Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

γεια σας κοριτσάκια!!!

μαράκι ταξιδάκι εεε???ζηλεύω!!!!βρε στείλε μας μια καλή σκέψη από εκεί!!!

και εσύ η άλλη μαρία τι λέει η βιαστικούλα μας???πως σου φαίνεται και με τα δυο μαζί???όσο για τη ζήλεια μην αγχώνεσαι νωρίς είναι δώσε στα παιδιά σου χρόνο να γνωριστούν και όλα καλά μετά! εμένα στη μαιρούλα άρεσε (και ακόμα αρέσει!!) να ακούει ιστορίες ότι ήταν και αυτή στην κοιλίτσα μου και μετά βγήκε και έπινε γάλα από το ζιζι της μαμάς κτλ κτλ και εμένα η μικρή στην αρχή τις είχε φάει κάμποσες και η μαίρη έλεγε κοίτα μαμά κλαίει!!τώρα όλη την ώρα είναι μαζί κάτω και παίζουνε μπουσουλάνε μπαίνουν στο σπιτάκι της μαίρης και τα χάνω!!!αχχχ θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές και ιδίως με την μικρή που προβλέπεται μεγάλο διαόλι!!!!

αχχχ κορίτσια τι μου έκανε η μαιρούλα σήμερα, η μπέμπα κοιμόταν και η μαιρούλα "διάβαζε" ένα βιβλίο και μετά μου το δίνει να της διαβάσω ιστορία αλλά η άχρηστη βαριόμουν και της λέεω μαιρούλα μου δεν μπορώ δεν βλέπουν τα ματάκια μου τα γραμματάκια. έρχεται κοντά κοντά και κοιτάει ένα ένα τα μάτια μου πολύ σοβαρή όμως και μετά γυρνάει με πονηρό ύφος και μου λέει "μάνα είσαι τρελή μια χαρά είναι τα ματάκια σου διάβαζε τώρα!!!"

πεζούλα μια από αυτές που περιγράφεις είμαι και εγώ μην με μισήσεις αλλά και τα δύο τα γέννησα πολύ γρήγορα και κυρίως την μπέμπα αφού ένας γιατρός μου είπε εσύ δεν γέννησες εσύ έφτυσες και βγήκε!!!πάντως κάτι καθυχαστικό που έχω από την δική μου εμπειρία είναι ότι ο πόνος στο δεύτερο καμμία σχέση σχεδόν ο μισός κυριολεκτικά (και δεν πήρα ούτε ντεπόν για παυσίπονο!!) σου εύχομαι να γεννήσεις πιο γρήγορα από εμένα (καλά να προλάβεις όμως να πάς στο νοσοκομείο!!!) και με τον μισό από τον δικό μου πόνο!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια μου ευχαριστω για τις πληροφοριες σας!!! Η αληθεια ειναι οτι δεν παθαινω και τρελα με το θηλασμο, αν μου κατσει εκατσε, απο τον νικολα ειχα το ιδιο σκεπτικο, μπορει επιπολαιο αλλα ισως επειδη καμια στον περιγυρο μου δεν θηλασε, δεν εχω προτυπο:rolleyes: Ειναι και λιγακι που οι θηλες μου ειναι ανυπαρκτες αν δεν τα καταφερω θα επιχειρησω θηλαστρο για ακομη μια φορα. daf μου για την Πατσουρου που γραφεις δεν βολευει καθολου μα καθολου η περιοχη που βρισκεται πιστευω οτι ειναι πιο βολικο να ειναι καπου κοντα οποτε δεν γινεται να την ακολουθησω δυστυχως.Τελος παντων μην σας πρηζω με τα δικα μου ας γεννηθει με το καλο ο μπεμπακος και βλεπουμε!!

july γιατι να σε μισησω βρε??? Επειδη εισαι κωλοφαρδη και θελω λιγακι απο την τυχη σου????:D:D:D:D:D:D


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δεν προλαβαίνω καθόλου!! Κοιμάμαι και ξυπνάω κουρασμένη.. σας έγραψα ένα μην το πρωι αλλά σβήστηκε και που χρόνος για δεύτερο.. Το διάβασμα της μεγάλης με έχει τσακίσει!! Σε λίγο ξεκινάμε και καλες 9,30 τελειώνουμε.. το ίδιο τραβάνε και οι άλλες μαμαδες, το τσεκαρα.

