Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Cafe Ιανουάριος 2010


CoffeeMaker

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ELKARAK

    4200

  • ΣΤΕΓΙΑ

    2873

  • Lorreta

    2395

  • keli

    1839

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

nai, οτι θα περάσει είναι σίγουρο... :rolleyes:

πως τα βολεύεις Κέλι με τα άλλα σου παιδάκια; εμένα αν και μεγαλες σχετίκά και αυτοεξυπηρετούνται σε πολλά, όμως κάνουν γκρίνιες, και κυρίως εγώ νιώθω τύψεις που τρώω από το χρόνο τους... βασικά προς το παρόν ελάχιστα κάνω με τις μεγάλες΄, όπως το διάβασμα ή το μεσημεριανό φαγητό που τρώμε όλοι μαζί... μωρέ καλά λέω να ρθει η άνοιξη, θα φτιαξει και η ψυχολογία μας και θα μεγαλώσον και τα μπουμπουκάκια... αναμονή!


ΤΑΟ

*Η μεγάλη μου κορούλα γεννήθηκε: 29-3-2003

*Η δεύτερη μου κορούλα γεννήθηκε: 21-7-2004

*H καραμελένια γεννήθηκε: 20-12-2009

*Η ζουζούνα μου γεννήθηκε: 9-6-2011

Link to comment
Share on other sites

Απο την Πεμπτη το βραδυ που γυρισα δεν σηκωσα κεφαλι.Ελειπα και πολλες μερες οποτε φαντασου οτι μεχρι και το δεντρο ξεστολισα,αυτο μου ελειπε μεσα σε ολα.:tongue:Τα παιδια εμειναν πισω στο σχολειο και ειδικα ο γιος μου που παει πρωτη και διαβαζουμε με τις ωρες για να επανελθει,μας εδωσε καμια δεκαρια φωτοτυπιες για να προχωρησει στο σπιτι.:(Ευτυχως που ειναι ησυχο το μωρουλι γιατι θα ειχα φρικαρει.Α,αα εχω και τον αντρουλη μου που τον μεγαλωνω επισης να μου παραπονιεται πως μονο τα παιδακια μου προσεχω και εκεινον τον παραμελω.Ουφ,,εμενα ποιος θα προσεξει βρε παιδια;;;:lol:


Y0zHp2.png?OgArctsO
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου!!

Και εμένα το 'μέσα' έχει αρχίσει και μου τη δίνει... λέω την επόμενη εβδομάδα να το κρατήσει καμιά μαμά μου να πάω και εγώ καμιά βολτίτσα μέχρι τα μαγαζιά να ξεσκάσω!

Εγώ να σας πω την αλήθεια δεν είναι ότι περιμένω να σαραντίσει.. δεν τα πιστεύω αυτά.. περιμένω να κλείσει το πρώτο 3μηνο!!!!! Άρα είμαι σε χειρότερη κατάσταση!!:tongue::tongue: Η αλήθεια είναι ότι αν ήταν καλοκαίρι και από την πρώτη εβδομάδα θα την έπαιρνα και θα κάναμε βόλτες.. αλλά τώρα φοβάμαι πολύ σε κλειστούς χώρους και έτσι μας βλέπω να βγαίνουμε με την μικρή την...άνοιξη!!! Να δω πως θα αντέξουμε μέχρι τότε...!!!


PCqNp2.png

Link to comment
Share on other sites

kala όταν φρικάρω πρέπει να σε έχω στο νου μου.... εμένα με βοηθάει παραπαρα πολύ οάντρας μου, πηγαινοφέρνει τα παιδιά, βάζει καμιά σκούπα, άμα του το ζητήσω φυσικά, αλλά το κάνει, γενικά πιάνεται με όλα αν είναι σπίτι...

το θέμα μου είναι πως γενικά προσπαθώ να μην μαλώνουν οι μεγάλες, αλλά αυτές όσο αγαπημένες κι αν είναι ε, καμιά ώρα την ημέρα θα φαγωθουν, μαλώνουν επειδή απλά βαριούνται ή διεκδικούν ή θέλουν την προσοχή και εκεί δυστυχώς εγώ πια το χαλάω γιατί δεν έχω την υπομονη να τις χωρίσω, να τις καλοπιάσω ,να τους εξηγήσω οπότε τις μαλώνω και τα κάνω απλά χειρότερα γιατί στενοχωριέμαι στην τελική που τους φώναξα χωρίς να πετύχω και την ηρεμία που θα ήθελα... είμαι λίγο σπασικλάκι αυτό τον καιρό... το ξέρω αλλά μου βγαίνει... για αυτό λέω:::: εμπρός καλή μου άνοιξηηηηη!!!


