Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα δεν μαγείρεψα γιατί έμεινε κοτόπουλο από χτες. Το απόγευμα θα φτιάξω φασολάκια για αύριο.

Χρύσα η αλήθεια είναι ότι στην επαρχία οι θέσεις εργασίας στα φροντιστήρια είναι λίγες. Η πόλη της Λιάνας είναι πολύ μικρότερη από την Πάτρα και κατά συνέπεια τα φροντιστήρια πολύ λίγα. Πόσους καθηγητές να απασχολήσουν? Δυστυχώς οι εκπαιδευτικοί βγαίνουν από τα πανεπιστήμια και ψάχνονται..... Και δεν είναι οι μόνοι....

Που είστε οι υπόλοιπες? Τζενάκι, Εβιράκι, Νίνα.....

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα. Σημερα θα φαμε τα μακαρονια με τον κιμα που εμειναν απο χτες και το βραδυ μαλλον θα κανω κανα hot dog.

Τι καιρος ειναι παλι αυτος κοριτσια? Αμαν πια

Ολος ο κοσμος δυσκολευεται πολυ με τις δουλειες δυστυχως ειναι πολυ ασχημα τα πραγματα.

Δεν θυμαμαι στο γαυρο τον μαρινατο ποσες ωρες πρεπει να μεινει στο ξυδι, τα φωτα σας παρακαλω

Εβιρι ετοιμαζεσαι για επιστροφη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 το ξέρω αυτό είναι και το γαμώ το. Ξέρω ότι ουσιαστικά διαβάζω για να βγω άνεργη :-P:-P:-P

@ioanna81 αχχχχ χοτ ντοκκκκ!!!!!! Με κέτσαπ και μουστάρδα!!!! Γιαμι γιαμι!!!! Και για το γαυράκι δε λέωωωω, πολλή καλή επιλογή :wink::-P:-P με τσιπουράκι από δίπλα ό,τι πρέπει!!!!! 

Εγώ δεν ξέρω τι θα μαγειρέψω σήμερα γιατί δεν έχω βγάλει να ξεπαγώσω κάτι ακόμα... Λογικά κανένα μπιφτεκάκι θα ψήσω ή αλλιώς θα φτιάξω σάντουιτς... Έχω να κανω και σκούπισμα και κυρίως έχω διάβασμα για αύριο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε;

Καλωηρθατε Χρυσα κ Οντετ !! Καλα μαγειρεματα !! 

Κοριτσια η μαμα μου εκανε παλι χειροργειο πριν μια εβδομαδα κ ακομα ειναι μεσα,θα κατσει κ την ερχομενη εβδομαδα λογικα...αφηστε τα πακετο ...τουλαχιστιν να ειναι μεχρι εδω κ να μην την ξαναβρει κατι παλι .

Απο μαγειρεματα τρεχω κ δεν φτανω,αφου καθε Πεμπτη πρεπει να μαγειρευω φαγητα να εχουν μεχρι κυριακη βραδυ κ ολα αυτα επι 2 γιατι ο μικρος δεν τρωει σχεδον ατιποτα απο οτι τρωμε εμεις.

Τις καθημερινες μερικα απογευματα πηγαινω παλι κ νοσοκομειο, που ειναι εκτος Αθηνων , κ προσπαθω εντομεταξυ να μαγειρεψω, να πλυνω,απλωσω,καθαρισω τα βασικα κ να διαβασω το παιδι. Ψυχολογικα με εχει παρει πολυ απο κατω .... Εχω κ τα γεννεθλια του μικρου την αλλη βδομαδα κ δεν εχω κανει απολυτως τιποτα ακομα.

