Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και... καλή χρονιά! Από ότι βλέπω το μηνυματάκι μου είναι το πρώτο για το 2014. Τι έγινε, σκορπίσαμε? Για μαζευτείτε σιγά σιγά! Τα νέα σας?

Καλά, ας πω εγώ τα δικά μου: Όπως ίσως θυμάστε, από τη γέννα κι έπειτα ξεκίνησα μια σειρά από χειρουργεία στο εντεράκι, το καημένο. Έκανα το 4ο το Νοέμβρη, αλλά δεν πήγε καλά και έκανα ένα ακόμα το Δεκέμβρη. Άργησα πολύ να συνέλθω και στεναχωρήθηκα που άφησα τα τουρτάκια μου τόσο καιρό χωρίς μανουλίτσα, αλλά ίσως ήταν καλό για μένα από ψυχολογικής άποψης. Επειδή ακριβώς το ποτήρι ξεχείλισε, πλέον αποφάσισα να δεχθώ την κατάσταση ως έχει, να μην κάνω άλλο χειρουργείο παρά μόνο αν είναι θέμα επιβίωσης και να εκτιμώ όσα έχω και όσα μπορώ να κάνω.

Αναγκαστικά όμως παραιτούμαι από την ιδέα δεύτερης εγκυμοσύνης. Μπορείτε να φανταστείτε πόσο με πείραξε το ότι τελικά θα αποχωριστώ τα τουρτο-παγωτάκια μου... Τώρα η ευχή μου είναι να συμφωνήσει επιτέλους ο άντρας μου να τα δωρίσουμε σε κάποια μακρινή χώρα, για να μην καταστραφούν.

Για να μη βαρύνω άλλο το μήνυμα, να πω ότι κατά τα άλλα είμαι μια χαρά στην υγεία μου και σκοπεύω να πάω 100 χρονών, χα! Και τα τουρτάκια είναι κι εκείνα καλά, από μυαλό βέβαια γιοκ. Το σπίτι έχει γίνει καλοκαιρινό, έχουν φύγει όλα τα μικροαντικείμενα, τα περισσότερα έπιπλα και μόλις χτες η μητέρα μου μου ζήτησε να απενεργοποιήσουμε μερικούς διακόπτες για τα φώτα. Η απορία μου είναι γιατί κάνουμε το σπίτι γιαπί σιγά σιγά και δεν πάμε απευθείας να ζήσουμε σε ένα γιαπί.

Το αστείο είναι ότι επειδή δεν τους φωνάζουμε ποτέ, παρά μόνο από μέσα μας (κακομαθημένα! σκασμενάκια!) αν κάποια στιγμή τα μαλώσουμε, δείχνουν να το παίρνουν πολύ προσωπικά. Μας κοιτάνε με μια τραγική έκφραση λες και γκρεμίστηκε όλος ο κόσμος τους, φτιάχνουν κάτι τεράστια μάτια πλημμυρισμένα από δάκρυα και ψελλίζουν "γιατί το έκανες αυτό?".

Χειριστικά τερατάκια. Αλλά θα αλλάξουν τα πράγματα! Θα αποκτήσουμε πυγμή και επιβολή! Δε θα μας κάνουν εμάς ότι θέλουν!

Πάω τώρα να βρω το κατσαβίδι γιατί έχω κάτι διακόπτες να αποσυνδέσω.


8He6p3.png

oiFnp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τουρτιτσααααα!!!

πολύ χαρηκα που είδα νέα σου!! 4 χειρουργεια ρε παιδί μου πωπωωω...

αν δε γίνεται όμως αλλιώς τι να κανείς... κρίμα για τα παγωτακια. .αλλά προεχει η δική σου υγεία... το καταλαβαινουμε όμως απόλυτα...

Εμείς εδώ τρεχουμε... κοντευουν να την ξεκανουν τη μανουλα τα δυο θηριακια.... έκανε και ο καραμελος επεμβαση στο γόνατο και έχω 3 μωρακια στο σπίτι... ακόμα δεν έχω καταρρευσει από θαύμα αφού 5μήνες τώρα η μικρή δεν έχει στρωσει στον ύπνο...οπότε όλη μέρα τρεχω και το βράδυ δε κοιμαμαι... έχω βάλει στο μάτι μια ωραία σουιτα στο Δαφνί, μουρλιααα!! χαχαχα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Τουρτίτσα καλέ..μια φορά να μπεις και να μην έχεις περάσει τα πάνδεινα βρε κοριτσάκι μου! Πω πω! Ελπίζω όλα να πάνε όσο καλύτερα γίνεται τα πράγματα πια από δω κα μπρος...και να ναι όλα πιο εύκολα...Πω πω...καμιά φορά άμα περνάει κάποιος τόσα πολλά μόυ φαίνονται "χαζές" κάποιες ευχές που δίνω...ουφ..

