμε το υπόλοιπο κοτόπουλο της Δευτέρας και για σήμερα έχει γιουβαρλάκια.

Ιωαννάκι χαίρομαι που όλα πάνε καλά! Καλά κάνεις κι έχεις τις επιφυλάξεις σου, δεν πέρασες και λίγα! Ελπίζω να μην έχεις δυσάρεστες εκπλήξεις στην πορεία.

Φωτεινή βλέπω μπήκες δυναμικά στην διεκδίκηση της Τζένης! Ευτυχώς που είσαι μακρυά αλλιώς θα είχαμε θέμα!!!:-P:-P:-P

Τζενάκι σου βρήκα κι άλλο δέλεαρ! Έχω στην κατάψυξη αρνάκι. Θα το βάλω στον φούρνο την Κυριακή. Έρχεσαι?

Λιάνα ξεμπέρδεψες με τις δουλειές? Μεγάλο πακέτο η αλλαγή σεζόν! Σχετικά με το μαγείρεμα, κάνε πλάκα στον άντρα σου και την επόμενη φορά που θα σου πει να μαγειρέψεις ότι θέλεις εσύ, πες του ότι δεν θες να μαγειρέψεις τίποτα!

Νινάκι ωραία ιδέα! Έλα να φορτώσουμε το αμάξι σου με τα ασιδέρωτα και έρχομαι!

Πάω να δουλέψω λιγάκι..... Φιλιά!!!!!

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια !!

Αγγελικη ερχομαι !! Ετοιμασε κατσαρολες,ταψια κ ταπερακια, φορτωνουμε κ τα ρουχα κ παμε στην Νινα . Θα τρωμε κ θα σιδερωνουμε,να καιμε κ καμια θερμιδα χαχαχα 

Λιανα ασε μεγαλο θεμα, λες και αν ειχα αποφασισει τι να μαγειρεψω θα ρωταγα !! Εχει δικιο η Αγγελικη τιποτα κ θα δεις μετα πως θα σκεφτονται ... 

Σημερα κρεπες αλμυρες στο φουρνο. Ειχα γαλοπουλα κ τυρακια που θα χαλαγανε,εκανα κ λιγη μπεσαμελ κ ετοιμη η γεμιση. Εφτιαξα κ δυο δοσεις κρεπες μια χαρα ευκολα κ γρηγορα , μεινανε κ 3 για σημερα να τους κανω το απογευμα γλυκες με μερεντα.

Για αυριο λεω να κανω κανελονια να μεινουν κ για μια μερα την βδομαδα που μας ερχεται. 

Σαββατο κανελονια

Κυριακη ψαρια ψητα με βραστα λαχανικα κ τηγανιτα κολοκυθακια

Δευτερα γεμιστα ( κ Κυριακη βραδυ)

Τριτη κανελονια

Τεταρτη αρακα

Πεμπτη κοτοπουλο με κριθαρακι

Παρασκευη πιτσα

Λεω μπας κ κανω μαρμελαδα φραουλα το ΣΚ την πρωτη δοση. Δεν εχω κανει ακομα φετος κ ετσι οπως παω θα περασουν οι φραουλες. Να σας πω την αληθεια,οσες φορες εχω παρει ειναι εντελως ανοστες κ περιμενω μπας κ βγουν καλυτερες αλλα δεν το βλεπω ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..χρονια πολλα στις μανούλες..μπιφτεκακια με πατατες σημερα χτες γεμιστα απο την Παρασκευη

Κοριτσια κ να πω στον άντρα μ δεν μαγειρευω τίποτα θα πει δεν πειραζει θα φαμε ψωμι τυρι αυγα τοστ δεν εχει θεμα..αφηστε δεν πιανει αυτο χαχα...αρα θα συνεχισω να ρωταω

Τζενη οι κρεπες μ αρεσουν πολυ αλμυρες κ γλυκες καιρο εχω να κανω θα τις φτιαξω μια μερα...μαρμελαδα φραουλα μ αρεσει πολυ δεν έχω φτιαξει ομως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Τι σκόνη ήταν αυτή τις προηγουμενες μέρες! Ευτυχως σημερα δειχνει καλύτερα.

Μαγειρικά το Σαββατο το μεσημέρι ειχαμε κοτοπουλο κοκκινιστο με τηγανητες πατατες, το βραδυ τυροπιτες και την Κυριακή παπουτσακια. Για σημερα εχουν μεινει παπουτσακια.

Εχω δουλιτσα και πρεπει να σας αφησω.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Χρόνια Πολλά σε όλες τις μανούλες για την χθεσινή μέρα! 

Μαγειρικά το Σαββατοκύριακο είχε ως εξής : Σάββατο μεσημέρι καλαμαράκια τηγανιτά με πατζάρια. Το βράδυ παραγγείλαμε πίτσα καθώς ο ψήστης ήταν εκτός Αθηνών! Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά  μου κοτόπουλο στον φούρνο με πατατούλες και τυρόπιτα. Για σήμερα ΄εχω μαγειρέψει κιμά και το μεσημέρι η πεθερά μου θα φτιάξει μακαρόνια.

Τζένη φράουλες γευστικές είχε βρει ο άντρας μου στην λαική το προηγούμενο Σάββατο. Μοσχοβολούσε το ψυγείο!

Λιάνα έχεις βολικό άντρα στο φαγητό και αυτό είναι καλό! Για φαντάσου να ήταν ιδιότροπος.... 

Φωτεινή όντως ο καιρός σήμερα είναι πιό καθαρός αλλά άκουσ αότι από το απόγευμα έρχονται βροχές. Κάνει τα κολπάκια του ο Μάης!

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι μας! Θα επιστρέψω αργότερα καθώς έχω λίγη δουλίτσα τώρα...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...