Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!


Recommended Posts

και στις ειδησεις το ειπε οτι θα ειναι ακομα αστατος!!!:evil:

και εγω αυτο περιμενω! να ξυπνησει , να τον αλαξω να φαει και να παμε βολτα!!

πω πωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! χρονια σας πολλα!!!!!!!!!

(η γιατρος μετα απο ποσους μηνες σου ειπε πως μπορεις να ξαναμεινεις??)

αληθεια...δεν ακουσα τιποτα για τον καιρο!ελπιζω την ημερα της βαφτισης να μην μας τα χαλασιε:(

ευχαριστουμεεεεεεεε:P:p

η γιατρος μου λεει μετα το χρονο~οσο το εχω ψαξει αλοι αφηνουν στους 6 μηνες επισης αλοι αφηνουν μετα τους 3 μηνες!ειναι αναλογα κ την μητρα σε τι κατασταση ειναι..εμενα επειδη μου ειπε οτι το στρμα της τομης (δεν θυμαμαι ακριβως πως το ειπε)ειναι πολυ λεπτο θελει λιγο χρονο ακομα να παρει ενα οικανοποιητικο παχος για να αντξει την εγκυμοσηνη κ να μην παθω ρηξη της μητρας κ τρομοκρατηθηκα!παντως αν το ψαξεις στο ιντερνετ (χθες ολη μερα αυτο εκαν)ειναι πολεεεεςςςςς κοπελεεεεεςςς που εχουν μεινει εγκυες κ μετα απο 40 μερες μετα την καισαρικη αλες παλι αρογτερα κ ολες ηταν μια χρα κ ολα καλα λεγανε!

παντως αναστασακι μου οποτε κ να εμενα εγκυος δεν θα μπορουσα να το ριξω με τιποτα..ειμαι κατα της εκτρωσης..θα το ρισκαρα!:rolleyes:με πιστη στο θεο κ προσευεχες θα το κρατουσα!

παμτως θα ηθελα η επομενη εγκυοσηνη να ερθει ετσι ξαφνικα μωλης μεγαλωσει λιγο ακομα ο μικρος~επισης χθες διαβασα για εγκυμοσινες χωρης ολοκληρωμενες επαφες!πολες κοπελες μεινανε γκυες ετσι χωρης να το περημενουν!εμεις παντως χροοοονιααα κανουμε αυτη τη φυσικη μεθοδο αντισυληψης κ ποτε δεν μας ετυχε κατι τετιο!θα θελα ομως στο μελονν;)

ξυπνησε αναστασακι μου~να μου το φιλισεις σφιχτα σφιχτααααα!καλη βολτουλα..κ μεις θα βγουμε σε λιγακι θα παω κ απο την μανουλα μου!

παντως κοριτσια τι βοηθεια μας προσφερουν οι μανουλες κ χιλια μπραβο σε σας που τον περισοτερο καιρο ειστε μονες χωρις βοηθεια~;)


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 18,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anastasaki_melisaki

    4043

  • ελενη-25

    2766

  • mp1979woman

    2274

  • YOTOU

    1709

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αληθεια...δεν ακουσα τιποτα για τον καιρο!ελπιζω την ημερα της βαφτισης να μην μας τα χαλασιε:(

ευχαριστουμεεεεεεεε:P:p

η γιατρος μου λεει μετα το χρονο~οσο το εχω ψαξει αλοι αφηνουν στους 6 μηνες επισης αλοι αφηνουν μετα τους 3 μηνες!ειναι αναλογα κ την μητρα σε τι κατασταση ειναι..εμενα επειδη μου ειπε οτι το στρμα της τομης (δεν θυμαμαι ακριβως πως το ειπε)ειναι πολυ λεπτο θελει λιγο χρονο ακομα να παρει ενα οικανοποιητικο παχος για να αντξει την εγκυμοσηνη κ να μην παθω ρηξη της μητρας κ τρομοκρατηθηκα!παντως αν το ψαξεις στο ιντερνετ (χθες ολη μερα αυτο εκαν)ειναι πολεεεεςςςςς κοπελεεεεεςςς που εχουν μεινει εγκυες κ μετα απο 40 μερες μετα την καισαρικη αλες παλι αρογτερα κ ολες ηταν μια χρα κ ολα καλα λεγανε!

