Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Έλα ρε Greta περαστικά σας!! Ετσι ειναι τα ξεχάσες μετα απο καλοκαίρι είχε καιρό να άρρωστησει; Ολα τους φταίνε! Να θυμάσαι οτι κ αυτός παιδευεται κ γκρινιαζει δεν το κανει επίτηδες.

Γιατι λες 5ωρο στη Β επιπέδου κανά 30λέπτο δεν διαρκεί αντε πες μιάμιση ωρα απο την ωρα που φύγετε απο το σπιτι μεχρι να γυρίσετε πίσω. Δεν έχεις κάποιον να σ τον κρατήσει;


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kashmam τον Αύγουστο στα γεννέθλια του παλι ηταν με πυρετό.φύγαμε και άρον άρον απ τις διακοπές...γι αυτό φρικαρω!ξέρω οτι υποφέρει και εκείνος αλλά όλη την ωρα κλαίει...

Ο εμβρυολογος που κάνω τις 3 αυτές εξετάσεις θέλει 5 ώρες τουλαχιστον!είναι ψείρας δεν μπορω να στο εξηγήσω! Είναι πολύ γνωστός εδώ.στις 14:00 έχω ραντεβού.στην αυχενική το.ίδιο και έφυγα 19:30!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι ρε Greta συγγνώμη τωρα π το είπες το θυμήθηκα οτι ήσασταν άρρωστοι το είχες γράψει κιόλας. Αφηρημένη τέρμα ειμαι!

Και δεν έχεις κάποιον να σε βοηθήσει να στον κρατήσει;


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα κοριτσάκι μου σιγά τι ζητάς συγνώμη?λέμε τοσα εδώ και είμαστε πολλές!που να θυμάσαι..η μαμά μου δουλεύει και θα κάτσει κάνα 3ωρο με τον αδερφό μου!ο Θεός βοηθός!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Πως περάσατε το Σ/Κ σας; Εμείς αρκετά κουραστηκά, μαγείρεψα για όλη την εβδομάδα, λίγο σίδερο, λίγο συμμάζεμα, ευτυχώς την Τετάρτη έχω γυναίκα! Χθες πήγαμε σε κάτι φίλους που είχαν μαζεμένα κάτι βρεφικά και μας έδωσαν μεταξύ άλλων ένα πολυκαρότσι Peg-Perego Pliko 3, λείπει το καθισματάκι αυτοκινήτου που μπαίνει και στο καρότσι και είναι από αυτά που θέλουν βάση isofix. Κάθισμα και βάση (0-13kg) γύρω στα 300ευρώ. Θα δω μήπως βρω κανένα μεταχειρισμένο από το φόρουμ. Ομορφούλι είναι πάντως το καρότσι αν και θηρίο!

Καμία όρεξη για δουλειά σήμερα.

Οι αρρωστούλες και τα αρρωστούλικα μπεμπάκια ελπίζω να αισθάνονται κάπως καλύτερα σήμερα.

Greta, καλή επιτυχία στη Β'επιπέδου αν και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά :D

Άννα είμαι 18εβδ+4ημέρες. Και εγώ θα αργήσω να το ακούσω γιατί έχω πρόσθιο πλακούντα και λειτουργεί σαν μαξιλάρι, αλλά ανυπομονώ...

Άντε και για να μας πάει καλά η εβδομάδα

7457263_WXg82bCE_c.jpg


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Βάσω με τις όμορφες εικόνες σου!

Χαρά στο κουράγιο σου που μαγειρεψες τοσα φαγητά!!

Ευχαριστώ για τις ευχές σου

Εμείς με πυρετό γαμωτο!πως θα φυγω?δεν μου κανουν τα ποδια ..εν τω μεταξύ οι αναποδιες συνεχιζονται.τελικά η μαμά μου θα δουλέψει απογευμα και ο μικρός θα είναι με τον αδερφό μου!θα έχω ενα άγχος δεν περιγράφεται..περίμενα αυτή τη μέρα με τόση ανυπομονησία :( :( :(


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέεερα σε όλες...

