Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

mariapap82 καταρχάς περαστικά σας και γενικά σε όλους τους αρρωστούληδες. Εμείς έχουμε ακόμη λίγο βήχα, ελπίζω να φύγει σύντομα, 1 μήνα κράτησε, πρώτη φορά τράβηξε τόσο πολύ αυτός ο βήχας αμάν πια!

marigia πολύ χαίρομαι για την μικρούλα σου, την άλλλη εβδομάδα την παίρνετε σπίτι σας?Τέλεια νέα!!!!!!!!

αντα να σου πω ότι συμφωνώ με τα κορίτσια και ότι πρέπει εσύ η ίδια πρώτη να αναγνωρίζεις τις αδυναμίες των παιδιών σου. Αυτό φυσικά ισχύει για όλες μας. Κι εγώ θα ανησυχούσα αν το 2.5 ετών παιδί μου δεν έλεγε ούτε καν μαμά και μπαμπά αλλά μι και μπι. ΑΛΛΑ επίσης έχω ακούσει ότι λογοθεραπεία ξεκινάνε στα 3 κι όχι νωρίτερα γιατί πολύ απλά το παιδί μπορεί να θέλει το χρόνο του και να τα πει όλα μαζεμενα. Θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι την άνοιξη, χωρίς βέβαια να το ξεχνάς το θέμα, και αν μέχρι τότε δεν έχει αλλάξει κάτι τότε ναι, εννοείται το παιδί θα χρειαστεί κάποια βοήθεια. Αλλά στη φάση που είναι τα κάνουν όλα τόσο γρήγορα που μπορεί την άλλη εβδομάδα να μιλάει και σε ένα μήνα να τα λέει φαρσί. Οπότε μην αγχώνεσαι, δωστου λίγο χρόνο ακόμη και βλεπεις, και φυσικά δεν εθελοτυφλείς. Να του μιλάς πάρα πολύ, να του κάνεις ερωτήσεις και να περιμένεις απάντηση, ή να κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις από τα νοήματα του έτσι ώστε να ζοριστεί λίγο να μιλήσει, να του διαβάζεις πολλά παραμύθια.Αυτά ελπίζω να σε βοήθησα λίγο.

νατασσα31 κι εγώ σε θυμάμαι, ελπίζω τώρα να μπαίνεις να τα λέμε. Ασε για τον ύπνο ότι θες εδώ, είμαστε οι καμμένοι του θέματος. Και η δικιά μου τα ίδια και χειρότερα (δεν κοιμάται καθόλου όλη μέρα από το καλοκαίρι).

Ρε daf ε να αυτά διαβάζω και συγχύζομαι τρελά..5.5 ώρες στην κουζίνα έκανες τόσα φαγητά... και η μικρή πού ήταν????Τί έκανε ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ????Εγώ καθημερινά θέλω ένα τέταρτο για την προετοιμασία του φαγητού και παθαίνω νευρικό κλονισμό....γιατί εννοείται θέλει να είναι πάνω στη καρέκλα και να ανακατεύει το φαγητό (πόσες φορες κάηκε επειδή πιτσιλίστηκε!!!!) να κόβει τα κρεμμύδια, να βάζει αυτή αλάτι και μπαχάρια (πότε λύσσα το τρώμε πότε ανάλατο) και γενικά ο κακός χαμός στη κουζίνα αφού ξεφλουδίζει όλα τα κρεμμύδια κάτω στο πάτωμα κι άλλα ωραία.

Ετσι λέει και μια φίλη μου, κάνει πολλά γλυκά και φαγητά και βάζει στο τραπέζι της κουζίνας τα μικρά της και ζωγραφίζουν με τις μπογιές τους με τις ώρες. Εμένα γιατί δεν ζωγραφίζει και δεν παίζει καθόλου μόνη της? Θέλω να κάνω ένα γλυκό και αφού το σκέφτομαι 500 φορές στο τέλος το αναβάλλω, άσε καλύτερα....για πείτε καμιά ιδέα...:confused:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχα!:tongue:βρε συ την αφηνεις να κοβει κρεμμυδια; κ της αρεσει;; προσλαμβανεται πες της!!!:tongue: κ η αδερφη μου τον ιδιο βηχα ειχε, ηταν πολυ επιμονη ιωση με τρελο βηχα!

