Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Eflenew είπε:

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Ρε Αναστασάκι μου....ποιος μας ματιασε;;;;δεν μασάμε όμως εμείς κ θα τα ξεπεράσουμε όλα!!!!ηρεμια φίλη μου....είμαστε πολλές στην ίδια φάση....καθεμιά για το λόγο της....κ θα παίρνουμε κουράγιο η μια απο την άλλη!!!να μην μου στεναχωριέσαι οσο μπορείς...όλα θα πάνε καλα!!!

Ναι ε;;;;πω πω.....πφφφφ του είπες οτι σου φαίνονται πολλα κ δεν βγαινετε;;ειναι πολλα η αληθεια ειναι....

Συμφωνω απόλυτα!!!!

φιλεναδούλα μου το ωραία που είσαι τόσο ροζ σήμερα!!!!!ουτε ενα λεπτό μην χαλάσεις αυτή τη διάθεση!!!!στην "επέτειο" αναφέρομαι για την οποια εχουμε μιλήσει πολυ στο παρελθόν κ ξέρεις οτι το νινακι εκείνο ειναι το αγγελακι σας....κ δεν λέμε τίποτε άλλο!!!!

Έχω πολλη εμπιστοσύνη στον γιατρο μου....αλλα....ακομη κι αν ξέρεις οτι θα το δεις....ειναι τόσο δύσκολο....ειδικα σε εμας που εχει συνδεθεί αυτο το χρώμα με απωλειες......τεσπα.....αδημονω να έρθει η Δευτέρα!!!!

Κι εγω πήγα σε αυτο στο Ίλιον....δεν ξέρω αν θα διαλεξουμε απο εκεί τελικα αλλα είχε πολυ ωραία πραγματάκια!!!!

Στην αρχη κ εμείς λέγαμε για κούνια κρεβάτι......αλλα...μετα απο μια έρευνα που κάναμε καταλήξαμε πως το κρεβατάκι ειναι στενό για ενα παιδάκι....κ θα χρειαστεί πολυ σύντομα να πάρεις άλλο κρεβάτι ειδικα αν το νινι αναπτύσσεται γρήγορα.....κοιτά λίγο το πάχος του στρωματος κ θα καταλάβεις τι εννοω....έτσι θα πάρουμε σκέτη κούνια κ το κρεβατάκι στην ωρα του.....

Κι εγώ κορίτσια δεν ξερω, την ειδα την κουνια κρεβατάκι και τωρα δεν ξερω τι να κανω, αν θα παρω αυτο ή αν θα παρω σκετη κουνια. Κρεβάτι έχω εξτρά για το μεγαλωμα. Μετά εχω βρει ενα μαγαζι στη θεσ/κη που στελνουν δωρεαν πανω απο 50 ευρώ νομιζω που έχει την κουνια, η οποια μετατρεπεται σε κρεβατι, γραφειο και κομοδινο! Ξερω κι εγώ, ειμαι πολυ μπερδεμενη. Αυτα βεβαια δεν μπορω να τα δω απο κοντα.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αστα να πανε!!!!μου φαίνεται οτι οταν θα έρθει η ωρα να γεννήσω θα δώσω κατι στη μαία και στον γιατρό τιποτα!αφου πληρώνεται ετσι και αλλιώς απο το νοσοκομείο!

Τι να σου πω κοπέλα μου.... Ο τρόπος μ ενοχλεί πιο πολύ! Δηλαδή και ειρωνία κύριε? Σα δε ντρεπομαστε λέω εγώ.....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω κοπέλα μου.... Ο τρόπος μ ενοχλεί πιο πολύ! Δηλαδή και ειρωνία κύριε? Σα δε ντρεπομαστε λέω εγώ.....

Και μου λέει:ετσι και αλλιώς δε μπορώ να σου κανω τιποτα αν δε με πληρώσεις γιατι ειναι δημοσιο και απαγορεύεται!!!!!!δηλ.το λέει και μόνος του!!!!


