Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

καλά και πίστευα ότι είμαι η μόνη...χάλια και τα δικά μου χείλη...και πίνω 2 λίτρα νερό την ημέρα...σκάνε συνέχεια. το στόμα μου δεν μπορώ να πω ότι το νιώθω ξηρό, τουλάχιστον δεν το παρατήρησα

Πιστεψε με αν το είχες θα το είχες προσέξει...ειναι πολυ σπαστικο να ξυπνάς κ να ειναι έτσι το στοματακι σου :twisted: κ τα χείλη πάντως κι αυτο σπαστικο ειναι...κ εγω με ενα λιποζάν είμαι συνέχεια....τα δυο λίτρα ειναι κ για μένα ο στόχος....δεν το πετυχαινω καθε μέρα αλλα το λιγότερο ειναι 1,5 λίτρο.....δεν ξέρω αν ειναι καλό....

Πφφφφφφφφ.... Ξέρεις πώς έχω μπερδευτεί? Τέλος πάντων μου φαίνεται πρέπει ν αρχίσω τις βόλτες στα μαγαζιά δε γίνεται μόνο από το νετ....

Κ εγω τελείως άλλη άποψη είχα όσο κοίταζα στο νετ....πρεπει να τα δεις σπο κοντα για να καταλήξεις σίγουρα!!!

χααχααχα κι εμένα μπουκώνει κι η μύτη! οπότε το ανοιχτό στόμα είναι μονοδρομος!!!!είμαι πολύ καλύτερα ευχαριστώ!!δεν είχα άλλα πονακια!! στον καναπέ αραχτή κ μέχρι το βεσε άντε κ καμιά μικρή βολτα χαλαρή 1-2 λεπτα να ξεπιαστεί ο πωπός χαχαχα!! εχω την μαμά εδω κ τα κάνει όλα κ φυσικά κ τον αντρούλη που βοηθάει!!

χμμμ είσαι το αλτερ εγκο μου στα κουλα συμπτωματα χαχαχαχα

μπράβο καλο μου!χαλλλλλλλλλλαρα που λέτε κι εσείς....εν τω μεταξύ μπηκες στο γ τριμηνο εσυ ε;;;;;;;τέλεια!!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χμμμ είσαι το αλτερ εγκο μου στα κουλα συμπτωματα χαχαχαχα

μπράβο καλο μου!χαλλλλλλλλλλαρα που λέτε κι εσείς....εν τω μεταξύ μπηκες στο γ τριμηνο εσυ ε;;;;;;;τέλεια!!!!

χαχχαχαχα άστα ολα τα κουλά δω!!! αχ ναι μπήκαμε στον 7ο!! 6 του μήνα!!! αρχίζω κι ανυπομονώ να σου πω την αλήθεια!!βλέπω κ 2ψηφιο νουμερο το τικερ κ δεν κρατιέμαι!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχχαχαχα άστα ολα τα κουλά δω!!! αχ ναι μπήκαμε στον 7ο!! 6 του μήνα!!! αρχίζω κι ανυπομονώ να σου πω την αλήθεια!!βλέπω κ 2ψηφιο νουμερο το τικερ κ δεν κρατιέμαι!!

οχι μονο εκεί....κ εδω κ εδω τα κουλα!!!ασε...κάποτε μπορει να τα πούμε κ να γελάμε...τώρα το ενδιαφέρον περιστρέφεται στα θαυματακια μας!!!!ειναι δυνατόν να μην ανυπομονείς;;;;κ εγω πολυ!!!!!αλλα μετα την κλεισούρα που έχω φάει ενα μηνα τώρα ανυπομονω να ξεπεράσω το θέμα κ να χαρώ για λίγο ακομη οδό προλαβαίνω την ελευθερία κινήσεων....κ να έρθει να με βρει το καλοκαίρι το αστεράκι μου πολυ χαρούμενη!!!!καλα έτσι θα είμαι ούτως η άλλως!!!πως αλλιώς...ειναι ο πολύτιμός μας!!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω γι αυτο προσανατολιζομαι σε κουνια κ οχι σε κρεβατακι, γιατι τους πρωτους μηνες θα το χω δωματιο μας... ποσους πρωτους δεν ξερω :P

στο σπιτι που ειμαστε τωρα ουσιαστικα δεν εχουμε κεντρικη θερμανση κ χρησιμοποιουμε ηλεκτρικο.. αν παραμεινουμε (που το απευχομαι γιατι θα παγωσει το μωρο!!!) θα το χω και το χειμωνα για να ζεσταινουμε 1 δωματιο με ηλεκτρικο τουλαχιστον...

σκεφτομαι να το βαλω απο την αρχη να κοιμαται στην κουνια, δε βλεπω να υπαρχει λογος για καλαθουνα. εκτος απο επιπλεον εξοδα, σκεφτομαι οτι θα συνηθισει εκει κ μετα ισως δυσκολευτει να συνηθισει την αλλαγη.

οι κουνιες που επιλεξατε ειναι πολυ ωραιες, σε τετοιο ξυλο κ χρωμα ειναι κ το κρεβατι μου. ενω το σεπτεμβεη την ειχε (και μαλιστα προσφορα!!- χαχα, φανταστειτε θυμαμαι οτι ειχε κουνια προσφορα πριν καν μεινω εγκυος :P τοσο μερακι), τωρα καπουτ :/

χειλη κ ιεγω εχω σκασμενα.... πολλες βδομαδες τωρα... πινω δεν πινω νερο,... τπτ...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Υπομονή και περαστικά στα κορίτσια που πέρασαν δύσκολα.

