Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

γεια σας κοριτσάκια!!

καλε πώς πάνε τα αρρωστούλικα??? Καλά αυτό με τον ερπητοϊό τι είναι πάλι?:shock:

Αντα καλοφωτισμένο το μωρό σου το γλυκό!! Παει και η βάπτιση, αχ να δω εγώ πότε θα βαφτίσω τη μικρη μου... Για τον Θανάση εγώ λέω να πας τώρα σε έναν ειδικό, θα συμφωνήσω να κλείσεις ραντεβού σε δημόσιο ίδρυμα και ας σου πει εκείνος τη γνώμη του. Στη θέση σου δεν θα το άφηνα να με τρώει! Θα πηγαινα να ξεμπέρδευα και να ξέρω τι γίνεται! Όντως πάντως τα αγόρια αργούν πολλές φορές, χωρίς λόγο και επίσης μπορεί να έχει παίξει τεράστιο ρόλο η γέννηση της μικρής. Αλλά δες το για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! <Με το σπίτι τι γίνεται?? Προχωρήσατε καθόλου?

Μαρία καλά, ήθελα να σχολιάσω και όλο το ξεχνάω... Τι μαλλί βρε συ έχει αυτό το κοριτσάκι σου!!! Μου θυμίζει την Ερατώ που κι αυτή είχε μακρύ μαλλί και φαινόταν μονίμως μεγαλύτερη!! Φτου φτου γλύκα είναι τα παιδάκια σου!

Gio για το θέμα του μπαμπάκα που λείπει... Απ ότι έχω καταλάβει, είναι πολύ καλό να έρχονται σε επαφή τηλεφωνική -ιντερνετική ακόμα κι αν δυσανασχετεί το παιδί ή βγάζει αντίδραση ή σου φαίνεται ότι δεν συμμετέχει ή οτιδήποτε άλλο. Αν δεν γίνεται αυτό επί καθημερινής βάσης, θα είναι τρισχειρότερα για την ψυχολογία του μικρού, δηλαδή θα νομίζει ότι τον ξέχασε ο μπαμπάς του ή δεν ενδιαφέρεται για εκείνον. Επίσης, έλεγε η ψυχολόγος ότι σίγουρα η ηλικία τους είναι μικρή ακόμα και δεν μπορείς καλά καλά να εξηγησεις την κατάσταση, αλλά όσο γίνεται και με απλά λόγια να εξηγήσετε (και εκείνος και εσύ) τον λόγο που ο μπαμπάς είναι μακρυά (μάλλον για να μην νομίζει ότι φταίει ο ίδιος), ότι του μπαμπά του λείπετε αλλά είναι επίσης καλά εκεί που είναι, και αν έχουν κάτι ιδιαίτερο που έκαναν μαζί π.χ. να λένε κάποιο τραγουδάκι ή κάτι τέτοιο να το κάνουν από το τηλέφωνο. Σκέφτομαι ότι ίσως θα μπορούσαν να βρουν κάτι τετοιο ακόμα και αν δεν το είχαν...

Νεαμανούλα με το καλό!!! Σου εύχομαι ολόψυχα ΚΑΛΟ ΥΠΝΟ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!! :D:D

Εγώ είμαι καλύτερα ψυχολογικά, είχα λίγο -ή πολύ :rolleyes: - κρασάρει την τελευταία εβδομαδα... Φιλενάδα daf πολύ την σκέφτηκα τη συζήτηση που είχαμε και παρόλο που δεν μου είπες κάτι που δεν το ήξερα, τα λόγια σου κάνανε διαφορά :) και στις δυο μας μαμά και κόρη! Όχι ότι τα πράγματα ηρέμησαν εντελώς, δεν έγιναν και μαγικά, αλλά άδειασα αρκετά από αρνητισμό και η μικρή φαίνετια ότι επωφεληθηκε παρόλο που είναι τσίτα τα γκάζια και από δόντια και από γονίδια γενικα ... :)

Ο Γιώργος από την άλλη έχει βαρέσει κόκκινο στην αρνητική συμπεριφορά για τα δεδομένα του, το άσπρο μαύρο και τανάπαλιν, πολύ γέλιο μου έρχεται ώρες ώρες!! (τις υπόλοιπες θέλω να τον πιάσω απο το μαλλί). Τις προάλλες χτυπιόταν γιατί ήθελε να φοράει τις βρώμικες κάλτσες του από τον εθνικο κήπο που πήγαμε και έκλαιγε που τις βάλαμε στα άπλυτα:shock: Όταν του είπα να πλύνουμε τα χέρια και να βγάλουμε τις βρωμίτσες από τα νυχάκια με τη μικρή μας λίμα εσκουζε ότι δεν ήθελε τη μικρή λίμα ήθελε τη μεγάλη. Αν του είχα πει τη μεγάλη θα ήθελε τη μικρή. Δεν θέλω αυτό θέλω το άλλο, όχι εκείνο, όχι αυτό, συνεχίζεται επί 5 μέρες το θέατρο του παραλόγου!!! Την παλεύω προς το παρόν, και πολύ φοβάμαι ότι έπαιξε καθοριστικό ρόλο ότι εγώ ήμουν πολύ χάλια τις τελευταίες μέρες, οπότε ευελπιστώ ότι μαζί με μένα που την είδα λίγο περισσότερο ζεν θα την δει και εκείνος, λέω εγώ τώρα. Ζεν λοιπόν γιατί αλλιώς δεν βγαίνει με την Ευελινα!!!:rolleyes: Έντονη προσωπικότητα!! Καλά, την καμαρώνω όμως απίστευτα, παρόλο που ζορίζομαι!! Αν κοιμομουν και κάποτε θα ήταν θεϊκό...