ΤΑΟ

*Η μεγάλη μου κορούλα γεννήθηκε: 29-3-2003

*Η δεύτερη μου κορούλα γεννήθηκε: 21-7-2004

*H καραμελένια γεννήθηκε: 20-12-2009

*Η ζουζούνα μου γεννήθηκε: 9-6-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Christine, και γω το χειμώνα τον φοβάμαι, αλλά λέω σιγά σιγά να βγούμε απο Φεβρουάριο, μικρές βολτίτσες και ανάλογα με τον καιρό πάντα....

και μεις στη δεύτερη που γεννηθηκε Ιούλιο βγαίναμε.... στο μπαλκόνι... δεν ξέρω εγώ το χω για καλό να πάρουμε και τις ευχές, αλλά κατά τ'΄άλλα τώρα στο μήνα αρχίζω να νιώθω και γω καλά, να αναρρώνω δηλαδή.... τώρα ζητά ο οργανισμός μου ΑΤΑ!!! χιχχι, οπότε θα κάνουμε και μικρά μαθήματα ''ατας'' και στην καραμελίτσα!


ΤΑΟ

*Η μεγάλη μου κορούλα γεννήθηκε: 29-3-2003

*Η δεύτερη μου κορούλα γεννήθηκε: 21-7-2004

*H καραμελένια γεννήθηκε: 20-12-2009

*Η ζουζούνα μου γεννήθηκε: 9-6-2011

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκειες μου φιλεναδες!Μια απο τα ιδια και εμεις,δινω στον μικρο το γαλα μου που βγαζω με το θηλαστρο γιατι αλλιως η κατασταση ηταν απελπιστικη...στο 10 λεπτο κοιμοταν στο βυζι τον ξυπνουσα και ξανα μανα τα ιδια με αποτελεσμα μετα απο 40 λεπτα μολις τον εβγαζα να κλαει αφου δεν ειχε καλοφαει...ειναι και φαγανος!Ετσι το βγαζω και του δινω συγκεκριμενα ml με το μπιμπερο και τον κραταει για 2,5-3 ωρες το πολυ!τουλαχιστον εχω γαλα,οσο εχω θα του δινω,τρωμε και καμια 150 ξενο τη μερα και ειμαστε οκ!Επισης εχουμε και λιγο ικτερο....και πρεπει να τον εχω ολη τη μερα μπροστα στο παραθυρο..λογω του θηλασμου παρατεινεται κι ολας αλλα σημερα εβγαλε ηλιο και πιστευω θα παρει λιγο τα πανω του!Επισης εχω και εγω φρικαρει και ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!Αν ειναι ομως να βγαινω και να πηγαινω στη πεθερα μου....καλυτερα μεσα!!! :) :) :)


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια τωρα μαζευτηκατε που εβαλα σιδερο;:rolleyes:Εμενα ΤΑΟ ο αντρας μου λειπει πολλες ωρες αλλα και γενικα οταν ειναι εδω δε τα καταφερνει να με βοηθησει,κανει ομως αλλες δουλειες που ειναι χρησιμες μεν αλλα οχι αμμεσα για εμενα..Κι εγω Χριστινα πιο πολυ γι αυτο φοβαμαι για αρρωστιες αλλα γενικα μου εχει πει Ιερεας οτι το βραδυ δεν κανει να βγαινουμε μαμα και μωρο,μονο αυτο ολα τα αλλα που ακουγονται ειναι μαγγανειες μου ειπε.Ελενακι που εισαι βρε;;;Πως τα πατε;;;;Εμεις βρε παιδι μου αναποδα,την επιλοχεια καταθλιψη την εχει ο αντρας μου:tongue:


Y0zHp2.png?OgArctsO
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και καλώς επιστρέψατε!!!!!

Μόλις επέστρεψα από νέο καρδιοτοκογράφημα και περιμένουμεεεεεεεεε!!!!!!

Κανένα νέο από Lorreta, έχουμε?

Κέλυ μου μία λέξη θα πω "Ήρωας!!!!!!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια... γέννησε καμια άλλη τσούπρα;

Εμείς συνεχίζουμε να μην κοιμόμαστε! Απ'την ημέρα που γεννησα είμαι με μια δυο ώρες ύπνο την ημέρα. Σήμερα πρέπει να κοιμήθηκα λίγο περισσότερο αλλά όχι τρελά πράγματα.