Σημερα εκανα καγιανα, τηγανισα κ μερικα κολοκυθακια που τα φαγαμε ηδη το βραδυ, εχει κ μια μικρη σπανακοπιτα απο χτες , εχουν μεινει κ απο προχτες λιγοι κολοκυθοκεφτεδες θα βγει η μερα. Το απογευμα γυρνωντας θα φτιαξω πιτσα για αυριο ,γεμιστα να εχουν για Το Σαββατο ( που τρωει κ ο μικρος) κ μοσχαρι κοκκινιστο για την Κυριακη.Θα κανω κ μακαρονια κοφτα κοκκινιστα κ τραχανα να εχει ο μικρος γιατι ειναι πολλες οι μερες κ απο τον αντρα μου δεν τρωει γιατι δεν του αρεσουν ...ιδιοτροπιες .... Εχω κ ετοιμα μπιφτεκια πλασμενα στην καταψυξη που λογικα θα τα κανω την Κυριακη το βραδυ για την Δευτερα ... 

Εντομεταξυ εχω προγραμματισει το πλυντηριο ρουχων να πλυθουν καποια ρουχα το απογευμα να ειναι ετοιμα οταν γυρισω, ελπιζω να σταματησει η βροχη !

Σας φιλω πολυ ολες κ ευχαριστω που με εχετε στο νου σας !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

Μετά από σχεδόν 15 μέρες χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο φυσικά, επανέρχομαι δριμύτερη! Φοβερή αποτοξίνωση πάντως... και με πέτυχε πάνω σε διάφορες δουλειές-τρεχάματα, οπότε ήταν ότι έπρεπε! Και για να μην ξεχνιέμαι, αν θέλετε να "αποτοξινωθείτε" και εσείς έτσι, μπορείτε να συνδεθείτε στην forthnet...είναι η πιο κατάλληλη!:twisted:\

Διάβασα για λίγο και βλέπω ότι είμαστε όλοι καλά... να πω βέβαια περαστικά στη μαμά της Τζένης και γρήγορα σιδερένια στο σπίτι της... κουράγιο Τζενάκι!

Καλοσορίζω την ΧρύσαΜ και καλά σου μαγειρέματα... όσο για τις προσπάθειες, όλοι κάπως έτσι ξεκινήσαμε... έχεις εξετάσεις αυτές τις μέρες;

Από φαγητά, θα σας πω ότι θυμηθώ: μπιφτέκια γαλοπούλας με πατάτες στο φούρνο, μαρμελάδα φράουλας, ψητά λαυράκια, βίδες με απάκι, αρακά με ρύζι, ψητές πιπεριές Φλωρίνης σε βάζα για το χειμώνα και σήμερα πιτσάκια με σουβλακόπιτες.

Φιλιά σε όλες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νινάκι χαίρομαι που είσαι καλά! Αμέσως να κακολογήσεις την forthnet! Αυτοί βρε φροντίζουν για την υγεία σου, λιγότερη ακτινοβολία, λιγότεροι πονοκέφαλοι!!!!  

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια παλι μας τα χαλασε ο καιρος 

Σήμερα κοτοπουλο με κριθαρακι κ κολοκυθακια στο γκριλ..εφτιαξα κ ενα κεικ που μου ζητουσε η μικρη μου

Αγγελική οπως το ειπες μικρη πολη εδώ κ φυσικα βαζουν στα φροντιστηρια δικα τους ατομα

Χρυσα εχω δωσει αρκετά βιογραφικα σε φροντιστήρια αλλα οπως ειπα παίρνουν γνωστους η δεν θελουν...κουραστικα κ ελπιζω να βρω κατι πιο σιγουρο.τι ετος εισαι;

