Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Ne enoite kai egw xerome p ixarxoun enalaxtikes lisis gia tin ipogonimotita .. apla kseris den einai mono i anamoni psixofthora einai kai to oti prp na mpis se diadikasia eksosomatikis afto kai an einai anipofora dld den pisteva pote oti tha xriasto na peraso apo afti tin diadikasia kai niotho kapos.. oles to viosame pistevo .. alla an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelontas kai mi.. euxaristo gia tin apantisi sou ☺️

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Ne akrivos se aftin tin fasi vriskome tis arnisis oti oloi mporoun kai emis oxi kai kapos erxete to parapono .. an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelw polli na kano ena moro an me aksiosi o theos vevea .. euxaristo polli gia tis simvouli su ☺️

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Καλό μήνα να έχουμε και καλές ειδήσεις να ακούμε!

Ωραίος ο καιρός του τριημέρου αλλά εγώ δεν τον πολυχάρηκα καθώς έβγαλα καλοκαιρινά και αυτό συνεπάγεται πολλά πλυντήρια και ακόμη περισσότερο σίδερο! Φυσικά δεν έχω τελειώσει αλλά είμαι σε καλό δρόμο! 

Στα μαγειρικά μας τώρα... Σάββατο μεσημέρι φάγαμε γαύρο τηγανιτό με βλήτα. Το βράδυ ψήσαμε διάφορα κρεατικά εγκιανιάζοντας την καλοκαιρινή περίοδο μιας και καθίσαμε και φάγαμε στην αυλή. Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου παστίτσιο και κολοκυθάκια γεμιστά στην κατσαρόλα. Το βράδυ ψήσαμε ξανά κρεατικά μιας και μας άρεσε που έφτιαξε ο καιρός και μπορούμε να καθίσουμε άνετα έξω το βράδυ. Χτες το μεσημέρι φάγαμε διάφορα που είχαν μείνει από προηγούμενες μέρες στο ψυγείο και για σήμερα έχω μαγειρέψει αρακά.

Νινάκι πολύ σε χαίρομαι που ασχολείσαι με τον κήπο σου! Μακάρι να είχα κι εγώ περισσότερο χρόνο να έβαζα και κανένα κηπευτικό στο μπαλκόνι μου. Όσο για τις εξαφανίσεις νέων γυναικών αλλά και παιδιών τι να πω... Ο κόσμος έχει σαλτάρει με όλα αυτά που βιώνει και έχει γίνει ιδιαίτερα βίαιος. Άντρες που δολοφονούν τις γυναίκες τους, γονείς που σκοτώνουν τα παιδιά τους.... Παρακολουθούμε εβρόντητοι να σκάει το ένα νέο πίσω από το άλλο και αναρωτιόμαστε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Γιώτα πολύτιμη η βοήθεια της κολλητής! Τώρα που διάβασα κι από σένα για την επιτυχία του κέικ με τον τρόπο που μας είπε το Τζενάκι θα το εφαρμόσω κι εγώ την επόμενη φορά.

Τζενάκι μου το κακό είναι ότι αν θα βγει η επιπλέον δουλειά τα εύσημα θα τα πάρει ο από πάνω, ενώ αν δεν βγει μάντεψε ποιός θα τα ακόυσει!! Κλασικά εικονογραφημένα!

Φωτεινή πολύ χάιρομαι για την ζουζούνα σου! Άσε τους παππούδες να λένε τα δικά τους και συνέχισε με τον τρόπο που ήδη εφαρμόζεις κι έχει αποτελέσματα.

Ιωαννάκι καλή αρχή στην νέα σου δουλειά! 

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι! 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κορίτσια.

Καλό μήνα να έχουμε και μακάρι μόνο καλές ειδήσεις, όπως είπε και η Αγγελική.

Το 3ήμερο δεν πήγαμε πουθενά τελικά, λόγω κάποιας ίωσης που με τριγύριζε, αλλά χορτάσαμε ήλιο τουλάχιστον. Από φαί ψήσαμε μοσχαρίσιες μπριζόλες, κοκκινόψαρο στο φούρνο με λαχανικά και μακαρονάδα. Σήμερα κολοκυθάκι, πατάτες και κατσικάκι στην κατσαρόλα.

