Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κι από μένα.

Χρόνια πολλά σε όσες είναι μαμάδες και σε όσες έχουν μαμά.

Φάγαμε αποφάγια των προηγούμενων ημερών και δε χρειάστηκε να μαγειρέψω. Συγκεκριμένα κοκκινιστό μοσχαράκι με κολοκυθάκια και πατάτες μέσα και μακαρόνια με κιμά.

 

On 8/5/2017 at 8:59 ΜΜ, ioanna81 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Παλι απο το κινητο γραφω. Αχ μου εχετε λειψει. Για την ωρα καλα τα παω με τους συναδελφους αλλα κραταω μικρο καλαθι λογω των προηγουμενων συνθηκων. Προσπαθω να προσαρμοστω και να τα βαλω σε σειρα. Εχω παρει ηδη 2 εξωδικα και εχει και συνέχεια.

Θέλει ηρεμία και μεθοδικότητα η συνέχεια. Εύχομαι να έχεις πολύ καλύτερες συνθήκες στη νέα δουλειά και κυρίως καλούς συναδέλφους.

 

On 9/5/2017 at 6:51 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Εβιρι όντως ειναι νωρις για πακετάρισμα. Πως ειναι ο καιρος εκει;

Είναι πολύ άστατος. Την τελευταία εβδομάδα είχαμε πολλές βροχές και ψύχρα. Έφτιαξε όμως μέσα στο Π/Σ/Κ κι ανέβηκε η θερμοκρασία στους 20 και 22 βαθμούς. Βέβαια πού και πού ανταριάζει και πετάει και καμμιά βροχή έτσι για να μην ξεθαρεύουμε και μας περάσει καμμιά σκέψη να βάλουμε σανδάλια. Πάντως όταν στην Ελλάδα είχε μέσο όρο κάπου 27 - 28 και φορούσατε ραντάκια εμείς είχαμε 12 - 14 και φορούσαμε κάπως χοντρά ρούχα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Μακαρόνια με κιμά έχει πάλι το μενού μας σήμερα αφού έχουν μείνει από χτες. Έχει και πατζάρια για να φτιάξει όποιος θέλει σαλάτα και θα βγει και η σημερινή μέρα.

Εβιράκι δρόσισε κι εδώ σήμερα. Εντάξει, Μάιος είναι ακόμη, θα τα κάνει τα πάνω κάτω του. Άκουσα ότι σε κάποιες περιοχές θα ρίξει μέχρι και χαλάζι. Αυτό δεν είναι και ότι καλύτερο καθώς θα καταστρέψει την παραγωγή πολλών προϊόντων. Ελπίζω να μη συμβει....

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ για την ώρα.....

 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χτες εβρεξε σε εμάς ευτυχως ποτιστική βροχή. Σημερα έχει ξημερωσει συννεφιασμένος ο καιρος να δουμε πως θα εξελιχθεί. Λυπαμαι τους τουριστες που εχουν ερθει για λιγο ήλιο.

Η γιαγια μας ξαναρρώστησε από το αναπνευστικό της. Ξεκινησε επιτέλους θεραπεία οπότε είμαστε σε αναμονή. 

Για σήμερα έχουμε κοφτο μακαρονάκι για τα παιδια και φασολάδα για εμάς.

Φιλιά

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού μας έχει φασολάκια.

Φωτεινή εμάς εδώ η μέρα ξεκίνησε με βροχούλα. Ευτυχώς κι εμάς είναι ποτιστική και όχι κατακλυσμός. Περαστικά στην γιαγιά σας! 

Φιλάκια σε όλο το μαγειροπαρεάκι!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Ωραία βροχούλα σήμερα, αλλά και λίγο δροσούλα έπιασε. Ευτυχώς που έχω ακόμα μακρυμάνικα και δεν τα έχω φυλάξει ακόμα, γιατί μου χρειάστηκαν χτες.

Σήμερα έχουμε μακαρονάδα με σάλτσα με απάκι. Ξεκίνησα να φτιάχνω αμπελόφυλλα για το χειμώνα και έχω μπόλικη δουλειά... πήγαμε με την πεθερά σε ένα μέρος που έχει πολλά και θα ξαναπάω να μαζέψω, για να έχω για τον χειμώνα. Αύριο λέω να φτιάξω σαραγλάκια... είδα ότι είναι πολύ εύκολα... έχει κάνει καμιά σας, να μου πει καμία συμβουλή;

Φιλιά!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.

Σταθερή η βροχή και σήμερα... απλά για αλλαγή, ήρθε και ένας σεισμός! Εσείς κουνηθήκατε;

Λοιπόν σήμερα είχα στερέψει από ιδέες για φαγητό και αποφάσισα να κάνω σπετσοφάι με πιλάφι... τι λέτε, θα ταιριάζει; Χτες έκανα πιπεριές Φλωρίνης και έβαλα σε βάζα, για όσο αντέξουν.. τις τρώμε συχνά και τις βάζω και σε σαλάτες.