Καραμελλίτσα περαστικά στον καραμέλλο...αχ φαντάζομαι πως όχι ΄μονο τρία αλλά πέντε μικρά θα χεις τώρα στο σπίτι...γιατί αποκλείεται ο καραμέλλος να κάνει μόνο ένα μικρό:tongue: Καλά μιλάμε είσαι αξιοθαύμαστη με το πόσο λίγο ύπνο έριξες τα τελευταία δύο χρόνια...Πω πωωωωωωωω....


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν φρονιμος ασθενής ο καημενος και ηρθε και η μαμα μου δέκα μέρες να βοηθήσει αλλιώς θα ήμουν ήδη στη σουιτα μου χαχαχα!

Πες κανένα νέο κ εσύ βρε μομεντακι!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαστε...μεγαλώνουμε! Και προχθές κάναμε τα πρώτα μας βηματάκια..Αχ ένιωσα πολύ ωραία!:D

Κατα τ'αλλα είναι λίγο ζόρικα από άποψης χρόνου να συνδυάσω σχολείο και προετοιμασία του και το μομεντάκι αλλά κοιμάμαι πολύύύύ λίγο και προλαβαίνω:P

Εσείς πώς περνάτε; Είδα φωτος στο φατσοβιβλίο και η μικρούλα είναι φατσούλα! Και η Ελευθερία πόσο μεγάλωσε! Απίστευτο! Χαζεύμε τη φωτογραφία με το μομέντο!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά είμαστε...μεγαλώνουμε! Και προχθές κάναμε τα πρώτα μας βηματάκια..Αχ ένιωσα πολύ ωραία!:D

Κατα τ'αλλα είναι λίγο ζόρικα από άποψης χρόνου να συνδυάσω σχολείο και προετοιμασία του και το μομεντάκι αλλά κοιμάμαι πολύύύύ λίγο και προλαβαίνω:P

Εσείς πώς περνάτε; Είδα φωτος στο φατσοβιβλίο και η μικρούλα είναι φατσούλα! Και η Ελευθερία πόσο μεγάλωσε! Απίστευτο! Χαζεύμε τη φωτογραφία με το μομέντο!:D

Εγώ γιατί δεν είδα φωτογραφία;;; :mad: Αφού είμαστε φιλενάδες κι εμείς..

Κι εμείς καλά είμαστε, μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε και τρελλαίνουμε κόσμο με τα νάζια μας..

Παίζουμε και κρυφτό, αμέ!

Χρονίζουμε σε 12 μέρες ακριβώς και δεν το πιστεύω λέμε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κανατε βηματακιααααα;;; τελειαααα! σε λίγο ένα μικρό πλασματακι θα οργωνει το σπίτι πέρα δωθε. Χαχα!

Δομνινα δε τις βάζω δημοσια τις φωτος. Φοβάμαι με όλα αυτά που ακούω! θα σου στειλω κι εσένα πμ! στειλε κι εσύ να σας. Δουμε!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Κανατε βηματακιααααα;;; τελειαααα! σε λίγο ένα μικρό πλασματακι θα οργωνει το σπίτι πέρα δωθε. Χαχα!

Δομνινα δε τις βάζω δημοσια τις φωτος. Φοβάμαι με όλα αυτά που ακούω! θα σου στειλω κι εσένα πμ! στειλε κι εσύ να σας. Δουμε!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου εδώ είμαι και εγώ.....Περάσαμε πολλά με τις αρρώστιες,νοσοκομεία κτλ αλλά τώρα είμαστε καλύτερα.Μυξες και βήχα έχουμε και πάλι,βέβαια,αλλά τα αντιμετωπίζουμε με τα εισπνεόμενη προς το παρόν.

Ο Αλεξάκος μεγαλώνει και όλο μιλάει,χωρίς όμως να τον καταλαβαίνουμε πάντα γιατί ακόμα δεν μιλάει καλά,κόβει τις λεξεις(πχ το κόκκινο το λέει κονο,το πράσινο,πανο,το αυτοκίνητο,τιτο,το αεροπλάνο,πανανο και κάπως έτσι λέει όλες τις λέξεις,οπότε άντε βγάλε νόημα.Θελουμε να τον πάμε για λογοθεραπεία μπας και βελτιωθεί αλλά αυτές οι αρρώστιες φέτος μας έχουν τρελάνει και δεν έχουμε βρει χρόνο.