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!! μπεμπουλακι μου κανονικα στα δημοσια νοσοκομεια δεν πληρωνεις τιποτα απολυτος.εγω οταν γεννησα τι μικρη μου το νοεμβριο του 2012 δεν πληρωσα απολυτος τιποτα απλα αμα θελεις δινεις εσυ κατι στο γιατρο.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια στα δημοσια δεν ππηρωνεις μεν, γεννας με το γιατρο της εφημεριας δε.

Αν θες να γεννησεις με το δικο σου, που μπορει οταν ερθει η ωρα απλα να μη δουλευει γιατι τελειωσε το ωραριο του η εχει ρεπο, σαφως κ δε μπορεις να περιμενεις να ερθει εκει για σενα με το αζημιωτο !!(περαν του οτι κανονικα δεν επιτρεπεται). Μ αυτη τη λογικβ θα επρεπε ανα πασα στιγμη να ειναι στο νοσοκομειο, γιατι μια θα γενναγε η μια, μια η αλλη. Εν ολιγοις, πληρωνονται μεν αλλα για συγκεκριμενες ωρες δε.


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μου λέει:ετσι και αλλιώς δε μπορώ να σου κανω τιποτα αν δε με πληρώσεις γιατι ειναι δημοσιο και απαγορεύεται!!!!!!δηλ.το λέει και μόνος του!!!!

Ν αλλαξεις γιατρο το σκεφτεσαι καθολου; η να γεννησεις με το γιατρο της εφημεριας;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνεγκυούλες μου!! καταρχήν σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας κι ευχομαι καμιά να μην το περάσει!!! όσο να'ναι μια τρομάρα την παίρνεις!!

βλέπω πως λέτε για αμοιβές κ ψώνια...λοιπόν θα σας πω μιας κ ψωνίσαμε σχεδόν τα πάντα!

πήραμε κούνιες κ συρταριέρα από ικεα που είναι κ πολύ ωραία κ στοιβαρά (κ οι κούνιες) κ πολύ καλά ποιοτικά...δλδ δεν είδα διαφορα με τα υπόλοιπα που είδα στα βρεφικά εκτός απ'τις τιμές βέβαια..η συρταριέρα επίσης εξαιρετική...στις κουνιές που πήραμε έχει 2 επίπεδα για το στρώμα κ βγαίνει κ το κάγκελο γι'αργότερα που θα μεγαλώσει..δλδ σε πάει μέχρι 3-4ων ετών..επίσης έχουν ειδικά πλαστικά για να τα βάλεις στο κάγκελο που είπε κάποια κοπέλα για το δάγκωμα....τώρα για τζάμπο πήρα μόνο μερικά εσωρουχάκια εννοείται 100% βαμβάκι για να τα δοκιμάσω..τα υπόλοιπα τα πήρα από βρεφικά μαγαζια αλλά ελληνικές εταιρίες(η μια λέγεται πρέτυ μπέιμπι)..κ τα άλλα που πήρα από τζάμπο είναι κάτι σελτεδάκια για το άλλαγμα,όχι κάτι ιδιαίτερο δλδ...

τώρα για τις αμοιβές...εμένα μου ζήτησε 1300ε + 100ε για την βοηθό του(φαντάζομαι την μαία εννοεί) για προγραμματισμένη καισαρική φυσικά...επισκέψεις πληρώνω κάθε φορά 30ε. Θα γεννήσω σε ιδιωτική κλινική κ για την κλινική υπολογίζουμε γύρω στα 1800ε λόγω διδύμων κ χωρίς εοπύ όμως...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε κορίτσια.....δεν είπα να έρθει μεσα στη νύχτα να με ξεγεννησει τσάμπα!!!αλλα οχι 1500 ευρώ!δηλαδη 500 ευρώ στην τσέπη του θα του ηταν άσχημα;

Η δικια μου παιδια ειναι σε ιδιωτικο νοσοκομειο και επειδη ξερει την οικονομικη κατασταση μας μας ειπε γυρω στα 700 ευρω για εκεινη και οποτε εχουμε να τις τα δινουμε και το νοσοκομειο που ειναι αλλα 1500.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνεγκυούλες μου!! καταρχήν σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας κι ευχομαι καμιά να μην το περάσει!!! όσο να'ναι μια τρομάρα την παίρνεις!!