Τζένη τελικά η εξέλιξη της κοπέλας από το Λουτράκι ήταν όντως τραγική. Εντωμεταξύ εκεί που βρέθηκε, έχω περάσει και ξέρω ότι είναι απότομες οι στροφές.. κρίμα η κοπέλα. Όπως και τα παιδιά που σκοτώνουν οι ίδιοι οι γονείς, είναι συγκλονιστικό... δεν το χωράει το νους μου! Ας αλλάξουμε συζήτηση γιατί δεν μπορώ ούτε να το σκέφτομαι. Με το κέικ που είπες, πόσο αφράτο έγινε, μου θύμισες την πεθερά μου, που δεν το έχει με την τεχνολογία και φτιάχνει κέικ στο χέρι... πράγματι της γίνεται φοβερά αφράτο... δεν το είχα σκεφτεί τόσο καιρό, που το έχουμε αναφέρει.

Φωτεινή πόσο χαίρομαι που η μικρή σου αλλάζει και γίνεται πιο δεκτική στα φαγητά! Η ζυγαριά τα λέει όλα... μπράβο για την επιμονή σου και την υπομονή σου!

Ιωάννα περιμένουμε νέα από την νέα δουλειά!

Αγγελική άνοιξες το καυτό θέμα των ρούχων! Αχ και πάλι αχ! Καλό μας κουράγιο!

Φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...εφτιαξε ο καιρός κ δεν μαζευομαστε

Το τριημερο ειχαμε ενα γαμο στην Εύβοια ωραια περασαμε ξεφυγαμε λιγο..βεβαια χωρις τη μικρή αλλα δεν ειναι για τετοια ακομα  δεν καθεται..αρα μαγειρικα το σκ εξω στο γαμο κτλ

Χτες ειπαμε να ψησουμε στην Εύβοια στη φιλη μου που μας φιλοξενουσε αλλα ειχε πολυ αερα κ φαγαμε μπριζολες με πατατες στο φουρνο..το απόγευμα γυρισαμε προσπαθουμε να μαζευτουμε τώρα...κ σημερα κεφτεδακια με πατατες

Αγγελική ασε το θεμα ρουχα εχω απλωμενα κ ερχονται κι αλλα

Ιωαννα καλη αρχη με τη δουλεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια καλό και χαρούμενο μήνα εύχομαι σε όλες σας.

Εδώ ο Μάιος λοξοδρόμησε, ίσως να ήρθε ο Οκτώβριος ή ο Νοέμβριος, δεν ξέρω. Πρωτομαγιά είχαμε όλη τη μέρα βροχή και θερμοκρασία γύρω στους 7. Σήμερα έβρεξε μόνο για λίγο και η συννεφιά υπήρχε μεν αλλά είδαμε και λίγο ήλιο το πρωί. Ουφ!!!!!!!!

Σήμερα έφτιαξα λίγο ψάρι με πατάτες και χτες είχα λαχανικά με λουκάνικα στο φούρνο.

 

Λιάνα χρόνια πολλά για την αδερφή σου, Γιώτα να τα εκατοστήσει η κορούλα σου.

Ιωάννα μου καλορίζικη και καλοστέριωτη στη νέα σου δουλειά. Θαυμάσια τα νέα σου αυτή τη φορά, πολύ χάρηκα.

Για τις τραγικές ειδήσεις των τελευταίων ημερών ένα έχω να πω. Ο Διάβολος έχει μπει και χορεύει παντού ανενόχλητος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Χαθηκα αλλα που χρονος τωρα για καθισιο. Στην παλια δουλεια ολη μερα καθομουν τωρα ολη μερα τρεχω! Δεν μπορω να πω ακομα κατι γιατι ειναι πολυ νωρις, σιγουρα χρειάζονται καποια πραγματα αλλαγη για να ειμαστε πιο λειτουργικοι και θα κανω μια κουβεντα απο βδομαδα. Ελπιζω για το καλυτερο. Βασικα θελω να ερθει το τελος του μηνα να θυμηθω πως ειναι να πληρωνεσαι. 