Εγώ αύριο λέω να τον βάλω στον μάρσιπο, να πάρω και τον θοδωράκη και να πάμε στο σπίτι μιας φίλης για να παίξουν τα μεγάλα (μεγάλα τρομάρα τους!) και να ξεδώσουν. Η αλήθεια είναι ότι και τον θοδωράκη στην δέκατη μέρα τον πήγα βόλτα.

Κέλι μου, χαράς το κουράγιο σου... Τάο μου και σε σένα! Εδώ με δύο και τα φτήνεις...

Εχθές θήλαζα τον μικρό και έπαιζα ταυτόχρονα ποδόσφαιρό με τον θοδωρίκο:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και απο εμενα. Μανουλες υπομονη, θα περασει ο καιρος και θα στρωσουν ολα σιγα σιγα, (ετσι λεω τωρα, μετα μαλλον θα μου τα λετε εσεις αλλα ετσι πανε αυτα)

πρινσι μια χαρα σε βρισκω, μες την υπομονη. Εγω καθε μερα παρακαλαω να γεννησω αλλα η μικρη εχει καλοβολευτει μου φαινετε οπως και το δικο σου.


dmDAp3.png

m31riaw4td851ovq.png

Link to comment
Share on other sites

Πως αντέχεις βρε Λέγκω μου;; Εγώ κάποια βράδυα που δεν κοιμάται καλά και θέλει όλο αγκαλιές τα φτύνω μπορώ να πω....!! Δεν μπορώ να φανταστώ να το είχα αυτό κάθε μέρα!! Θα είχε πέσει.. μπουκάλι σύννεφο :wink:

Kατα τ'αλλα προς το παρόν μόνο θηλάζει και δεν έχει χρειαστεί ακόμα συμπλήρωμα! Θα δείξει πως θα πάει, αλλά λέω να θηλάσω για κανένα 3μηνο.. δεν ξέρω αν θα αντέξω το 6μηνο μέχρι τις στερεές τροφές!

Και εγώ θέλω πολύ να πάμε βόλτα!!! Ανυπομονώ να ζεστάνει λίγο ο καιρός και να αλωνίζουμε κάθε μέρα!!

Κελάκο για το άντρα σου δεν υπάρχει κάποιο χάπι ...κάτι για την κατάθλιψη;; :wink: Υπομονή μωρέ, λογικό είναι αισθάνονται και αυτοί κάπως περίεργα.. βέβαια ο δικός σου έχει κάνεις πρόβες φουλ με τα προηγούμενα παιδάκια σας ήδη!!


PCqNp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εμεις απο 2βραδια ξενυχτι χτες κοιμηθηκαμε..κοιμηθηκα στις 1ξυπνησα στις 3,30τον θηλασα ξανακοιμηθηκα και ξυπνησα στις 6παλι μαμ και νανι αλλα απο τις 8μεχρι 11 την βγαλαμε με αγκαλιες γιατι εμεις εχουμε εντονους κολικους και παγιδευμενα αερια που δεν βγαινουν με τιποτα.


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, εμενα ευτυχως ηρεμησε λιγο στον υπνο και χθες μου εκανε 4ωρακια μακαρι να τα κρατησειιιιιι.....και εγω θελω απελπισμενα να βγω να παω βολτααααααααααααααααααααααα.....βγαινω βεβαια για καποιες δουλειες αλλα το πολυ για μια ωριτσα και σφαιρα παλι πισω μην τυχον και ξυπνησει το μικρουλη μου ωστε να το θηλασω...αχαχ τι τραβαμε...

κελι μου αφου αντεχεις και τα καταφερνεις μπραβο σου!!!!

λεγκω πως αντεχεις με τοσο λιγο υπνο????εμενα δυο βραδυα μου το εκανε αυτο και μετα κουτουλαγα ολη την ημερα....


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites

Πρινσιπουλα μου μεχρι ποτε θα περιμενετε σου ειπε;;Λεγκουλινι με τοσο λιγο υπνο χαρα στο κουραγιο σου κι εσενα,ειδες εκπαιδευση βρε παιδι μου στο δευτερο;;:lol:Χριστινακι μου ειναι αννιατη η ασθενεια του:tongue:θελει την προσοχη μου κι αυτος σαν τα παιδια..εμενα δε με αγαπας και τετοια φαση ζει,σα μωρο,που θα παει θα περασει κι αυτο..Αχ ΓΛΥΚΟΥΛΑ που φτασαμε;να βγαινουμε για δουλειες και θα το λεμε βολτα.:tongue::tongue:


Y0zHp2.png?OgArctsO
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...