Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

πήραμε αυτήν την κούνια κ το στρώμα σύνολο 200ε για την καθεμία...

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=90183

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=22539

Έχεις να μας πεις κάποια παρατήρηση σε σχέση με τις άλλες κούνιες του ΙΚΕΑ? Πώς κατέληξες σε αυτή;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλοριζικα!!!

εγω ως χθες το θεωρουσα βεβαιο για ικεα στην κουνια, απο χθες το ξανασκεφτομαι που ειδα οτι η διαφορα στις τιμες δεν ειναι κ πολυ σημαντικη... μου φαινεται παντως οτι σε ςσχεση με παλιοτερα δεν εχει μεγαλη ποικιλια (τουλαχιστον οχι στα καταστηματα της επαρχιας), γιατι χθες 3-4 σχεδια ειχε το πολυ!!!

ευχαριστούμε!! κοιτά από σχέδια οκ δεν είναι πάρα πολλά! τα γούστα μου βέβαια τα κάλυψε..τώρα αν δεν έβρισκα δεν ξέρω...ρόλο για μένα έπαιξε κ το οικονομικό καθώς για 1 μωρό σίγουρα δεν είναι μεγάλη διαφορα αλλά αν μιλάμε για 2 μωρά καταλαβαίνεις...επίσης επειδή νοικιάζω δεν ξέρω πόσο μεγάλο δωμάτιο θα έχουμε σε άλλο σπιτι αρα αυτά που γίνονται προεφηβικά δεν με βολεύουν γιατί μάλλον δεν θα με χωράνε...μετά μάλλον θα τους πάω κατευθείαν σε κουκέτα...:D οπότε είναι πολλά που πρέπει να σκεφτόμαστε!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις να μας πεις κάποια παρατήρηση σε σχέση με τις άλλες κούνιες του ΙΚΕΑ? Πώς κατέληξες σε αυτή;

χμ λοιπόν καταρχήν είναι πάρα πολύ στοιβαρή! κι όταν την στήνεις στο δωμάτιο το καταλαβαίνεις καλύτερα γιατί όσο να 'ναι στο ικεα κ μια ταλαιπωρία την τρώνε τόσοι που περνάνε κ τις πιάνουν κτλ...2ον μου άρεσε σαν σχέδιο κ χρώμα...δεν μου αρέσει να έχει κάγκελα απ'όλες τις μεριές...έτσι στην πλευρά με το ξύλο μπορώ να βάλω ό,τι φιγούρες θέλω κι αν βαρεθώ τις αλλάζω (γιατί σε ορισμένα βρεφικά είδα μεγάλη διαφορά στην τιμή σε ίδια κούνια που η μία είχε καρτούν κι η άλλη όχι :?)

κ φυσικά όπως είπα κ πριν το οικονομικο...αν βέβαια δεν με ικανοποιούσαν τα υπόλοιπα δεν θα την έπαιρνα μόνο κ μόνο επειδή είναι φθηνή..


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια..... ποια είναι η γνώμη σας; Εγώ έλεγα να πάρουμε πολυκαρότσι και να την κοιμίζω στο πορτ μπεμπε στην αρχή για να ναι δίπλα μου, επειδή στην κρεβατοκάμαρά μας δε χωράει κούνια.... Μετά κάπου διάβασα ότι δεν κάνει να κοιμάται σε καλαθούνα..... Πφ.... έχω μπερδευτεί..... Εσείς τι θα κάνετε?


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο;;;

Εχει καμμιά σας σκασμενα χείλη;τώρα τελευταια τα νοιώθω πολυ σκασμενα....κ επίσης κ πιο σημαντικό...μερικά πρωινά (οχι συνέχεια) ξυπνάω με πολυ στεγνό κ ξηρό στόμα :rolleyes: το εχει καμμιά άλλη;;;


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο;;;

Εχει καμμιά σας σκασμενα χείλη;τώρα τελευταια τα νοιώθω πολυ σκασμενα....κ επίσης κ πιο σημαντικό...μερικά πρωινά (οχι συνέχεια) ξυπνάω με πολυ στεγνό κ ξηρό στόμα :rolleyes: το εχει καμμιά άλλη;;;

Εγώ δεν το χω κοριτσάκι αλλά δοκίμασε lip balm με αλόη..... πίνεις νερό????