παντως για να μη δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις:tongue: 1.Μαρια αμα ειχα δυο παιδια αρρωστα θα ειχα ντελιβερι κοτοσουπα μεχρι να αναρρωσουν:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::mrgreen:

2.δυστυχως αμα δεν μαγειρεψω μαζεμενα το ΣΚ δεν εχω χρονο τις καθημερινες!ετσι βγαλαμε το χειμωνα περυσι...

3.η μικρη κοιμηθηκε, με το που ξυπνησε εφαγε, ειδε πενταμορφη κ το τερας κ μετα ηρθε η αδερφη μου...να πως γινονται 4 φαγητα!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: (κ ενα ψωμοκεικ δεν το ξεχναμε αυτο!:cool:)

το καλυτερο γλυκο παντως που μπορουμε να κανουμε με τα πιτσιρικια μας μαζι, ειναι το μωσαικο...νεαμανουλα δοκιμασε το;) (στρωσε κ ενα μουσαμα κατω για καλο κ για κακο:-P)

παω στη γκρινιαρου μου, ειναι λιγο μυξιαρα σημερα ευτυχως απυρετη, αλλα δεν σκεπαζεται το βραδυ καθολου!!!ξανα το διλημμα παπλωμα ή υπνοσακος για φετος....!

Link to comment
Share on other sites

neamanoula εγώ σώθηκα με το κεικ! Τον ονόμασα "βοηθό", του δινω να ριχνει το αλευρι, τη ζαχαρη κλπ και ετσι κάνω τη δουλεια μου! Επισης με τα γεμιστα. Το ζηταω να μου δώσει τις πιπεριες και ετσι τον απασχολώ. Για δοκιμασέ το!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα!:tongue:βρε συ την αφηνεις να κοβει κρεμμυδια; κ της αρεσει;; προσλαμβανεται πες της!!!:tongue:

Εγώ την αφήνω????Για τόλμα να της πάρεις το κρεμμύδι από το χέρι, να δεις τί έχεις να ακούσεις!!!!!!!!!:shock: Πολύ προκομμένη κόρη έχω, το θέμα είναι αυτά να μου τα κάνει σε καμιά 10-15 χρόνια ή τότε θα ακούω -άσε μας ρε μάνα, βγαίνω έξω για βόλτα!!!!!!!!!!

Παιδιάαααα έχω τόσα περιστατικά να σας πω να γελάσουμε (ή και να κλάψουμε...), μα τόσα πολλάααα!!!Το πρωί η Χριστίνα χτυπάει το φραπέ του μπαμπά της, δεν τολμά κανείς άλλος. Και το θέμα είναι όταν κοιμάται το πρωί και ο σύζυξ σηκώνεται πιο νωρίς και κάνει το καφέ, η μικρή ξυπνάει από το θόρυθο (υπόψην έναν όροφο παραπάνω) τρέχει στις σκάλες και κλαίει -Τιτίνα φραπέ, Τιτίνα φραπέ!!!!!Και να το δάκρυ!!!

Ή το άλλο....βάζει πλυντήριο κανονικότατα, τα ρούχα μέσα στο κάδο, φυσικά αυτή απορρυπαντικό και μαλακτικό (γίνεται χαμός ποιά νοικοκυρά θα βάλει τη σκόνη, προκκομένες νοικοκυρές) επιλέγει και το πρόγραμμα, το βάζει μπρος και λεει -νατο το πλυντήριο, άρχισε!! και εννοείται απλώνει τα ρούχα στην απλώστρα αφού πρώτα τα σέρνει κατά λάθος στο πάτωμα και έχουν γίνει πατσαβούρια. Αχχχχχχχχ!!!!!ΤΡέχω ολημερίς να την προλάβω. Βάζει και τα γάντια και καθαρίζει. Τσιρίζει και για την χλωρίνη που τη θέλει αλλά την αφήνω να τσιρίζει.