Τζενη περαστικά στη μαμα σου..εισαι στο τρεξιμο..υπομονη

Νινα τοσες μέρες χωρις ιντερνετ γιατι;ειναι εξαρτηση το άτιμο..εσυ εκανες γερη αποτοξίνωση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Nina-Tom ναιιι έχω εξεταστική και δεν πάει καθόλου καλά... Λόγω εγκυμοσίνης, δε μπόρεσα να παρακολουθήσω τα μαθήματα του έτους μου (4), οπότε και αποφάσισα να δώσω μόνο χρωστούμενα. Χθες έδωσα το πρώτο μάθημα, το οποίο το είχα διαβάσει πάρα πολύ καλά, αλλά λόγω άγχους δεν έγραψα τίποτα. Έκανα κάτι λάθη τραγικά, όχι σε πράγματα της ύλης μας, αλλά σε ύλη του λυκείου!!!! Αν είναι δυνατόν δηλαδή!!! Και ενώ τα ήξερα να τα λύσω έλεγα "σιγά μην γίνεται έτσι". Μέχρι να φτάσω σπίτι δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι τα ήξερα και απλά είχα φάει σκάλωμα, απλά πίστευα ότι δεν στροφάρω και οτι δεν είχα διαβάσει αρκετά.. Μόλις όμως ηρέμησα και κατάλαβα τι @@@@ είχα κάνει τρελάθηκα!!!! Δεν ξέρω να λυπηθώ που δεν έγραψα ή να χαρώ που τουλάχιστον τα ήξερα;; τόσο διάβασμα πήγε χαμένο :-P

@Liana1984 είμαι στο τρίτο έτος ακόμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Τζενη μου περαστικά κι αγύριστα στη μαμα σου! Προσπαθησε να μη σε παιρνει απο κάτω αν και ξέρω από πρώτο χέρι πόσο δύσκολες καταστάσεις είναι αυτές. Τουλάχιστον όποτε είχαμε τρεχάματα με νοσοκομεία έμπαιναν στην άκρη οι ιδιοτροπίες και βολευόμασταν όλοι με φαγητά που διατηρούνταν. Τα γενέθλια του μικρού μπορείς και να τα καθυστερήσεις λίγο, δεν γίνεται να γίνεις 1000 κομμάτια.

Λιανα δύσκολα τα πραγματα στον κλάδο σου. Εδω που είμαστε ακομα πιο μικρο μέρος πολλές φιλόλογοι ασχολουνται με διαβασμα παιδιών δημοτικού. 

Χρύσα κρίμα για το μάθημα. Δεν πειράζει όμως την υγεια μας να έχουμε. Στα μαθηματικά δεν υπάρχουν κι άλλες κατευθύνσεις για να ασχοληθείς εκτός από τα μαθήματα;

Ιωαννα μια φορα είχα φτιάξει γαυρο και δεν θυμάμαι. Θα βρεις τους ρυθμούς σου που θα παει. 

Αγγελική μια χαρα το μενου σου αν και τα φασολάκια δεν μου πολυαρέσουν.

Νινα τι ωραια αποτοξίνωση! Αν και δεν σε φοβάμαι όταν έχεις δουλειες να κάνεις. 

Χτες είχαμε χταποδακι με ρύζι. Για σημερα έχει περισσέψει λίγο και θα φτιάξουμε και μια σουπίτσα για τα παιδια. 

Φιλια και καλό ΣΚ!

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

¨Οπως σας είπα και χτες για σήμερα έχω φτιάξει φασολάκια.

Ο καιρός σήμερα είναι μια χαρά! Ελπίζω να παραμείνει και το Σαββατοκύριακο καλός.

Λιάνα ωραία ιδέα το κέικ. Αν και τα παιδιά μου είναι με τα φεγγάρια τους. Μπορεί να εξαφανίσουν το κέικ σε 2 μέρες αλλά και να το αφήσουν για καμιά εβδομάδα. Μπορεί να φτιάξω κι εγώ το Σαββατοκύριακο.

Χρύσα τώρα ότι έγινε έγινε.... Προσπάθησε να είσαι πιο χαλαρή την επόμενη φορά...

Φωτεινή ούτε κι εγώ τρελαίνομαι για τα φασολάκια αλλά τα φτιάχνω για να τρώνε οι υπόλοιποι.