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια..... ποια είναι η γνώμη σας; Εγώ έλεγα να πάρουμε πολυκαρότσι και να την κοιμίζω στο πορτ μπεμπε στην αρχή για να ναι δίπλα μου, επειδή στην κρεβατοκάμαρά μας δε χωράει κούνια.... Μετά κάπου διάβασα ότι δεν κάνει να κοιμάται σε καλαθούνα..... Πφ.... έχω μπερδευτεί..... Εσείς τι θα κάνετε?

Φιλενάδα ειναι άλλο η καλαθουνα κ άλλο το πορτ μπεμπε των καροτσιων....εγω κατέληξα μετα την έρευνα μου οτι σημασία εχει το στρωματακι....στο πορτ μπεμπε ειναι σκληρό συνήθως...γι αυτο εγω θα το βάλω σε καλαθουνα με έξτρα ειδικό στρωματακι....το οποίο δεν ξέρω αν μπαίνει στο πορτ μπεμπε...αν μπαίνει ειναι οκ....


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια..... ποια είναι η γνώμη σας; Εγώ έλεγα να πάρουμε πολυκαρότσι και να την κοιμίζω στο πορτ μπεμπε στην αρχή για να ναι δίπλα μου, επειδή στην κρεβατοκάμαρά μας δε χωράει κούνια.... Μετά κάπου διάβασα ότι δεν κάνει να κοιμάται σε καλαθούνα..... Πφ.... έχω μπερδευτεί..... Εσείς τι θα κάνετε?

κι εγώ ξέρω πως δεν κάνει πολύ στο πορτ μπεμπε...άλλος ένας λόγος που πήρα τις συγκεκριμένες κούνιες...είναι λίγο πιο μικρές (1.20 επί 0.60) οπότε θα βάλω στην αρχή την 1 στην κρεβ/μαρα μας κ θα τα έχω κ τα 2 μωρά μαζί!

κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο;;;

Εχει καμμιά σας σκασμενα χείλη;τώρα τελευταια τα νοιώθω πολυ σκασμενα....κ επίσης κ πιο σημαντικό...μερικά πρωινά (οχι συνέχεια) ξυπνάω με πολυ στεγνό κ ξηρό στόμα :rolleyes: το εχει καμμιά άλλη;;;

εγώ εγώ!! κ ειδικά τις 2 μερες που ήμουν στην κλινική!!με το λιποζαν στο χέρι!! το στόμα επίσης αλλά αυτό νομίζω είναι επειδή καμιά φορά με πιέζει ο 1 στο διάφραγμα κ αναγκαστικα κοιμάμαι με ανοιχτό στόμα για ν'αναπνέω!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα ειναι άλλο η καλαθουνα κ άλλο το πορτ μπεμπε των καροτσιων....εγω κατέληξα μετα την έρευνα μου οτι σημασία εχει το στρωματακι....στο πορτ μπεμπε ειναι σκληρό συνήθως...γι αυτο εγω θα το βάλω σε καλαθουνα με έξτρα ειδικό στρωματακι....το οποίο δεν ξέρω αν μπαίνει στο πορτ μπεμπε...αν μπαίνει ειναι οκ....

μια συνάδελφος που γέννησε πριν 10 μέρες μου πε ότι την έχει στο πορτ μπεμπε με εξτρα στρωματάκι..... ε αμα περισσεύει και λίγο και εξέχει δε με νοιάζει ας μην είναι τζαστ.... απλά σκεφτόμουν ότι η καλαθούνα θέλει και ξεχωριστή προικα και νομίζω είναι πεταμένα λεφτά γιατί είναι για πολύ λίγο!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το χω κοριτσάκι αλλά δοκίμασε lip balm με αλόη..... πίνεις νερό????