Αλλη αστεία φάση άσχετη... κάθε φορά που η Χριστίνα κάνει τσίσα ή κακά στη τουαλέτα της λέω -Μπράβο Χριστίνα, έκανες!!Ε, όταν πάω κι εγώ στην τουαλέτα (πάντα με θεατή, εχω να κατουρήσω μόνη 2.5 χρόνια), μου λέει πάντα -Μπράβο μαμά, έκανες!!:DΕίναι σκατούλα μωρέ, ζόρικη αλλά αξιολάτρευτη. Μου βγάζει ολίγον τη ψυχή αλλά είναι πανέξυπνο το΄άτιμο.

Για πείτε κι εσείς καμιά αστεία φάση να γελάσουμε ολίγον!!!!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης με τα γεμιστα. Το ζηταω να μου δώσει τις πιπεριες και ετσι τον απασχολώ. Για δοκιμασέ το!!!!!

εκεί είναι το θέμα, δεν θέλει μόνο να μου τις δώσει αλλά και να τις γεμίσει και γενικά να μαγειρέψει αυτή μόνη της!!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α ρε χριστινακι!!!!

Καμια αστεια φάση ε;; χμ, οταν πάει για κακα, πάντα μου λέει "μαμα μονος μου". Εγώ ακολουθώ. Οποτε μια μερα, τον έβαλα κάθισε και ημουν εκει γυρω. Κατεβαινει, και μου κλεινει την πορτα στα μουτρα, λέγοντας, "μονος μου"!

Επιπλεον, οπου δει ψαρι σε γυαλα φωναζει" θα το κανω μαμ, θα το κανω μαμ", αφου ο έξυπνος ο μπαμπας του του εχει μαθει οτι τα ψαρακια τα κανουμε παντα μαμ!!!

α, καλα οσο για το πλυντηριο, η αγαπημενη του ασχολεια! Αλλα εγώ εχω αυτα ου ανοιγουν απο πάνω, και εται δεν το γουσταρει σε μενα! Του αρεσει στις μανας μου, αφου μπορει να βλεπει τον καδο να γυριζει!!!

Αχ, να σκεφτώ και τιποτε άλλο...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατερινα καλο αυτο με το ψαρι!με την τουαλετα τα ιδια κ η δικια μου..

μμ εχω κ εγω κατι αλλα δεν ειναι πραγματικα αστειο, μαλλον εμενα μου φαινεται που την ακουω λαιβ..

αν θελει να περασει κ εγω ειμαι μπροστα κ εμποδιζω: "τσινωμη μαμα να πελασω"

αν της πω εγω "να περασω ερατω;" μου εχει πει "παλακαλω μαμα"

και τελος, αν της πω ερατω ελα λιγο κ κανει κατι εκεινη την ωρα "ενα λεπτο, παιζω τωλα!":rolleyes:

οχι δεν πεφτει παντα τοση ευγενεια απλα τα θυμηθηκα μαζεμενα!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελιες... καλα δεν το συζητω μου φτιαξατε το κεφι πρωι πρωιμε ολα τα κατορθωματα των ζουζουνιων σας! καλα ειναι απιστευτα αυτα που κανουν σε αυτη την ηλικια!

dafιτσα μου μπραβο για τις μαγειρικες σου αντοχες ! εμενα η μαριανθη δεν βλεπει ουτε παιδικα. βαριεται στην τηλεοραση παντα θελει με κατι να ασχολειται... κι αν δει 5 λεπτα το πολυ. μεταξυ μας ομως και προ μαριανθης δεν θυμαμαι να εχω μαγειρεει τοσα φαγητα μαζεμενα!

neamanoula αστερακι η κορη σου να την χαιρεσαι καλη μου! κι εμεις καπως ετσι... μας σωζει λιγο το οτιειμαστε κοντουλες κι δεν φτανουμε να βλεπουμε. πλυντηριο βεβαια βαζουμε κι εμεις μαζι και απλωνουμε... οποτε εκανω δουλιες περνει κι αυτη ενα πανι κι ενα αζαξ (εχω βαλει σε ενα νερο) και δηθεν καθαριζει, δηλαδη πασαλιβει οπως καταλαβαινεις. στο μαγειρεμα δεν φτανει στον παγκο κι ετσι εχουμε το " μαμα παρε με αγκαλιτσα δεν φτανω" ...