βλέπω πως λέτε για αμοιβές κ ψώνια...λοιπόν θα σας πω μιας κ ψωνίσαμε σχεδόν τα πάντα!

πήραμε κούνιες κ συρταριέρα από ικεα που είναι κ πολύ ωραία κ στοιβαρά (κ οι κούνιες) κ πολύ καλά ποιοτικά...δλδ δεν είδα διαφορα με τα υπόλοιπα που είδα στα βρεφικά εκτός απ'τις τιμές βέβαια..η συρταριέρα επίσης εξαιρετική...στις κουνιές που πήραμε έχει 2 επίπεδα για το στρώμα κ βγαίνει κ το κάγκελο γι'αργότερα που θα μεγαλώσει..δλδ σε πάει μέχρι 3-4ων ετών..επίσης έχουν ειδικά πλαστικά για να τα βάλεις στο κάγκελο που είπε κάποια κοπέλα για το δάγκωμα....τώρα για τζάμπο πήρα μόνο μερικά εσωρουχάκια εννοείται 100% βαμβάκι για να τα δοκιμάσω..τα υπόλοιπα τα πήρα από βρεφικά μαγαζια αλλά ελληνικές εταιρίες(η μια λέγεται πρέτυ μπέιμπι)..κ τα άλλα που πήρα από τζάμπο είναι κάτι σελτεδάκια για το άλλαγμα,όχι κάτι ιδιαίτερο δλδ...

τώρα για τις αμοιβές...εμένα μου ζήτησε 1300ε + 100ε για την βοηθό του(φαντάζομαι την μαία εννοεί) για προγραμματισμένη καισαρική φυσικά...επισκέψεις πληρώνω κάθε φορά 30ε. Θα γεννήσω σε ιδιωτική κλινική κ για την κλινική υπολογίζουμε γύρω στα 1800ε λόγω διδύμων κ χωρίς εοπύ όμως...

Ποσο την πήρατε την κούνια στο ικέα μαζί με το στρώμα?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για ποιότητα από ΙΚΕΑ και jumbo κι εγώ δεν ξέρω, αλλά μόλις χτες διαβάζαμε με τον άντρα μου οτι αποσύρθηκε μπιμπερό του jumbo λόγω ακαταλληλότητας... Βέβαια, μου έχουν πει οτι έχει και γνωστές εταιρείες σε μπιμπερό, αυτό που αποσύρθηκε θα είναι κάποιο no name... Για κούνιες πάντως κι εγώ είμαι υπερ του ΙΚΕΑ, θα πάω να ρίξω μια ματιά το Σάββατο για τη δεύτερη που λέγαμε οτι θα χρειαστώ! Επίσης, η κούνια που ανέφερες Rania 2810 από Θεσ/νίκη είναι μια πολυμορφική που το μοντέλο λέγεται sonic; Γιατί κι εμείς αυτή σταμπάραμε, και νομίζω οτι είναι πολύ συμφέρουσα η τιμή της γι' αυτά που προσφέρει...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...Αρχικά να ευχηθώ τα καλύτερα σε όσες αντιμετωπίζουν θεματάκια με τα μωράκια τους. Θετική σκέψη κορίτσια και θα τα καταφέρουμε. Δεν μπορώ να πω κάτι διαφορετικό καθώς έχω περάσει μια απώλεια και δυσκολεύτηκα να συνέλθω...Όλα καλά θα πάνε. Ανοίξατε πολλά ενδιαφέροντα θέματα...Αμοιβή γιατρού που τσούζει! Αχχχ 2000 ο δικός μου. Απλά το αναφέρω γιατί δε σκέφτομαι να τον αλλάξω. Θα γεννήσω σε κλινική (με το καλό) γιατί στο νοσοκομείο που είναι δε θέλω να ξαναπάω ούτε για αστείο (άσχημες αναμνήσεις). Εκτός αν μέχρι τότε έρθουν τα πάνω κάτω στη ζωή μας, ποτέ δεν ξέρεις. Όσο για τα ρούχα και το κρεβατάκι, πολύ ψάξιμο ρε παιδί μου. Προσανατολίζομαι σε κρεβατάκι που μετατρέπεται σε προεφηβικό, έτσι το λένε νομίζω. Δεν κατέληξα ακόμη. Ψάχνω όμως τις εταιρείες που φτιάχνουν βρεφικά κρεβατάκια και θα είμαι σίγουρη για τις προδιαγραφές. Ποντάρω στην εξειδίκευση μάλλον.


