Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Οσον αφορα την ποικιλια αποψεων και δεκα γιατρους να ρωτησεις δεκα διαφορετικες αποψεις θα παρεις. Και εδω στο φορουμ ειδα οτι κ ο σολωμος πχ δεν πειραζει μια φορα τη βδομαδα... λες κ υπαρχει περιπτωση να φας σολομω πανω απο μια φορα τη βδομαδα κ μαλιστα καθε εβδομαδα.

Κι εμενα η ιδιωτης γιατρος μου χει απαγορεψει απο την αρχη καφε, αναψυκτικα κτλ.ο.του νοσομομειου με αφηνε με μετρο. ( καλα, αναψυκτιμο 2-3 φορες εχω πιει πριν ανεβει το ζαχαρο. Μετα τπτ, δε θελω να γκυκαντικα που βαζουν. Παντα με ταραζαν κ τωρα φοβαμαι για το μωρο.). Η ενδοκρινολογος συμφωνει στο οχι καφε κ οσον αφορα τα υποκαταστατα ζαχαρης δεν ξερουμε πως επιδρουν στο εμβρυο. Με επιφυλαξη επιτρεπει στεβια, αν ειναι πχ να φαω λιγη σοκολατα με υπικαταστατο..η διατροφολογος θεωρει οτι τα υποκαταστατα ειναι οκ αλλα τωρα που κοιταξα τα κιταπια μου κ στο ειδα εοιτρεπομενα ψαρια, αυτη μιυ χει πει οχι για οσα ανεφερα στο αλλο ποστ.

Ολα αυτα απλα για να δειξω τη διασταση απιψεων.

Αλλα ρε παιδακι μου, εκει στο βελγιο τι στο καλο ψαρια τρωνε οι εγκυουλες; αποκλειεται να παραγγελνουν ολες, εκτος αν ειναινολες ζαμπλουτες. Μηπως εδω εδω ειναι.τοσο αυστηροι επειδη υπαρχουν επθλογες κ σου λεει ας μην το ρισκαρουμε;

Εκει δλδ παιζει να πουν :αν ειναξ νας φας αποντα διαθεσιμα, καλυτερα μην.τρως καθολου;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγνωμη για τα ακαταλυπτα αλλα αποντο κινητο εχω ενα θεμα με τα πληκτρα... αλλονοαταω, αλλο πατιεται...

Καλημεραααααα :)

δεν πειραζει κοριτσακι μου παντως καταλαβαινουμε τι θελεις να πεις!!! ;)


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια! Τι κάνετε; Εγω τα ίδια ... Υπομονή..

Είδα ότι σκέφτεστε για κούνια ικεα, αν ειναι οικονομικό το θέμα κ δεν υπάρχει άλλη επιλογή Οκ. Αλλά κάντε μια έρευνα αγοράς κ θα βρείτε παρα πολλές προσφορές! Η κούνια ικεα που την έχουν πάρει φίλες κ την έχω δει κ εγω απο κοντά ειναι πολυ ελαφριά!!! Κ στενή σε διαστάσεις.. Το μωρο πριν χιονίσει κόντεψε να την φέρει τούμπα ειλικρινα.


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσον αφορα την ποικιλια αποψεων και δεκα γιατρους να ρωτησεις δεκα διαφορετικες αποψεις θα παρεις. Και εδω στο φορουμ ειδα οτι κ ο σολωμος πχ δεν πειραζει μια φορα τη βδομαδα... λες κ υπαρχει περιπτωση να φας σολομω πανω απο μια φορα τη βδομαδα κ μαλιστα καθε εβδομαδα.

