Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

και εμενα κοριτσια η κοιλια μου ειναι μεγαλη..λες και ειμαι στον 6 μηνα και δεν εχω παρει και πολλα κιλα μονο 2.5 κιλα!
Η δική μου είναι νορμάλ θα έλεγα πιό μικρή από ότι την προηγούμενη φορά αλλά φαίνεται ότι είμαι έγκυος. Βέβαια τότε είχα πάρει ήδη 5 κιλά σε αυτή τη φάση ενώ τώρα 1,5.
Εγω σημερα ζυγίστηκα, έχω παρει 3,8 κιλά. Δεν ξέρω αν είναι λίγα ή πολλά. Οταν έμεινα εγκυος ο γιατρό μου μου είχε πει ότι θα ήταν καλό μεχρι τον 5ο να μήν πάρω κιλά. Οπως καταλαβαίνεται σε αυτό απέτυχα. Ομως από τότε δεν έχει ξαναασχοληθεί με τα κιλά μου. Δεν με έχει ρωτήσει καν πως τα παω σε αυτό το θεμα.

καλά πλάκα μου κάνετε!!! καλέ δεν τρώτε? δεν πεινάτε? αχ Παναγίτσα μου κι εγώ είμαι στα +7 με 8!!! και με ζυγίζει κάθε φορά ο ντοκ!!:shock:

Ψυχουλοφουσκοκαρδουλοκοιλίτσες μου τι κάνετε???????????

Καλημέλαααα!!!! Πολύ χαίρομαι που γεμίζει ζωούλες η ομαδούλα μας!!!

Κι εγώ έχω πονάκια ελαφριά ώρες ώρες δε σας κρύβω την ανησυχία μου και κάθομαι άγαλμα στο καναπέ ή στο κρεβατι για ένα του σημάδι. Τίποτα τα γυρίσματα του μέσα έχουν γίνει αραιά που να τα καταλαβαίνω και στενοχωριέμαι....μα είναι δυνατόν να το αισθανόμουν εντονότερα πριν 2 εβδομάδες????

μην στεναχωριέσαι βρε!! παίζει ρόλο και η θέση του!! μπορεί ν'αλλαξε θέση κ να το νιώθεις λιγότερο γι'αυτό!

Εγώ για κιλά δε θέλω να μιλώ. Την έκαψα τη ζυγαριά μου...αλλά δε πειράζει!! Πεινάω τι να κάμω?!?!?!?!!?!

και καλά της έκανες!! μήπως να κάψω κι εγώ την δικιά μου??:tongue:

πεινάωωωωωω λέμεεεεεε!! κ το κακό είναι πως θέλω κ λιχουδιές! κι αυτές τις μέρες θέλω γλυκα συνέχεια γμτ!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τελικα επρεπε να ξαναγραφτω!

γεια κ απο δω!!

Δημητρα, 28 ετων, 20 εβδομαδων μπεμπε!

Αλληλεγγυη στις μαμαδες που θα χουν παιδια διδυμους!!!!!!!!:D:D:D

καλώς την κι από 'δω!! αυτό για τους διδύμους ξαναπες το!!εγώ που θα έχω 2 παιδιά κι ένας ο άντρας δίδυμος σύνολο 3 άντρες δίδυμοι να φουντάρω κατευθείαν?? :lol::lol::lol:


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ιζάκι πόσο είναι το ζουζουνάκι σου???

Είναι 21 μηνών το αστεράκι μου! Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Ράνια τα κιλά σου μου φαίνονται μιά χαρά. Δεν ξέρω πώς γίνεται να μην πάρεις καθόλου βάρος, ο μόνος λόγος που εγώ έχω πάρει τόσο λίγο είναι πως όλη μέρα κινούμαι με τον μικρό και προφανώς καίω ότι τρώω (γιατί τρώω αρκετά, αυτή τη στιγμή πχ έχω φάει ήδη μία μακαρονάδα και συνεχίζω με μία KitKat :cool: ).

Myheart εσύ έχεις δίδυμα είσαι σε άλλη κατηγορία!

Δήμητρα τα κατάφερες! Τώρα που το έγραψες συνειδητοποίησα ότι το μωρό θα είναι Δίδυμος...ωχ ωχ ωχ καήκαμε :shock:


jxhyp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να ναι ίωση κι ακόμη εδώ είναι η άτιμη και μας έχει αφήσει με σημάδια δύο βράδια αυπνίας μόνοο!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Περασα αθλια πριν ενα μηνα! Ιωση, μου κρατησε περιπου 8 μερες. Ολες τις μερες 37,6 και στο τελος 38,5! Προληπτικα μου είχε δωσει ο γυναικολογος και αμοξιλ 1 βδομαδα. Φαντάσου δεν είχα ακόμα συνέλθει απο τις ναυτίες και δεν ήμουν σίγουρη αν είναι ναυτίες της εγκυμοσύνης ή της ιωσης. Τωρα ακόμα υποφέρω απο μπούκωμα και ασθμα. Ελεος, δεν συνέρχομαι με τιποτα, περνάει το ένα ξεκινάει το αλλο. Αλλα προσπαθώνα μην το σκέφτομαι! Μόνο το μωρό να μην επηρεάζεται από ολα αυτα! Κατα τα άλλα ας υποφέρω!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι 21 μηνών το αστεράκι μου! Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Ράνια τα κιλά σου μου φαίνονται μιά χαρά. Δεν ξέρω πώς γίνεται να μην πάρεις καθόλου βάρος, ο μόνος λόγος που εγώ έχω πάρει τόσο λίγο είναι πως όλη μέρα κινούμαι με τον μικρό και προφανώς καίω ότι τρώω (γιατί τρώω αρκετά, αυτή τη στιγμή πχ έχω φάει ήδη μία μακαρονάδα και συνεχίζω με μία KitKat :cool: ).