ευτυχως τωρα με το σχολειο τα κανω οταν λειπει και λιγο ηρεμισαμε

mariapap εσενα δεν σε θυμαμαι απο τα παλια αλλα σου ευχομαι υπομοη... πωπω τι δυσκολο με δυο παιδακια αρρωστα... περαστικα σας το γρηγοροτερο ευχομαι!

εμεις πηγαμε σε ενα γαμο το σαββατο και με ξεβιδοσε στον χορο η μικρη η οποια ηθελε να χορευει συνεχεια αλλα ηθελε και παρεα! καπια στιγμη που καθησα φωναζε " μαμα σηκω να χορεψουμε" κι ο μπαμπας της λεει " ασε λιγο μαριανθη τη μαμα" και γυριζει με ενα υφος το σκασμενο και του απαντα " εσυ μη χωνεσαι, εγω μιλαω με τη μαμα μου τωρα"... ψοφησα να γελαω και φυσικα σηκωθηκα για ακομη μια φορα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα! Τελειώσαμε με τη βάφτιση της Δήμητρας -να μου ζήσει το μωρό μου!!-και γυρίσαμε πίσω! Η μικρή δεν έκλαψε καθόλου σχεδόν, αντίθετα, ο Θανάσης τσίριξε αρετά γιατί ήθελε να φύγουμε από την εκκλησία!

Στους επόμενους τρεις μήνες θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω με πάνα, μπιμπερό και πιπίλα. Τώρα που τελειώσαμε με τις υποχρεώσεις, θα ασχοληθώ -επιτέλους -με το γιο μου!

Και μια και μιλάμε για ωραία, η μικρή ζηλεύει το Θανάση! Εγώ δεν το κατάλαβα, μου το είπαν όμως και παρατηρώντας της καλύτερα, το διαπίστωσα. Όταν ο Θανάσης παίζει με κάτι πάει να του το πάρει και γκρινιάζει αν της το πάρουμε πίσω! Τώρα πιάνεται από παντου και σηκώνεται, τρώει και τούμπες, ε, τα γνωστά. Θυμάμαι ο μικρός είχε ένα διάστημα, κάπου 9-15 μηνών που το μέτωπό του είχε γεμίσει μελανιές!

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση κορίτσια, αλλά είναι δύσκολο. Παίζει πολύ να τον στείλουμε παιδικό κι ας μεταφέρει αρρώστιες στη μικρή. Το θέμα είναι οτι δεν θέλει, όχι ότι δεν μπορεί να μιλήσει. Τον έχω τσεκάρει με λέξεις που έχει πει κατά καιρούς, αλλά δεν θέλει να τις ξαναπεί. Όταν αποφασίσει, θα θέλω να τον ακούω όλη μέρα, μα όλη μερα!!

Gio, πού είναι ο άντρας σου; Έχω χάσει επεισόδια και έχετε γράψει τόσα που δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω! Θα γυρίσει γρήγορα;

Νατάσα, δε σε θυμάμαι, αλλά χαίρομαι που έχουμε κι άλλη μανούλα στην παρέα!!

