Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Geia sas kopeles!!! xathika!!hehehehe edo ime.. apla ixe meres na mpo na do ti kanete.. itan ligo adio to blog k etsi den empena sixna!! salomi m efxome na ise kala... kai ta morakia sou... christina m ti kanis?? pos pai to moraki?? ego ime kala piga xthes stin ginekologo kai ftasame ta 680gramaria!! yeiii alla se ena mina 3ana tha pao!!oufou en to mono prama pou nevriazo!! thelo na ton vlepo kathe mera... megaloni mia xara ki ola pane kala prostoparon ego se kila ime sta +3 opote ok.. efxome na min valo alla!!!!!


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Antonia 10 esi 15 i Eleni!! Ante kai tin paraskevi na min mas afiseis olokliro savvatokiriako xwris nea!! :tongue:

Eleni mou ti na kaneis, ipomoni kai se ligo kairo tha ton exeis oli mera stin agkalia sou!! Oso gia ta kila na min se endiaferei kai den einai tipote afou esi kai to mwro sou eisaste kala!!

Xristina mou tha valw!! Epiasa kai polivitamines simera! O antras mou ase alli istoria, vreksei xionisei logo douleias panta montelaki! Pws pan oi kores sou??


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! τι κανουμε;;;;

υποφερω απο προχθες...... αιμορροιδες...... δεν μπορω να καθισω δεν μπορω να σκηψω δεν μπορω να κουνηθω... χθες εκλαιγα απο τους πονους κοριτσια.......


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Antwnia mou diskolo pragma oi aimorroides! Den eixa pote kai den kserw ton pono sou!

Emeines spiti na ksekourasteis?? Sti giatro sou to eipes mipws sou dwsei tipota?

οχι δεν εμεινα σπιτι. ηρθα δουλεια. ευτυχως αυριο ειμαι με αδεια να παω και κομωτηριο να ανανεωθω!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε κορουες!

Τι νεακια?

Καλε, ποσο γρηγορα περναει ο καιρος...!!!

Τελικα με τις πιπιλες, ευτυχως την βρηκε με την Philips Avent!

Παλε καλα δηλαδη!!!

Το ωραριο της λιγακι καλυτερο, τρωει λιγακι περισσοτερο, πολυ λιγακι,...αλλα χρειαζεται 40 λεπτα για να πιει το γαλα της! Ποοοσο κουραστικο ειναι, απλα δεν φανταζεστε...!!!

Τωρα με ποναει ο λαιμος μου, ελπιζω να μην κρυολογησω,,,,η μικρουλα ηδη εχι μυξουλα...ουφφου ποτε θα ανοιξει ο καιρος!!!

Ειμαι πτωμα κορουες παω για νανι νανι!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε κορουες!

Τι νεακια?

Καλε, ποσο γρηγορα περναει ο καιρος...!!!

Τελικα με τις πιπιλες, ευτυχως την βρηκε με την Philips Avent!

Παλε καλα δηλαδη!!!

Το ωραριο της λιγακι καλυτερο, τρωει λιγακι περισσοτερο, πολυ λιγακι,...αλλα χρειαζεται 40 λεπτα για να πιει το γαλα της! Ποοοσο κουραστικο ειναι, απλα δεν φανταζεστε...!!!

Τωρα με ποναει ο λαιμος μου, ελπιζω να μην κρυολογησω,,,,η μικρουλα ηδη εχι μυξουλα...ουφφου ποτε θα ανοιξει ο καιρος!!!

Ειμαι πτωμα κορουες παω για νανι νανι!!!

Kalispera!

Koimatai toulaxiston to vradi twra pou ta vrike tin pipila tis?

Se katalavenw kapws gia to 40lepto, mono pou egw taizw dio se 40 lepta!!

Tha anoiksei o kairos kai meta tha lete poso pira enei kai tha thelete thalasseees :tongue:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Σαλωμη Σοφια μου, να ανοιξει ο καιρος για να φυγουν οι ιωσεις επιτελους!

Να τα ταΐζουμε μαζι τα μωρακια μας να περναει η ωρα! Τις νυχτες φυσικα κ ξυπναει! Ειναι νωρις ακομη!

Αντωνια τι κανεις για τις αιμορροϊδες? κ γω προσφατα απεκτησα λογω εγκυμοσυνης κ ακομη να φυγει...ουφφου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Antwnia pws pige to rantevou??

Xristina makari na ginotan!! 40 lepta me ena mwro den mporw na fantastw pws pernoun, alla esena troei perissotero fantazomai!

Emas mas estrwse programa i maia kai elpizw na to kratisoume kai spiti, ksipnoume stis 5 kai trwme kai meta kathe 3 wres mexri tis 11 to vradi!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

κορουες μου καλημερα!! δεν σας ξεχασα! απλα ξεχασα τον κωδικο του παρεντς και δεν μπορουσα να μπω απο κινητο ουτε απο το ταμπλετ σπιτι! ηρθα δουλεια και τον βρηκα που τον εχω γραμμενο και μπαινω!!