Κι εμενα η ιδιωτης γιατρος μου χει απαγορεψει απο την αρχη καφε, αναψυκτικα κτλ.ο.του νοσομομειου με αφηνε με μετρο. ( καλα, αναψυκτιμο 2-3 φορες εχω πιει πριν ανεβει το ζαχαρο. Μετα τπτ, δε θελω να γκυκαντικα που βαζουν. Παντα με ταραζαν κ τωρα φοβαμαι για το μωρο.). Η ενδοκρινολογος συμφωνει στο οχι καφε κ οσον αφορα τα υποκαταστατα ζαχαρης δεν ξερουμε πως επιδρουν στο εμβρυο. Με επιφυλαξη επιτρεπει στεβια, αν ειναι πχ να φαω λιγη σοκολατα με υπικαταστατο..η διατροφολογος θεωρει οτι τα υποκαταστατα ειναι οκ αλλα τωρα που κοιταξα τα κιταπια μου κ στο ειδα εοιτρεπομενα ψαρια, αυτη μιυ χει πει οχι για οσα ανεφερα στο αλλο ποστ.

Ολα αυτα απλα για να δειξω τη διασταση απιψεων.

Αλλα ρε παιδακι μου, εκει στο βελγιο τι στο καλο ψαρια τρωνε οι εγκυουλες; αποκλειεται να παραγγελνουν ολες, εκτος αν ειναινολες ζαμπλουτες. Μηπως εδω εδω ειναι.τοσο αυστηροι επειδη υπαρχουν επθλογες κ σου λεει ας μην το ρισκαρουμε;

Εκει δλδ παιζει να πουν :αν ειναξ νας φας αποντα διαθεσιμα, καλυτερα μην.τρως καθολου;

γενικα οι βελγιδες απ'ο,τι εχω καταλάβει δεν το πολυψάχνουν. τρώνε και λιγο οτι να ναι. ειναι λιγο διαφορετικη νοοτροπια. εγω ομως φοβαμαι. σιγουρα υπαρχουν και εδω ψαρια που επιτρεπονται αλλά δεν ξερω πολυ καλα τα ονοματα και τι ειναι τι. την κυριακη που εχει και αλλο ψαραδικο στη λαικη, θα ρωτησω. παντως την κονσερβα με τις σαρδελες δεν την εχω αγγιξει ακομη αν και τη λιγουρευομαι.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια κ κοιλίτσες!! πως πάτε?? εγώ πολλές καούρες κι ειδικά το βράδυ υποφέρω!! χθες ζήτημα να κοιμήθηκα 3 ώρες!!!

αυτό με το τι κάνει να τρώμε κ τι όχι αρχίζει κ μου την δίνει στα νεύρα!! εξωτερικό ίσως παραείναι χαλαροί οι γιατροί αλλα κι οι δικοί μας νομίζω πως είναι υπερβολικοί ώρες ώρες!! εμένα μου είχε πει απ'την αρχή όχι ωμά-μισοψημένα κρέατα κ αυγά, καλά πλυμμένα λαχανικά κ φρούτα,όχι πολλά γλυκά, καφέ μέχρι 2 την μέρα ότι θέλω,αλκοολ κ αναψυκτικά οκ μια στο τόσο, προσοχή στο αλάτι κι από ψάρια ν'αποφύγω τον ξιφία...σολωμό οκ αλλωστε πόσες φορές την εβδομάδα τρώμε πια σολωμό?!! άσε που μου είπε πως ο σολωμός κατα βάση ζει σε πιο ρηχά νερά-ποτάμια... τεσπά...

γενικα οι βελγιδες απ'ο,τι εχω καταλάβει δεν το πολυψάχνουν. τρώνε και λιγο οτι να ναι. ειναι λιγο διαφορετικη νοοτροπια. εγω ομως φοβαμαι. σιγουρα υπαρχουν και εδω ψαρια που επιτρεπονται αλλά δεν ξερω πολυ καλα τα ονοματα και τι ειναι τι. την κυριακη που εχει και αλλο ψαραδικο στη λαικη, θα ρωτησω. παντως την κονσερβα με τις σαρδελες δεν την εχω αγγιξει ακομη αν και τη λιγουρευομαι.

δες πρώτα τις άλλες επιλογές κ κράτα την κονσέρβα για έσχατη ανάγκη...κ σαρδέλες να μην βρεις έστω τσιπούρα,λαβράκι,πέστροφα είναι σούπερ!