Τζένη και εγώ ήθελα να κάνω μαρμελάδα φράουλας και σκέφτηκα ότι οι βιολογικές θα είναι πιο αρωματικές και γευστικές... πήρα λοιπόν, αλλά τζίφος... χάλια ήταν. Μάλλον θα μείνω με την χαρά!

Αγγελική από υπομονή, άλλο τίποτα. Ειδικά όταν έχω τα κέφια μου! Θα σου πω αύριο για τα σαραγλάκια.. θα κάνω μία συνταγή από του Άκη... έψαχνα και στις Εβίρις τις συνταγές, αλλά δεν βρήκα καμία.

Ιωάννα πώς πάει με την νέα δουλειά; είσαι ευχαριστημένη;

Φιλιά σε όλες τις υπόλοιπες!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού μας έχει πατάτες σουφλέ. 

Νινάκι ο σεισμός ήταν πολύ μικρός, 3.1 από ότι διάβασα και δεν κατάλαβα τίποτα! Μια χαρά θα ταιρίαζει το ρυζάκι στο σπετσοφάι νομίζω. Καλή επιτυχία με τα σαραγλάκια!

 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια τι κανετε;

Εμεις μετακομισαμε σημερα στην δουλεια,πηγαμε σε αλλο κτηριο κ τωρα προσπαθω να μπω σε σειρα. Ομορφα ειναι αλλα πολλα ατομα μαζεμενα.

Μαγειρικα σημερα γυρνωντας θα κανω πιτσα. Σημερα δεν εκανα το κοτοπουλο με κριθαρακι που ειχα στο προγραμμα γιατι εκαν κουκια για το συζυγο που ηρθαν πακετο απο το χωριο, ο μικρος ηθελε τραχανα, ετσι εκανα για το μεγαλο 2 μπριζολες με πατατες στο φουρνο κ μια χαρα .

Το σεισμο ουτε που τον κατάλαβα ! 

Νινακι τα ειδα κ εγω τα αμπελοφυλλα σου, εμεις τα ζεματαμε κ οταν κρυωσουν τα βαζουμε σε σακουλιτσες στην καταψυξη. 

Κ εγω δεν πηρα φραουλες γιατι δεν ηταν ακομα καλες, αν βρω θα παρω αυτο το ΣΚ ,σκοπος ειναι να εχουν κ λιγο γευση.Ο συζυγος μου λεει ειναι νωρις ακομα ,κανονικα μαζι με τα κερασια βγαινουν καλα τελος του μηνα,απλα τωρα βγαζουν πολυ πολυ νωρις θερμοκηπιου κ μας φαινεται οτι αργησαμε.

Αγγελικη πολυ ωραιαο φαγακι εχετε σημερα !

Φωτεινη μου πως ειναι η μαμα σου ;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι μου στην ίδια περιοχή είναι το νεό κτίριο? Καλή προσαρμογή! Όσο για τις φράουλες, κανονικά ο καιρός τους είναι από τώρα μέχρι το τέλος του μήνα. Μην κοιτάς που μας έπιασαν οι ζέστες και νομίζουμε ότι είναι καλοκαίρι! Μιλάω για τις φράουλες που αναπτύσονται στο φυσικό τους περιβάλλλον  και όχι στο θερμοκήπιο.

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! 

Πως τα πηγατε με τη βροχη χτες; Οσο για το σεισμό διαβασα οτι ηταν μικρος 3,1. Οπότε ψυχραιμία παιδια. 

Νινα τα ειδα κι εγω τα αμπελοφυλλά σου. Χαρα στην υπομονή σου! Εγω δεν νομιζω να παρω φραουλες για μαρμελάδα και καταλαβαινετε γιατι. Σκοπευε ο αντρας μου να μου εφερνε κερασια που αρεσουν και στα παιδια αλλά τελικά θα έρθει αεροπορικως οπότε τζιφος. 

Τζενη καλή προσαρμογή. Σε βολευει η τοποθεσία του κτιρίου; Η μαμα μου ειναι καλύτερα και μένει να καταλάβει οτι πρεπει να πηγαινει γρηγορα στο γιατρο κι οχι να το παιζει παλικάρι. Βεβαια πιο πιθανο ειναι να παρω εγω Νομπελ Φυσικής παρα να το παραδεχτει αυτό αλλά η ελπίδα πεθαινει τελευταια.

Αγγελικη δεν εχω φτιαξει ποτε πατατες σουφλε γιατι και μονο που θα το πω θα στραβομουτσουνιασουν σχεδον ολοι. Το βαρεθηκα αυτο με το φαΐ και τα διαφορετικά γουστα του καθενος. Ουφ.