Κατερινάκι σε τρόμαξε η μπουμπού!! Η Πενούλα να δεις, όλο κάτι συμβαίνει κάθε μέρα! Πολύ ζωηρά τα παιδιά μου!

Μαρίγια μήπως να μη σας βλέπει καλύτερα οταν θηλάζεις... αλλά και πάλι την να την κάνεις την Ανδρι;; Θα συνηθίσει.. Όσο για την εγκυμοσύνη, ποτέ μη λες ποτέ.. μπορεί να σου ξαναπροκύψει κάποια στιγμή.

Mέσα σ' ολα είχα και το σύζυγο άρρωστο. Το χειρότερό μου!! Σαν μωρά κάνουν!! Τώρα πάμε να συνέλθουμε όλοι μαζί... για να δούμε... να κανονίσουμε και καμια βολτούλα όλες μαζί τώρα που έφτιαξε ο καιρός.

Απο ρουχαλάκια ψωνίσαμε και εμείς αλλά λίγα πράγματα... καλά που είχα προνοήσει στις εκπτώσεις τον Φεβ γιατί θα μου έπεφταν μπουφαν φορμες παπούτσια όλα μαζι. Κάτι για λίγο πιο καλό δεν έχουμε αλλά δεν προβλέπονται και μεγάλες έξοδοι φέτος. Daf ξέρεις κανένα άλλο στοκ για παπουτσακια;; Τα kickers μου αρέσουν πολύ, αλλά είναι λίγο τσουχτερα..

ΠΕΖΗ μου είναι πιο εύκολα τη δεύτερη φορά! Θα δεις!

Ελπίζω να βρω λίγο χρόνο να τα ξαναπούμε..

Link to comment
Share on other sites

Που ειστε καλες ολες???? Πω πω ησυχια!!!!

Παλι καλα που εχουμε και το φεις και οι μισες τα λεμε και απο εκει.:wink:

Τα δικα μας νεα, αισιως μπηκα στο μηνα μου απο τις 20 καθως ο γιατρος μου εχει μεταθεσε την ημερομηνια μια βδομαδα πριν λογω υπερηχου. Τα πραγματακια ολα ετοιμα, στρωσαμε κιολας προχθες τα χαλια μας οποτε μπορουμε να δεχτουμε το νεο μελος ανετα πλεον! Η κουραση αρκετη, η μεση μου σκ@τα, οι καουρες στο φουλ και δεν συμμαζευεται η κατασταση αλλα παρολαυτα δεν ανυπομωνω καθολου για τη διαδικασια!

valloy το σχολειο και το διαβασμα ειναι οντως παλουκι για τους γονεις. Μονο οι διαδρομες που κοβεις καθε μερα , περα δωθε και μετα το διαβασμα..πωπω μεγαλη δεσμευση, αλλα και τι να κανεις??? Υπομονη μανουλα τα πρωτα χρονακια ειναι δυσκολα!!!

Αυτα...αντε να διαβασουμε κανα νεο αυτες τις μερες!!!Φιλακια!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια!

Λοιπόν, σας γράφω λίγο στα γρήγορα γιατι η μικρή σουλατσάρει σε όλο το σπίτι.