Καλημέρα κοριτσακια! Τι κάνετε; Εγω τα ίδια ... Υπομονή..

Είδα ότι σκέφτεστε για κούνια ικεα, αν ειναι οικονομικό το θέμα κ δεν υπάρχει άλλη επιλογή Οκ. Αλλά κάντε μια έρευνα αγοράς κ θα βρείτε παρα πολλές προσφορές! Η κούνια ικεα που την έχουν πάρει φίλες κ την έχω δει κ εγω απο κοντά ειναι πολυ ελαφριά!!! Κ στενή σε διαστάσεις.. Το μωρο πριν χιονίσει κόντεψε να την φέρει τούμπα ειλικρινα.

για μερικές κούνιες του ικέα θα συμφωνήσω μ'αυτό που λες..εκείνες είναι να τις πάρεις για να έχουν π.χ οι γιαγιάδες στο σπίτι,για εξοχικό αν έχεις κτλ...αλλά δεν είναι όλα τα μοντέλα τους έτσι οπότε θα διαφωνίσω απ'την άποψη ότι οι συγκεκριμένες που πήραμε εμείς τουλάχιστον όχι μόνο ελαφριές δεν τις λες αλλά είναι βαριές κ στοιβαρές...επίσης οι περισσότερες έχουν διαστάσεις 1.20 επί 0.60 κ αυτές στα βρεφικά 1.40 επί 0.70 οπότε μιλαμε για πολύ μικρή διαφορα!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια....κατι άσχετο απο κουνιες και ψάρια..!!τις τελευταίες μέρες παρατήρησα το μπεμπακι μου να εχει λοξυγγα!!!το έχετε νιώσει;

ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! είναι πολύ αστείο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια πως ειναι; που νιωθεις σκουντηγματα ανα τακτα χρονικα διαστηματα κ κουνιεται-αναταραζεται η κοιλια μας; η κλωτσιτσες ειναι αυτο;

Καταλαβαινετε αν ειναι.το κεφαλι πανω, κατω η πλαγιως;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! Τι κάνετε; Εμείς πριν λίγο γυρίσαμε από τον ντοκ! Πήγαμε για φωτογράφιση :cool: γιατί την προηγούμενη φορά δεν είδαμε μουτράκι, τώρα είδαμε το κουκλάκι μας (...εγώ η κουκουβάγια!). Όλα πολύ καλά με το μπεμπάκι αλλά ακόμα είναι φασολάκι μωρέ... 780 γρ. Και τα 5 κιλά που έχω πάρει δικά μου είναι όλα; Αμάν! Έλεγα θα έχει πάει τουλάχιστον 850γρ δεδομένου οτι πριν 1 μήνα ακριβώς ήταν 425... Τεσπά, ας μην παραπονιόμαστε, αφού είναι όλα καλά...:)


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω που είναι τι αλλά ο λόξιγκας φαίνεται! Κάνει όπως εμείς χι χικ στην ίδια συχνότητα. Και μένα μου συμβαίνει μετά το φαγητό!

Dorita_87 μια χαρά είναι το μπεμπέ!!!!! Δεν παίρνουν βάρος πάντα με τον ίδιο ρυθμό!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! Τι κάνετε; Εμείς πριν λίγο γυρίσαμε από τον ντοκ! Πήγαμε για φωτογράφιση :cool: γιατί την προηγούμενη φορά δεν είδαμε μουτράκι, τώρα είδαμε το κουκλάκι μας (...εγώ η κουκουβάγια!). Όλα πολύ καλά με το μπεμπάκι αλλά ακόμα είναι φασολάκι μωρέ... 780 γρ. Και τα 5 κιλά που έχω πάρει δικά μου είναι όλα; Αμάν! Έλεγα θα έχει πάει τουλάχιστον 850γρ δεδομένου οτι πριν 1 μήνα ακριβώς ήταν 425... Τεσπά, ας μην παραπονιόμαστε, αφού είναι όλα καλά...:)

Συγχαρητήρια για το μωρακι σου!!!


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...