παντως αναστασακι μου οποτε κ να εμενα εγκυος δεν θα μπορουσα να το ριξω με τιποτα..ειμαι κατα της εκτρωσης..θα το ρισκαρα!:rolleyes:με πιστη στο θεο κ προσευεχες θα το κρατουσα!

παμτως θα ηθελα η επομενη εγκυοσηνη να ερθει ετσι ξαφνικα μωλης μεγαλωσει λιγο ακομα ο μικρος~επισης χθες διαβασα για εγκυμοσινες χωρης ολοκληρωμενες επαφες!πολες κοπελες μεινανε γκυες ετσι χωρης να το περημενουν!εμεις παντως χροοοονιααα κανουμε αυτη τη φυσικη μεθοδο αντισυληψης κ ποτε δεν μας ετυχε κατι τετιο!θα θελα ομως στο μελονν;)

ξυπνησε αναστασακι μου~να μου το φιλισεις σφιχτα σφιχτααααα!καλη βολτουλα..κ μεις θα βγουμε σε λιγακι θα παω κ απο την μανουλα μου!

παντως κοριτσια τι βοηθεια μας προσφερουν οι μανουλες κ χιλια μπραβο σε σας που τον περισοτερο καιρο ειστε μονες χωρις βοηθεια~;)

Καλημέρα!!

Ελενάκι μου γλυκο, αγχωθηκες,ε;;; :? Σε καταλαβαίνω, ομως μην ανησυχεις τοσο πολυ! Καταρχην πιστευω οτι θα σου ερθει τελικα περιοδος αφου ειχατε αυτο τον μηνα μια μονο επαφη και με προσοχη... :rolleyes: Ειναι αρκετα σπανιο να μεινεις εγκυος ετσι! Αλλα ακομη κι αν εχεις πετυχει αυτη τη σπανια περιπτωση μη σκας! Εμενα ο γιατρος μου μολις γεννησα ειπε στον αντρα μου "αντε σε 6 μηνες παμε για το γιο!!"... Μας εδωσε το οκ δηλαδη για το δευτερο, ασχετως που εμεις δεν προκειται να το κανουμε τοσο συντομα! Ειμαστε εδω χωρις βοηθεια... :shock: Αρα, εσυ που το αγορακι σου ειναι 8 μηνων ακομη και με αυτο το θεματακι που εχεις στη μητρα με το παχος δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα. Το χρονο σου τον ειπε ο γιατρος σου για να ειναι καλυμμενος. Να ειναι σιγουρος 100%. Δε σημαινει οτι αν συνεβη τωρα θα εχεις θεμα... Ξεαγχωσου κοριτσακι μου και θα σου ερθει! Ειναι η πρωτη περιοδος μετα τη γεννα;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ελενάκι μου γλυκο, αγχωθηκες,ε;;; :? Σε καταλαβαίνω, ομως μην ανησυχεις τοσο πολυ! Καταρχην πιστευω οτι θα σου ερθει τελικα περιοδος αφου ειχατε αυτο τον μηνα μια μονο επαφη και με προσοχη... :rolleyes: Ειναι αρκετα σπανιο να μεινεις εγκυος ετσι! Αλλα ακομη κι αν εχεις πετυχει αυτη τη σπανια περιπτωση μη σκας! Εμενα ο γιατρος μου μολις γεννησα ειπε στον αντρα μου "αντε σε 6 μηνες παμε για το γιο!!"... Μας εδωσε το οκ δηλαδη για το δευτερο, ασχετως που εμεις δεν προκειται να το κανουμε τοσο συντομα! Ειμαστε εδω χωρις βοηθεια... :shock: Αρα, εσυ που το αγορακι σου ειναι 8 μηνων ακομη και με αυτο το θεματακι που εχεις στη μητρα με το παχος δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα. Το χρονο σου τον ειπε ο γιατρος σου για να ειναι καλυμμενος. Να ειναι σιγουρος 100%. Δε σημαινει οτι αν συνεβη τωρα θα εχεις θεμα... Ξεαγχωσου κοριτσακι μου και θα σου ερθει! Ειναι η πρωτη περιοδος μετα τη γεννα;

