Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Εμενα παντα ηταν κρυα τα ποδια μου οποτε δεν ξερω αν υπαρχει διαφορα. Γεγονος παντως ειναι οτι υποφερω. Ενω φοραω καλτσες, οταν πεφτω για υπνο κ τις βγαζω απελευθερωνω το τερας... ποδια παγος!!! Ολο προσκολιεμαι στο ταιρι να τα ζεστανω αλλα τον λυπαμαι κι αυτον, που ξαπλωνει πιο νωρις κ ειναινζεστουλης οταν πεφτω εγω.... αντε να ζεστανει ο καιρος...

Παντως απ οσο εχω διαβασει φταει η κακη κυκλοφορια για τα κρυς ακρα... κ νομιζω στην εγκυμοσυνη επιβαρυνεται η κυκλοφορια... οποτε θα χεινσχεση λογικα..

το λεω αυτο γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα τετοιο θεμα αντιθετος ηταν παρα πολυ ζεστα λες τα ειχα κοντα σε καλοριφερ τωρα δεν ξερω τι να πω.οταν ξαπλωνο στο κρεβατι και σκεπαζομαι μετα απο μιση ωρα ερχονται στα ισια τους και ζεστενονται.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμ...εδω εχουμε την πολυτελεια κ εχουμε φρεσκο ψαρι...αλλου τι κανουν; δεν τρωνε ψαρι;

Νομιζω η διατροφολογος μου τα χε πει- μπερδευομαι πια με το επιτελειο ιατρων....δεν ειναι ενας, δεν ειναι δυο..

Για τα παγκασιους τη ρωτησα εγω, γιατι με βολευει πολυ, γινεταινπολυ ευκολα κ γρηγορα. Μου ειπε οτι κιναυτο κατατασσεται στα μεγαλα ψαρια.

εγω παντος κοριτσια τρωω κανονικα ψαρι και δεν μου εχει απαγορεψει τιποτα η γιατρος απλα να ειναι φρεσκο και οχι σε κονσερβα η κατεψυγμενο.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια προσοχή με το παγκάσιους. Έχω 2 ψαράδες πολύ γνωστούς σε διαφορετικές λαϊκές και μου είπαν και οι 2 να μην το τρώω. Ο ένας μου είπε ότι είναι ποταμίσιο από την Ινδία (γνωστή για τα πιο μολυσμένα ποτάμια) και ο άλλος ότι είναι μεγάλο και έτσι που έρχεται από έξω στην ουσία δεν ξέρουμε τι τρώμε. Από τότε δεν το ξαναέφαγα γενικά, προτιμώ την πέρκα.

Link to comment
Share on other sites

Koριτσι τελειο, ειμαι κατενθουσιαμένη. ΕΙναι πολυ φτηνά σε σχεση με αυτο της θεσ/κης. Μάλλον, αν φερνουν Αθήνα, απο εκει θα παραγγείλω!!!

Με τα μεταφορικα η μια η η αλλη δε θα ναι;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια προσοχή με το παγκάσιους. Έχω 2 ψαράδες πολύ γνωστούς σε διαφορετικές λαϊκές και μου είπαν και οι 2 να μην το τρώω. Ο ένας μου είπε ότι είναι ποταμίσιο από την Ινδία (γνωστή για τα πιο μολυσμένα ποτάμια) και ο άλλος ότι είναι μεγάλο και έτσι που έρχεται από έξω στην ουσία δεν ξέρουμε τι τρώμε. Από τότε δεν το ξαναέφαγα γενικά, προτιμώ την πέρκα.

ναι αλλα και τα δυο ειναι ποταμισια και ειναι απο εξω αρα καλα ειναι να τρωμε μονο ελληνικα ψαρια και εννοω αυτα που ψαρευουν η δικη μας..εγω π.χ εχω τον αδερφο μου που μου στελνει απο το νησι οποτε δεν πολυ αγοραζω απο εξω και ξερω και τι τρωω.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος κοριτσια τρωω κανονικα ψαρι και δεν μου εχει απαγορεψει τιποτα η γιατρος απλα να ειναι φρεσκο και οχι σε κονσερβα η κατεψυγμενο.