Απο φαγητα αυτή τη βδομαδα εχει αναλαβει η μαμα. Εχουμε φαει γαυρο και κουτσομουρες, γεμιστα, αρνακι στο φουρνο,μοσχαρακι με κολοκυθια και πατατες, τουρλου. Αυτα θυμαμαι.

Φωτεινη δεν ξερεις πως χαρηκα για την κορη σου!

Συγνωμη που δεν γραφω αναλυτικα αλλα μπαινω απο το κινητο.

Σας φιλω ολες και καλο ξημερωμα να εχουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Πως τα περνάτε;

Αγγελική μην μιλάς για ρουχα. Να δω πότε θα τα τελειώσω. Το τριημερο που μας περασε μεταξύ αλλων ασχολήθηκα με τα παπλώματα και τα κλινοσκεπάσματα που λέω εγω για να μαζευτουν κατευθειαν λόγω έλλειψης χωρου. Ηθελα να ασχοληθω τα απογευματα με τα ρουχα αλλα λίγο οι δραστηριοτητες, λιγο η παιδική χαρα και οι βολτες με πανε πισω. 

Λιανα τι ωραια που ξεφύγατε λίγο το τριημερο. Χαιρομαι που περασατε ωραια! Παντα σε χαρες να πηγαινετε!

Ιωαννα όποτε μπορεις να μπαινεις να μας λές τα νέα σου. Σε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια!

Εβιρι τι αναποδος καιρος! Αντε σε λίγους μηνες θα μπορεις κι εσυ να γκρινιαζεις για τον καιρο της Ελλάδας, όπως κι εμεις!

Νινα πως εισαι τωρα; Και τον παππου εδω τον τριγυριζει κάτι, ελπίζω να μην χειροτερεψει.

Χτες ειχαμε περισσευματα γεμιστα και κοτοπουλο με χυλοπιτες οπότε περασε η μερα. Για τα παιδια βγαλαμε μια μεριδα φακες που ηταν στην καταψυξη κι ετσι βολευτηκαν κι αυτα. Για σημερα μακαρονια με κιμά. Σας ευχαριστω ολες για τα καλά σας λόγια για το θεμα της κορης. Ας ελπίσουμε οτι θα συνεχισει θετικη η πορεια 

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

ιωαννα μου καλη αρχη και παλι!!!

φωτεινη μου μπραβο στην κορη αλλα κ σε σενα! ο επιμενων νικα. κ η κορη μου η μεγαλη δυσκολη στα φαγητα πολυ! εχουμε 2 χρονια που τα τρωμε σχεδον ολα, αλλα παρα πολλες φορες ταιζω ακομα..... η μικρη αλλο παιδι! πιρανχας!!!!

εβιρι ποτε ερχεστε?

αχ με τα ρουχα δεν εχω κανει τιποτα....προς το παρον φοραμε μερικα ανοιξιατικα που εχω στις ντουλαπες.

απο φαγητα φαγαμε, την κυριακη μπριζολες με πατατες τηγανικες εμεις κ τα παιδια μοσχαρακι κοκκινιστο, την δευτερα εφτιαξα φαγητο  για πικ νικ κεφτεδακια πιτσα κασεροπιτα και πατατες τηγανιτες. πηγαμε στο παρκο τριτση για πικνικ κ να φτιαξουμε στεφανι. ωραια περασαμε. την τριτη μακαρονια με σαλτσα, τεταρτη φασολακια κ για σημερα κ αυριο εχω φτιαξει φακες κ κοτοπουλο στο φουρνο.

σας φιλω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σπανακοχορτόριζο έχω φτιάξει για σήμερα με χορταρικά που είχα στην κατάψυξη από το χωριό. 

Νινάκι ελπίζω η ίωση να μην σε έριξε στο κρεβάτι και τώρα να είσαι καλά! Πάντως αυτός ο καιρός που όλη μέρα σκας και το βράδυ δροσίζει είναι λίγο επικίνδυνος να την αρπάξεις! 