Πινω....όσο περισσότερο μπορω....μερικές φορές οχι παρα πολυ η αληθεια ειναι...λες να ειναι απο αυτο;:confused: πιο πολυ με προβληματίζει η ξηροστομια το πρωι....η οποια περνάει αμέσως μόλις πιω νερό....


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γενικά να επιδιώκεις να πίνεις νερό κάνει πολύ καλό γενικά αλλά και ειδικότερα τώρα.! Αλλά ίσως να ναι αυτό που λέει και η μαμαδοκαρδούλα.... έχεις τσεκάρει αν αναπνέεις με το στόμα?


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο;;;

Εχει καμμιά σας σκασμενα χείλη;τώρα τελευταια τα νοιώθω πολυ σκασμενα....κ επίσης κ πιο σημαντικό...μερικά πρωινά (οχι συνέχεια) ξυπνάω με πολυ στεγνό κ ξηρό στόμα :rolleyes: το εχει καμμιά άλλη;;;

καλά και πίστευα ότι είμαι η μόνη...χάλια και τα δικά μου χείλη...και πίνω 2 λίτρα νερό την ημέρα...σκάνε συνέχεια. το στόμα μου δεν μπορώ να πω ότι το νιώθω ξηρό, τουλάχιστον δεν το παρατήρησα


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε καρδούλα....οχι που το έχεις γιατι ειναι σπαστικο χαχαχαχα αλλα με ανακουφισες....με τρόμαξε λίγο το αντράκι μου....λες να έιναι απο το ανοιχτό στόμα :o κι εγω έτσι κοιμάμαι συχνα μιας κ βουλώνει κ η μύτη μου!!!!!

Πως είσαι σήμερα γλυκο μου;σου πέρασαν τα πονάκια;είσαι φρόνιμο κορίτσι;κάθεσαι στο κρεβάτι;;

Μουντάκι μου δεν ξέρω.....ειναι στο ζευγάρι...εμείς καταλήξαμε οτι δεν μας συμφέρει το πολυκαρότσι κ θα τα πάρουμε ξεχωριστα.....καθένας όπως τον βολεύει...θα πας να τα δεις κ απο κοντα κ θα καταλήξετε....εμείς είχαμε ψιλό κοιτάξει πριν κρεβατωθω....μην ακούς πάντως κ όλα όσα σου λένε....ό,τι κ αν διαλεξουμε τα μωράκια μας θα ειναι πολυ τυχερά γιατι θα εχουν άπειρη αγάπη!!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε καρδούλα....οχι που το έχεις γιατι ειναι σπαστικο χαχαχαχα αλλα με ανακουφισες....με τρόμαξε λίγο το αντράκι μου....λες να έιναι απο το ανοιχτό στόμα :o κι εγω έτσι κοιμάμαι συχνα μιας κ βουλώνει κ η μύτη μου!!!!!

Πως είσαι σήμερα γλυκο μου;σου πέρασαν τα πονάκια;είσαι φρόνιμο κορίτσι;κάθεσαι στο κρεβάτι;;

χααχααχα κι εμένα μπουκώνει κι η μύτη! οπότε το ανοιχτό στόμα είναι μονοδρομος!!!!είμαι πολύ καλύτερα ευχαριστώ!!δεν είχα άλλα πονακια!! στον καναπέ αραχτή κ μέχρι το βεσε άντε κ καμιά μικρή βολτα χαλαρή 1-2 λεπτα να ξεπιαστεί ο πωπός χαχαχα!! εχω την μαμά εδω κ τα κάνει όλα κ φυσικά κ τον αντρούλη που βοηθάει!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...