Αν ειναι φρεσκο, δυσκολο να προερχεται απο ωκεανο, οποτε ειναι λιγοτερο πιθανο να εχει συγκεντρωσει υδραργυρο- απ οσα διαβαζω παντα.


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Απ ο,τι ειδα τα μεταφορικα για βορεια ελλαδα ειναι απο 30-50?. Για αθηνα δε θα ναι παραπανω; αρα δεν πλησιαζει τις εδω τιμες;

Εξαρτάται τι θα πάρεις. π.χ. για την κούνια των 90 ευρώ μόνο ίσως δεν αξίζει, αλλά αν πάρεις κάτι μεγαλύτερης αξίας πιθανώς ναι.

Πάντως για Θεσσαλονίκη τα μεταφορικά είναι 60 ευρώ, όσο και οι βενζίνες να πας μέχρι το Σαντάνσκι, αλλά με αέριο βγαίνει πιο φθηνά. Οπότε πηγαίνεις, τα βλέπεις κιόλας και παίρνεις κι άλλα απαραίτητα, όπως καθισματάκι αυτοκινήτου κ.ά.

anyway, ο καθένας όπως βολεύεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εξαρτάται τι θα πάρεις. π.χ. για την κούνια των 90 ευρώ μόνο ίσως δεν αξίζει, αλλά αν πάρεις κάτι μεγαλύτερης αξίας πιθανώς ναι.

Πάντως για Θεσσαλονίκη τα μεταφορικά είναι 60 ευρώ, όσο και οι βενζίνες να πας μέχρι το Σαντάνσκι, αλλά με αέριο βγαίνει πιο φθηνά. Οπότε πηγαίνεις, τα βλέπεις κιόλας και παίρνεις κι άλλα απαραίτητα, όπως καθισματάκι αυτοκινήτου κ.ά.

anyway, ο καθένας όπως βολεύεται.

Το σχολιο μου αφορουσε την Αθηνα, πρσωπικα αν εμενα βορειο ελλαδα δε θα με χαλαγε να παω επι τοπου να τα δω κ να παρω αρκετα απο τα χρειαζουμενα:)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια με μπερδεψατε ακομ η περισσοτερο με τα ψαρια.

θα παω να ρωτησω στο ψαραδικο αν μπορω να παραγγειλω μικρα ψαρια και ο θεος βοηθος. πρεπει να τρωμε πολυ ψαρι τωρα στο τελευταιο τριμηνο.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια με μπερδεψατε ακομ η περισσοτερο με τα ψαρια.

θα παω να ρωτησω στο ψαραδικο αν μπορω να παραγγειλω μικρα ψαρια και ο θεος βοηθος. πρεπει να τρωμε πολυ ψαρι τωρα στο τελευταιο τριμηνο.

Ο γιατρος σου τι λεει;

Οι αλλες εγκυες εκει τι τρωνε;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος σου τι λεει;

Οι αλλες εγκυες εκει τι τρωνε;

δεν ρώτησα τη γιατρο. δεν μου είχε απαγορεψει κατι στην αρχη εκτος απο τα γνωστα (ωμα κρεατα, μη παστεριωμενα γαλακτοκομικα κλπ)

σε βελγικο φορουμ που είδα οι αποψεις ποικιλουν και εκει για το τι κανει και τι δεν κανει απο ψαρια.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια.

Αθήνα δεν φέρνουν, τα πανε Θεσ/κη και μετά αν θες σου κανονίζουν κουριερ για να στα φέρουν. Εγω αν το αποφασίσω ισως βαλω μεταφορική απο θεσ/κη. Θα δω, γιατι ψήνομαι και για την κουνια απο Ικεα με 50,00 αν ειναι καλή.Ισως παω σημερα να τις δω.

Οσον αφορά το θέμα φαγητό, εμένα δεν μου είχε πει τίποτα εκτός απο το θέμα των σαλατικών, ωμών αυγών, κρεάτων. Εχω φάει τονο κονσέρβα δυο φορές μεχρι στιγμής και σολωμό ψητό αλλη μια, αλλά δεν σας κρύβω οτι θα έτρωγα πολυ περισσότερο αν δεν είχα διαβάσει τα διάφορα σαιτ. Ο γιατρός μου δεν μου έχει πει τίποτα πάντως, εκτός και αν δεν το πρόσεξα εγώ.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...