Λιάνα είδα ότι είχατε πάει στην Λίμνη. Είναι πολύ όμορφο μέρος και σχετικά κοντά στο Πευκί που μένουν οι δικοί μου το καλοκαίρι. Από εκεί είναι και ο άντρας της αδερφής της κολλήτής μου.

Εβιράκι αλλόκοτος ο καιρός της Γερμανίας! Λίγο έμεινε και θα απολαμβάνεις μόνιμα καιρό Ελλαδίτσας!

Ιωαννάκι από το ένα άκρο στο άλλο με το θέμα δουλειάς! Έχεις δίκιο και μόνο ότι θα πληρώνεσαι κάθε μήνα είναι μεγάλη υπόθεση!

Φωτεινή ακόμη δεν έχω ασχοληθεί με κουβέρτες και παπλώματα. Των παιδιών θα τα πλύνω στο πλυντήριο. Το δικό μας ή θα το δώσω καθαριστήριο ή θα το πλύνω στην μπανιέρα. Θα δέιξει....Πως πάει ο παππούς?

Φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!

Γιώτα μαζί γράφαμε σχεδόν!

Από ότι είδα στο πάρκο Τρίτση είχε πολύ κόσμο την Πρωτομαγιά. Χαίρομαι που περάσατε καλά!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σπανακοχορτόριζο έχω φτιάξει για σήμερα με χορταρικά που είχα στην κατάψυξη από το χωριό. 

Νινάκι ελπίζω η ίωση να μην σε έριξε στο κρεβάτι και τώρα να είσαι καλά! Πάντως αυτός ο καιρός που όλη μέρα σκας και το βράδυ δροσίζει είναι λίγο επικίνδυνος να την αρπάξεις! 

Λιάνα είδα ότι είχατε πάει στην Λίμνη. Είναι πολύ όμορφο μέρος και σχετικά κοντά στο Πευκί που μένουν οι δικοί μου το καλοκαίρι. Από εκεί είναι και ο άντρας της αδερφής της κολλήτής μου.

Εβιράκι αλλόκοτος ο καιρός της Γερμανίας! Λίγο έμεινε και θα απολαμβάνεις μόνιμα καιρό Ελλαδίτσας!

Ιωαννάκι από το ένα άκρο στο άλλο με το θέμα δουλειάς! Έχεις δίκιο και μόνο ότι θα πληρώνεσαι κάθε μήνα είναι μεγάλη υπόθεση!

Φωτεινή ακόμη δεν έχω ασχοληθεί με κουβέρτες και παπλώματα. Των παιδιών θα τα πλύνω στο πλυντήριο. Το δικό μας ή θα το δώσω καθαριστήριο ή θα το πλύνω στην μπανιέρα. Θα δέιξει....Πως πάει ο παππούς?

Φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!

Γιώτα μαζί γράφαμε σχεδόν!

Από ότι είδα στο πάρκο Τρίτση είχε πολύ κόσμο την Πρωτομαγιά. Χαίρομαι που περάσατε καλά!

ναι αγγελικη ειχε παρα πολυ κοσμο κ εκανε παρα πολυ ζεστη!

σπανακορυζο θα φτιαξω κ εγω για το σαββατο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια εχει ζεστες μερες εδω κ μ.αρεσει...ερχεται καλοκαιρι

Χτες.φάγαμε σπανακορυζο κ σημερα κοτόπουλο με.κοφτο μακαρονακι

Αγγελική μεναμε στη Στενή Ευβοιας..πολυ ομορφο μερος μας φιλοξενουσε μια φιλη μου που μενει εκει..Εγώ ειχα ξανα παει παλια ο αντρας μου πρώτη φορα κ του αρεσε..ποια Λίμνη λες;Πευκι Αγιο Νικολα Αιδηψό ειχα παει οταν ημουν μικρη με τους γονεις μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λιάνα μπερδεύτηκα, νόμιζα ότι διάβασα Λίμνη Ευβοίας. Είναι μια πολύ όμορφη περιοχή η οποία δυστυχώς το καλοκαίρι που μας πέρασε κάηκε στην μεγάλη φωτιά της Εύβοιας. Είναι μετά την Αιδηψό. 