Αυτά και κλείνω προτού σβήσει ο Η/Υ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια!!!!Πάντρεψα και βάφτισα και όλα πήγαν εξαιρετικά καλά (αν εξαιρέσεις οτι η μικρή πλάνταξε στο κλάμα)!!!!Για οσες ξέρουν έγινε το μυστήριο στο Αλσος του Αγ. Νικολάου στην Νάουσα, ενα πανέμορφο μέρος με δέντρα, ποταμάκια, πάπιες κτλ....και το τραπέζι κάτω απο τα δέντρα!!!!Ήρθαν και πάιξανε και τα χάλκινα της Νάουσας και ήταν τέλεια....ΟΚ μας πήραν λίγο τα αυτια αλλα ΟΚ....:tongue::tongue::tongue::tongue: Χάρηκα πάρά πολύ για τα παιδιά και την μικρή τους!!!!Είναι αδερφικοί φίλοι και θέλαμε μόνο να τους δούμε ευτυχισμένους!!!!Ο Παναγιώτης αλλώνισε....την πίστα, το μέρος όλο, δεν έκατσε λεπτό και στο τέλος χόρεψε και ζειμπεκικο με την μαμά της νύφης!!!Άλλο να σας λέω και άλλο να τον βλέπατε!!!!Χορευε και χοροπηδούσε 5-6 ωρες!!!Θα σας στείλω φωτο να τον καμαρώσετε!!!!

Άντα να σας ζήσει η μικρή με το όνομα!!!!Γερη να είναι και να την καμαρώσετε οπως επιθυμείτε!!!!

Κατά τα άλλα ψώφια απο κούραση...εφυγε και ο σύζυγος πάλι...θα λείπει για κανένα 6μηνο (Άντα στην Χαλκίδα πήγε)...αλλα είπαμε να ερχεται τα ΣΚ...είδωμεν!!!!

Περαστικά στα μυξοπαιδάκια μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται στην κοριτσοπαρεα!!!!!

Καταρχας περαστικουλια στα αρρωστουλια παιδακια και μωρακια! mariapap82 φανταζομαι ποσο λουκι ειναι να εχεις δυο μικρα αρρωστα στο σπιτι, εφιαλτης ακουγεται. Ευχομαι γρηγορη αναρρωση!

Αντα μου να χαιρεστε το κοριτσακι σας!!! Πολυ ομορφο ονομα, αν καναμε κοριτσακι και εμεις Δημητρα θα το βγαζαμε σαν τη μαμα μου αλλα οπως και να εχει μου αρεσει σαν ονομα πολυ!!! Για τον Θαναση ειπαμε οχι αγχος σιγα σιγα ολα θα γινουν,ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια, μπορει να τα πει ολα μαζι το παιδι!

gio μου δεν ειχα καταλαβει οτι θα λειπει ο συζυγος μονιμα, νομιζα μονο για μια βδομαδα...δυσκολο πολυ μου φαινεται δεν το συζητω, τουλαχιστον δεν εισαι μονη σου, εχεις τη μανουλα κοντα οποτε εχεις βοηθεια, αλλα οσο να ναι ο συζυγος ειναι αλλιως. Σημασια εχει οτι θα τον βλεπετε συχνα και θα περασει γρηγορα ο καιρος! Παντα Αξια να εισαι και να χαιρεσαι το βαφτηστηρακι σου! Και εμεις σαν τετοια μερα περισυ γιναμε νονοι και θυμαμαι τη χαρα μου!!!! Το λατρυεω το κοριτσακι μας!!!

νατασσα φοβερη η μικρη σου τσαουσα και χορευταρου!!!! Μαριανθη λοιπον, δεν ξεραμε το ονοματακι της! Οσο για δευτερο παιδακι θα ελεγα να το τολμησεις, τα 35 ειναι πλεον πολυ φυσιολογικη ηλικια, αν σκεφτεις οτι πολλες πλεον γινονται μανουλες σε αυτην την ηλικια για πρωτη φορα ισως και μεγαλυτερες! Μην μασας κριμα ειναι να αφησεις το κοριτσακι σου χωρις παρεουλα!

Κατερινακι με ξανθα μαλλια ε??? Χα χα πως σου ηρθε απορω!!! Πλακα πλακα οταν βγηκα απο τη σχολη και πηγα Αθηνα εβαψα τα μαλλια ξανθα, συγκεκριμενα ειχα εντονες ανταυγιες και μου πηγαινε. Γενικα εχω δοκιμασει ολα τα χρωματα, παλια καθε μηνα πειραματιζομουν αφου δεν ειχα τι να κανω και δεν νομιζω οτι υπαρχει χρωμα που να μην μου παει πολυ. Ισως το μαυρο να με αγριευει λιγακι αλλα το λατρευω τοσο πολυ!

dafaki στειλε ρε κανα φαγητακι και απο δω στην εγκυμονουσα φιλεναδα σου!!! προκομενη μου εσυ!!!!