Μαγειροπαρεάκι έχω δουλίτσα.... Θα τα πολύμε πιο μετά.... 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα! 

Τζενη μου περαστικά κι αγύριστα στη μαμα σου! Προσπαθησε να μη σε παιρνει απο κάτω αν και ξέρω από πρώτο χέρι πόσο δύσκολες καταστάσεις είναι αυτές. Τουλάχιστον όποτε είχαμε τρεχάματα με νοσοκομεία έμπαιναν στην άκρη οι ιδιοτροπίες και βολευόμασταν όλοι με φαγητά που διατηρούνταν. Τα γενέθλια του μικρού μπορείς και να τα καθυστερήσεις λίγο, δεν γίνεται να γίνεις 1000 κομμάτια.

Λιανα δύσκολα τα πραγματα στον κλάδο σου. Εδω που είμαστε ακομα πιο μικρο μέρος πολλές φιλόλογοι ασχολουνται με διαβασμα παιδιών δημοτικού. 

Χρύσα κρίμα για το μάθημα. Δεν πειράζει όμως την υγεια μας να έχουμε. Στα μαθηματικά δεν υπάρχουν κι άλλες κατευθύνσεις για να ασχοληθείς εκτός από τα μαθήματα;

Ιωαννα μια φορα είχα φτιάξει γαυρο και δεν θυμάμαι. Θα βρεις τους ρυθμούς σου που θα παει. 

Αγγελική μια χαρα το μενου σου αν και τα φασολάκια δεν μου πολυαρέσουν.

Νινα τι ωραια αποτοξίνωση! Αν και δεν σε φοβάμαι όταν έχεις δουλειες να κάνεις. 

Χτες είχαμε χταποδακι με ρύζι. Για σημερα έχει περισσέψει λίγο και θα φτιάξουμε και μια σουπίτσα για τα παιδια. 

Φιλια και καλό ΣΚ!

Ναι αμέ, θεωρητικά μπορείς να ασχοληθείς με ό,τι θες. Υπάρχει ο κλάδος της στατιστικής, της πληροφορικής, των εφαρμοσμένων και της φυσικής, των θεωρητικών μαθηματικών και εννοείται της διδακτικής.. Απ' εκεί και έπειτα μπορείς να ασχοληθείς με οτιδήποτε μπορεί να συνεπάγεται ο κάθε κλάδος, αλλά και επίσης μπορείς εν μέρη να ασχοληθείς και με τη μετεωρολογία, τη σεισμολογία κ.ο.κ. καθώς και να διδάξεις ως μαθηματικός σε άλλα τμήματα του πανεπιστημίου. Ένας καθηγητής μου μάλιστα, μας είπε για ένα φίλο του ο οποίος τέλειωσε το μαθηματικό, πήγε στην Αμερική και άνοιξε γραφείο επίλυσης προβλημάτων. Δηλαδή, έχω ένα πρόβλημα με τη δουλειά μου, πάω εκεί και με τη χρήση αλγορίθμων μου βρίσκει λύση. Βγάζει τρελά λεφτά από αυτό.. 

Βέβαια όλα αυτά θέλουν μεταπτυχιακά κλπ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια επιτελους εφτιαξε ο καιρος...αρακά σήμερα

Χρυσα εισαι έγκυος;δεν πειράζει θα την τελειωσεις τη σχολη..εμένα τα μαθηματικα το χειρότερο μου χαχα

Φωτεινή δυσκολα ναι κ εγω εχω ασχοληθει κ με δημοτικο..παλια ηταν καλύτερα εβαζε ο κοσμος πληρωνε..τωρα χαλια