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε κορίτσια.....δεν είπα να έρθει μεσα στη νύχτα να με ξεγεννησει τσάμπα!!!αλλα οχι 1500 ευρώ!δηλαδη 500 ευρώ στην τσέπη του θα του ηταν άσχημα;

στο θεμα της τιμης εχεις απολυτο δικιο!!! προσωπικα τα 1500 τα βρισκω παρα πολλα!!! γι αυτο σε ρωτησα αν θα τοσκεφτοσουν να τον αλλαξεις!!! η να γεννησεις στην εφημερια! (αυτο βεβαια αν το κανεις. το κανεις αφουβεβαιωνεσαι οτι ολοι οι μαιευτηρες του εκαστοτε νοσοκομειου ειναι καλοι, αλλιως ειναι καπως ανασφαλεια....)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνεγκυούλες μου!! καταρχήν σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας κι ευχομαι καμιά να μην το περάσει!!! όσο να'ναι μια τρομάρα την παίρνεις!!

βλέπω πως λέτε για αμοιβές κ ψώνια...λοιπόν θα σας πω μιας κ ψωνίσαμε σχεδόν τα πάντα!

πήραμε κούνιες κ συρταριέρα από ικεα που είναι κ πολύ ωραία κ στοιβαρά (κ οι κούνιες) κ πολύ καλά ποιοτικά...δλδ δεν είδα διαφορα με τα υπόλοιπα που είδα στα βρεφικά εκτός απ'τις τιμές βέβαια..η συρταριέρα επίσης εξαιρετική...στις κουνιές που πήραμε έχει 2 επίπεδα για το στρώμα κ βγαίνει κ το κάγκελο γι'αργότερα που θα μεγαλώσει..δλδ σε πάει μέχρι 3-4ων ετών..επίσης έχουν ειδικά πλαστικά για να τα βάλεις στο κάγκελο που είπε κάποια κοπέλα για το δάγκωμα....τώρα για τζάμπο πήρα μόνο μερικά εσωρουχάκια εννοείται 100% βαμβάκι για να τα δοκιμάσω..τα υπόλοιπα τα πήρα από βρεφικά μαγαζια αλλά ελληνικές εταιρίες(η μια λέγεται πρέτυ μπέιμπι)..κ τα άλλα που πήρα από τζάμπο είναι κάτι σελτεδάκια για το άλλαγμα,όχι κάτι ιδιαίτερο δλδ...

τώρα για τις αμοιβές...εμένα μου ζήτησε 1300ε + 100ε για την βοηθό του(φαντάζομαι την μαία εννοεί) για προγραμματισμένη καισαρική φυσικά...επισκέψεις πληρώνω κάθε φορά 30ε. Θα γεννήσω σε ιδιωτική κλινική κ για την κλινική υπολογίζουμε γύρω στα 1800ε λόγω διδύμων κ χωρίς εοπύ όμως...

καλοριζικα!!!

εγω ως χθες το θεωρουσα βεβαιο για ικεα στην κουνια, απο χθες το ξανασκεφτομαι που ειδα οτι η διαφορα στις τιμες δεν ειναι κ πολυ σημαντικη... μου φαινεται παντως οτι σε ςσχεση με παλιοτερα δεν εχει μεγαλη ποικιλια (τουλαχιστον οχι στα καταστηματα της επαρχιας), γιατι χθες 3-4 σχεδια ειχε το πολυ!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ποσο την πήρατε την κούνια στο ικέα μαζί με το στρώμα?

πήραμε αυτήν την κούνια κ το στρώμα σύνολο 200ε για την καθεμία...

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=90183

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=22539

επίσης αυτήν την συρταριέρα που έχει κ πολύ βαθιά συρτάρια αλλά ήταν τα τελευταία κομμάτια κ μας είπαν πως δεν θα την ξαναφέρουν...

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=84032


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...