Πήγαμε τον ΓΙώργο στο δοκιμαστικό που είχαμε κλείσει στο δεύτερο κέντρο δημιουργικής απασχόλησης που εξετάζουμε... Ήταν πολύ καλό, έχουν ένα πρόγραμμα τρεις φορές την εβδομαδα από 3 ώρες και κάνουν πολλά ωραία πράγματα. Κατά πάσα πιθανότητα θα τον αρχίσουμε και θα κρατήσουμε και μία φορά την εβδομαδα ένα απόγευμα στο άλλο γιατί μου αρέσει επίσης πάρα πολύ, έχουν μπορώ να πω μια πιο ζεστή ατμόσφαιρια και παίζουν παιχνίδια με περισσότερη φαντασία. Βέβαια αυτο που είδαμε σήμερα απευθύνεται σε παιδιά από 3-5 και έχει μια λίγο διαφορετική λογική, αλλά και πάλι δεν είναι μακρυά απο τις δυνατότητες του Γιώργου όπως φοβόμουν, ταίριαξε καλά και τα υπόλοιπα παιδάκια είνι μέχρι 3,5 οπότε δεν είναι πολυ μεγάλη η διαφορά. Του άρεσε κι εκείνου πολύ και στο τέλος βάζει και μια φωνή ΔΑΣΚΑΛΑ????? Σ ΑΓΑΠΑΩΩΩΩΩ!!!! Πάει η άλλη, στα πατώματα... Τι γαλίφης!!

Κουβαληθήακεμ όλοι μαζί στο κέντρο αυτό, μαμά, γιαγιά και Ευελίνα, αμάν, για να πώ εγώ κάπου για περισσότερο από 1 ώρα με το τρελοκόριτσό μου πρέπει να οργανώσω πουλμαν...

Πεζουλα άντε με το καλο φτου φτου, να το καταπιεις αποκλείεται οπότε θα το γεννησεις, κα ιμια χαρά μάλιστα!! ;)

Βαλλού κουράζ που λένε και οι φίλοι μας οι Γάλλοι και ελπίζω να τα πούμε βρε κοριτσάκι από κοντά μαζί με τις άλλες τις τρελές!! Πεαστικά στον σύζυγο και σας φιλώ όλες!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια εχω ψιλοπηξιμο αυτες τις μερες, σας διαβαζω στα πεταχτα!

εβαλα αυτο κ στο φεις, το βαζω κ εδω:

ζήτηση ειδων για εγκυους, λεχωνες και νεογνα/μωρα (βρεφικα ειδη, ρουχα, πανες, κτλ) της νεας Εστίας Προσφυγων που ξεκινά η ΑΡΣΙΣ , και θα φιλοξενήσει μονογoνεϊκές οικογένειες, έγκυες , οικογένειες αιτούντων άσυλο. Έχουν άμεση ανάγκη από οτιδήποτε μπορεί να διατεθεί. Ξεκινάνε την άλλη εβδομάδα, με 4 επιτόκους και 6 μωρά.

Οι άμεσες ανάγκες της Εστίας Προσφύγων σε βρεφικά και παιδικά είδη είναι οι εξής:

• Ρουχαλάκια (φορμάκια 0-12 μηνών, φανελάκια, εσώρουχα, καλτσάκια, γάντια, κασκόλ κλπ)

• Παπουτσάκια

• Λευκά είδη bebe (σελτεδάκια, σαλιάρες, μπουρνούζια κτλ )

• Είδη φαγητού (μπιμπερό, θερμό, πιατάκια, ποτηράκια, κουταλάκια, παγούρια κτλ)

• Είδη φροντίδας (baby lino, αφρόλουτρα, κρέμες συγκάματος κτλ)

• Μπανάκια

• Καρότσια

• Πάρκα

• Στράτες / περπατούρες

• Παιχνίδια/ παιδικά βιβλία/ παιδικά διακοσμητικά

• Σνακς (μπισκότα, κρέμες, χυμούς κτλ)

• Σχολικά είδη (μολύβια, κηρομπογιές, τετράδια, τσάντες κλπ )

Με εκτίμηση,

Καλδάνη Μαρία

Συντονίστρια Εστίας Προσφύγων

Επικοινωνία στο: 210-9416210 και [email protected]

οποια ειναι απο αθηνα, ας δωσει κ ενα ζιπουνακι , θα ειναι σουπερ!!διαδωστε το, να ντυθουν ζεστα οι ψυχουλιτσες της εστιας!!!:D

φιλια!