Αγγελική εμενα τα φασολακια μ αρεσουν..τα βραζω στη χυτρα κ μετα στο φούρνο να σωθουν..γινονται νόστιμα κ καμια φορα μπορει να προσθεσω στο φουρνο λουκανικα χωριατικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Έρχομαι και σήμερα με τα μαγειρικά μου επιτεύγματα!!!! Είχα δυο μικρά κολοκυθάκια και 2 μελιτζάνες τσακώνικες και είπα να αυτοσχεδιάσω!! Τα κολοκυθάκια επιχείρησα να τα κάνω κολοκυθοκεφτέδες στο φούρνο αλλά έβαλα μάλλον πολύ αλεύρι και γίναν μάπα :-( τις μελιτζάνες τις εκοψα στη μέση, τις χάραξα, έβαλα πανω bbq sauce με βιτάμ, και μια σαλτσα στην οποία έβαλα 1 πουμαρό, μια τοματα τριμμένη, 1 κρεμύδι σε λωρίδες, αλάτι, πάπρικα καυτερή, ρίγανη, ζάχαρη λ, λίγο γκούντα και λάδι, τις έβαλα στο φούρνο και λίγο πριν τελειώσω το ψήσιμο έβαλα από πάνω γκούντα τριμμένη και λίγο bbq sauce και τις ξαναέβαλα στο φούρνο.. Έγιναν πολύ νοστιμες :-P:-P:-P

@Liana1984 ναι :oops::oops::oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

 

Έλλειπα τις τελευταίες μέρες σε μια 5ήμερη εκδρομή, αλλά όχι με την Γ' Λυκείου.

Επιτέλους πήγαμε στο Βερολίνο αλλά και σε πολλές πόλεις ακόμη. Ξεκινήσαμε από τη Νυρεμβέργη με 26 - 27 βαθμούς όπου κοκκινίσαμε από τον ήλιο. Εκεί σκέφτηκα ότι δεν είχα πάρει μαζί μου το αντηλιακό. Την ίδια μέρα το απόγευμα συνεχίσαμε στη Δρέσδη. Άλλος καιρός με βροχή και αέρα. Μείναμε με 1 ομπρέλλα λιγότερη αφού μας την έσπασε βίαια. Εγώ πλατσούριζα με τα σανδάλια μέσα στα νερά μέχρι να πάμε στο ξενοδοχείο.

Την επόμενη μέρα ήταν να δούμε πρώτα τη Λειψία αλλά λόγω βροχής το αφήσαμε και φύγαμε για Βερολίνο. Ανάμεικτος καιρός, είδαμε όλες τις εποχές με βροχή, ψιλόβροχο λίγο αέρα, λίγη άπνοια, ήλιο σκέτο και ήλιο με σύννεφα. Το γυρίσαμε όλο με το τουριστικό λεωφορείο. Την επόμενη φύγαμε για Αμβούργο, ευτυχώς ο καιρός μας έκανε τη χάρη και ήταν όπως ήθελε ένας ταξιδιώτης, ούτε πολλή ζέστη, ούτε κρύο, ούτε βροχή.

Την Τρίτη επισκεφθήκαμε το Ντύσσελντορφ, εκεί έκανε αρκετό κρύο. Η Εβιρίνα φορούσε μπλούζα ελαφρύ μπουφανάκι, άλλο ένα μπουφανάκι από δερματίνη κι ένα μπουφάν ελαφρύ δικό μου κι ακόμη να ζεσταθεί. Παρεμπιπτόντως στη συνολική διαδρομή μας συναντήσαμε από 12 μέχρι 27 βαθμούς με διάφορες αυξομειώσεις σαν σκωτσέζικο ντους. 

Η Τετάρτη ήταν η μέρα της επιστροφής αλλά την εκμεταλλευθήκαμε για να δούμε πρώτα την Κολωνία κι αμέσως μετά τη Βόννη όπου εντελώς τυχαία στο δρομάκι που περπατούσαμε βρεθήκαμε έξω από το σπίτι του Μπετόβεν.

Όλες οι πόλεις ήταν καταπληκτικές. Κορυφαίες το Βερολίνο και το Αμβούργο. Με αυτό το ταξίδι, συν τα προηγούμενα που πήγαμε ανατολικά και νότια μπορώ να ισχυριστώ ότι γυρίσαμε όλη τη Γερμανία στις σημαντικότερες πόλεις της.

