Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

      Την επόμενη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά,ξεκίνησαν πονακια και τσιμπήματα στην κοιλιά και τραβήγματα στους συνδέσμους της μήτρας,τα οποία στη συνέχεια γινόντουσαν όλο και πιο έντονα.Οποτε καταλαβαινα ότι κάτι γίνεται.Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο και μάλιστα από σήμερα το νιώθω ξεπρησμενο τελείως🤷Αυτο που λες με το φούσκωμα και εγώ το έχω,πιστεύω πως είναι από την προγεστερόνη σίγουρα.Κηλιδες αίματος δεν είχα ούτε οταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,ούτε τώρα.Πάντως υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και πήραν θετική χοριακη,οπότε πιστεύω πως τπτ δεν είναι στάνταρ 

Koula - mares


kale

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Ανιτάκι μου sorry για την καθυστερημένη απάντηση,αλλά το μεσημέρι με πήγε ο αντρούλης μου για φαγητό έξω,γυρίσαμε αργά,μετά ξάπλωσα και τσουπ τώρα είδα την ερώτησή σου/ερωτήσεις σου!!!Μέχρι να διαβάσω και τα υπόλοιπα μηνύματα,καταλαβαίνεις πήρε κάποια ώρα.

Λοιπόν από εξετάσεις έχω κάνει:προγενητικό έλεγχο και καλλιέργια κολπικού υγρού,ορμονολογικό έλεγχο,σαλπιγγογραφία(έχω κάνει και υστεροσκόπηση γιατί είχα καρδιόσχημη διαφραγματική μήτρα) και ο άντρας μου έχει κάνει 3 φορές σπερμοδιάγραμμα.Αφού διορθώθηκε το πρόβλημα στη μήτρα μου,τώρα πια το θέμα είναι ο χαμηλός αριθμός σπέρματος και κινητικότητας του άντρα μου.Έχουμε ολιγοασθενοσπερμία.Γενικά δεν μου έδωσε ποσοστά ακόμα,αφού μου ζήτησε να κάνω ΑΜΗ πρώτα και να του την στείλω,μας έδωσε βιταμίνες για το σπέρμα και μας έστειλε και σε ουρολόγο μήπως μπορέσουμε να βελτιώσουμε το σπέρμα όσο το δυνατόν περισσότερο,γιατί αυτό θα είναι καλό και για την εξωσωματική.Βασικά εμείς θα κάνουμε ISCI.

Όσο για τις ορμόνες μην φοβάσαι.Ο αδερφός μου είναι γιατρός,αλλά δυστυχώς καμία σχέση με αυτή την ειδικότητα και δυστυχώς για μένα,αλλά ευτυχώς για αυτόν είναι στην Γερμανία,οπότε δεν ξέρει γιατρούς εδώ,πάντως διάβασε σε επιστημονικά περιοδικά,μόλις του είπα και εγώ τους φόβους μου για τις ορμόνες αυτό που είπε και η mimitra.Βασικός φόβος υπάρχει σε όσες γυναίκες έχουν ιστορικό της κωλοαρρώστιας.Φυσικά καλό είναι γενικά για την υγεία μας να μην υπερβάλουμε.Πάντως ουσιώδες θέμα δεν υπάρχει.

Τα ανεκδοτάκια σου κορίτσι μου απλά καταπληκτικά!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ....!!!!!!!!!!!!

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΕΧΟΥΜΕ...!!!!!!!!!!

ΤΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ...??????????

ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ..?????????

ΤΕΛΙΚΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΝΤΟΥΔΗ......ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ...!!!!!!!


name-graphics-anita-633978.gif

ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

louloulika ΜΟΥ, ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ....ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΚΥΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ....!!!!!!!!!!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΛΙΓΟ....ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ, ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΔΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ...!!!!!!!!


name-graphics-anita-633978.gif

ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ, ΚΑΛΩΣ ΜΟΥ ΤΗΝ...!!!!!!!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ, ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ..?????????

καλα ειμαι, ανυπομονω να ξεκινησω αλλα ακομα εχω μεχρι το Μαιο.