Μια και λέτε για το Τζάμπο, προχθές πήγα να κάνω έρευνα αγοράς και κάποια πρώτα ψώνια (οι γύρω μου λένε είναι νωρίς, αλλά εγώ δεν κρατιέμαι άλλο). Απογοητεύτηκα πλήρως! Κατ' αρχήν έπαθα σοκ που δεν είχαν βαμβακερά σεντόνια, ήταν με πολυεστέρα. Το ίδιο ήταν και οι πάνες. Τα σελτεδάκια επίσης από τη βαμβακερή πλευρά είχαν πρόσμιξη συνθετικού και πλένονται στους 30 βαθμούς! Είναι δυνατόν τα κατουρημένα (με συγχωρείτε) να πλυθούν στους 30; Γι' αυτό κορίτσια προσοχή!

Τελικά πήρα μόνο κάτι πετσετούλες ώμου που έλεγαν 100% βαμβάκι, αλλά αμφιβάλλω αν αληθεύει.

Όσο για το Ικέα, κι εγώ από εκεί λέω να πάρω την κούνια κυρίως λόγω των βολικών διαστάσεων. Σκέφτομαι για αυτή με τα συρτάρια από κάτω που μετά γίνεται καναπεδάκι. Για το στρώμα έχω κάποιες αμφιβολίες. Θα δω και αλλού.

Έπίσης, τα σελτεδάκια του Ικέα είναι βαμβακερά (εκτός από το πλαστικό από κάτω εννοείται) και πλένονται στους 60.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ κορίτσια δεν ξερω, την ειδα την κουνια κρεβατάκι και τωρα δεν ξερω τι να κανω, αν θα παρω αυτο ή αν θα παρω σκετη κουνια. Κρεβάτι έχω εξτρά για το μεγαλωμα. Μετά εχω βρει ενα μαγαζι στη θεσ/κη που στελνουν δωρεαν πανω απο 50 ευρώ νομιζω που έχει την κουνια, η οποια μετατρεπεται σε κρεβατι, γραφειο και κομοδινο! Ξερω κι εγώ, ειμαι πολυ μπερδεμενη. Αυτα βεβαια δεν μπορω να τα δω απο κοντα.

Η αδερφή μου έχει αυτήν την κούνια που λες. Βέβαια την πήρε από Βουλγαρία στη μισή τιμή. Υπάρχει σχετικό σάιτ αν ενδιαφέρεσαι.

Πάντως πριν λίγους μήνες που χρειάστηκε αλλαγή, γιατί μεγάλωσε το παιδί, είδε ότι δεν συνέφερε να πάρει στρώμα για να το κάνει εφηβικό (είναι για λίγα χρόνια και δεν ταιριάζουν τα κοινά σεντόνια). Τελικά το κράτησε ως γραφείο με συρτάρια για τον μεγάλο και έφτιαξε κανονικό ημίδιπλο κρεβάτι όπου κοιμίζει τους δύο μικρότερους μαζί.

Η γνώμη μου είναι ότι αξίζει από την άποψη του ότι τουλάχιστον μετά δεν πάει χαμένο, γίνεται γραφείο. Το εφηβικό δεν το υπολογίζω καν.

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έχει αυτήν την κούνια που λες. Βέβαια την πήρε από Βουλγαρία στη μισή τιμή. Υπάρχει σχετικό σάιτ αν ενδιαφέρεσαι.

Πάντως πριν λίγους μήνες που χρειάστηκε αλλαγή, γιατί μεγάλωσε το παιδί, είδε ότι δεν συνέφερε να πάρει στρώμα για να το κάνει εφηβικό (είναι για λίγα χρόνια και δεν ταιριάζουν τα κοινά σεντόνια). Τελικά το κράτησε ως γραφείο με συρτάρια για τον μεγάλο και έφτιαξε κανονικό ημίδιπλο κρεβάτι όπου κοιμίζει τους δύο μικρότερους μαζί.

Η γνώμη μου είναι ότι αξίζει από την άποψη του ότι τουλάχιστον μετά δεν πάει χαμένο, γίνεται γραφείο. Το εφηβικό δεν το υπολογίζω καν.

Μπορείς να μας πεις το σαιτ?


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα έχει πιο φτηνά... Αυτή που θέλω εγώ την έχει 285 ευρώ ενώ εδώ τη βρίσκω 450 ευρώ στην καλύτερη...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πήραμε αυτήν την κούνια κ το στρώμα σύνολο 200ε για την καθεμία...

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=90183

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=22539

επίσης αυτήν την συρταριέρα που έχει κ πολύ βαθιά συρτάρια αλλά ήταν τα τελευταία κομμάτια κ μας είπαν πως δεν θα την ξαναφέρουν...

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=84032

Ωραίο, πολύ ωραίο! Θα το κοιτάξω κι εγώ! Θα πρεπει να φερω μια γυρα, μαλλον απο την αλλη βδομαδα γιατι αυτο το σαββατο θελω να παω για την καμπυλη σακχαρου!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο;;;

Εχει καμμιά σας σκασμενα χείλη;τώρα τελευταια τα νοιώθω πολυ σκασμενα....κ επίσης κ πιο σημαντικό...μερικά πρωινά (οχι συνέχεια) ξυπνάω με πολυ στεγνό κ ξηρό στόμα :rolleyes: το εχει καμμιά άλλη;;;

Εγώ αυτο το έχω και πριν την εγκυμοσυνη, η λυση για μενα ειναι το βραδυ που κοιμαμαι να βαζω βαζελινη!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...