Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΝΤΡΑ ΝΑΥΤΙΚΟ


Recommended Posts

γεια σας,

μια μερα μειναμε χωρια,γυρισε παλι σπιτι.δεν μιλαμε για αυτα που εγιναν και ειμαστε ηρεμοι.

το προβλημα δεν λυθηκε βεβαια.

ξερω οτι αν ξεκινησουμε παλι θα σκοτωθουμε.

θα παω να μιλησω με τους γονεις μου και βλεπουμε.

αυτα προς το παρον.

σας ευχαριστω παρα πολυ που μου μιλατε....καληνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μετά από τρελό καυγά βγήκα αλλοφρονη στο μπαλκονι.φοβήθηκε με τράβηξε μέσα στο σπίτι μου έδωσε ένα χαστούκι.μετά ήρθε με χάιδευε.την επόμενη πάλι φωνές βρισιές κι αυτές τις τρελές να μην τις κάνω σε αυτόν αλλά στους γονείς μ,είπε τέρμα τελειώσαμε,να πάω στη μάνα μ,δεν τον νοιάζει. Να πάθω κάτι κι έφυγε.έφυγα από το σπίτι.του είχα πει ότι αν με ξαναβρίσκει θα φύγω κ θα είναι οριστικό.κ μου ΠΕ στο καλό.με έψαχνε το βράδυ,αναγκάστηκε κ πήρε τη καλά μ κ μόλις έμαθε ότι είμαι καλά αλλά δε θέλω να μιλήσω με κανέναν,δεν ξαναπήρε.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε την επόμενη να με τηλ η μάνα του,η ξαδέλφη του,ο θείος του.δεν το σήκωσα.του έστειλα ότι η είμαστε μαζί χωρίς πιέσεις για γονείς η χωρίζουμε κι ότι δε θέλω να μιλήσουμε γιατί θα μεγαλώσουμε κ δεν το θέλω.καμία απάντηση.την επόμενη μέρα πήρε τηλ δύο φορές.νόμιζε ότι είχα πάει στους Γονείς μου,μόλις κατάλαβε ότι έχω παραμείνει στην πόλη του τρελάθηκε.έχει λήξει το θέμα για αυτόν,έτσι είπε σε κοινή φίλη στην οποία απαγόρευσε να βρεθεί μαζί μου.ότι τον παράτησα και ότι που με χαστούκι κ πολύ είχε κρατηθεί.αυτός κάνει το πρόγραμμα του,του κακοφαινεταΙ Π μαγειρεύει μόνος τ και ότι του κακοφαινεταΙ που μπαίνει σε ένα άδειο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

girl30 καλημέρα!

Έχω διαβάσει τα ποστ σου, και έχω μπερδευτεί πολύ!

Γιατί δεν έχω καταλάβει τον δικό σου τρόπο σκέψης. Εχω καταλάβει πως, τσακώνεστε, νευριάζεις, χωρίζετε, σε καλοπιάνει και ξανα πέφτεις.

Όπως θα γίνει και τώρα άμα έρθει να σε καλοπιάσει.

Τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου? Αυτός είναι ο άντρας σου, το να ονειρεύεσαι μία τελείως διαφορετική ζωή, απλά σε βγάζει εκτός πραγματικότητας. Γιατί πιστεύεις ότι θα αλλάξει? Δυο μήνες τώρα, σου έχει αποδείξει ότι δεν είσαι η κύρια προτεραιότητα του, και πάνω από εσένα είναι η μαμά του. Πιστεύεις ότι θα πατήσεις ένα κουμπί και ξαφνικά θα γίνεις η νούμερο ένα προτεραιότητα του?

Οταν ήταν στο καράβι, χιλιάδες μίλια μακριά, τον πήρε η μάνα του και σε έβριζε, και αντί να σε πάρει και να σε ρωτήσει, τι έγινε, να ακούσει και την μεριά σου, σε πήρε και σε έβρισε. Δε σου χρέωσε καν το δικαίωμα της αμφιβολίας! Και όταν ήρθε, και καλά να τα βρείτε, για να δεχτεί ότι φταίνε οι δικοί του έπρεπε να ρίξει φταίξιμο και στους δικούς σου!

Προφανώς και τον αγαπάς, αλλά πρέπει να ξέρεις, ότι πάνω από όλα πρέπει να αγαπάμε τους εαυτούς μας.