ΑΝΙΤΑΚΙ μου ωραια τα μηνυματακια εχουν πολυ πλακα!!


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites

καλα ειμαι, ανυπομονω να ξεκινησω αλλα ακομα εχω μεχρι το Μαιο.

ΑΝΙΤΑΚΙ μου ωραια τα μηνυματακια εχουν πολυ πλακα!!

ΝΑΙ, ΕΙΔΕΣ..????? ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΣΩΠΑ ΒΡΕ, Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ..!!!!!!!!!!

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ.....ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ...!!!!!!!!!!


name-graphics-anita-633978.gif

ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΕ ΤΗ ΖΕΤΤΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ..??????

Η ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ...???????????

Η ΛΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ..??????????

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!!!

ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΜΝΜ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ

ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΣ.

Μπράβο κορίτσι μου,

είπαμε πριν το τέλος δεν έχει τελειώσει τίποτα.

Το τέλος το οριοθετούμε εμείς.;)

Εγώ Τετάρτη πάω για ωοληψία.

Είδομεν....

Σ΄αγαπώ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

και χαίρομαι που είσαι πάλι εδώ. ;)


url]
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, ΕΙΔΕΣ..????? ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΣΩΠΑ ΒΡΕ, Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ..!!!!!!!!!!

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ.....ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ...!!!!!!!!!!

προσπαθω να κανω ευχαριστα πραγματα αλλα με εχει ''πιασει'' μια ανυπομονεσια.

Εσυ πως εισαι ΑΝΙΤΑΚΙ μου?


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!!!

ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΜΝΜ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ

ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΣ.

Μπράβο κορίτσι μου,

είπαμε πριν το τέλος δεν έχει τελειώσει τίποτα.

Το τέλος το οριοθετούμε εμείς.;)

Εγώ Τετάρτη πάω για ωοληψία.

Είδομεν....

Σ΄αγαπώ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

και χαίρομαι που είσαι πάλι εδώ. ;)

MΠΡABO ZETTAKI MOY, ME TO KAΛO AΓΑΠH MOY...!!!!!!!!!!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ..!!!!!!!!


name-graphics-anita-633978.gif

ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου καλα!

Εξαφανίστηκα λιγο γιατι δεν θα το πιστεψετε με πήρε πολύ απο κάτω μολις διάβασα Αννιτακι και μετα στο καπακι Κελλυ δεν το αντεξα θυμήθηκα τα δικα μου κι αρχισα να κλαιω να λεω διαφορα με ειδε ο αντρας μου ετσι καταλαβε οτι δεν ειναι και πολυ νορμαλ συμπεριφορα και μου ειπε δυο μερες υπο επιτηρηση δεν ξαναμπαινεις ιντερνετ, Σαββατο απογευμα πήγαμε για καφε στον Προφ Ηλια στο δασος φοβερο μερος να πατε και χθες πήγαμε στην αδερφη μου που μενει στο καπανδριτι να ξεσκάσω λιγο και οπως απολαμβαναμε τη φυση και τρωγαμε προβατινα στις 4 το απογευμα χτυπαει ο συναγερμος στην Αθήνα ερχεται μήν. στο κινητο οτι εχουμε 3 συναγερμους δηλαδη δεν ήταν μονο μια φορα, παιρνουμε τηλ αστυνομια γειτονια κτλ ο κλεφτης ήταν στο μπαλκονι και αναρωτιοταν να μπει ή να μην μπει καθε φορα που κουνιοταν τον επιανε το ρανταρ τελικα εφυγε και φυσικα η αστυνομια ήρθε 35 λεπτα αργοτερα και ενω τους ειχα πει οτι ο κλεφτης κοβει βολτες στο μπαλκονι. Τελος παντων παει κι αυτο.

Σημερα ειμαι λίγο καλήτερα ειμαι σκατοευαισθητη αφου στεναχωρήθηκα τοσο πολύ κι ενιωθα τύψεις επειδη εδινα ελπίδα στο Αννιτακι καταλαβαινεις τωρα..