εγώ επέστρεψα στη δουλειά εδώ και ένα μήνα αλλά ακόμα να πληγωθώ,άρχισε ο πόλεμος νωρίς νωρίς.Θελω να σηκωθώ και να φύγω,αλλά από την άλλη δεν θέλω να του κάνω το χατήρι και να φύγω από μονη μου,οπότε κάνω υπομονή.

κλείσαμε και τη βάφτιση της μικρής "Σοφίας" για 24 Μαΐου,αλλά ακόμα δεν έχω προλάβει να κάνω τίποτα,μόνο το θέμα έχω σκεφτεί"Sarah Kay" για όσες είναι λίγο πιο 'μεγαλες', θα το θυμούνται αυτό το γλυκό κοριτσάκι, και σε αποχρώσεις λέω του λιλά και του ροζ.

αυτά τα νέα μας.

Τουρτιτςα μου πολύ χάρηκα που μας έγραψες.Πολη ταλαιπωρία έχεις περάσει και εσύ βρε παιδί μου.Θα ήθελες και άλλο παιδί,ε; εγώ πάλι όχι,με αυτά τα οικονομικά με το ζόρι θα εγαλωσω τα δυο.

Αφού είναι θέμα υγείας όμως δεν πειράζει βρε κοριτσάκι μου,τα τουρτακια σου είναι μια χαρά.

καραμέλακι μου περαστικά στον αντρουλη σου. Τα κοριτσάκια σου είναι φατσουλες.

Δομνινακι μου χρονιζει ο μικρός σε λίγες μέρες ε; πως πέρασε έτσι ο καιρός; Άντε να δούμε ποτέ θα βρεθούμε,όλο άρρωστοι είμαστε ρε γαμωτο.

φιλάκια πολλά σε όλες.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κι εγώ.. Στη δουλειά και το κλίμα είναι κάπως αυτές τις μέρες.. Το καλό είναι ότι δεν σκοτωνόμαστε στη δουλειά και πληρωνόμαστε στην ώρα μας.. αλλά ώρες ώρες θα ήθελα να είχα την δυνατότητα και την πολυτέλεια να κάθομαι σπιτάκι μου και να πηγαίνω βόλτες το παιδάκι μου τώρα που αρχίζει και φτιάχνει ο καιρός..

Νασούλα μου ναι, χρονίζουμε την άλλη Κυριακή.. Άντε να γίνετε όλοι σας καλά μπας και μπορέσουμε επιτέλους να τα πούμε από κοντά..

24 Μαϊου η βάφτιση της μικρής Σοφίας; Πολύ ωραίο το όνομα.. Ανήκει σε κάποια γιαγιά ή είναι ανεξάρτητο; Εκείνη τη μέρα έχει γενέθλια ο πολυαγαπημένος μου ξαδερφούλης.. Με το καλό να πάρετε το ονοματάκι σας λοιπόν..

Για τον Αλεξάκο μην ανησυχείς.. θα μιλήσει και μάλιστα σύντομα.. αφού έχετε εντοπίσει το πρόβλημα εύχομαι να μπορέσετε να τον πάτε για λογοθεραπεία το συντομότερο..

Τη μικρή ποιος την κρατάει τώρα;

Τουρτίτσα μπαίνεις σαν σίφουνας, αμολάς τη βόμβα σου και εξαφανίζεσαι.. λυπάμαι πολύ που δεν μπορείς να αποκτήσεις ακόμη ένα παιδάκι αλλά η υγεία πάνω απ' όλα.. Κι εγώ το θέλω πολύ για ένα ακόμη αλλά δεν μπορώ ούτε οικονομικά αλλά ούτε και ψυχολογικά να υποβληθώ για 6η φορά σε μια εξωσωματική.. Οπότε ελπίζω μπας και μας έρθει με τον φυσιολογικό τρόπο αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να εξασκούμε το άθλημα συχνά.. οπότε χλωμό το κόβω..

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Πω,πω κορίτσια,ένα χρόνο είχα να μπω στο φόρουμ! Καλοκαιράκι ερχετε ολοταχώς και θα χαρουμε τα πλατσουρίσματα! Η τσούπρες μεγαλώσανε (2 και 4 ) και είναι ανεκτίμητες η στιγμές που περναμε μαζί. Κάθε μέρα κάτι καινουριοοο!😍

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...