Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΝΤΡΑ ΝΑΥΤΙΚΟ


Recommended Posts

Καλημερα.

Kαλησπέρα και από εμένα!!

του εστειλα ποτε θα λειπει απο το σπιτι για να παω να πρω ρουχα.αλλαξε κλειδαριες και μ ειπε να παω οποτε θελω και οτι ουτε εκεινος θελει να με ξαναδει.

Ο άντρας σου έχει μόνιμα το ίδιο ύφος, του σκληρού άντρα που σε αντιμετωπίζει με το χειρότερο τρόπο αλλά και εσύ έχεις μόνιμα την ίδια συμπεριφορά. Φαίνεσαι αδύναμη να τον αντιμετωπίσεις και να διεκδικήσεις αυτά που σου αξίζουν. Τι σημαίνει άλλαξε κλειδαριές? Και εσύ μετά από αυτό τι διαπραγματεύεσαι ακριβώς?

το απογευμα με πηρε ο δικηγορος του για να με ρωτησει αν θα γυρισω σπιτι ή αν θα χωρισουμε.

Πρόσεχε μην σε κατηγορήσει για εγκατάλειψη συζυγικής στέγης, και βγάλει εις βάρος σου τι διαζύγιο!

δεν του απαντησα.την επομενη μερα πηγα σπιτι,ηταν εκει.κλειδι δε μου εδωσε γιατι λεει δεν ειναι καφενειο το σπιτι.σε 5 λεπτα ερχεται και με ρωταει αν θα μεινω το βραδυ στο σπιτι μαζι του γιατι λεει ειναι και δικο μου σπιτι!!!εφυγε για δουλεια και τον πηρα τηλ και του ειπα οτι ηθελα να μεδιεκδικησει εστω και με λαθος τροπο και η απαντηση ηταν οτι δεν ειναι γυναικουλα,οτι θα μιλαν οι δικηγοροι μασ και να μην τον ξανατηλ.πηρα τα πραγματα μ και το αμαξι μου κι εφυγα,πηγα στην ξαδελφη μου(στην οποια τσαντιστηκε που ημουν τοσες μερες,επρεπε να με στειλει πισω στο σπιτι μου και οχι να με κρατα στο δικο της!!!).

Κανονικά, έπρεπε να πας, να μαζέψεις τα πράγματά σου και να φύγεις. Εκεί τι κάθισες? Καφενείο δεν είναι για εσένα, γιατί για εκείνον είναι ότι θέλει αφού δεν σε πολύ ρωτάει για αυτά που κάνει!

Πάλι υποχώρησες και τον πήρες τηλέφωνο για "να σε διεκδικήσει?" Αυτό, αν το μεταφράσεις, σημαίνει, ότι τον παρακαλάς! Και αυτός, που σε ξέρει πολύ καλά, σε παίζει και σε κάνει ότι θέλει. Για αυτόν, ή θα σε έχει αρνάκι ή δεν σε θέλει καθόλου! ολα τα άλλα που σου λέει, είναι αερολογίες.

μετα απο 5 ωρες μα παιρνει ο αντρας μ τηλ για να μ πει οτι θα με αγαπα για παντα κι οτι τα συναισθηματα του για μενα ειναι τα ιδια,μακαρι να γινει ενα θαυμα και να ειμαστε για παντα μαζι.αλλα λογω της στασης μ και της συμπεριφορας μ θα πρεπει να παραμερισει τα συναισθηματα του για το καλο ολων.θα με εχει για παντα μεσα στην καρδια του αλλα πρεπει να τραβηξει ο καθενασ το δρομο του.τη μια μου λεει αυτο,την αλλη να μου πει 10 πραγματα που πρεπει να κανω για να διορθωθω ωστε να με δεχτει πισω,την αλλη οτι και γονατιστη να γυρισω πισω δε θα με δεχτει αφου σπιτωθηκα στο σπιτι του αρραφωνιαστικου(52 χρονων) της ξαδελφησ μου που αυτοσ τον εχει δει 2 φορες( αλλα την εκανε την ξαδελφη μου κουμπαρα μας και κοιμηθηκε κι αυτος στο σπιτι του την πρωτη φορα που τον γνωρισε),την αλλη ηρεμησε και 1 και 2 και 3 χρονια κι οτι δε βιαζεται για διαζυγιο γιατι δε σκοπευει να παντρευτει συντομα.μου ειπε οτι η λατρεια και η εμπιστοσυνη που ειχε ο ανθρωπος μου πεθαναν γιατι πηγα και εμεινα στην ξαδελφη μου κι οτι ειμαι σαν ολες τις γυναικες που ψαχνονται απο δω κι απο κει.και το καορυφαιο τελευταιο μηνυμα ηταν οτι θα τα πουμε οταν ηρεμησω εγω(οχι αυτος) και καλες μας διακοπες!!!