Στην Στενή είναι επίσης όμορφα. Έχω να πάω κάτι χρόνια βέβαια! Τελευταία φορά που πήγα ήταν εκδρομή με το σχολείο.

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάκια τι κάνετε;

Χαθηκα παλι αλλα δεν προλαβαινω να παρω ανασα .... 

Γιωτακι πολυ χαρηκα που σου βγηκε ωραιο το κεικ !!

Φωτεινουλα μου τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα για την μικρουλα σου , μπράβοοοο !!!! Πολύ χαρηκα !!

Νινακι πως εισαι τωρα ? ασε απο δουλειες αυτη η εποχη ορεξη να εχεις;

Αγγελικουλα εσυ; πως παει το σιδερωμα; Στο σπανακορυζο κ εγω οταν παω χωριο παιρνω σεσκουλα κ διαφορα αλλα μυρωδικα κ βαζω κ γινεται πολυ ωραιο.Εμενα μου αρεσει με μπολικο πρασο μεσα,γινεται πολυ γλυκό.

Ιαωαννακι μου σιδεροκεφαλη στην νεα σου δουλιτσα ! Ευχομαι να πανε ολα τελεια !!! Πως ειναι το κλιμα εκει ;

Λιανα ησουν στα πατρια εδαφη διαβαζω το ΣΚ ε; χαιρομαι που σου αρεσε κ περασατε καλα ! 

Εβιρακι μου τι κανεις; πως πατε εκει πανω; αρχισες μαζεματα για εδω η ειναι νωρις ακομα;

Εγω εχω ολη την βδομαδα πλενω ( το πλυντηριο βασικα σωθηκα) παπλωματα,κουβερτες ,μπουφαν κ χειμωνιατικα γενικα κ σημερα θα αλλαξω την ντουλαπα μας.Των παιδιων ειναι ολα κατω οποτε δεν εχω θεμα. Τωρα αυτα που θα κατεβασω σιγουρα τα περισσοτερα θα θελουν σιδερωμα οποτε θα φωναξω την φιλη μου την Αγγελικη που θα εχει τεέιώσει, θα κανω γλυκακι να την κερασω κ αυτη θα αναλαβει το σιδερωμα χαχαχα !!!

Αυριο λεω να ξεστρώσω κιόλας γιατι οσο πιο πολυ τα κραταμε τοσο περισσοτερο λερώνονται.

Απο φαγητά φαγαμε παστιτσιο, σπανακορυζο,μπριάμ κ πιτσα ! 

καλο ΣΚ κοριτσια μου , φιλια πολλα σε όλες !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Χρόνια πολλά  στις Ειρήνες αλλά και για στη δική μας την Ειρήνη, την αγαπημένη μας φίλη. 

Σήμερα έφτιαξα φάβα με καρότο μέσα. Χτες έκανα κάτι σφολιατόπιες με γραβιέρα και πατάτα και από φαγητό κοτόπουλο με μπάμιες και μανιτάρια.

 

On 3/5/2017 at 8:47 ΜΜ, ioanna81 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Χαθηκα αλλα που χρονος τωρα για καθισιο. Στην παλια δουλεια ολη μερα καθομουν τωρα ολη μερα τρεχω! Δεν μπορω να πω ακομα κατι γιατι ειναι πολυ νωρις, σιγουρα χρειάζονται καποια πραγματα αλλαγη για να ειμαστε πιο λειτουργικοι και θα κανω μια κουβεντα απο βδομαδα. Ελπιζω για το καλυτερο. Βασικα θελω να ερθει το τελος του μηνα να θυμηθω πως ειναι να πληρωνεσαι. 

Τώρα που τρούπωσες Ιωάννα γαντζώσου. Προσπάθησε να μάθεις την δουλειά σε βάθος (αν το αντικείμενο είναι εντελώς διαφορετικό από την προηγούμενη) και γίνε όσο το δυνατόν πιο απαραίτητη.

 

 

On 4/5/2017 at 8:59 ΠΜ, YOTOU είπε:

εβιρι ποτε ερχεστε?