Myheart εσύ έχεις δίδυμα είσαι σε άλλη κατηγορία!

Δήμητρα τα κατάφερες! Τώρα που το έγραψες συνειδητοποίησα ότι το μωρό θα είναι Δίδυμος...ωχ ωχ ωχ καήκαμε :shock:

Ωχ ωχ ωχ πες και για μενα γιατι αν γεννήσω έστω και μια μέρα νωρίτερα διδυμος θα είναι! Του είπα του γιατρού.... Πες μου τι να κάνω για να βγει το παιδί καρκίνος, και μου είπε θα καθεσαι όλη μερα και αν μπορεις θα έχεις και τα ποδια ψιλα! Χαχααχαχαχα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι 21 μηνών το αστεράκι μου! Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Myheart εσύ έχεις δίδυμα είσαι σε άλλη κατηγορία!

Δήμητρα τα κατάφερες! Τώρα που το έγραψες συνειδητοποίησα ότι το μωρό θα είναι Δίδυμος...ωχ ωχ ωχ καήκαμε :shock:

αχ μωρέ κι εγώ έτσι θέλω να λέω αλλά είναι δικαιολογία τώρα αυτό? ο ντοκ μου είπε μέχρι 12-13 κιλά να βάλω...προφανώς κ δεν μετράει γι'αυτόν ότι είναι δίδυμα :(

αυτό είναι ακριβώς όπως το λες!! πολύ δύσκολο ζώδιο μιλάμε!! σε άντρες τουλάχιστον!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια κι απο μενα!!!να συστηθω κι εδω!!με λενε Μελπω ειμαι 29 ετων ειναι το πρωτο μου παιδακι ειχα και μια αποωολη πριν ενα χρονο!ειμαι 21 εβδομαδων δεν εχω ακουσει ακομα το μπεμπε μου κι εχω ψιλισκασει!ΠΗΤ εχω 10/6 και γενναω πρωτα ο Θεος στο μητερα!ευχομαι σε ολες μας με το καλο!!:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια κι απο μενα!!!να συστηθω κι εδω!!με λενε Μελπω ειμαι 29 ετων ειναι το πρωτο μου παιδακι ειχα και μια αποωολη πριν ενα χρονο!ειμαι 21 εβδομαδων δεν εχω ακουσει ακομα το μπεμπε μου κι εχω ψιλισκασει!ΠΗΤ εχω 10/6 και γενναω πρωτα ο Θεος στο μητερα!ευχομαι σε ολες μας με το καλο!!:D

Μελπω καλωσόρισες κι εσύ! Καλά γεννητούρια μας εύχομαι!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

τελικα επρεπε να ξαναγραφτω!

γεια κ απο δω!!

Δημητρα, 28 ετων, 20 εβδομαδων μπεμπε!

Αλληλεγγυη στις μαμαδες που θα χουν παιδια διδυμους!!!!!!!!:D:D:D

Καλώς ήρθες!!!!!!!!

ουγκ ουγκ!!!! Δεν είχα σκεφτεί οτι θα ναι διδυμος....από πότε μέχρι πότε μετράει??? Μπαααα ότι και να κάνω μέσα θα @@@@έσω!!! αχαχαχαχχααα!!! Γερά να ναι!!! Με το καλό!!!!

Είναι 21 μηνών το αστεράκι μου! Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Ράνια τα κιλά σου μου φαίνονται μιά χαρά. Δεν ξέρω πώς γίνεται να μην πάρεις καθόλου βάρος, ο μόνος λόγος που εγώ έχω πάρει τόσο λίγο είναι πως όλη μέρα κινούμαι με τον μικρό και προφανώς καίω ότι τρώω (γιατί τρώω αρκετά, αυτή τη στιγμή πχ έχω φάει ήδη μία μακαρονάδα και συνεχίζω με μία KitKat :cool: ).

Myheart εσύ έχεις δίδυμα είσαι σε άλλη κατηγορία!

Δήμητρα τα κατάφερες! Τώρα που το έγραψες συνειδητοποίησα ότι το μωρό θα είναι Δίδυμος...ωχ ωχ ωχ καήκαμε :shock:

Ιζάκι ο μόνος λόγος που έχω παχύνει είναι που περνάω φάση πείνας!! Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα πάρει ούτε γραμμάριο έχασα κιόλας. Εδω ξεκίνησα αδύνατη δεν έχω εμετούς αλλά απίστευτη όρεξη που δε μπορώ να κατευνάσω με τίποτα και με κανεναν!! άσταααα τυχερή είσαι έτσι απλά!!


n3oUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μελπω καλωσόρισες κι εσύ! Καλά γεννητούρια μας εύχομαι!

καλα γεννητουρια και με ενα πονο σε ολα τα κοριτσια!!με το καλο να τα κρατησουμε στην αγκαλια μας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια κι απο μενα!!!να συστηθω κι εδω!!με λενε Μελπω ειμαι 29 ετων ειναι το πρωτο μου παιδακι ειχα και μια αποωολη πριν ενα χρονο!ειμαι 21 εβδομαδων δεν εχω ακουσει ακομα το μπεμπε μου κι εχω ψιλισκασει!ΠΗΤ εχω 10/6 και γενναω πρωτα ο Θεος στο μητερα!ευχομαι σε ολες μας με το καλο!!:D

καλώς την κι εδώ!!! να μην σκας καθόλου! τα έχουμε πει αυτά!! το μωρό σου είναι μια χαρά και επειδή το έχεις τρελάνει στο άγχος το καημένο σου κάνει καψόνια!!:tongue::tongue::tongue::tongue::D:D:D:D


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...