αυτα.

Αυτό που έχω καταλάβει, και στο ξαναλέω, είναι ότι αυτός λέει και εσύ ακούς! Δεν ξέρω που βρίσκεις την υπομονή, να ακούς μόνιμα πόσο λάθος είσαι χωρίς να είσαι! Τι σημασία έχει που τον ενοχλεί που μένεις? Αφού ξέρεις ότι είναι παράλογος, γιατί το συζητάς ακόμα? Που μένεις στην ξαδελφη σου, τι τον νοιάζει? Αφού χωρίσατε. Ξέρει πως να σε χειρίζεται και να σε κάνει χάλια.

και πηγαν στον αρραβωνα του αδελφου του με την κλωσσα και ολοι οσοι κατεστρεψαν το γαμο μου ηταν εκει χαρουμενοι(κι ειχε την απαιτηση να τον συνοδευσω).

συνεχιζει κι εχει facebook ,ανηρτησε φωτο και εκανε παλι γυναικες φιλες και μαλιστα και μια για την οποια ειχαμε μαλωσει.

Νομίζω ότι όλο αφορμές σου δίνει και απλά τις προσπερνάς. Νευριάζεις λίγο, θυμώνεις και μετά το προσπερνάς.

ακουω σχολια.

Μη με παρεξηγήσεις που τα λέω κοφτά, σου μιλάω όπως θα μίλαγα στην αδελφή μου.

Ο μόνος τρόπος για να γίνει το "θαύμα" που ζητάτε και οι δύο, είναι να τα καταπιεις όλα, να γυρίσεις πίσω με σκυμμένο το κεφάλι, ζήτα και κανα δυο συγγνώμες και όλα καλά. Αλλα μην ξανά αντιμιλήσεις στην πεθερά σου γιατί θα έχετε τα ίδια!

Δε νομίζω ότι ο σύντροφος σου ενδιαφέρεται για το πως θα είστε ευτυχισμένοι. Είναι άνθρωπος που κοιτάει μόνο τον εαυτό του, καλό θα είναι να βάλεις και εσύ τον εαυτό σου προτεραιότητα, φτιάξε την ζωή σου όσο μπορείς. Ο χρόνος δεν γυρνάει προς τα πίσω. Και δυστυχώς, όλα αυτά που υπομένεις, τα υπομένεις γιατί εσύ το αποφάσισες. Αυτό βαραίνει εσένα, είναι δική σου ευθύνη. Δεν έχεις καμία δικαιολογία, δεν έχεις παιδιά για να δέχεσαι κάποια πράγματα. Αν είχες, θα ήταν αλλιώς. Γιατί τότε, προτεραιότητα είναι πάντα τα παιδιά. Εσύ δεν έχεις, άρα?

Για το δικό σου καλύτερο αύριο, πρέπει να παλέψεις και να διεκδικήσεις ΕΣΥ!! Μην περιμένεις να στα χαρίσει ο καλός σου! Ολα είναι στα δυο σου χέρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε ευχαριστω πολύ ,καλα κανεισ και τα λες ετσι.δεν εχει καταλαβει ποσο λαθος ειναι.ριχνει το φταιξιμο παντα σε μενα.μου εχει φτιαξει 2 facebook αλλα εγω ειμαι ανηθικη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πια εγκαταλειψη συζυγικης στεγης κοριτσια, εχει αλλαξει ο νομος.

Σας το λεω εγω που το εχω προσφατο. Εδω πηρα δυο ανηλικα και την εκανα χωρις να του πω που παω και ειμουνα καλυμενη νομικα ;)


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το φβ κολλαει στο οτι αν και εχει στην κατασταση "παντρεμενος" μιλαει με αλλες.

καλυμμενα τα νωτα απο ποια αποψη?

Να ξέρεις τα δικαιώματά σου και να σε συμβουλέψει πώς να κινηθείς. πχ δεν μπορεί να αλλάζει κλειδαριά και μετά να σου λέει ότι είναι σπίτι σου. Στο σπίτι σου έχεις κλειδί και μπαίνεις-βγαίνεις όποτε θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοπελιά ειλικρινά δεν είχα υπομονή να τα διαβάσω όλα, αλλά ένα έχω να πώ για τον άντρα σου:

ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ!!!!!! ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ Σ' ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ!!!!.......