λοιπον πηγαμε γιατρο την παρασκευη! 30+3 week ο μπεμπης 1498 γραμμαρια και το κεφαλακι κατω!!!!!! φιουξξξξξξξ εφυγε ενα βαρος!!!! ολα τελεια και η μαμα πηρε 2 κιλα αυτο τον μηνα!! εφτασα τα +9,5 στο συνολο!! παμε καλα νομιζω χεχεχεχε!!!!! τωρα αρχιζουν οι ανα 2 βδομαδες επισκεψεις! θα παω ξανα στις 23/4!

εγω κοριτσια προτιμω το καλοκαιρι οχι μονο για να φυγουν οι αρρωστιες αλλα γενικα.. παρα να κρυωννω προτιμω να πυρωννω!!!

Σαλώμη τα αγορια πως πανε;; για περιγραψε λιγο πως ειναι! μεγαλωσαν;;; ποσο πηγαν; σας ειπαν ενα περιπου ποτε θα βγειτε;;

Χριστίνα μου ξυπνατε ακομα ε; η μεγαλη σου ποτε σταματησε να ξυπνα;; εμενα ο μεγαλος δεν ξυπνησε ποτε τη νυχτα!!! ο μικρος ξυπνουσε για 2 βδομαδες μονο! τωρα ο μικρος ελπιζω και αυτος να πηρε απο τους αδερφουλιδες του και να μην ξυπνα χεχεχε


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειαααα

Αντωνια κ Σαλωμη τελεια τα νεακια σας!

Αντωνια αντε να ετοιμαζεσαι χαλαρα, δεν εχις πολυυυ καιρο!

Σαλωμη μου αντε με το καλο κ απο δω κ περα ολα μα ολα θετικα!

Εμεις......!!!!

Η μικρη σαν τρωει κοιμαται κ δεν ξυπναει με ΤΙΠΟΤΑ!

Τρωει λιγοτερο γαλα απο οσο πρεπει...μετα ξυπναει μετα απο 1 ωρα κ θελει να πιει 30ml ....

Αν δεν κοιμηθει κ καταφερει κ φαει ολοκληρο τοτε μετα απο 4 ωρες θα ζητησει φαΐ, αλλα σπανια συμβαινει αυτο...

Λεω κ γω μιας κ ειναι λιγα τα κιλα της ας το κανω, να της δινω οποτε θελει...μετα λεω μηπως εμαθε? αλλα νεογεννητο ειναι...

Η μεγαλη μου κορη το επινε ολοκληρο κ ξυπνουσε καθε 3 ωρες εξαρχης κ μετα στις 50 μερες μπηκε σε προγραμμα κ δεν ξυπνουσε το βραδυ καθολου...

Την Μ.Πεμπτη θα παιπμε παιδιατρο να τη δει κ να μας πει...

Σιγουρα εβαλε βαρος, αυτο ειναι το θετικο...αλλα γινεται να τρωει 30ml, κ αλλα ποσα οποτε θελει?

Ξερω κ γω...

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα σε ταλαιπωρει ε... προσπαθεις να την ξυπνησεις;; θυμαμαι στην κλινικη μου ελεγαν πειραζουμε ποδαρακι αυτακι και μαγουλακι για να ξυπνησουν! οντως επιανε! χαιδευα ποδαρακια και αυτακια και μαγουλακια και μπορει να καθηστερουσαν λιγο βεβαια να το ποιουν αλλα το επιναν! και ξυπνουσαν καθε 3-4 ωρες....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα σε ταλαιπωρει ε... προσπαθεις να την ξυπνησεις;; θυμαμαι στην κλινικη μου ελεγαν πειραζουμε ποδαρακι αυτακι και μαγουλακι για να ξυπνησουν! οντως επιανε! χαιδευα ποδαρακια και αυτακια και μαγουλακια και μπορει να καθηστερουσαν λιγο βεβαια να το ποιουν αλλα το επιναν! και ξυπνουσαν καθε 3-4 ωρες....

Με ΤΙΠΟΤΑ δεν ξυπναει! Εβαλα κ σταγονουλα στο αυτακι κ τιποτα! Αμα την παρει ο υπνος...τελειωσε!!!

Αυτο που με ανησυχει περι της διατροφης της ειναι τα κιλα της,...εννοω μηπως επιβαλλεται να την ταΐζω συχνοτερα, ή οπως αυτη θελει λογω των κιλων της?για αυτο θα δουμε την Πεμπτη τι θα μας πει ο παιδιατρος...

Σιγουρα βελτιωθηκε στα κιλα της, φαινεται, κ θα δω τι θα πει ο παιδιατρος περι του...ανυπαρκτου προγραμματος διατροφης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...