Ο άντρας σου, μάλλον δεν θα αλλάξει. Διάλεξε τι θες για την ζωή σου! Γύρνα στον άντρα σου συνειδητοποιημένη ή πάρε την ζωή στα χέρια σου βάλε τον εαυτό σου ψηλά.

Πιστεύω, πως τις αποφάσεις στη ζωή μας τις παίρνουμε μόνοι μας, οπότε είμαστε και υπεύθυνοι των πράξεων μας.

Link to comment
Share on other sites

Ο εγωισμός τ είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.δεν υποχωρώντας,έφυγα και δεν το περίμενε.δεν μπορώ να ον ευλογήσω καθόλου.είπε ότι δεν προλειται να απαντήσει στο μήνυμα μου.σήμερα θα βρεθεί με την κοινή μας φίλη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο εγωισμός τ είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.δεν υποχωρώντας,έφυγα και δεν το περίμενε.δεν μπορώ να ον ευλογήσω καθόλου.είπε ότι δεν προλειται να απαντήσει στο μήνυμα μου.σήμερα θα βρεθεί με την κοινή μας φίλη.

Ο εγωισμός του είναι τεράστιος και ο δικός σου ανύπαρκτος! Κορίτσι μου συγκεντρώσου και δες τι θα κάνεις με την ζωή σου. Και μη σε νοιάζει τι κανει και τι λέει αυτός, να σε νοιάζουν οι δικές σου οι αποφάσεις!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα girl30,

εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι κανένας από τους δυο σας δεν έχει ωριμάσει ακετά ώστε να είναι έτοιμος για οικογένεια;.

Πιστευω ότι παιδιαρίζετε. όλο αυτό μου θυμίζει εφήβους.

Αν δεν καταλάβετε τι είναι οικογένεια και μάχομαι γι' αυτήν, πάντα τέτοια θα γίνονται αναμεταξύ σας.

Πρώτα, πρώτα δεν είχατε βάσεις για να παντρευτειτε. Δεν μείνατε μόνοι σας να αντιμετωπίσετε προβλήματα ουσιαστικα παρα μόνο ασχολείστε με την μάνα του, την μάνα σου και χαζομάρες.

Δηλαδή αν θα είχατε οικονομικό θέμα ή κάποπιο άλλο θέμα υγείας (μακριά από εσας) ή ότιδήποτε άλλο σοβαρότερο, τι θα κάνετε, θα αρχίσετε να πυροβολιέστέ;

Χωρίζετε, σου πέρνει τηλεφωνά, δεν θέλει να σε ξέρει, μετά πάλι μαζί. Τι είναι όλα αυτά;

Ενηλικιωθείτε και πάρτε την ζωή στα σοβαρά. καθίστε συζητήστε αν μπορείτε εσείς οι δύο να είστε μαζι και να συμβιβαστείτε ότι ο καθένας έχει μεγαλώσει διαφορετικά και αν οι ζωές σας μπορούν να δεθούν με τα δεσμά του γάμου, που κατά την γνώμη μου δεν έχετε καταλάβει τι είναι γάμος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τ λέω εδώ κ τόσους μήνες.εκείνος επιμένει να διορθώθηκε και να είμαι καλά με τους δικούς του γιατί τους έχει ανάγκη.ήπια καφέ στό πατρικό τ με τη μάνα του κ αντί να το εκτιμησει,με έβρισε κ είπε τι να εκτιμήσω?το αυτονόητο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.

του εστειλα ποτε θα λειπει απο το σπιτι για να παω να πρω ρουχα.αλλαξε κλειδαριες και μ ειπε να παω οποτε θελω και οτι ουτε εκεινος θελει να με ξαναδει. το απογευμα με πηρε ο δικηγορος του για να με ρωτησει αν θα γυρισω σπιτι ή αν θα χωρισουμε.δεν του απαντησα.την επομενη μερα πηγα σπιτι,ηταν εκει.κλειδι δε μου εδωσε γιατι λεει δεν ειναι καφενειο το σπιτι.σε 5 λεπτα ερχεται και με ρωταει αν θα μεινω το βραδυ στο σπιτι μαζι του γιατι λεει ειναι και δικο μου σπιτι!!!εφυγε για δουλεια και τον πηρα τηλ και του ειπα οτι ηθελα να μεδιεκδικησει εστω και με λαθος τροπο και η απαντηση ηταν οτι δεν ειναι γυναικουλα,οτι θα μιλαν οι δικηγοροι μασ και να μην τον ξανατηλ.πηρα τα πραγματα μ και το αμαξι μου κι εφυγα,πηγα στην ξαδελφη μου(στην οποια τσαντιστηκε που ημουν τοσες μερες,επρεπε να με στειλει πισω στο σπιτι μου και οχι να με κρατα στο δικο της!!!).