Σήμερα θα φάμε αποφάγια της Πέμπτης και Παρασκευής ίσως μαζί με λίγες πατάτες. Είχα φτιάξει κοτόπουλο μπριάμ και σόγια με ρύζι.

 

 

On 31/5/2017 at 3:10 ΜΜ, ggeny είπε:

εγω χαθηκα αλλα τρεχω σαν τρελη.Οχι μονο με την δουλεια,εχω παλι στο νοσοκομειο την μαμα μου που δυστυχως θα κανει παλι χειροργειο τελος της εβδομαδας.Οπως καταλαβαινετε πηγαινοερχομαι στο νοσοκομειο,σπιτι,δουλεια,δουλειες σπιτιου,μαγειρεματα,ρουχα κλπ κλπ κλπ ...απο το ενα ασχημο στο αλλο δεν μας αφηνει να σηκωσουμε κεφαλι 

Τζένη μου, εύχομαι περαστικά και σιδερένια η μαμά σου, καλή ανάρρωση να έχει.

 

On 1/6/2017 at 9:10 ΠΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Φωτεινή όταν πάμε να δημοσιεύσουμε φωτογραφίες η συνδέσμους πρώτα πρέπει να ελέγχονται και μετά εγκρίνονται και ανεβαίνουν. Γι΄αυτό δεν βλέπαμε την ανάρτηση της Έβιρι χτες. 

Ούτε κι εγώ το ήξερα αυτό, νόμιζα ότι δημοσιεύονται αυτόματα.

 

On 5/6/2017 at 6:38 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πολύ ενδιαφέρον τίτλος του θέματος! Θα πρέπει να το δει η μητέρα μου αναμφίβολα που κάθε φορά που πηγαίνω στο πατρικό μου λέει "τι να μαγειρέψω αύριο;"... Σαν κλασική Ελληνίδα μάνα, ξέρει τα ΠΑΝΤΑ εκτός από το τι να μαγειρέψει...

Σας γράφω και εγώ με τη σειρά μου μήνυμα γιατί έκανα κάτι σήμερα το οποίο με κάνει πολύ περήφανη: έφτιαξα τουρλού!

Γεια σου κι εσένα Χρύσα, καλωσόρισες στο μαγειροκαφέ. Για κάθε φαγητό που φτιάχνουμε πρέπει να αισθανόμαστε περήφανες, ακόμη και για τα τηγανητά αυγά.

 

On 6/6/2017 at 9:34 ΠΜ, Οντετ είπε:

κόκκινες φακες με κομματια ρεγγας :) γρήγορο εύκολο και θρεπτικοτατο

Γεια σου Οντέτ, καλωσήρθες στο μαγειροκαφέ. Ωραίες οι κόκκινες φακές.

 

On 7/6/2017 at 10:26 ΠΜ, Liana1984 είπε:

Απο το 2007 κανω ιδιαίτερα μεχρι το 2013 ημουν μια χαρα μετα ο κοσμος δυσκολευεται δεν βαζει ευκολα.δεν πληρωνει..φετος ειχα δυο αλλα.ψαχνω για κατι αλλο ομως..κατι πιο σταθερο εστω και 4ωρο.Για διορισμο φως δε βλεπω αρα κάτι αλλο

Εγώ πάντως σου εύχομαι να βρεις σύντομα κάτι που να σου αρέσει πολύ.

 

On 7/6/2017 at 10:36 ΠΜ, ioanna81 είπε:

Συγνωμη κοριτσια που εχω χαθει αλλα το σπιτι λιγο με βλεπει κι εδω εχω πολυ δουλεια. Ελπιζω να καταφερουμε να συναντηθουμε γιατι απο δω μεσα δεν μπορω να μπαινω πολυ.