Link to comment
Share on other sites

τι κάνετε κοριτσακια . Κι εγω στο τρέξιμο με τις ζουζουνες μου.Ενας χαμος ... Τρελοκομείο είμαστε .Κλαινε τσιριζουν κ οι δυο μαζί ,, γιατι απο φωνη δοξα το θεο και τα δυο κορίτσια μου είναι τσιριμπέλες !! Σπανε τζάμια !!!

Η μικρή ευτυχως μονον οταν πεινα ή εχει πονάκια αν και το βράδυ εχει σχέδιο εξόντωσης της μαμάς ... Γερμανικο 12- 2 -4 -6.30 ξυπνα για φαί .. Στις 6.30 που πια δεν αντέχω τη βάζω και πιπιλά ξάπλα και κοιμόμαστε μια σταλα ....

July κι εγω τις μεγάλες στιγμές περιμένω γιατι προς το παρον μια κρυο μια ζέστη μας έχει η μεγάλη ... Κι αυτη η γλώσσα της .. μικρομέγαλο κανονικά αλλά τα λέει αλλα αντ αλλων .... Εισαι αληθινος ή λες ψεμματα ???? Μας πεταξε προχθες .. κι αλλα πολλά που θα γράφω μεχρι αύριο ..

Διαβαζω και τις Μαιρουλας και γελάω ....

Vallou μου περαστικα στο σύζυγο και υπομονη .. μωρε η Ανδρι δε ξεκολα απο μας ειδικά οταν θηλάζουμε . Λες και το καταλαβαινει το τσογλανακι ..

Ακομα χθες κατι ζητησε απ τον πατερα της και την αρχίζει ο άλλος στο μπλα μπλα οτι ειμαστε υπευθυνοι για τα πραγματα μας και δε ζηταμε απ τους αλλους να μας τα βρουν φροντιζουμε να τα βαζουμε στη θέση τους κι αλλα τετοια .. Βρηκα κι εγω τη καταλληλη στιγμη και λεω στο σύζυγο Βρες μου λιγο το θερμόμετρο ... Γουρλωσε τα ματια εκεινη τον κοιτα καλά καλά και του λέει Η μαμά ???? Πες της μπαμπα να ναι υπευθυνη και μπλα μπλα μπλα . Η ατακα της είναι εδω και μερες "Δε ξερω τι μου συμβάινει " ...ο χρησιμοποιεί συνέχεια και με υφος πρωταγωνιστριας !! Που το χει αρπάξει αυτο ούτε που ξέρω ...

Ξυπνησε η μπεμπουλα, παω για μαμ ...

A daf το ειδα στο φεις και το χω υποψιν μου να κανω ενα πακετακι και να στειλω τον συζυγο


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επεστρεψα!

Ολα καλα;;; εγώ περασα πολυ καλα! Αχ αυτη η αγκαλια της μανας!....

Η μπεμπα μου άρχισε να κάνει τσαλιμακια. Δε λέω, ακομα ησυχη ειναι, αλλα αρχισε τις γκρινιες! :)

Ο Γιαννης σταθερη αξια.Ζηλια ζηλια ζηλια! Αλλα περα απο αυτο ειναι καλος! Λες εσυ ΚΑτερινα μου για γαλιφιες! Ο Γιαννης με δαγκλωνει και μολις του λέω" Γιαννη τι κανιες;;;", με αγκαλιαζει, με φιλαει και λέει "μανουλα μου σε αγαπώ πολυ, παρα πολυ"..Αχ σκατουλι μου!

ΠΕΖΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ! ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΦΙΞΗΣ! Αντε κοριτσακι μου, να πανε ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

DAF θα δω τι μπορω να βρω και εγώ σε ρουχα κλπ

Marigia μου κουραγιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας φιλώ όλες. Εχω το Γιαννη αγκαλια και ειναι λιγο δυσκολο το γραψιμο! Α! τον ειχα 2 βδομαδες με βηχα και μυξουλα!!! Τι καλα!!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανούλες!!!βρήκα και εγώ λίγο χρόνο μιας και η μαίρη είναι στην παρέλαση με τον μπαμπά, η μπέμπα κοιμάται και εγώ περιμένω να ζεσταθεί το γάλα για την μπεσαμέλ!!!

