Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Εμείς ναι!! Και περάσαμε σούπερ με τα μωράκια μας!!! Δυστυχώς όπως όλα τα ωραία πέρασαν κ οι μέρες αυτές ωσαν νεράκι!!! :(

Λεπτομέρειες άλλη φορά!!! Τώρα καίγομαι! Πήρε ο σύζυγος το μεγάλο μας να πλύνουν το αμάξι κ τρέχω να προλάβω τις δουλειές του σπιτιού!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πιο δυσκολο ειναι οταν γυρίζουν απο διακοπες και θελουν να ξεσαλωσουνε,δεν θελουν στιγμη νς μείνουν σπιτι...εγω λιγες μερες μονη αφου ο μπαμπας εχει αδεια και τα πηρε μονός του για μίνι διακοπουλες και εγω θα ακολουθήσω σε λιγες ημερες!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο δυσκολο ειναι οταν γυρίζουν απο διακοπες και θελουν να ξεσαλωσουνε,δεν θελουν στιγμη νς μείνουν σπιτι...εγω λιγες μερες μονη αφου ο μπαμπας εχει αδεια και τα πηρε μονός του για μίνι διακοπουλες και εγω θα ακολουθήσω σε λιγες ημερες!

Τυχερούλααααααααα!!

Όντως δύσκολο αυτό!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς αύριο γυρνάμε με το καλό....και στεναχωριεμαι που θα κλειστουμε μέσα πάλι γιατί εδώ πραγματικά για τα παιδιά είναι παράδεισος!!!Ήδη το σκέφτομαι και για του χρόνου πρώτα ο Θεός. ..ξεκινάμε παιδικό (δημόσιο)αρχές του Σεπτεμβρίου αλλά τον μικρό δεν μου τον πήρανε.Προμηνύεται τρελό τρέξιμο φέτος.....Πρέπει να βρω βρεφονηπιακό κοντά σε αυτόν που θα πηγαίνουν οι μικρές αλλιώς την έβαψα. ...Επίσης να μου τον πάρουν μέσω εσπα για αλλιώς κλαφτα χαραλαμπε!!Επιστροφή στην Αθήνα λοιπόν. ....


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Μια οι διακοπές μια τα τρεξίματα χαθήκαμε. Τι μου κάνετε;

Εμεις το μεγαλύτερο διάστημα την έχουμε βγάλει στο εξοχικό με τους γονείς μου και τον άντρα μου να πηγαινοέρχεται δουλειά (ενίοτε κι εμενα). Ωραια ειναι ιδιαίτερα για τα μικρα που αλονιζουν και κάνουν και μπανάκια αλλα... Πολυ τρέξιμο λέμε!!!! Δεν τα προλαβαίνω. Κι ενώ τα βραδια ειναι στρωμένα και κοιμόμαστε σχεδόν παντα σερί νιώθω τοοοοσο κουρασμένη. Αχ δε θελω να γκρινιάζω τα ζουζούνια γίνονται σιγά σιγά παιδάκια μιλαμε παίζουμε άλλο πράγμα αλλα ας βοηθήσουν λίγο οι παλιότερες... Ποτε η κατάσταση ηρεμεί λίγο; Εννοώ να απασχολούνται μόνα τους με ασφάλεια κανά δυο ωριτσες μέσα στη μέρα. Κι οσο σκεφτομαι και το χειμώνα που θα κλειστούν περισσότερο μέσα πως θα κρατιούνται; Οέο;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι απο εμας! Ολες στο τρεξιμο! Μπραβο βρε κοριτσια, διαβαζω πατε διακοπες κ σας χαιρομαι! Εμεις ουτε να το σκεφτουμε! Που να τους παω που ειναι σε ολα τους δυσκολοι κ ειδικα στον υπνο! Ειναι κ πολυ ζωηρα κ φοβηθηκαμε οτι θα ειναι σκετη ταλαιπωρια! Εγω βεβαια θα ηθελα να το δοκιμασουμε εστω ενα 3 μερο αλλα ο μπαμπας μας δν θελει. Πειτε μου λιγο πως τα προγραμματισατε οσες πηγατε? Το καθημερινο προγραμμα δλδ κτλ? Κ σε τι ειδους καταλυμμα? Δυστυχως εξοχικο δν εχουμε αλλιως σιγουρα θα πηγαιναμε...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Myheart κι εμεις ακριβώς τα ίδια σκεφτόμασταν γιαυτό δεν πήγαμε κάπου και εφέτος. Μαλιστα οσο ήμασταν ακόμη Αθηνα μια Κυριακη καναμε ενα τεστ σαν να έχουμε παει διακοπές. Εννοώ μπάνιο ταβέρνα ύπνος ξανα έξω μετα κτλ κτλ. Το βραδυ είχαμε λαλήσει. Ποσο μαλλον για κάθε μέρα. Κι έτσι είπαμε να κάνουμε υπομονή άλλον έναν χρόνο που πιστευω πως θα το ελέγχουμε καλυτερα το θέμα. Ευτυχως είχαμε τη λύση του εξοχικού που διακοπές δεν το λες αλλα ειναι κι αυτο κατι για τα μικρα. Υπομονή! Ολα θα γίνουν λίγος καιρός να περάσει και θα χαιρόμαστε οικογενειακές διακοπές!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Myheart κι εμεις ακριβώς τα ίδια σκεφτόμασταν γιαυτό δεν πήγαμε κάπου και εφέτος. Μαλιστα οσο ήμασταν ακόμη Αθηνα μια Κυριακη καναμε ενα τεστ σαν να έχουμε παει διακοπές. Εννοώ μπάνιο ταβέρνα ύπνος ξανα έξω μετα κτλ κτλ. Το βραδυ είχαμε λαλήσει. Ποσο μαλλον για κάθε μέρα. Κι έτσι είπαμε να κάνουμε υπομονή άλλον έναν χρόνο που πιστευω πως θα το ελέγχουμε καλυτερα το θέμα. Ευτυχως είχαμε τη λύση του εξοχικού που διακοπές δεν το λες αλλα ειναι κι αυτο κατι για τα μικρα. Υπομονή! Ολα θα γίνουν λίγος καιρός να περάσει και θα χαιρόμαστε οικογενειακές διακοπές!

