Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Αυτή η δίαιτα, δυστυχώς είναι ένα φαινόμενο για όλα τα παιδιά. Πάντως από την ΄τουινσο-πείρα μου, το μόνο που έχω να προτείνω είναι μήπως έχουν βαρεθεί το συγκεκριμένο γάλα. Βρε Agorakia, το AR έχει άρωμα ψαρίλα, δεν μου φεύγει απ' το μυαλο!

Εχεις δίκιο. Μια φορά δοκίμασα να μην τα ταίσω στις 12 ξυπνησαν πάλι στις 5 σαν τα ρομποτάκια (τοτε ήταν και η καλοκαιρινή ώρα και ήταν 06:00). Αλλά δεν είναι λίγο μικρά για να τα αφήνω νηστικά τόση ώρα;

Χαχαχα! Την ίδια απορία είχαμε! Όσο για το γάλα, εμένα μου μυρίζει... σκα....ίλα, για να πω την αλήθεια!!!! Μα έχει παλινδρόμηση η μπουμπού;

Κι εγώ πώς να τα αφήσω τόσες ώρες, είναι ακόμη πιο μικρά. Επίσης, νομίζω ότι το ιδεώδες για όλους είναι γεύμα στις 11 περίπου και μετά το πρωί πια. Πώς θα το πετύχουμε αυτό; Δεν είναι και το πιο σωστό;


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Twins, αν η μικρή σου έχει παλινδρόμηση σημαίνει ότι ταιριάζει με τον μικρό μου!

Να τους γνωρίσουμε, αφού έχουν κάποια κοινά... Πού ξέρεις, μπορεί να γίνουμε συμπεθέρες!!!!! :)


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Την ίδια απορία είχαμε! Όσο για το γάλα, εμένα μου μυρίζει... σκα....ίλα, για να πω την αλήθεια!!!! Μα έχει παλινδρόμηση η μπουμπού;

Κι εγώ πώς να τα αφήσω τόσες ώρες, είναι ακόμη πιο μικρά. Επίσης, νομίζω ότι το ιδεώδες για όλους είναι γεύμα στις 11 περίπου και μετά το πρωί πια. Πώς θα το πετύχουμε αυτό; Δεν είναι και το πιο σωστό;

Τώρα της το πήρα, γιατί με τόση κρέμα που τρώει φοβήθηκα. Γι' αυτό η καλή τουινσομαμα αποφάσισε να πάει να της πάρει το πηχτόγαλα για να την ξεγελάσει μήπως και νομίζει ότι είναι κρέμα. Αλλά εις μάτην.... το κατάλαβε....

Οσο για το σωστό πρόγραμμα... νομίζω ότι θα τα καταφερουμε αφού τα βάλουμε σε μια ποικιλία τροφών, έτσι ώστε να τρώνε φυσιολογικά γεύματα και σε φυσιολογικά διαστήματα. Ως τότε... το γλέντι συνεχίζεται!!!!!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεστε αφου ειναι το βαρος τους μια χαρα δεν χρειαζονται μεταμεσονυκτιο γαλα!

Τότε θα κάνω κάτι άλλο. Εμείς κάνουμε μπάνιο περίπου 8.15 και μετά ταΐζουμε και κοιμίζουμε. Θα μεταφέρω το σετάκι αυτό κανένα μισάωρο και δεν θα δώσω το μεσάνυχτο, να δούμε τι θα γίνει!!! :)


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και τώρα σκέφτομαι και κάτι άλλο (βασικά είναι απορία του καλού μου όλες αυτές τις μέρες της δίαιτας). Υπάρχει περίπτωση να βαρέθηκαν τα γάλατά τους; (ο μικρός, βέβαια, δεν έχει και πολλές επιλογές...)


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεστε αφου ειναι το βαρος τους μια χαρα δεν χρειαζονται μεταμεσονυκτιο γαλα!

Εμας αντικειμενικά το βάρος δεν ειναι μια χαρά (6.260 & 5.340). Αλλά, τόσο θέλουν, τόσο τρώνε. Και ο παιδίατρος μου λέει να μην τα πολυπιέζω γιατί δεν έχει νόημα.

Twins, αν η μικρή σου έχει παλινδρόμηση σημαίνει ότι ταιριάζει με τον μικρό μου!

Να τους γνωρίσουμε, αφού έχουν κάποια κοινά... Πού ξέρεις, μπορεί να γίνουμε συμπεθέρες!!!!! :)

Οταν ήταν μικρούλα, όντως είχε και έκανε και καθημερινές ρουκέτες. Εδώ και έναμιση μήνα όμως σταμάτησε, ευτυχώς. Και όταν σταμάτησαν οι ρουκέτες, σταμάτησαν και τα ουρλιαχτά. Η διαιτα όμως, δίαιτα. Προπονούμαστε για το next top model.:P


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερατε ποσο ειναι τα δικα μου σε σχεση με αλλα μωρα 10 μηνων θα με λυπηθητε!

8500 με το ζορι ενω ολα τα υπολοιπα ξεπερνανε τα 10 κιλα

Ναι, αλλά τα άλλα δεν γεννήθηκαν στις 34 εβδομάδες...

Και έχω και να πω ότι γενικά κάποιοι "κλέβουν" στο ζύγι. Αλλο να ζυγιζεις το μωρό γυμνό, χωρίς πάμπερς και μόλις έχει ενεργηθεί και άλλο με όλα τα παραπάνω. Τουλάχιστον 600 γρμ. διαφορά.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

χεχε μηπως δεν ειδατε το δικο μας βαρος?

Αμα τα ταίσουμε λίγο τσουρεκι με καραμελωμένο αμύγδαλο λες να τα πειράξει; Εχτες που το καταβρόχθιζα, ο μπέμπης με κοιτούσε με λαχτάρα... έτσι νομίζω....


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, αλλά τα άλλα δεν γεννήθηκαν στις 34 εβδομάδες...

Και έχω και να πω ότι γενικά κάποιοι "κλέβουν" στο ζύγι. Αλλο να ζυγιζεις το μωρό γυμνό, χωρίς πάμπερς και μόλις έχει ενεργηθεί και άλλο με όλα τα παραπάνω. Τουλάχιστον 600 γρμ. διαφορά.

Εγώ ζυγίζω πάντα πρωί, γυμνά και νηστικά, έτσι μου είχε πει η γιατρός!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι τα ζυγίζω αφού "αδειάσουν" και γυμνα. Λέτε να τα ζυγίζω και εγώ με όλα τα παρελκόμενα μπάς και πάρω κουράγιο; Γιατί μου κάνει εντύπωση γιατί τα φορμάκια που υποτίθεται ότι είναι μέχρι 7,5 κιλά του μπέμπη του είναι πλέον κάπως μικρά.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν σας είπα και για την καινούρια αδυναμία του μεγάλου (που δεν με ενθουσιάζει, εδώ που τα λέμε). Βάζει στο στόμα του όποιο πανί-ύφασμα βρει μπροστά του. Σεντόνια, μπλούζες μας, φορμάκια του, πετσέτες, τα πάντα. Όλος ο ώμος μου είναι μούσκεμα μονίμως, όπως και τα μανίκια του και το σεντόνι στο κρεβάτι μας από όποια μεριά την πέφτει!!!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...