Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Ελένη και εμείς στον πρώτο υπέρηχο είμασταν 3.3 χιλιοστά. Τη Δευτέρα που κάναμε τον δεύτερο είμαστε 11 χιλιοστα!! Και εγώ αυτό ξέρω για τους σφυγμούς για την αυχενική. Βέβαια συχνά βλέπεις και το φύλο στην αυχενική. :D


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελένη και εμείς στον πρώτο υπέρηχο είμασταν 3.3 χιλιοστά. Τη Δευτέρα που κάναμε τον δεύτερο είμαστε 11 χιλιοστα!! Και εγώ αυτό ξέρω για τους σφυγμούς για την αυχενική. Βέβαια συχνά βλέπεις και το φύλο στην αυχενική. :D

ΜΠραβο Αντωνια μου!! Σου εκλεισε αυχενικη εσενα ο ντοκ; Εμενα θα μου μου πει στο επομενο ραντεβου μας ποτε θα την κανω....


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη σπερα κορίτσια..... Πως πανε τα συμπτώματα ;;;; Έχετε παρατηρήσει καμία αλλαγή στ σώμα σας;;;;

Εμένα αρχίζει να φαίνεται σιγα σιγα η κοιλιτσα (ενα Τσακ μν φανταστείτε.....μόνο εγω και ο άντρας μου το βλέπουμε που το ξέρουμε)

Επίσης απο τις πρώτες κι ολας βδομάδες εχω πετάξει σπυράκια σε ολο μ το κορμί αλλα πολλά περισσότερα στην μέση μου....

Link to comment
Share on other sites

Καλη σπερα κορίτσια..... Πως πανε τα συμπτώματα ;;;; Έχετε παρατηρήσει καμία αλλαγή στ σώμα σας;;;;

Εμένα αρχίζει να φαίνεται σιγα σιγα η κοιλιτσα (ενα Τσακ μν φανταστείτε.....μόνο εγω και ο άντρας μου το βλέπουμε που το ξέρουμε)

Επίσης απο τις πρώτες κι ολας βδομάδες εχω πετάξει σπυράκια σε ολο μ το κορμί αλλα πολλά περισσότερα στην μέση μου....

Γεια σου Φιλενια!!!

Η κοιλιτσα αρχιζει και φουσκωνει λιγακι χαμηλα!!! Απο συμπτωματα λιγο απο ολα αλλα ηπια!!

:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου έχει δώσει την καρτέλα πότε θα κάνω όλες τις σημαντικές εξετάσεις..

Θα γεννήσω στο ΡΕΑ αν όλα είναι καλά και τις εξετάσεις θα τις κάνω στο προγενεσις. Αυτά.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη 3 μήνες διαφορά έχουν τα κορίτσια μας. Και η δικιά μου έρχεται και δίνει φιλάκια στο μωράκι λέει και κάτι καλά, σήμερα λέει "θα σε σκάσω στα φιλιά μωράκι μου και σ'αγαπάω πολύ, αλλά να σου πω θα μ'αγαπάς και εσύ έτσι". Πλάκα έχουν.

εγώ απο συμπτώματα δύο με ενοχλούν πολύ, το ένα είναι ότι έχω κρυάδες και τρέμουλο σαν να ανεβάζω πυρετό και το άλλο είναι το στήθος, το οποίο όχι μόνο μεγάλωσε σε χρόνο dt αλλά έχει γίνει τόσο ευαίσθητο που με ενοχλούν τα ρούχα και ξυπνάω το βράδυ. Πότε πρόλαβε να ευαισθητοποιηθεί με τόσο θηλασμό που έχει υποστεί από τη κόρη μου δεν το καταλαβαίνω.