Εγώ με τη μικρή θα έρθουμε σε κάποια άγνωστη ακόμη ημερομηνία του Αυγούστου. Ο σύζυγος δε γνωρίζει αλλά πιστεύω ότι μέχρι το Σεπτέμβριο θα επιστρέψει κι εκείνος.

 

9 ώρες πρίν, ggeny είπε:


Εβιρακι μου τι κανεις; πως πατε εκει πανω; αρχισες μαζεματα για εδω η ειναι νωρις ακομα;

Περισσότερο δουλειές μαζεύουμε. Από πακεταρίσματα έκανα μόνο τα χριστουγεννιάτικα και τα πασχαλινά διασκοσμητικά. Τον τελευταίο μήνα θα ξεκινήσω κανονικό πακετάρισμα στα πολλά γιατί αλλιώς δε θα έχουμε χώρο στο σπίτι με τις κούτες.

Νίνα ξεπέρασες την ίωση; Προσπάθησα να σου στείλω μήνυμα απόψε αλλά μου το απορρίπτει ίσως γιατί έχει γεμίσει η θυρίδα σου.

Φιλιά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Τι κάνετε; Εγώ είμαι καλά... προς το παρόν τουλάχιστον!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο στην σχάρα, χτες είχαμε γεμιστά. Ήρθαν και γλυκά χτες λόγω γιορτής, οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι γλυκό. 

On 4/5/2017 at 4:23 ΜΜ, Liana1984 είπε:

Γεια σας κοριτσια εχει ζεστες μερες εδω κ μ.αρεσει...ερχεται καλοκαιρι

Χτες.φάγαμε σπανακορυζο κ σημερα κοτόπουλο με.κοφτο μακαρονακι

Αγγελική μεναμε στη Στενή Ευβοιας..πολυ ομορφο μερος μας φιλοξενουσε μια φιλη μου που μενει εκει..Εγώ ειχα ξανα παει παλια ο αντρας μου πρώτη φορα κ του αρεσε..ποια Λίμνη λες;Πευκι Αγιο Νικολα Αιδηψό ειχα παει οταν ημουν μικρη με τους γονεις μου

Λιάνα παλιά πηγαίναμε συχνά εκδρομή στην Στενή και "χτυπάγαμε" τα ψητά τους, εκεί στις ταβέρνες δίπλα στο ποτάμι. Τι όμορφο μέρος! Μία φορά είχαμε κάνει και πεζοπορία στο βουνό, δίπλα στο ποτάμι.... πολύ εντυπωσιακή διαδρομή.

21 ώρες πρίν, ggeny είπε:

καλησπέρα κοριτσάκια τι κάνετε;

Χαθηκα παλι αλλα δεν προλαβαινω να παρω ανασα .... 

Γιωτακι πολυ χαρηκα που σου βγηκε ωραιο το κεικ !!

Φωτεινουλα μου τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα για την μικρουλα σου , μπράβοοοο !!!! Πολύ χαρηκα !!

Νινακι πως εισαι τωρα ? ασε απο δουλειες αυτη η εποχη ορεξη να εχεις;

Αγγελικουλα εσυ; πως παει το σιδερωμα; Στο σπανακορυζο κ εγω οταν παω χωριο παιρνω σεσκουλα κ διαφορα αλλα μυρωδικα κ βαζω κ γινεται πολυ ωραιο.Εμενα μου αρεσει με μπολικο πρασο μεσα,γινεται πολυ γλυκό.

Ιαωαννακι μου σιδεροκεφαλη στην νεα σου δουλιτσα ! Ευχομαι να πανε ολα τελεια !!! Πως ειναι το κλιμα εκει ;

Λιανα ησουν στα πατρια εδαφη διαβαζω το ΣΚ ε; χαιρομαι που σου αρεσε κ περασατε καλα ! 

