Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημέρα!Καλή εβδομάδαα!!!

Μάγδα συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου..να ζήσετε να τη θυμάστε με χαμόγελο.

Έλλη, βρε κορίτσι μου γιατί αγχώθηκες τόσο πολύ για το μωράκι?Αν και δεν το έχω ψάξει, δεν είναι λίγο νωρίς για να πάρουν από τώρα θέση τοκετού?Θέλεις ακόμη 2,5 μήνες για να γεννήσεις...Σίγουρα θα κάνει πολλές σβούρες μέχρι εκείνη τη στιγμή-τις περισσότερες από τις οποίες δεν θα τις νιώσουμε.

Εγώ ακόμη δεν έχω ασχοληθεί με πλυσίματα, ούτε καν έχω ψωνίσει τα βασικά. Χαλαράααα....αφού λέμε να πάμε για καρότσι τέλος του μήνα κ μου λέει η μαμά μου "από τώρα θα τα πάρουμε??"..

Άσε που με τις θέσεις που παίρνει ο κύριος μπέμπης μερικές φορές δεν αντέχω καθόλου! Μαζεύεται επάνω στο στέρνο μου, αφού νομίζω ότι θα τον βγεί από το βυζί τελικά!!!!Να μη σχολιάσω τι συμβαίνει στο στομάχι μου εκείνες τις καταπληκτικές στιγμές...


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσακια!!! πολυ καλη εβδομαδα να εχουμε!!

28η εβδομαδα μεθαυριο και σημερα ξεκιναω ψωνια!!!

δεν εχω κοιμηθει καλα το βραδυ γιατι το μωρακι μου ειχε ορεξουλες βραδιατικα!!! δεν παραπονιεμαι!!! ειμαι τοσο ευτυχισμενη!! ανυπομονω!!!!!

στα h&m εχει πολυ οικονομικα ρουχα εγκυμοσυνης και ουτε το ειχα παρει χαμπαρι!! την πεμπτη θα ειμαι αθηνα και θα κανω μερικα ψωνια!!!

ερωτηση για οποια εχει ψωνισει: τι νουμερο να παρω λετε? μεγαλυτερο απο αυτο που φοραω τωρα??

Το Σαββατο πηρα ενα τζιν απο τα h&m.Ημουν αναμεσα απο 2 νουμερα, τελικα πηρα το μεγαλυτερο απο τα 2, με την προοπτικη οτι θα παρω βαρος και σε μπουτια εκτος απο την κοιλια.Γιατι η κοιλια εχει αυτο το ελαστικο υφασμα και νομιζω τεντωνει αρκετα.Ειναι λιγο φαρδυ τωρα αλλα εχω 10 βδομαδες μπροστα μου.Παντως ειναι πολυ μαλακο, ελπιζω να το ευχαριστηθω.Και επισης εχει και βρεφικα οικονομικα, εχει σετακι 6 ζιπουνακια με μακρυ μανικι απο οργανικο βαμβακι 20 ευρω.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Καλή εβδομάδαα!!!

Μάγδα συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου..να ζήσετε να τη θυμάστε με χαμόγελο.

Έλλη, βρε κορίτσι μου γιατί αγχώθηκες τόσο πολύ για το μωράκι?Αν και δεν το έχω ψάξει, δεν είναι λίγο νωρίς για να πάρουν από τώρα θέση τοκετού?Θέλεις ακόμη 2,5 μήνες για να γεννήσεις...Σίγουρα θα κάνει πολλές σβούρες μέχρι εκείνη τη στιγμή-τις περισσότερες από τις οποίες δεν θα τις νιώσουμε.

Εγώ ακόμη δεν έχω ασχοληθεί με πλυσίματα, ούτε καν έχω ψωνίσει τα βασικά. Χαλαράααα....αφού λέμε να πάμε για καρότσι τέλος του μήνα κ μου λέει η μαμά μου "από τώρα θα τα πάρουμε??"..

Άσε που με τις θέσεις που παίρνει ο κύριος μπέμπης μερικές φορές δεν αντέχω καθόλου! Μαζεύεται επάνω στο στέρνο μου, αφού νομίζω ότι θα τον βγεί από το βυζί τελικά!!!!Να μη σχολιάσω τι συμβαίνει στο στομάχι μου εκείνες τις καταπληκτικές στιγμές...

Άλλο το να γυρίσει με το κεφάλι κάτω και αλλο το να εμπεδωθει στη λεκάνη.. Ο γιατρος μου μου είπε ότι δεν αγχωνομαστε μέχρι την 35 βδομάδα αλλα προς το παρόν έχουμε ένα παιδί που έρχεται ανάποδα. Ενταξει προσπαθω να μην το σκέφτομαι. Έτσι κι αλλιώς οσο και να αγχωθω οτι είναι να γινει θα γίνει δεν θα με ρωτήσει..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντός για ρούχα εγκυμοσύνης δεν αγχώνομαι καθόλου.. Θα πάρω 2-ε φόρμες στο νουμερο που φορω κκανονικά και θα πάρω και 2-3 μπλούζες μακριές οπότε θα διπλωνω τη φορμα κάτω από την κοιλια και θα βάζω και τη μακριά μπλούζα και.μια χαρά.. Δεν θαμεινουν στην ντουλαπα γιατί θα τα φοράω άνετα στο σπιτι..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε, εμείς που κυκλοφορούμε έξω και πάμε για ψώνια, για καφέδες, για φαγητό έξω, πρέπει να έχουμε κανένα ρούχο πιο "κυριλέ".... ;)