Σχετικα παντως με το θεμα γιατρου κοριτσια ψαξτε το πηγαιντε σε 2 -3 και μετα αποφασιστε το οτι εγω εμεινα το χρωσταω επειδη εφευγα οταν μυριζομουν απάτη, σχετικα με τον δικό μου τον εχω χιλιοτσεκαρει οτι δεν κοροιδευει επίσης του εστειλα δυο κοπελες και τον ειχα αγχωσει τον καημένο του λεγα γιατρε μην με κάνεις ρεζίλι και δεν μείνουν γιατι εγω τους ειπα οτι σίγουρα σε σας θα μείνουν και κατι τετοια, ευτυχως εμειναν και οι δυο με την πρωτη σε αυτον και δεν εκτεθηκα. Επίσης λεει σίγουρα αλήθειες όσο κι αν πονάνε μια φίλη μου 43 χρονων πηγε πριν 2 μήνες και τις ειπε με τα δικά σου ωάρια εχεις 5% πιθανότητα και αυτη δεν προσπάθησε καν, δεν της ειπε 30% κτλ ειδε σκατα εξετάσεις ο ανθρωπος και δεν της τα πήρε, αυτα εχω να παρατηρήσω, βεβαια σίγουρα θα υπάρχουν και κοπέλες που θα εχουν αλλη αποψη για αυτο θεωρω οτι πρεπει να ακούμε και το ενστικτο μας στο θεμα γιατρου και να μην πηγαινουμε οπου μας χαιδευουν τα αυτια.

Τελος ενα μεγάλο μυστικό τα φουσκώνουμε λίγο στο γιατρο δηλαδη του λεμε οτι πήραμε δάνειο για αυτη την προσπάθεια και δεν εχουμε αλλη ευκαιρια να ξανακάνουμε αυτη ειναι η τελευταια μας, και φυσικα αν εχουμε κανει 2 αποτυχημένες ή 3 αποτυχημένες βάζουμε και μία παραπάνω για να το παιξουμε πιο ταλαιπωρες.

Επίσης υπάρχουν και οι τυχερες που μενουν με την πρωτη προσπάθεια ακόμη και σε δημόσιο νοσοκομείο με το χειρότερο γιατρο για αυτο πιστεύω οτι πρέπει και να το θελει ο θεος χωρις αυτον τιποτα δεν γινεται, μην χανεται την πιστη σας δοκιμαζομαστε κι εγω ελεγα διαφορα αλλα τελικα τα καταφερα δεν πίστευα ποτε οτι θα ειχα τοση δύναμη μέσα μου να αντεξω ολα αυτα.

Mimitra περαστικα στον πεθερο σου αν και οσο σκληρο κι αν ακουγεται αν ταλαιπωρειται ειναι καλήτερα να αναπαυτει, εμενα ο δικός μου εφυγε πριν ενα χρονο απο λευχαιμια 70 ετων 2 χρονια καναμε μεταγγίσεις και τα ειδαμε ολα στα νοσοκομεια που μπαιναμε για αυτο ας εχουμε ΥΓΕΙΑ & ΦΩΤΙΣΗ στη ζωή μας να μας προστατευει ο θεος απο καθε κίνδυνο και να μας δινει σοφια να βγαινουμε απο το αδιεξοδο.

Σας τρελλανα πρωι πρωι.

Σας αγαπω ολες και το ξερετε εννοειται οτι δεν θα χαθούμε ποτε η μια θα κραταει το χερι της αλλης και σε καθε δυσκολια θα ειναι εδω να μιλήσει και να συμπαρασταθει, εγω ακόμη πιστευω οτι ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ, με οποιονδήποτε τροπο.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΜΟΥ!!!


image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495398image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495566
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω ευχαριστα πραγματα αλλα με εχει ''πιασει'' μια ανυπομονεσια.

Εσυ πως εισαι ΑΝΙΤΑΚΙ μου?

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...!!!!!!!!!!!!!

ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΛΙΝΑΚΙ.....!!!!!!!!!!

ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ.....ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ.....ΠΟΔΗΛΑΤΟ......ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ....ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ....!!!!!!!!

ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΡΑΓΚΙΑΣΤΕΙ ΚΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ....ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ...!!!!!!!


name-graphics-anita-633978.gif

ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...