μετα απο 5 ωρες μα παιρνει ο αντρας μ τηλ για να μ πει οτι θα με αγαπα για παντα κι οτι τα συναισθηματα του για μενα ειναι τα ιδια,μακαρι να γινει ενα θαυμα και να ειμαστε για παντα μαζι.αλλα λογω της στασης μ και της συμπεριφορας μ θα πρεπει να παραμερισει τα συναισθηματα του για το καλο ολων.θα με εχει για παντα μεσα στην καρδια του αλλα πρεπει να τραβηξει ο καθενασ το δρομο του.τη μια μου λεει αυτο,την αλλη να μου πει 10 πραγματα που πρεπει να κανω για να διορθωθω ωστε να με δεχτει πισω,την αλλη οτι και γονατιστη να γυρισω πισω δε θα με δεχτει αφου σπιτωθηκα στο σπιτι του αρραφωνιαστικου(52 χρονων) της ξαδελφησ μου που αυτοσ τον εχει δει 2 φορες( αλλα την εκανε την ξαδελφη μου κουμπαρα μας και κοιμηθηκε κι αυτος στο σπιτι του την πρωτη φορα που τον γνωρισε),την αλλη ηρεμησε και 1 και 2 και 3 χρονια κι οτι δε βιαζεται για διαζυγιο γιατι δε σκοπευει να παντρευτει συντομα.μου ειπε οτι η λατρεια και η εμπιστοσυνη που ειχε ο ανθρωπος μου πεθαναν γιατι πηγα και εμεινα στην ξαδελφη μου κι οτι ειμαι σαν ολες τις γυναικες που ψαχνονται απο δω κι απο κει.και το καορυφαιο τελευταιο μηνυμα ηταν οτι θα τα πουμε οταν ηρεμησω εγω(οχι αυτος) και καλες μας διακοπες!!!

αυτα.

και πηγαν στον αρραβωνα του αδελφου του με την κλωσσα και ολοι οσοι κατεστρεψαν το γαμο μου ηταν εκει χαρουμενοι(κι ειχε την απαιτηση να τον συνοδευσω).

συνεχιζει κι εχει facebook ,ανηρτησε φωτο και εκανε παλι γυναικες φιλες και μαλιστα και μια για την οποια ειχαμε μαλωσει.

ακουω σχολια.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μου κοριτσι καλημερα,

Τα διαβασα ολα οσα εγραψες. Εγω μολις χωρισα μετα απο 12 χρονια γαμου. Αρκετα απο αυτα που γραφεις μου θυμιζουν τον δικο μου.

Μου ελεγε συνεχεια οτι για να με αγαπησει και να ειναι ευτυχισμενος επρεπε να κανω το Α, το Β και το Γ... ετσι και εγω η μουρλη, πηγαινα στους ψυχολογους και τους παρακαλουσα να με βοηθησουν να αλλαξω για να του κανω.

Βεβαια ποτε δεν ηταν ευτυχισμενος γιατι μολις αλλαζε κατι, απαιτουσε κατι αλλο.

Αυτο που γινοτανε ειχε ονομα. Λεγεται λεκτικη και ψυχολογικη κακοποιηση.

Δεν λεω οτι αυτο γινεται και στην δικη σου περιπτωση, αλλα μου θυμισε πολυ τον πρωην μου.

Υπαρχουν δυο ειδη σχεσεων, αυτην στην οποια δημιουργειτε μαζι και αυτη στην οποια σε κυριαρχει και ειναι ενα παιχνιδι δυναμης.

Μου φαινεται οτι και στην δικη σου περιπτωση αυτο ειναι. Ενα παιχνιδι δυναμης. Φυσικα δεν μπορει να συνεχισει αυτος ο γαμος και απο τις δυο πλευρες αλλααααα, ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ (συμφωνα με αυτον παντα). Γιατι σιγα μην φταιει εκεινος.

Τωρα, ανωριμος ειναι, προβλημα εχει, δεν μπορω να στο πω, εσυ ξερεις. Οπως και να ειναι μαζεψε το μυαλο σου, εγω προσωπικα θα τον εκανα περα και θα κοιταζα την ζωη μου.

Φιλικα,

Τινα


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εγω ειχα δυο μικρα να κοιταξω.