Μα ειπα κι εγω. Τι στο καλο μονο Σε 'μας φαινεται "βουνο" ? Καλα ας ειχαμε εξοχικο κ μιαχρα διακοπες θα το ελεγα χαχα! Κι εμεις τους παμε θαλασσα αλλα το μεΣημερι επιΣτρεφουμε. Κοιμουνται Στο αυτοκ. Κ μετα τπτ. Π.χ κουμουνται 13:00-14:00 που επιΣτρεφουμε κ μετα το βραδυ κατευθειαν :roll: εΣεις οταν δοκιμαΣατε εκεινη τη κυριακη που τα κοιμηΣες? Γιατι τα δικα μας δν κοιμουνυαι πλεον ουτε Στο καροτΣι...αχ υπομονη εννοειται αλλα θελω διακοπες ρε γμτ... 2ο καλοκαιρι που δν παμε!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε πολύ κοντα διαθέσιμο σπίτι όπου και πέσαν ξερά απο την κούραση μετα τη θάλασσα κι οταν ξύπνησαν ξανακατεβηκαμε. Αλλα είχαν εξοικειωθεί και ήθελαν συνέχεια να μέσα και μαλιστα χωρίς την κουλούρα/σωσίβιο (τρελό θράσος!). Οποτε εμεις κυνηγούσαμε ο καθένας απο ενα και στις 8 που φύγαμε ήμασταν πτώματα.

Ενώ εδω παμε για μπάνιο μέρα παρα μέρα είτε 9-11 είτε 5-7 και πολύ μας ειναι. Κι οπως καταλαβαίνεις μαζι με την προετοιμασία πριν μετα φαγητά κτλ γεμίζει πολυ μεγάλο μέρος της ημέρας. Κι εχω και τους γονείς μου. Σε διακοπές με τον άντρα μου οι 2 μας δεν θα την παλεύαμε.

Ωστόσο θαυμάζω όσους το κάνουν γιατί οπωσδήποτε... ο τολμών νικά!

Myheart μη σκας. Έχουμε πολλα καλοκαίρια μπράτσα μας!!!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα ειπα κι εγω. Τι στο καλο μονο Σε 'μας φαινεται "βουνο" ? Καλα ας ειχαμε εξοχικο κ μιαχρα διακοπες θα το ελεγα χαχα! Κι εμεις τους παμε θαλασσα αλλα το μεΣημερι επιΣτρεφουμε. Κοιμουνται Στο αυτοκ. Κ μετα τπτ. Π.χ κουμουνται 13:00-14:00 που επιΣτρεφουμε κ μετα το βραδυ κατευθειαν :roll: εΣεις οταν δοκιμαΣατε εκεινη τη κυριακη που τα κοιμηΣες? Γιατι τα δικα μας δν κοιμουνυαι πλεον ουτε Στο καροτΣι...αχ υπομονη εννοειται αλλα θελω διακοπες ρε γμτ... 2ο καλοκαιρι που δν παμε!

Myheart το ιδιο κ μεις. Μου φαινεται βουνο να τα παω θαλασσα. Εγω μαλιστα δεν τα πηγα ουτε για τεστ παρολο που ειναι κ ευκολα στον υπνο. Κ μονο η ιδεα ετοιμασε τοσα πραματα με τρομαζει. Κ μεις περυσι δεν πηγαμε γιατι προσεχαμε στην εγκυμοσυνη φετος γιατι ειναι μικρα ελπιζω του χρονου....!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Myheart το ιδιο κ μεις. Μου φαινεται βουνο να τα παω θαλασσα. Εγω μαλιστα δεν τα πηγα ουτε για τεστ παρολο που ειναι κ ευκολα στον υπνο. Κ μονο η ιδεα ετοιμασε τοσα πραματα με τρομαζει. Κ μεις περυσι δεν πηγαμε γιατι προσεχαμε στην εγκυμοσυνη φετος γιατι ειναι μικρα ελπιζω του χρονου....!!!