τι κάνετε;;;;

εγώ είμαι στα όρια της κατάρρευσης.

Πήγα στον 1ο από τους 3 γάμους που έχω σερί και έκανα το "λάθος" να πιστέψω ότι αντέχω (ένιωθα πολύ καλά να πω την αλήθεια).. γυρίσαμε στισ 3:30 τα ξημερώματα στο σπίτι (ήταν ωραίος ο γάμος, ήταν και αγαπημένοι φίλοι τα παιδιά :cool: ) και το αποτέλεσμα ήταν όλη την κυριακή να είμαι μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας και σήμερα με το ζόρι κατάφερα να σηκωθώ να έρθω για δουλειά... περιμένω πώς και πώς να περάσει η μέρα να παώ σπίτι...

Να μην μιλήσω για τα πόδια μου που χτες ολη μέρα μου έκανε ο άντρας μου μασάζ να ηρεμήσω... εμ ήθελα και 10ποντο τρομάρα μου... :?

γνώση για τα άλλα 2 σάββατα που έρχονται να μην κάνω...ηρωισμούς! (αν και ο τελευταίος από τη σειρά γάμων είναι των κουμπάρων μας-τα παιδιά που μας πάντρεψαν- οπότε δεν νομίζω να γλυτώσω το ξενύχτι...)

Νιώθω 100 χρονών σήμερα να σας πω την αλήθεια...

Άραγε έτσι θα είναι όταν θα είμαι άυπνη λόγω ξενυχτιού από το μωρό;;; Με μόνιμη αίσθηση ότι με έχει ...πατήσει τρένο;;;

(οκ, γκρίνιαξα θα επανέλθω στα κανονικά μου που θα πάει :tongue:)


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.... Έχω χαθεί αρκετές μέρες αλλά μπαίνω και διαβάζω νέα σας όποτε προλαβαίνω!!

Είμαστε στη φάση μετακόμισης και είμαι μία στο ένα μία στο άλλο σπίτι!!

Η εγκυμοσύνη προχωρά μια χαρά.Κλείσαμε 6/10 Β επιπέδου... και έχουμε αρχίσει έρευνα αγοράς για καρότσια! Είδαμε της perperego και μας άρεσε πολύ!!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά και να φύγει μακριά ότι μας στεναχωρεί!!!! Φιλάκια σε όλες :P


NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε??? καλή εβδομάδα να έχουμε όλες…

Να ευχηθώ περαστικά στις κρυωμένες μανούλες και στα παιδάκια τους.

Άντε να περάσουν οι μέρες να κάνουμε όσες είναι την β επιπέδου, διότι το άγχος δεν λέει με τίποτα να φύγει.

Γνωρίζετε πόση ώρα διαρκεί η εξέταση???

Greta αναμένουμε τα νέα σου!!!!!

D_Nasia ΑΧ τι ωραία ξεκίνησες να κοιτάς!!!!!

vtgian εγώ από το σάβαττο ξεκίνησα να αισθάνομαι κάτι!!!!στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη όμως μετά το επιβεβαίωσα....υπόμονη λίγο έμεινε για να το καταλάβεις και εσύ


Rn2Dp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γκρέτα πώς πήγε; Κορίτσια, όλες καλά; Εγώ καλά είμαι, απλά δεν έγραφα τόσον καιρό γιατί μετακόμισα λόγω δουλειάς και δεν είχα ιντερνετ. Φιλάκια στα φασολάκια σας!!!


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σααααααααας!!!!!

Κοριτσάκια όλα καλά στην β επιπέδου μονο ππυ θα πάω και αύριο το πρωι γιατί ο γιος μου όλο κοιμόταν και δεν γυρναγε να δουμε καθαρά την καρδουλα του!!!!!!

Ναι λοιπον είναι γιος τελικά!!!!!αγορομανα :) :) :)

Αννα η διαρκεια είναι αναλόγως τον γιατρό.εμένα με κράτησε 4ωρες ακριβως και θα πάω και αύριο!μην αγχωνεσαι όλα θα πάνε καλά

papagalia σε σκεφτόμουν είχες καιρό να μπεις!τελικά βρηκες άκρη με δουλεια?ξεκινας τώρα?

