Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια. Εδώ είμαι κι εγώ.

Έχουμε λίγη γκρίνια πάλι. Τα έβγαλα μια βόλτα με το καρότσι αλλά ...

Τώρα μόλις κοιμήθηκαν. Επιτέλους, όχι όμως ότι κοιμούνται πολύ...το πολύ κανένα μισάωρο.

Εμείς μέσα στην μέρα δεν έχουμε κανένα πρόγραμμα...δυστυχώς έχουν μάθει να τρώνε λίγο και ανα μισή με μία ώρα και με έχουν τρελάνει. Το βράδυ όμως ευτυχώς κοιμούνται, από τις 1, 1:30 μέχρι τις 7 περίπου το πρωί, όπου τρώνε και πάλι ξανακοιμούνται και ξυπνάνε για τα καλά γύρω στις 10-11.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

hi!!

καλε,τι ωραια τα λεγατε..οπως παλια!

λοιπον, εμεις τελευταια κανουμε μπανιο κατα τις 18.30,τρωμε 19.00 κ ξερενομαστε μεχρι τις 23.00 που τρωμε τελευταιο γευμα.

ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τη μπουκιτσα που ξυπναει κατευθειαν στις 7το πρωι κ περιμενει υπομονετικα κ χαμογελαστα τη σειρα της να φαει..

ο κουταβης ξυπναει στις 4 κ θηλαζει/γκρινιαζει λιγο κ μετα στις 7 παλι..

το εχω παρει αποφαση οτι μπορει να του παρει κ κανα χρονο να το κοψει!

πιο πολυ ξυπναει απο συνηθεια νομιζω κ για καψονι στη μαμα,παρα γιατι πειναει!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λετε κ τα δικα μου να βαρεθηκαν το γαλατακι?

πολυ τα δυσκολα μου κανουν τελευταια..κ μικροτερα ετρωγαν γρηγορα κ ευκολα..

twins να δωσω λιγο τσουρεκακι λες?? ετσι, γιατι τα τσουρεκομπουτακια της μικρης μου πως θα τα διατηρησω αν αρχισε τη διαιτα??


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

α!!! θα ρωτησω κ την παιδιατρο την πεμπτη που θα παμε,αλλα για πειτε μου κ σεις..

το καθισματακι στο καροτσακι το εχετε ανασηκωσει πια?

εγω ακομη το εχω εντελως ξαπλα,αλλα νομιζω οτι θα μπορουσαμε να ειμαστε ελαφρως πιο καθιστοξαπλωτοι!!

τι λετε?


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

α!!! θα ρωτησω κ την παιδιατρο την πεμπτη που θα παμε,αλλα για πειτε μου κ σεις..

το καθισματακι στο καροτσακι το εχετε ανασηκωσει πια?

εγω ακομη το εχω εντελως ξαπλα,αλλα νομιζω οτι θα μπορουσαμε να ειμαστε ελαφρως πιο καθιστοξαπλωτοι!!

τι λετε?

Nufakius, εμείς την προηγούμενη εβδομάδα τα σηκώσαμε. Δηλαδή, τα τουινσάκια μας πρόσταξαν, αφού έκλαιγαν, έκλαιγαν και δεν καταλαβαίναμε τι έχουν. Οταν τα σηκώσαμε, σταμάτησαν. Καθοξαπλωτά είναι τώρα και τους αρέσει πιο πολύ.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άλλη μια απορία τώρα γιατί δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αύριο θα πάω στο σουπερ μάρκετ και δεν ξέρω τι να ψωνίσω από κρέμες.

Εχω δοκιμάσει τις παρακάτω και έχουν όλες τα θετικά τους και τα αρνητικά τους.

1. Βανίλια Νεστλε. Θετικά: Εχει πολύ ωραίο άρωμα. Σαν γεύση είναι μάλλον η καλύτερη. Αρνητικά: Δεν διαλυεται εύκολα και κάνει κόμπους

2. Βανίλια Nutricia. Θετικά: Διαλύεται πολύ εύκολα. Αρνητικά: Έχει πολύ γλυκιά γεύση σε σχέση με τις άλλες, αν και δεν έχει ζάχαρη.

3. Ανθος Ορύζης Γιώτης. Κατ' αρχην, αυτό είναι ακριβώς σαν την κρέμα βανίλια, απλά δεν περιέχει γάλα μέσα. Θετικά: 1. Μπορείς να βάλεις το γάλα της προτιμησης σου (π.χ. προωρόγαλα, δυσκοιλιόγαλα κλπ) και 2. Μπορείς να το βάλεις και στο γάλα για να γίνει πιο τούρμπο το βράδυ. Αρνητικά: Είναι εντελώς άγευστο και άγλυκο.

Ποιά είναι η άποψή σας; Σας ζάλισα ε;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια απορία τώρα γιατί δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αύριο θα πάω στο σουπερ μάρκετ και δεν ξέρω τι να ψωνίσω από κρέμες.

Εχω δοκιμάσει τις παρακάτω και έχουν όλες τα θετικά τους και τα αρνητικά τους.

1. Βανίλια Νεστλε. Θετικά: Εχει πολύ ωραίο άρωμα. Σαν γεύση είναι μάλλον η καλύτερη. Αρνητικά: Δεν διαλυεται εύκολα και κάνει κόμπους

2. Βανίλια Nutricia. Θετικά: Διαλύεται πολύ εύκολα. Αρνητικά: Έχει πολύ γλυκιά γεύση σε σχέση με τις άλλες, αν και δεν έχει ζάχαρη.

3. Ανθος Ορύζης Γιώτης. Κατ' αρχην, αυτό είναι ακριβώς σαν την κρέμα βανίλια, απλά δεν περιέχει γάλα μέσα. Θετικά: 1. Μπορείς να βάλεις το γάλα της προτιμησης σου (π.χ. προωρόγαλα, δυσκοιλιόγαλα κλπ) και 2. Μπορείς να το βάλεις και στο γάλα για να γίνει πιο τούρμπο το βράδυ. Αρνητικά: Είναι εντελώς άγευστο και άγλυκο.

Ποιά είναι η άποψή σας; Σας ζάλισα ε;

Twinsaki, ό,τι και να πω θα είναι ψέματα, διότι το θέμα κρέμα δεν το έχουμε ακόμη ερευνήσει!

Εμένα αυτό που με απασχολεί είναι πλέον το πώς θα ανακαλύψω αν η παλινδρόμηση του μικρού μου έπαψε να υφίσταται! Αλήθεια, εσύ πώς το κατάλαβες για την twinsoκορούλα σου; Να ρωτήσω τη γιατρό ή να προσπαθήσω να το διαπιστώσω μόνη μου;


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...