Ασε αυτο με τα πραγματα ειναι ενα θεμα! Αλλα οσο παω βελτιωνομαι χιχι Στην αρχη κουβαλουσα περισσοτερα! Τωρα εχω οργανωθει! Αυτο που καταλαβα απλα να βολευει περισσοτερο ειναι ξαπλωστρες σε μπιτςμπαρ γιατι με ψαθα κτλ εκτος του οτι κουβαλας κι αλλα μετα το ντυσιμο ειναι θεμα γιατι γεμιζουν αμμο..εμεις να φανταστεις παμε μεχρι την αφυτο για να κοιμηθουν κ κανα μισαωρο στο αυτοκ. Ωστε ν αντεξουν μετα ενα διωρο!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια σας γράφω να σας πω τον πόνο μου και τη χαρά μου μαζί. Μετά από πολύ σκέψη αποφασίσαμε με τον άντρα μου να παμε στο γάμο του κουμπάρου μας στην Κρήτη. Θα λείψουμε 5 μερες. Η μισή μου καρδιά φτερουγίζει σαν έφηβη και η άλλη μισή στεναχωριέται που θα αφήσει τα μωράκια της. Νιώθω τοοοοσο περίεργα που θα χαλαρώσουμε επιτελους θα βγούμε θα κάνουμε μπάνιο σαν άνθρωποι θα κοιμηθούμε κτλ κτλ.. Κι απο την άλλη πως θα αντέξω να μη βλέπω τις φατσούλες τους τόσες μερες. Δεν ξέρω αν ειμαι υπερβολική ή αν το έχετε νιώσει αυτο αλλα πραγματικά ειναι πολύ περίεργο για μένα. Ελπιζω να βγει καλά και για μας και για εκείνα που η αλήθεια ειναι οτι ειναι αρκετα προσκολλημένα πάνω μου τον τελευταίο καιρό.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια σας γράφω να σας πω τον πόνο μου και τη χαρά μου μαζί. Μετά από πολύ σκέψη αποφασίσαμε με τον άντρα μου να παμε στο γάμο του κουμπάρου μας στην Κρήτη. Θα λείψουμε 5 μερες. Η μισή μου καρδιά φτερουγίζει σαν έφηβη και η άλλη μισή στεναχωριέται που θα αφήσει τα μωράκια της. Νιώθω τοοοοσο περίεργα που θα χαλαρώσουμε επιτελους θα βγούμε θα κάνουμε μπάνιο σαν άνθρωποι θα κοιμηθούμε κτλ κτλ.. Κι απο την άλλη πως θα αντέξω να μη βλέπω τις φατσούλες τους τόσες μερες. Δεν ξέρω αν ειμαι υπερβολική ή αν το έχετε νιώσει αυτο αλλα πραγματικά ειναι πολύ περίεργο για μένα. Ελπιζω να βγει καλά και για μας και για εκείνα που η αλήθεια ειναι οτι ειναι αρκετα προσκολλημένα πάνω μου τον τελευταίο καιρό.

Αχ Σε νιωθω! Εγω το περισσοτερο που τ αφησα ειναι 2,5 μερες..κι ηταν ακριβως οπως τα λες..απ τη μια χαιρομουν κ χρειαζομουν λιγο ξεκουραση κ χαλαρωση κι απ την αλλη μου ελειπαν τοσο πολυ..αν κ ηταν με τους γονεις μου που τους εχουν τα μικρα τρομερη αδυναμια σε σημειο να κλαινε οταν φευγουν!! Κι ηξερα πως θα περασουν καλα! Κ τα δικα μου ειναι κολλημενα πανω μου..οσο μπορεις κοιτα να χαλαρωσεις..μια χαρα θα ειναι αυτα..νομιζω εμεις ζοριζομαστε περισσοτερο!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για εσάς που μπορείτε να τα αφήσετε χωρίς να ανησυχητε για το αν θα είναι σε καλά χέρια να τα αφήνετε γιατί το έχετε περισσότερο ανάγκη από όσο νομίζετε!!!Νιώθω την στεναχώρια σας. ...πως είναι δυνατόν να μην σας λειψουν....αλλα χειμώνας έρχεται φορτιστε μπαταρίες και σκεφτητε τους άντρες σας που νιώθουν παραμελημενοι!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τυχερές οσες μπορουν να φύγουν με τπυς συζύγους εστω και λιγο!!!οσο αναφορα τις διακοπες με τα μικρα ολα τα χρονια κλεινω μπροστα στη θαλασσα ενοικιαζομενα ετσι απο το πρωι εως το μεσημερι θαλασσα,μετα δωματιο για μπανιο,μαμ και νανι αφου δεν μπαίνουν στο αυτοκινητο να τους παρει ο ύπνος,το να ειναι διπλα το δωματιο σωτήριο!μετα απογευμα παλι θαλασσα και το βραδυ βολτίτσα.βεβαια καθε χρονο και καλυτερα!!φετος 4,5 χρονων ειναι πλεον ανεξάρτητοι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...