Χαχαχα! Έτσι είναι! Εγώ που το κωλοβαραω σπίτι και κατεβαινω μια στο τοσο για ψωνια χεστηκ@!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι καλός ο καιρός δεν έχω πρόβλημα με τα ρούχα... φοράω συνεχώς φουστανάκια ...:-) Να δω τι θα κάνω όμως όταν πιάσει ψύχρα. Είχα πάρει δύο φόρμες πριν το καλοκαίρι και έλεγα ότι θα τις φοράω τουλάχιστον στο σπίτι... και τώρα όσο και χαμηλά να τις βάλω πάλι με ενοχλούν!!! Ούτε καν τα παντελόνια εγκυμοσύνης δεν με βολεύουν.. σκέφτομαι να δοκιμάσω κολάν εγκυμοσύνης μήπως μου είναι πιο άνετα.... και από πάνω να φοράω φουστανάκια ή μακριές μπλούζες!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όσο είναι καλός ο καιρός δεν έχω πρόβλημα με τα ρούχα... φοράω συνεχώς φουστανάκια ...:-) Να δω τι θα κάνω όμως όταν πιάσει ψύχρα. Είχα πάρει δύο φόρμες πριν το καλοκαίρι και έλεγα ότι θα τις φοράω τουλάχιστον στο σπίτι... και τώρα όσο και χαμηλά να τις βάλω πάλι με ενοχλούν!!! Ούτε καν τα παντελόνια εγκυμοσύνης δεν με βολεύουν.. σκέφτομαι να δοκιμάσω κολάν εγκυμοσύνης μήπως μου είναι πιο άνετα.... και από πάνω να φοράω φουστανάκια ή μακριές μπλούζες!
Ένα κολάν του H&M που πήρα πάντως είναι ανετότατο!

Θα πάρω και ένα τζην κάποια στιγμή!

κι εγω με φουστανακια την εχω βγαλει αλά εχει ψυχρα πια... φορμες δεν μπορω ουτε κι εγω με ενοχλουν εκτος απο μια που εχω ολες οι αλλες...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άσε γιατί έχω και ένα γάμο στην Έδεσσα 28 Σεπτέμβρη και να δω τι θα φορέσω....

εμεις εχουμε βαφτιση την κυριακη, δεν εχω τι να φορεσω ουτε αν βρεχει ουτε αν εχει ηλιο!!με τζιν θα καταληξω!!ολα μου τα φορεματακια που ναι για τετοιες εκδηλωσεις αρνουνται να μπουν στο στηθος μου!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω με φουστανακια την εχω βγαλει αλά εχει ψυχρα πια... φορμες δεν μπορω ουτε κι εγω με ενοχλουν εκτος απο μια που εχω ολες οι αλλες...

εγω ειχα παρει βερμουδα απο h&m και εβγαλα το καλοκαιρι μαζι με φορεματακια και φουστες με λαστιχο!τωρα πλεον κολαν εγκυμοσυνης(15 ευρω στις εκπτωσεις στο λητω) και τζιν και φορμες!(το τζιν μαζι με κατι μπλουζακια μου τα εδωσε φιλη μου) η κοιλια μου ειναι ψηλα και μπροστα, στο πλαι δεν εχω παρει καθολου, οποτε οι φορμες μου δε μ ενοχλουν ακομη!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω νιωθω να με κοβουν οι φορμες που ειχα. ειμαι και +10 μην ξεχναμε ε?

πηγα ενδοκρινολογο χθες. μου αυξησε το χαπι του θηροειδη μου εδωσε ενδεικτικη διατροφη 6 γευματων και επειδη εχω υπερινσουλινισμο (παραγει ο αργανισμος μου πολυ ινσουλινη εξ ου και το τοσο χαμηλο ζαχαρο) μετα απο καθε γευμα ενα φρουτο για να αποφευγω τα γλυκα(που ετσι κι αλλιως δεν συμπαθω μονο τωρα με την εγκυμοσυνη).

κατα τα αλλα πιστευω οτι με τοσα που εχω διαβασει τα σεμιναρια της nutricia μου ειναι περιττα:tongue:

δεν το παιζω πολυξερη αλλα δεν λενε και τιποτα φοβερο ετσι δεν ειναι?

την πεμπτη γιατρο!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να φορέσω τις φόρμες όχι γιατί με ενοχλούν στην κοιλιά ή στα πλάγια... αλλά περισσότερο γιατί νιώθω ότι μου πιέζουν την κύστη!!! Που ούτως ή αλλιώς θέλω τουαλέτα κάθε μία ώρα!!! Έχω αρχίσει να μην αντέχω ούτε την ζώνη ασφαλείας... αλλά την φοράω αναγκαστηκά.

Και εγώ έχω γάμο το Σάββατο και δεν έχω ιδέα τι να φορέσω!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...