αχχχ άντε με το καλό να έρθει και άλλο μπεμπάκι στην παρέα μας και εύχομαι το πολύ με δυο μικρούς μικρούς πόνους!!!!

μαρίγια μου το γερμανικό το είχες ξεχάσει εεε???εμένα δεν μου κακοφάνηκε μιας και η μαίρη με άφησε 1 μήνα να κοιμηθώ σερί όλη νύχτα μέχρι να έρθει η μπέμπα και έτσι δεν είχα πρόβλημα!!!!

επιτέλους σε λίγες μέρες πάω για δουλειά!θα με περάσετε για τρελή αλλά δεν μπορώ άλλο την κλεισούρα!!!όλη μέρα με φόρμες είμαι και κοτσίδα!άντε να πάω στο γραφείο να φτιαχτώ λίγο και να ξεκουραστώ!!!ωωωω ναι περιμένω να παω για δουλειά για να κάτσει λίγο ο ποπός μου σε καρέκλα!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επιτέλους σε λίγες μέρες πάω για δουλειά!θα με περάσετε για τρελή αλλά δεν μπορώ άλλο την κλεισούρα!!!όλη μέρα με φόρμες είμαι και κοτσίδα!άντε να πάω στο γραφείο να φτιαχτώ λίγο και να ξεκουραστώ!!!ωωωω ναι περιμένω να παω για δουλειά για να κάτσει λίγο ο ποπός μου σε καρέκλα!!!!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: καλο!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλη αρχη λοιπον!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε χαθηκαμε!!!Που ειστε ολες εξαφανισμενες??? Τελικα μονο εγω δεν δουλευω και σερφαρω οποτε μπορω στο ιντερνετ, αρκετα συχνα δηλαδη. Ειμαστε σε αναμονη κλασσικα, ο μπεμπης δεν δινει σηματα οτι θελει να βγει οποτε καπως χαλαρα περνανε οι μερες μας!!!Τωρα αρχισα να συνειδητοποιω τι παιζει και εχω ψιλοπροετοιμαστει ψυχολογικα! Σαν πρωταρα κανω η χαζη!

july καλη αρχη στη δουλεια! Ωρα για χαλαρωση και ξεκουραση. Και εγω δεν θα ξεχασω ποσο αδειαζε το μυαλο μου οταν εκλεινα την πορτα του σπιτιου και πηγαινα στη δουλεια. 8 ωρες λες και ζουσα αλλη ζωη χωρις αγχος ευθυνες παιδιων κλπ! Απολαυσε το!!!

Μαριγια με δυο τσουπρες μεσα στο σπιτι μια χαρα σε βρισκω τι να πω και εγω που θα εχω δυο γαιδουρακους!!!Οσο να ναι οι αντρες πιο ζορικα πλασματα!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΖΗ μου σε διαβαζω και ανατριχιάζω. Μου θυμιζεις τα δικα μου, χα χα! Η μπέμπα μεχρι μια μερα πριν δεν εδειχνε διαθεση να γεννηθει. Και τελικα ξαφνικα, μεσα σε ωρες...τσουπ! Να την!

Περιμενουμε με αγωνια μαζι σου!!!! Οσο για την ανδροκρατουμενη οικογενειά σου...τι να πω! Καλα κουράγια, χα χα χα χα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε Κατερινακι!!! Τουλαχιστον εσεις ειστε 2-2, εγω παιζω ανισα 3 και 1 ο Φερμπι 4 με 1 εμενα!!!! Ποιος θα με υποστηριζει στο μελλον απορω1!!!!:cool::lol::lol::lol:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

μπηκα να σας πω ενα γεια!εχει πεσει δουλιτσα κ δεν εχω καθολου χρονο!πεζουλα ερχεται η μεγαλη ωρα (δεν πιστευω να σε αγχωνω!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:) με το καλο κοριτσακι μου!!!!!!:D

που ειστε οι αλλες καλε;;;;

φιλια!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...