Νεαμανουλα μου λατρευω χριστινακι ετσι απλα!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΖΗ νομιζω οτι ονειρευτηκα το παρελθον σου!!!σε ειδα στην Αθηνα, σε σταση μάλλον του Ηλεκρτικου!Ειχαμε δηθεν δωσει εκει ραντεβου!!!! Καλα λέτε να το ψάξω???Λετε να εχω καποια ιδιαιτερη δυναμη?? χα χα χα

gio ΠΑΝΤΑ ΑΞΙΑ!!!!!!!!!!Ο αγιος νικολαος Ναουσσης ειναι υπεροχο μερος!Τελεια επιλογη!

Αντα να σας ζήσει η Δημητρα!!!!! Τι ωραιο όνομα! Αντε να ηρεμησεις λιγακι και εσυ γιατι σε λιγους μηνες έκανες πολλα. οσο για το Θαναση σου, εγλω σκέφτηκα μηπως ειναι και μιας μορφης ζηλια. Μιας κοπέλας που γέννησε μαζι μου ο μικρος της το πρώτο διαστημα τραυλιζε....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

neamanoula τι παιδι ειναι αυτο? κοβει κρεμμυδια και φτιαχνει και φραπε? ε δε θες κατι αλλο!

καλοφωτιστη και τυχερη η Δημητρουλα!

gio παντα αξια! Αχ τα πιτσιρικια χαιρονται πολυ τετοιες εκδηλωσειςκι εμενα ο Χαρης για μια βδομαδα μετα τη βαφτιση της Λυδιας ξυπναγε το πρωι και ελεγε "θα παμε βαφτιση ε? της Λυδιας ε?βουτιες ε?"

Ευχαριστω κοριτσια για τη συμπαρασταση ευτυχως ο Χαρης ειναι ενταξει τωρα αλλα η μικρη εχει βγαλει σπυρακια εχει γινει εμπριμε ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι ερπητοιος (!). Απο σημερα της κοπηκε η ορεξη δηλαδη απο τις 9 το πρωι που ειχε φαει 3 κουταλιες φρουτοκρεμα ξαναεφαγε στις 2¨30 το μεσημερι απτο στηθος!

Εγω κοριτσια γελαω με τις λεξεις που λεει ο Χαρης

π.χ. φαφοφλες=παντοφλες

μανουλι=μαρουλι

πεσεκαλω μαμα=σε παρακαλω μαμα!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

GIO φιλενάδα παντάξια και να χαίρεσαι το βαφτηστήρι σου!Πολύ ειδυλλιακό το τοπίο πάντως, τέλεια!Ζεμπεκιά ο Παναγιωτίνος έ???Ετσι έτσι, αρσενικά από κούνια!:D

ΑΝΤΑ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου, πάντα καλοφώτιστο, γερό και δυνατό να είναι!

Αχ δώστε και σε μας μία ευχή (άλλου τύπου αλλά όσες ξέρετε θα καταλάβετε....). Σήμερα έγινε το δωματιο της μικρής, ήρθε και το κρεβάτι της, το έστρωσα με όλα τα καινούργια σκεπάσματα και γενικά της έκανα ένα πολύ ωραίο παιδικό δωμάτιο.Αχχχχχχχ... δωστε την ευχούλα σας να κοιμάται εκεί πλέον όλο το βράδυ, να μην ξυπνάει κτλ.κτλ. Εχω τόσο άγχος, σήμερα ύπνος στο κρεβάτι και ελπίζω να μην τη ψάχνω το βράδυ που πήγε. Ξυπνάει συνέχεια βρε κορίτσια, μακάρι να μας βγει γουρλίδικο. ΠΕΖΗ είπες ότι πλέον ο μικρός κοιμάται στο κρεβάτι του?Αχ, πόσο ζηλεύω....


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...