φτιάξε την ζωή σου όσο είναι καιρός. καλή τύχη στον δρόμο σου κορίτσι μου!


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοπελιά ειλικρινά δεν είχα υπομονή να τα διαβάσω όλα, αλλά ένα έχω να πώ για τον άντρα σου:

ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ!!!!!! ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ Σ' ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ!!!!.......

φτιάξε την ζωή σου όσο είναι καιρός. καλή τύχη στον δρόμο σου κορίτσι μου!

Το αυτό!

Καλά έχω εκνευριστεί!

Σε αγαπάω σε μισώ μου αρέσεις δεν σε αντέχω κοίτα να αλλάξεις δεν μπορώ χωρίς εσένα κ χτυπιέμαι!!!

Αυτή είναι η ζωή σου! Χωρίς τελείες, χωρίς τπτ, μία τρελλα!

Ένα ατελείωτο χάος!!

Σου αρέσει αυτό που ζεις? Αυτός δεν ξέρει τι θέλει, από την άλλη εσύ εμμένεις στο φβ κ τι φίλες έκανε κλπ!

Άμα δεν είχες γράψει την ηλικία σου, θα νόμιζα ότι είσαι 16 χρονών!

Πώς τα ανέχεσαι όλα αυτά? Τι ζωή ζεις?????

Θα τρελλαθείς με τον μουρλό! Από την άλλη βέβαια το αναπαράγεις κ εστιάζεις σε σαχλα μουχλες!!!

Το πρόβλημά σου δεν είναι το επάγγελμα του άντρα σου, ούτε η μαμά του!

Η ζωή σας είναι η ανωριμότητα στο μεγαλείο της!!! Πραγματικά είστε τόσο μα τόσο ανώριμοι να χειριστείτε την σχέση σας!!!

Κ ξέρεις κάτι? Δεν σου την λέω... Απλά έγραψα τις σκέψεις μου διαβάζοντας την ιστορία σου κ ΚΥΡΙΩΣ τα τελευταία τρελλά που κάνετε!

ΥΓ. Όντως δεν ισχύει η εγκατάλειψη συζυγικής στέγης! Έχει καταργηθεί εδώ κ έτη! Δεν έχει υπόσταση! Παιδιά δεν υπάρχουν κ στην τελική κ εις βάρος της να βγει το διαζύγιο ε και???? Ούτως ή άλλως διατροφή ως σύζυγος δεν δικαιούται, μόνο αν είχε παιδί, άντε στα χαρτιά να φαινόταν ότι μετά από δικαστική διαμάχη το διαζύγιο βγήκε εναντίον της. Στα χαρτιά! Σκασιλάρα της, δεν έχει βάση!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέρω ότι έχω δίκιο.εκείνος λέει Ότι έχει δίκιο κι ότι έφυγα.κ κλειδί δε μ δίνει κ θα βάζει όποιον θέλει στο σπίτι γιατί είναι ελεύθερος όπως κι εγώ.

Αφού ξέρεις ότι έχεις δίκιο, τι κάθεσαι κι ασχολείσαι; Δλδ μετά από όλα όσα έγιναν, εσύ συνεχίζεις να ελπίζεις και να θες να είστε μαζί; Πάνε κοπέλα μου σ΄ένα δικηγόρο και ξεκίνα διαδικασίες διαζυγίου. Και μετά πάνε στους γονείς σου, τώρα που τελείωσες κι από τη δουλειά, δεν έχεις λόγο να μένεις εκεί που είσαι. Αυτός δεν πρόκειται ν' αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχω δίκιο.εκείνος λέει Ότι έχει δίκιο κι ότι έφυγα.κ κλειδί δε μ δίνει κ θα βάζει όποιον θέλει στο σπίτι γιατί είναι ελεύθερος όπως κι εγώ.

Να ρωτήσω κάτι? Τις απαντήσεις στα μηνύματα σου τις διαβάζεις?

Και επίσης, κάτι που προσπάθησα να σου πω στα προηγούμενα μηνύματα αλλά με πολύ ωραία λόγια, θα στο πω με λιγάκι πιο άσχημα.

Ολα αυτά, τα θες και τα παθαίνεις. Κάθεσαι και περιμένεις να ακούσεις τι άλλο έχει να σου πει. Αν "ηξερες" ότι έχεις δίκιο, δεν θα στεναχωριόσουν με αυτά που σου λέει γιατί απλά δεν θα τα άκουγες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...