Αντωνία καλό το Ρέα και φιλικό στο rooming in.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα κ καλο μηνα!!!Για εμας το τριημερο των αποκριων θα ειναι το πιο ομορφο της ζωης μας!!!Ειμαστε τοοοσο ευτυχισμενοι χθες πηγαμε στη γιατρο μας,ακουσαμε την καρδουλα μας 155 παλμους κ ειμαστε 5,4 χιλιοστα...τι να σας πω αυτος ο μαγικος ηχος μ' εκανε να κλαψω απο χαρα...δακρυα χαρας!!!Ειμαι ευτυχισμενη...ενα τοσοδουλι πλασματακι μεγαλωνει μεσα μου κ σε λιγους μηνες θα μεγαλωνει στην αγκαλιτσα μου!!Υποκλινομαι στο θαυμα της ζωης!!! <3 <3 <3

Link to comment
Share on other sites

....Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

DimRous 2/10/14

charma 6/10/14

Stavroula28 6/10/14

Κασσιόπη 6/10/14

antoniatr 10/10/14

vkk284 18/10/14

andria_80 15/10/2014

efib 22/10/14

edel84 26/10/14

ELLE 2010

Φιλένια

pharmacy

angel1990


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα! καλησπερα κοριτσια.. ο γιατρος μου εδωσε πητ 15/10 οποτε και ανανεωσα την λιστα μας. εχω τον μικρο μου αρρωστο ολη την εβδομαδα τον εχω σπιτι και ζοριστηκα λιγακι με την δουλεια. γι'αυτο και δεν σας εγραψα. πηγαμε στον γιατρουλη ολα καλα, ακουσαμε και καρδουλα και ξανα τωρα για αυχενικη. χαιρομαι που διαβαζω μονο καλα νεα. Να σας ρωτησω κατι, ο γιατρος μου προτεινε να κανω εμβολιο για την γριπη λογω του μικρου που ειναι παιδικο και φερνει ιωσεις, εσας σας το προτειναν?


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλα! καλησπερα κοριτσια.. ο γιατρος μου εδωσε πητ 15/10 οποτε και ανανεωσα την λιστα μας. εχω τον μικρο μου αρρωστο ολη την εβδομαδα τον εχω σπιτι και ζοριστηκα λιγακι με την δουλεια. γι'αυτο και δεν σας εγραψα. πηγαμε στον γιατρουλη ολα καλα, ακουσαμε και καρδουλα και ξανα τωρα για αυχενικη. χαιρομαι που διαβαζω μονο καλα νεα. Να σας ρωτησω κατι, ο γιατρος μου προτεινε να κανω εμβολιο για την γριπη λογω του μικρου που ειναι παιδικο και φερνει ιωσεις, εσας σας το προτειναν?

το εμβόλιο για να αρχίζει να σε προστατεύει χρειάζεται 20 μέρες και παραπάνω κοινώς η γρίπη θα έχει υποχωρήσει. εμένα πριν 3 βδομάδες που αρρώστησε η κόρη μου και φοβόμασταν για γρίπη ο παιδίατρος μου είπε πως δεν έχει νόημα να το έκανα τότε λόγο χρόνου. Περαστικά στο γιο σου


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Καλη Σαρακοστη να εχουμε!! Τι μου κανετε; Πως περασατε το τριημερακι; Εμεις ησυχα και οικογενειακα!!! Συνεχεια σκεφτομουνα οτι του χρονου θα ντυσουμε καρναβαλακι το μικρουλη μας!!!!

Σας φιλω ολες!!

Φαρμαση περιμενω νεακια σου!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι όμορφα που περνάτε εδώ!!!! Λοιπόν...είπα να μπω και εγώ στην ομάδα σας και ειδικά στην ομάδα του Οκτωβρίου διότι αυτός ο Οκτώβρης θα είναι καλύτερος της ζωής μου!!!! Περιμένω και εγώ το πρώτο παιζάκι μου και είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη αυτήν την εβδομάδα θα πάω να ακούσω την καρδούλα του και έχω τρελαθεί...!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι όμορφα που περνάτε εδώ!!!! Λοιπόν...είπα να μπω και εγώ στην ομάδα σας και ειδικά στην ομάδα του Οκτωβρίου διότι αυτός ο Οκτώβρης θα είναι καλύτερος της ζωής μου!!!! Περιμένω και εγώ το πρώτο παιζάκι μου και είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη αυτήν την εβδομάδα θα πάω να ακούσω την καρδούλα του και έχω τρελαθεί...!!!!

Νικολ καλωσορισες στο παρεακι μας!! ΜΕ το καλο να ακουσεις τον μαγικο ηχο!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!

Ποτε εχεις ΠΗΤ να σε βαλουμε στην λιστουλα μας;;


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...