Εβιρακι μου τι κανεις; πως πατε εκει πανω; αρχισες μαζεματα για εδω η ειναι νωρις ακομα;

Εγω εχω ολη την βδομαδα πλενω ( το πλυντηριο βασικα σωθηκα) παπλωματα,κουβερτες ,μπουφαν κ χειμωνιατικα γενικα κ σημερα θα αλλαξω την ντουλαπα μας.Των παιδιων ειναι ολα κατω οποτε δεν εχω θεμα. Τωρα αυτα που θα κατεβασω σιγουρα τα περισσοτερα θα θελουν σιδερωμα οποτε θα φωναξω την φιλη μου την Αγγελικη που θα εχει τεέιώσει, θα κανω γλυκακι να την κερασω κ αυτη θα αναλαβει το σιδερωμα χαχαχα !!!

Αυριο λεω να ξεστρώσω κιόλας γιατι οσο πιο πολυ τα κραταμε τοσο περισσοτερο λερώνονται.

Απο φαγητά φαγαμε παστιτσιο, σπανακορυζο,μπριάμ κ πιτσα ! 

καλο ΣΚ κοριτσια μου , φιλια πολλα σε όλες !!

Πω πω έχεις μαζέψει και εσύ δουλειές μπόλικες! Εγώ να σου πω την αλήθεια, δε με πειράζει το πλυντήριο,ούτε το σίδερο, όσο η τακτοποίηση των ρούχων στην θέση τους και επίσης πονοκεφαλιάζω κάθε χρόνο ποια ρούχα πρέπει να φύγουν και ποια πρέπει να μείνουν... 

11 ώρες πρίν, Eviri είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Χρόνια πολλά  στις Ειρήνες αλλά και για στη δική μας την Ειρήνη, την αγαπημένη μας φίλη. 

Σήμερα έφτιαξα φάβα με καρότο μέσα. Χτες έκανα κάτι σφολιατόπιες με γραβιέρα και πατάτα και από φαγητό κοτόπουλο με μπάμιες και μανιτάρια.

Νίνα ξεπέρασες την ίωση; Προσπάθησα να σου στείλω μήνυμα απόψε αλλά μου το απορρίπτει ίσως γιατί έχει γεμίσει η θυρίδα σου.

Φιλιά σε όλες.

Σε ευχαριστώ πολύ Εβίρι μου για τις ευχές! Καλά που μου το είπες για τα μηνύματα... μπήκα σήμερα και τα διέγραψα όλα!

Καλό Σαββατοκύριακοοο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην μαγειροπαρέα!

Περάσαμε ένα γεμάτο Σαββατοκύριακο με δουλειές αλλά και βολτούλες. Είχε και ωραίο καιρό και ζεστούλα, στέγνωσα κάμποσα πλυντήρια τα οποία πρέπει να σιδερώσω κιόλας! :confused: 

Μαγειρικά αυτές οι μέρες είχαν ως εξής : Σάββατο μεσημέρι φάγαμε γαύρο τηγανιτό αλλά και στον φούρνο με χόρτα και ντοματοσαλάτα. Το βράδυ πήγαμε στο μαγαζί ενός φίλου μας στο Χαιδάρι και φάγαμε κρέπες. Κυριακή μεσημέρι πήγαμε στην μαμά μου και φάγαμε μοσχαράκι κοκκινιστό με λαζάνια. Είχε φτιάξει και μανιταρόπιτα που αρέσει στον άντρα και την κόρη μου. Για σήμερα έχω γεμιστά.

Τζενάκι μόνο με γλυκό δεν με πείθεις να έρθω να σου σιδερώσω!!!! Ακόμη δεν έχω τελειώσει με τα δικά μου. Αύριο θα φτιάξω κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες. Ψήνεσαι να έρθεις να μου σιδερώσεις εσύ???? :-P

Εβιράκι πήρα τα υλικά να φτιάξω τις πιτούλες με την γραβιέρα. Θα σου πω αν άρεσαν.

Νινάκι έρχεσαι να μου σιδερώσεις και να σου τα τακτιποιήσω εγώ τα ρούχα? Σου κάνω και ξεκαθάρισμα αν θέλεις!!!!

Πολλά φιλάκια σε όλο το μαγειροπαρεάκι μας! Τα ξαναλέμε αργότερα.... 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...