καλημερα πεταλουδιτσα μου :D:Dτι κανετε?πως ειναι το μικρουλι σου!ευχομαι καλυτερα με τους κολικους:(

ειναι η δευτςεη περιοδοσ μετα τη γεννα;)

λογικα πρεπει να μου ηρθε απλα εχψω μονο καφε:rolleyes:

ανχωθηκα πολυ γιατι διαβασα κ στο ιντρνετ διαφορεσ περιπτωσεις..:rolleyes:

το χθεσινο ανχος που περασα ασε..οταν ειδα κ το καφε αχνο ροζ υγρο λεωω ωχ αυτο μου θυμιζει εμφυτευση:oops:

σημερα το πρωι ξεκινησε καφε κ εχω κ πονο..πιστευω ειναι περιοδοσ!

ο δικος σου γιατρος λεει 6 μηνες ε:Pμια χαρα!ειναι δυσκολα σιγουρα τοσο συντομα για δευτερο μωρακι;)

ειμαι πιο ηρεμη τωρα..λογικα ειναι η περιοδοσ μου αυτη..

φιλακια πολλα στο κοριτσακι σου;)

(((((((((((((((((((((((((0)))))))))))))))))))))))))))


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

αληθεια...δεν ακουσα τιποτα για τον καιρο!ελπιζω την ημερα της βαφτισης να μην μας τα χαλασιε:(

ευχαριστουμεεεεεεεε:P:p

η γιατρος μου λεει μετα το χρονο~οσο το εχω ψαξει αλοι αφηνουν στους 6 μηνες επισης αλοι αφηνουν μετα τους 3 μηνες!ειναι αναλογα κ την μητρα σε τι κατασταση ειναι..εμενα επειδη μου ειπε οτι το στρμα της τομης (δεν θυμαμαι ακριβως πως το ειπε)ειναι πολυ λεπτο θελει λιγο χρονο ακομα να παρει ενα οικανοποιητικο παχος για να αντξει την εγκυμοσηνη κ να μην παθω ρηξη της μητρας κ τρομοκρατηθηκα!παντως αν το ψαξεις στο ιντερνετ (χθες ολη μερα αυτο εκαν)ειναι πολεεεεςςςςς κοπελεεεεεςςς που εχουν μεινει εγκυες κ μετα απο 40 μερες μετα την καισαρικη αλες παλι αρογτερα κ ολες ηταν μια χρα κ ολα καλα λεγανε!

παντως αναστασακι μου οποτε κ να εμενα εγκυος δεν θα μπορουσα να το ριξω με τιποτα..ειμαι κατα της εκτρωσης..θα το ρισκαρα!:rolleyes:με πιστη στο θεο κ προσευεχες θα το κρατουσα!

παμτως θα ηθελα η επομενη εγκυοσηνη να ερθει ετσι ξαφνικα μωλης μεγαλωσει λιγο ακομα ο μικρος~επισης χθες διαβασα για εγκυμοσινες χωρης ολοκληρωμενες επαφες!πολες κοπελες μεινανε γκυες ετσι χωρης να το περημενουν!εμεις παντως χροοοονιααα κανουμε αυτη τη φυσικη μεθοδο αντισυληψης κ ποτε δεν μας ετυχε κατι τετιο!θα θελα ομως στο μελονν;)

ξυπνησε αναστασακι μου~να μου το φιλισεις σφιχτα σφιχτααααα!καλη βολτουλα..κ μεις θα βγουμε σε λιγακι θα παω κ απο την μανουλα μου!

