Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!!Θα ειμαι κ εγω μανουλα Οκτωβριου!!Για την ακριβεια 22/10/14 βαλτε κ μενα στη λιστα σας!!!Την Παρασκευη θα παμε να ακουσουμε καρδουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα!

Θελω και εγω να μου βρειτε το φυλο του φασολιου μου :D

Ειμαι το 1980 και τον Ιούλιο γινομαι 34 και μηνας συλληψης Ιανουαριος.


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pharmancy όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου, είναι μαχητές τα μικράκια.

Αντωνία είπαμε φυσιολογική ζωή αλλά κάνε και λίγο πίσω με τις πολλές δουλειές, εξάλλου μετά θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις οπότε τώρα ξεκουράααααααααααασου.

Σχετικά με του υπερήχους, έχει γίνει μελέτη ότι δεν βλάπτουν όταν γίνεται σωστή ιατρική χρίση και όταν λέμε σωστή ιατρική χρίση εννοούμε ότι οι υπέρηχοι γίνονται όταν υπάρχει ιατρικός λόγος και για τον ελάχιστο χρόνο που απαιτείτε. Ο "κίνδυνος" είναι από την αύξηση της θερμοκρασίας που προκαλείται στο έμβρυο. Τα άκρα δυνητικά εκθέτουν σε κίνδυνο. τώρα ποια είναι τα άκρα είναι άλλη κουβέντα, σε περίπτωση που δεν υπάρχουν παθολογικές ενδείξεις οι βασικοί υπέρηχοι είναι στην 8η εβδομάδα, αυχενική διαφάνεια, β επιπέδου και στον 9ο μήνα.

Τα νέα μου τώρα, την προηγούμενη φορά που είχα πάει στο γιατρό και επειδή στο νησί οι υπέρηχοι είναι λίιιιιιγο χάλια το μωρό το είδαμε ενδοκολπικά με αποτέλεσμα να ακούσουμε αχνό καρδιακό παλμό και να το βρει ο γιατρός 2 εβδομάδες πίσω. έτσι χθες πήγα ξανά, το είδαμε κανονικά και όλα ευτυχώς είναι καλά, το βρήκε 3 ημέρες πίσω αλλά δεν είναι κάτι αυτό. μετά τον υπέρηχο είχαμε και μια εποικοδομητική συζήτηση ανάμεσα σε Vbac (φυσιολογική γέννα μετά από καισαρική) και σε επαναλαμβανόμενη καισαρική και το καλό που βγήκε μέσα από αυτή τη κουβέντα είναι πως ο γιατρός εδώ χαρακτήρισε το καινούργιο γιατρό μου στην Αθήνα ως έναν από τους κορυφαίους γιατρούς στην Ελλάδα, που σημαίνει πως τουλάχιστον δεν θα μου βγει μάπα το καρπούζι αυτή τη φορά.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!! Τι μου κανετε κοριτσακια μου!!!;;; Τ νεακια σας!!

Φαρμαση περιμενω τα ομορφα νεακια σου!!! Ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!

Ντιμ ολα καλα με το νινι!!! Τι ωραιαα!! Μακαρι να πας με φυσιολογικο αυτη τη φορα!! Οσο αφορα το θεμα γιατρο οταν τον επαινουν και αλλοι κατι σημαινει!!!

Ντιμ ισχυει τελικα αυτο με τους παλμους??

Εγω μπορω να πω οτι ειμαι λιγακι καλυτερα!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Πως είστε;;

Φάρμασύ μου εύχομαι να είναι όλα καλά!

Έφη μας καλωσήρθες!

Ντιμ μια χαρά σας βρίσκω, ακλή επιτυχία στην προσπάθειά σου, για vbac. Τη θαυμάζω πολύ αυτή την κίνηση, γιατί κρύβει πολλή δύναμη και δυνατή θέληση.

Χαρμάκι χαίρομαι που ακούω πως μας είσαι καλύτερα.

Εμείς είχαμε καφτειά πάλι το πρωί. Αυξήσαμε τη δόση προγεστερόνης και σήμερα κάνουμε ξεκούραση στη δουλειά, ενώ αύριο θα είμαστε σπιτάκι με άδεια.

Φιλιά σε όλα τα κοριτσάκια.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια. Πως είστε;;

Φάρμασύ μου εύχομαι να είναι όλα καλά!

Έφη μας καλωσήρθες!

Ντιμ μια χαρά σας βρίσκω, ακλή επιτυχία στην προσπάθειά σου, για vbac. Τη θαυμάζω πολύ αυτή την κίνηση, γιατί κρύβει πολλή δύναμη και δυνατή θέληση.

Χαρμάκι χαίρομαι που ακούω πως μας είσαι καλύτερα.

Εμείς είχαμε καφτειά πάλι το πρωί. Αυξήσαμε τη δόση προγεστερόνης και σήμερα κάνουμε ξεκούραση στη δουλειά, ενώ αύριο θα είμαστε σπιτάκι με άδεια.

Φιλιά σε όλα τα κοριτσάκια.

Εντελακι μου Καλημερεςςς!!!

Καλα το εκανες καλο μου να κατσεις λιγακι σπιτακι να μου ξεκουραστεις!!!

Να μην μου αγχωνεσαι και ολα θα πανε υπεροχα!!!

Σε φιλω!!!:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου Καλημερεςςς!!!

Καλα το εκανες καλο μου να κατσεις λιγακι σπιτακι να μου ξεκουραστεις!!!

Να μην μου αγχωνεσαι και ολα θα πανε υπεροχα!!!

Σε φιλω!!!:D

Εεεε μια ολιά αχγωθήκαμε.. Και 2 και 3 μη σου πω.

Αλλά προσπαθούμε να είμαστε αισιόδοξοι και να σκεφτόμαστε θετικά.

Και θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να είμαστε καλά και οι 2. Οπότε... 3 μέρες ξαπλα και πιστευω θα είμαστε καλά.

Κι εγώ σε φιλώ. Μας έλλειψε η ανεβασμένη Χάρμα μας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Θελω και εγω να μου βρειτε το φυλο του φασολιου μου :D

Ειμαι το 1980 και τον Ιούλιο γινομαι 34 και μηνας συλληψης Ιανουαριος.

Koριτσάκι και σε σένα!:P

Θα κάνω πινακάκι με τις προβλέψεις και θα δούμε σε λίγο καιρό αν πέσαμε μέσα!!:cool:


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

antoniatr Αγόρι

Dimrous Αγόρι

charma Koρίτσι

pharmacy Αγόρι

Εllen 2010 Koρίτσι

efib Koρίτσι

andria_80 Koρίτσι

χα χα πλάκα έχει. Για τους χτύπους δεν ισχύει πάντα εξαρτάτε από το πόσο δυνατό είναι το έμβρυο, αλλά τα κορίτσια έχουν περισσότερους καρδιακούς παλμούς από τα αγόρια, σπάνια θα ακούσεις αγόρι με 170 παλμούς ή κορίτσι με 130. εγώ μπαίνω στον πειρασμό να μη μάθω το φύλλο του παιδιού για να έχω μια έκπληξη παραπάνω, αλλά είμαι τόσο περίεργη σαν χαρακτήρας που δε νομίζω να κρατηθώ


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...