Νασια καλες αγορες!!!

Quisney είναι λογικό να κουραζεσαι τώρα!όσο περνάει ο καιρός θα βαραινουμε πιο πολύ!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σααααααααας!!!!!

Κοριτσάκια όλα καλά στην β επιπέδου μονο ππυ θα πάω και αύριο το πρωι γιατί ο γιος μου όλο κοιμόταν και δεν γυρναγε να δουμε καθαρά την καρδουλα του!!!!!!

Ναι λοιπον είναι γιος τελικά!!!!!αγορομανα :) :) :)

Αννα η διαρκεια είναι αναλόγως τον γιατρό.εμένα με κράτησε 4ωρες ακριβως και θα πάω και αύριο!μην αγχωνεσαι όλα θα πάνε καλά

papagalia σε σκεφτόμουν είχες καιρό να μπεις!τελικά βρηκες άκρη με δουλεια?ξεκινας τώρα?

Νασια καλες αγορες!!!

Quisney είναι λογικό να κουραζεσαι τώρα!όσο περνάει ο καιρός θα βαραινουμε πιο πολύ!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι μαμάδες και τα μωρά του Φεβρουαρίου

♒ Τα υδροχοάκια

Marianna P.: 05/02/2015

Papagalia: 06/02/2015 ♀

greta: 08/02/2015 ♂

anna 1999: 08/02/2015

boulitsa: 12/02/2015 ♂

D_Nasia: 15/02/2015 ♂

Little_Star: 17/02/2015 ♂

♓ Τα ψαράκια

vtgian: 19/02/2015 ♀

Quinsey: 20/02/2015 ♂

aik: 22/02/2015

kashmam: 25/02/2015 ♀

mariaeleni1984: 03/03/2015

Μπράβο Greta μας, να σου ζήσει ο γιος!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σααααααααας!!!!!

Κοριτσάκια όλα καλά στην β επιπέδου μονο ππυ θα πάω και αύριο το πρωι γιατί ο γιος μου όλο κοιμόταν και δεν γυρναγε να δουμε καθαρά την καρδουλα του!!!!!!

Ναι λοιπον είναι γιος τελικά!!!!!αγορομανα :) :) :)

Αννα η διαρκεια είναι αναλόγως τον γιατρό.εμένα με κράτησε 4ωρες ακριβως και θα πάω και αύριο!μην αγχωνεσαι όλα θα πάνε καλά

papagalia σε σκεφτόμουν είχες καιρό να μπεις!τελικά βρηκες άκρη με δουλεια?ξεκινας τώρα?

Νασια καλες αγορες!!!

Quisney είναι λογικό να κουραζεσαι τώρα!όσο περνάει ο καιρός θα βαραινουμε πιο πολύ!

Κοριτσάκια μ καλημέρα! Βρε Greta μ ποσο ακριβώς είσαι? βλέπω ότι οι πητ μας ειναι κοντά κ εμένα μ κλείσανε β επιπέδου 13/10, ειναι αργά? τότε μ είπε η Γιατρος... Τέλεια, δεν θα χρειαστείς κ πολλές αγορές αφού ειναι αγόρι....

Papagalia συγχαρητήρια για τη δουλεια, θυμάμαι το είχες άγχος.... Αν επιτρέπεται ειναι δική σ δουλεια? ρωτάω γιατί ως υπάλληλο δύσκολα σε παίρνουν ενώ είσαι εγκυος...

Quinsey ασε καλύτερα τα τακούνια για μετα, κανεις δε θα σε παρεξηγήσει, προέχει να είμαστε άνετες...

Εγώ σήμερα με το ζόρι ψιθυρίζω, ο λαιμός χάλια, ούτε τα χάπια δεν κατεβαίνουν, χθες έκανα εμετό γιατί πνιγομουν κ τελικα δν τα πήρα... Να δούμε ποτε θα την ευχαριστηθω αυτή την εγκυμοσύνη επιτέλους.... :( συγγνώμη για τη γκρίνια πρωί πρωί...


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...