Σας φιλω ολες και μου λειψατε

Μα φυσικά τη συνάντηση μας δε θα τη γλιτώσεις. Δεν πειράζει Ιωάννα αφού είναι θέμα χρόνου και δουλειάς ας μη γράφεις συχνά.

 

On 8/6/2017 at 9:04 ΠΜ, ioanna81 είπε:

Εβιρι ετοιμαζεσαι για επιστροφη?

Ναι και είναι αρκετές οι προετοιμασίες. Μέσα στον Αύγουστο θα σκάσω μύτη.

 

On 8/6/2017 at 11:03 ΠΜ, ggeny είπε:

Τις καθημερινες μερικα απογευματα πηγαινω παλι κ νοσοκομειο, που ειναι εκτος Αθηνων , κ προσπαθω εντομεταξυ να μαγειρεψω, να πλυνω,απλωσω,καθαρισω τα βασικα κ να διαβασω το παιδι. Ψυχολογικα με εχει παρει πολυ απο κατω .... Εχω κ τα γεννεθλια του μικρου την αλλη βδομαδα κ δεν εχω κανει απολυτως τιποτα ακομα.

Σε καταλαβαίνω Τζένη μου σε πόσω άσχημη κατάσταση βρίσκεσαι. Εύχομαι σύντομα να είναι όλα παρελθόν, να μη χρειαστεί ξανά γιατρό η μαμά σου και όσο για τα γενέθλια καλυτερα να τα αφήσεις για 1 - 2 εβδομάδες αργότερα ώστε να είσαι καλύτερα ψυχολογικά και να τα προετοιμασεις με ησυχία.

 

On 8/6/2017 at 1:39 ΜΜ, Nina-Tom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Μετά από σχεδόν 15 μέρες χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο φυσικά, επανέρχομαι δριμύτερη! Φοβερή αποτοξίνωση πάντως... και με πέτυχε πάνω σε διάφορες δουλειές-τρεχάματα, οπότε ήταν ότι έπρεπε! Και για να μην ξεχνιέμαι, αν θέλετε να "αποτοξινωθείτε" και εσείς έτσι, μπορείτε να συνδεθείτε στην forthnet...είναι η πιο κατάλληλη!:twisted:\

Μα να σου πω ότι έκανες την καλύτερη δουλειά Νίνα μου. Χρειάζεται μια αποτοξίνωση.

 

On 8/6/2017 at 4:33 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

@Nina-Tom ναιιι έχω εξεταστική και δεν πάει καθόλου καλά... Λόγω εγκυμοσίνης, δε μπόρεσα να παρακολουθήσω τα μαθήματα του έτους μου (4), οπότε και αποφάσισα να δώσω μόνο χρωστούμενα. Χθες έδωσα το πρώτο μάθημα, το οποίο το είχα διαβάσει πάρα πολύ καλά, αλλά λόγω άγχους δεν έγραψα τίποτα. Έκανα κάτι λάθη τραγικά, όχι σε πράγματα της ύλης μας, αλλά σε ύλη του λυκείου!!!! Αν είναι δυνατόν δηλαδή!!! Και ενώ τα ήξερα να τα λύσω έλεγα "σιγά μην γίνεται έτσι". Μέχρι να φτάσω σπίτι δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι τα ήξερα και απλά είχα φάει σκάλωμα, απλά πίστευα ότι δεν στροφάρω και οτι δεν είχα διαβάσει αρκετά.. Μόλις όμως ηρέμησα και κατάλαβα τι @@@@ είχα κάνει τρελάθηκα!!!! Δεν ξέρω να λυπηθώ που δεν έγραψα ή να χαρώ που τουλάχιστον τα ήξερα;; τόσο διάβασμα πήγε χαμένο :-P

Ατυχίες πάντα θα υπάρχουν σε όλους. Σου εύχομαι να τα πας πολύ καλύτερα την επόμενη φορά. Με το καλό να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...