παντως κοριτσια τι βοηθεια μας προσφερουν οι μανουλες κ χιλια μπραβο σε σας που τον περισοτερο καιρο ειστε μονες χωρις βοηθεια~;)

αχχχχ μανουλα μου!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

εμεις μολις γυρισαμε απο τη βολτα!! κ τρωμε!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ μανουλα μου!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

εμεις μολις γυρισαμε απο τη βολτα!! κ τρωμε!!

axxxx;):P:p

εμεις ηρθαμε στη μαμα εδω κ μιαμιση ωριτσα..κοιμηθηκε πριν λιγο ο σκατουλης μου!ο μιχαλακης ειναι κατω παιζει με τον παπαπου κ η μαμα χαλαρωνει..η μανουλα μου μαγειρευει ενα τελειο κοτοπουλο στο φουρνο κ εχει μοσχομυρισει ολο το σπιτι:D

πολυ ζεστη σημερα ..μεχρι να φτασω εσκασα;)


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αναστασακι μου θα μπαινοβγαινω~παω να βοηθησω λιγο την μαμα;)

να μου φιλισεις τον τζουτζουκο σου!:P

αχ τι τυχερη που εισαι!!! μμμμμμμιααμμμμμμμ!! καλή όρεξη!!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ τι τυχερη που εισαι!!! μμμμμμμιααμμμμμμμ!! καλή όρεξη!!!

Ευχαριστώ πολύ αναστασακι μου!

Εσένα η μανούλα σου μένει μακριά?:-(

Έχω ένα πρήξιμο τώρα..άστα να πάνε! Πίνω σόδα στο μπαλκόνι τώρα!:wink:

Έφαγε κ ο μικρούλης τη σούπα του! Την τρώει πολύ καλα ευτυχώς! Του την κάνω γλυκειά με καρότα κ κόκκινη πιπεριά Φλωρίνης ! Είναι Γλύκατζης!:wink:

Μόνο καφέ έχω μέχρι τώρα κ δεν πολύ,ότι είχα το πρωί τώρα ίσα ίσα στο σκούπισμα!


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αναστασακι μου!

Εσένα η μανούλα σου μένει μακριά?:-(

Έχω ένα πρήξιμο τώρα..άστα να πάνε! Πίνω σόδα στο μπαλκόνι τώρα!:wink:

Έφαγε κ ο μικρούλης τη σούπα του! Την τρώει πολύ καλα ευτυχώς! Του την κάνω γλυκειά με καρότα κ κόκκινη πιπεριά Φλωρίνης ! Είναι Γλύκατζης!:wink:

Μόνο καφέ έχω μέχρι τώρα κ δεν πολύ,ότι είχα το πρωί τώρα ίσα ίσα στο σκούπισμα!

σε εχω στο μυαλο ουφφ!!! κ μενα με επιασε η αγωνια!!!:shock: την τρωει καλα την σουπίτσα του ε??? μπραβοοο!! την αλεθεις τελικα?? εχω μια απορια! πως προσθετεις τροφες για να δεις αν εχει αλερργια πχ σε κατι??:rolleyes:


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ειναι πολυ μακρια ειναι γυρω στα 70χλμ . 1,5 ωρα σχχεδον κανουν. αλλα δουλευει κιολας..:rolleyes:
σε εχω στο μυαλο ουφφ!!! κ μενα με επιασε η αγωνια!!!:shock: την τρωει καλα την σουπίτσα του ε??? μπραβοοο!! την αλεθεις τελικα?? εχω μια απορια! πως προσθετεις τροφες για να δεις αν εχει αλερργια πχ σε κατι??:rolleyes:

Δε ξέρω θέλω να δω πως θα συνεχίσει..αν σταματήσει το καφέ τότε θα είναι λίγο ύποπτο!!

Αν όμως ξεκινήσει το ροζ η κόκκινο είμαστε σε καλό δρόμο!! Τώρα δε με πονάει τόσο η κοιλιά μου..σαν να ηρέμησε κάπως!! Τι να πω!!

Την αλεθω τελικά! Βάζω κολοκύθι,καρότα(2) πατάτα,μοσχάρι η κοτόπουλο,κόκκινη πιπεριά μισή! Σέλινο κ λίγο κρεμμυδάκι! Γίνεται πολύ νόστιμη κ έχει τέλειο χρώμα!