Ηθελα να χωρισω? Οχι... ηθελα οα γαμος μου να δουλεψει. Θυμωσα μαζι του παρα πολυ που δεν ηταν σωστος, που δεν με αγαπουσε γιατι οσο και αν δεν θελω να το παραδεχτω, εγω τον αγαπησα παρα πολυ.

Εκεινος απο την πρωτη στιγμη με εκμεταλλευτηκε.

Τωρα στα λεω αυτα γιατι κραταγα ημερολογια και τα ξαναδιαβαζω και φρικαρω. Αν με ρωταγες θα σου ελεγα οτι ειναι προσφατο, αλλα τελικα γινοταν απο την πρωτη στιγμη. Απλα δεν το εβλεπα.

Πως νιωθω... θυμωμενη, απογοητευμενη αλλα ταυτοχρονα αναγνωριζω οτι θα ειναι παντα ο πατερας των παιδιων μου και θα χρωσταω αυτα τα υπεροχα παιδια σε αυτον.

Απο την αλλη νιωθω και λυπη για τον εαυτο μου. Δεν επρεπε να μου συμβει αυτο. Ηταν αδικο. Δεν εκανα τιποτα αλλο απο το να προσπαθω να τον κρατησω χαρουμενο, να προβλεψω τις αναγκες του, να τον καλυψω οικονομικα.

Χαζομαρα! Επρεπε να κοιταξω και λιγακι εμενα. Μια κοπελα το ειπε στο θεμα μου, οτι εκανα εγκλημα κατα του εαυτου μου, και εχει δικιο.

Να σου πω.. πριν χρονια οταν τα παιδια μου ηταν μωρα, ειμουνα μελος σε ενα αλλο φορουμ για γονεις. Ειμουνα 2 μηνων εγκυος οταν εγινα μελος. Επειδη δεν ειχα αλλους να μιλησω, δεν με αφηνε να εχω παρεες να μιλαω με τους συγγενεις μου κτλ και ειχα απομονωθει εγκυος και μονη σε ενα σπιτι κλεισμενη, τα ελεγα στο φορουμ.

Ολες μου ελεγαν να τον αφησω. Αυτο γινοταν για χρονια, με ειδαν να περναω την δυσκολη εγκυμοσυνη, να ψαχνω για απαντησεις, να παιρνω διαγνωσεις... καποιες εχασαν και την υπομονη τους μαζι μου γιατι για χρονια συνεβαινε αυτο αλλα εγω δεν ειμουνα ετοιμη ακομα να τον αφησω. Αυτο ειναι σημαντικο.

Ο,τι βλεπει ο τριτος, δεν το βλεπεις απαραιτητα παντα εσυ.

Βεβαια κοιτωντας πισω ειναι λιγακι "στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα". Αναγνωριζω ομως οτι ΤΩΡΑ ηταν η καταλληλη στιγμη για εμενα να τον αφησω. Οχι πριν ενα χρονο, δυο ή πεντε.... τωρα.

Και ειμαι οκ με την ιδεα οτι πιο νωρις δεν γινονταν. Απλα στεναχωριεμαι γιατι μεσα μου πιστευω οτι δεν το αξιζα. Ειχα πολλα να προσφερω το ελεγε και ο ιδιος οτι ειμαι υπερβολικα καλη και βολικη και δεν ειναι καλο κτλ.

Δεν θελω να σε κουρασω. Ο,τι μα ο,τι θες, εδω ειμαι ομως :)

Φιλικα,

Τινα


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α συγνωμη, εκανα αιτηση διαζυγιου πριν καμποσο καιρο, περιμενα τα παιδια να τελιωσουν το σχολειο, τα μαζεψα και την εκανα κρυφα. Γυρισε σπιτι και το βρηκε μισο αδειο.

Αλλα σε εμενα επαιζε και το ξυλο. Εδερνε πολυ τα παιδια, τα εβριζε, τα μειωνε...

Εμενα μου πεταγε πραγματα στο κεφαλι (γιατι του ειχα πει οτι αν ξανασηκωσει χερι θα του το σπασω και μετα απο αυτο μου πεταγε αντικειμενα να με χτυπησει) με εβριζε, με μειωνε, με φοβεριζε. Εμας ηταν αλλη κατασταση. Δεν ηταν απλα "δεν αγαπιομαστε πια, αντε γεια".

Απειλησε την ζωη μου πολλες πολλες φορες. Μου ελεγε οτι αν χωρισουμε θα μου κανει την ζωη μου Κολαση για παντα κτλ.

Αστα....


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...