Ιωαννα τι νέα;

Εβιράκι τι κάνεις;

Λιανα πως παει;

Εμεις χτες ειχαμε κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες και σήμερα λαχανοντολμάδες. Οταν κανονισα για το κοτοπουλο άρχισε η μαμα μου οτι η μικρη δεν θα το φαει και τσαμπα θα το μαγειρεψουμε και θα περισσεψει κλπ. Δεν άφησα περιθώρα για δευτερες σκεψεις, μιλησα στη μικρη και τελικά εφαγε ενα μπουτι ολοκληρο, σαλατουλα και δοκμασε και πατατα ψητη. Αφου βλέπουμε οτι παει καλά το θεμα γιατι να το σαμποταρουμε; Αδικο έχω; Το αποτελεσμα με δικαιωνει.

Φιλια και καλό ΣΚ!

  • Μου αρέσει 2

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Ρολό κοτόπουλο στον φούρνο με πατατούλες έχει σήμερα το μενού μας. Το Σάββατο είχε πάρει από την λαϊκή ο άντρας μου κολοκυθάκια και για να μην χαλάσουν έφτιαξα με τα μισά κολοκυθόπιτα και τα υπόλοιπα τα έβρασα για σαλατούλα. Νόστιμη βγήκε η κολοκυθόπιτα παρά το γεγονός ότι αυτοσχεδιάσα με την γέμισή της.

Φωτεινή με το καλό να έρθει ο αντρούλης σου! ¨Οσο για το φαγητό της μικρής καλά κάνεις και δεν ακούς τους... λοιπούς συγγενείς! Τον πρώτο λόγο έχει η μαμά που δικαιωνέται κιόλας για τις επιλογές της!

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα έχουμε ρεβύθια, χταποδάκι ξυδάτο και μπουγιουρντί. Το σαραγλί ψήνεται στο φούρνο και μυρίζει υπέροχα... ελπίζω να γίνει καλό, γιατί θα πάει το μισό στην πεθερούλα, που έχει γενέθλια... καταλαβαίνετε.. Το χθεσινό σπετσοφάι έγινε πολύ ωραίο, αλλά και πολύ καυτερό! Βέβαια στον σύζυγο που τρελαίνεται για καυτερά, ήταν απολαυστικό... εγώ το πάλεψα αρκετά για να το φάω!

Τζένη και εγώ νομίζω ότι τώρα είναι η κανονική εποχή της φράουλας, όπως και των κερασιών... κρίνω και από την κερασιά του κήπου μου, που είναι έτοιμα για φάγωμα. Βρε κορίτσι, 3 φαγητά σε μία μέρα! Δεν υπάρχεις! Καλή προσαρμογή στο νέο κτίριο. Τα αμπελόφυλλα τα έκανα και εγώ στην κατάψυξη, αλλά επειδή δεν έχω μεγάλη κατάψυξη, προτιμώ την μέθοδο των βάζων.

Φωτεινή σε βρίσκω πολύ δυναμική με το φαγητό της μικρής! Μην πτοείσαι! Το αποτέλεσμα τα λέει όλα!

Αγγελική οι πίτες θέλουν φαντασία και όταν μαγειρεύεις τόσα χρόνια, ξέρεις πια τα κόλπα. Φαντάζομαι έβαλες τυριά, ίσως καμία πιπεριά.. για πες. Για το ρόλο, δεν έχω λόγια... τρελαίνομαι.

Λιάνα, Ιωάννα, Εβίρι, παρουσιαστείτε!

Φιλιά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νινάκι επειδή το κολοκύθι από μόνο του δεν έχει και καμία ιδιαίτερη γεύση το έτριψα και μέσα του έβαλα 2 αυγά, τυρί φέτα, πεκορίνο, 2 κουταλιές γιαούρτι, δυόσμο, αλατάκι, πιπεράκι και λίγο λάδι. Και για να τραβήξει τα πολλά υγρά έριξα και λίγη τριμμένη φρυγανιά μέσα. Μούρλια βγήκε!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..σημερα εχει καλο καιρο αλλα απο αύριο λενε θα ξαναχαλασει κ δεν θελωωωω

Μαγειρικα τωρα μεσα στη βδομαδα εφτιαξα χοιρινο κοκκινιστό με ρυζι αρακα φασολαδα κοτοπουλο με κοφτο μακαρονακι τηγανισα κολοκυθακια με σκορδαλια τρελαίνομαι κ αυριο μουσακα γιορταζει ο άντρας μου ας του φτιαξω το αγαπημενο του φαγητο κριμα..θα φτιαξω κ μεζεδακια θα εχουμε λιγο κοσμο

Φωτεινη εδω παρουσα χαχα

Αγγελικη τελεια θα βγηκε η κολοκυθόπιτα..εμεις εδω φτιαχνουμε κ γλυκια...αν σ αρεσουν οι πιτες δοκιμασε ρυζοπιτα με ρυζι κανελα σταφιδες ζαχαρη μμμ τρελα ειναι..κ αυτη τη φτιαχνουμε στα μερη μας

Νινα τι ωραια φαγητα..τα καυτερα μ αρεσουν ο αντρας μου παλι καθολου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...