Κοίτα η σούπα ξεκινάει έτσι κ δεν έχω ακούσει να είχε αλεργια Κάπιο μωράκι,τώρα ασπουμε που θα δοκιμάσω να του βάλω βερίκοκο,θα του δώσω πολύ λίγο να δω..επίσης μου είπε να ξεκινήσω ΒΑ του δίνω τον κρόκο του αυγού! Στον Μιχαλάκη ξεκίνησα στο χρόνο ΤΠ αυγό.μου είπε να δούμε ΑΒ δεν του φέρει καμία αλεργια.κ μακαρόνια μπορώ να βάλω στη σούπα,τι αλί δ θυμάμαι! Για το φρέσκο γιαουρτάκι μου είπε να περιμένω ακόμα να χρονισει!!


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω θέλω να δω πως θα συνεχίσει..αν σταματήσει το καφέ τότε θα είναι λίγο ύποπτο!!

Αν όμως ξεκινήσει το ροζ η κόκκινο είμαστε σε καλό δρόμο!! Τώρα δε με πονάει τόσο η κοιλιά μου..σαν να ηρέμησε κάπως!! Τι να πω!!

Την αλεθω τελικά! Βάζω κολοκύθι,καρότα(2) πατάτα,μοσχάρι η κοτόπουλο,κόκκινη πιπεριά μισή! Σέλινο κ λίγο κρεμμυδάκι! Γίνεται πολύ νόστιμη κ έχει τέλειο χρώμα!

Κοίτα η σούπα ξεκινάει έτσι κ δεν έχω ακούσει να είχε αλεργια Κάπιο μωράκι,τώρα ασπουμε που θα δοκιμάσω να του βάλω βερίκοκο,θα του δώσω πολύ λίγο να δω..επίσης μου είπε να ξεκινήσω ΒΑ του δίνω τον κρόκο του αυγού! Στον Μιχαλάκη ξεκίνησα στο χρόνο ΤΠ αυγό.μου είπε να δούμε ΑΒ δεν του φέρει καμία αλεργια.κ μακαρόνια μπορώ να βάλω στη σούπα,τι αλί δ θυμάμαι! Για το φρέσκο γιαουρτάκι μου είπε να περιμένω ακόμα να χρονισει!!

μμμμ καταλαβα!! κ τα φρουτα?? πως τα ξεκιναμε?? ενα ενα???


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πολυ μακρια ειναι γυρω στα 70χλμ . 1,5 ωρα σχχεδον κανουν. αλλα δουλευει κιολας..:rolleyes:

Αχ είναι αρκετά μακριά,εμένα είναι 10-15 λεπτά απόσταση με τα πόδια κ 5 λεπτά νε το,αμάξι!!

Αν δουλεύει κιόλας πολύ,δύσκολα σίγουρα !!

Εμένα δεν έχει πολλές μέρες δουλειάς πλέον! Μόνο δύο μέρες τη βδομάδα κ έτσι είμαστε πολύ συχνά μαζί! Αυτό της,έλεγα χθες τι καλα που την έχω κοντά μου! Πόσες μανούλες τα βγάζουν πέρα μονές τους όπως κ συ αναστασακι μου! Δύσκολα είναι αλά τι να κανείς! Αξίζουν τα πάντα τα μωράκια μας! Είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα ΥΑ θέλω κιαλο μωράκι! Μακάρι όλα καλα να πάνε κ να τα καταφέρω! Για να δούμε φυσικά τι γίνεται τώρα! Αν είχα τεστ πάντως θα το έκανα έτσι να μου φύγει κάθε αγωνία! Πρέπει μου φαίνεται να προμηθευτούμε κάμποσα για κάθε φορά που θα έχουμε αμφιβολίες! Μου έλειψαν τα τεστ ...:wink:


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

μμμμ καταλαβα!! κ τα φρουτα?? πως τα ξεκιναμε?? ενα ενα???

Ανάλογα τον γιατρό..εμένα με την μια Μου τα ξεκίνησε όλα.μισό αχλάδι, μισή Μπανάνα,μισό μήλο κ ήταν κ μικρούλης 4 μηνών .αλοι ξεκινάνε ένα ένα κάθε βδομάδα!!


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...