Λοιπόν ο μικρός μου γαλίφης, ξεσηκώνει με απίστευτη άνεση κάτι πράγματα πολύ αστεία... Από χτες βάζει το χέρι μπροστά στο στόμα του και λέει με ένα ύφος τύπου μαντάμ σουσού "Μη μου πειειειεις" :D Καλά, την πρώτη φορά έπεσα κάτω από τα γέλια! Γενικα είναι πολύ γλειψιματίας που λέω εγώ... Στη γειτόνισσα στον 4ο που τη λένε Χριστίνα, πάει δίπλα (της προσκολλησεως) και της λέει, Χριστινάκι μου για πες μου, και την πιάνει και της λέει διάφορα και τη βάζει μετά να παίζει μαζί του και η άλλη λιώνει. Προχτες είχαμε πάει στη νονά του, νονά μου αυτό νονά μου το άλλο έλιωσε η γυναίκα.:D

Και επίσης επειδή δεν λέει το ρ τις περισσότερες φορές, βγαίνουν κατι λεξεις απο το στόμα του, σκετα μαργαριτάρια, όπως ότι πρέπει να φορέσει το κλάνος του όταν κάνει ποδήλατο. Άλλη θεική λέξη αλλού γι αλλού είναι η ορχέστρα για το μαγαζί που έχουμε κάτω από το σπιτι (orchestra).

Α, και για τις κακές λέξεις, και ο δικός μου εννοείται είχε αρχίσει να λέει, και απ΄οτι είχα διαβάσει πρέπει να αδιαφορήσεις αλλα άν το συνεχίζει θα πρέπει να επέμβεις με ηπιο αλλά αυστηρό τρόπο. Αν νατιδράς λέει υπερβολικά θα το δεσουν σκοινί κορδόνι. Εξάλλου δεν καταλαβαίνουν πώς χρησιμοποιούνται ακριβώς οι λέξεις, απλώς τις επαναλαμβάνουν. Ο Γιώργος κάποια στιγμή είπε στη μαμά μου άει στο δι@ολο και η άλλη έπεσε να τον φαει ζωντανό:rolleyes: ΟΚ, ακούστηκε πάρα πολυ άσχημα, ήμουν μπροστά, αλλά ούτε που εχει ιδέα τι λέει, μην το ξεχνάμε αυτό! Μετά της την είπα βεβαια γιατί εκείνη χρησιμοποιεί πολυ συχνά βρισιές οπότε τι περιμένει??? Μωρέ, ακούνε και απο άσχετες συζητήσεις, τύπου ο Θανάσης κάποαι στιγμή είπε σκ@σε σε έναν συναγερμό που στυπούσε πεντακόσιες ώρες. Ε, ακόμα έχει να το λέει ο Γιώργος ότι ο μπαμπάς είπε αυτό...Η πλάκα είναι ότι από κάποια στιγμή και μετά, δεν ξέρω πώς έγινε, σταμάτησε να λέει κακές λέξεις και βρήκε πιο αστείο και ενδιαφέρον προφανώς να μας την λέει όποτε λέμε εμείς:shock:. Οπότε έχουμε φτάσει στο σουρεάλ σημείο ο Γιώργος να είναι τύπος και υπογραμμός και εμείς να ακούμε κάθε τρεις και λίγο "μην το ξαναπείς". Πού φτάσαμε...:D Είναι πάντως θεαματικό πόσες φορες μπορείς να πεις γμτ μέσα στην ημέρα!! Λέτε να φτιάξουμε τη γλώσσα μας επιτελους??:rolleyes: Ειδικα τη μαμά μου την έχει ξετινάξει στις παρατηρήσεις χαχαχααα!!! Α, λέει επίσης έλα λε μαμά μου, αλλά κατάλαβα ότι λέω κι εγώ συνέχεια έλα ρε Γιωργάκη μου, οπότε και πάλι τι περιμένεις????

Λέω να σας αφήσω τώρα αφού σας έπρηξα καλά καλά, με ένα αστείο που μου είπαν και γελάω ακόμα...

Είναι μια γνωστή στο μετρό, τίγκα στον κόσμο, με το 2χρόνο κοριτσακι της στο καρότσι και γίνεται ένας τσακωμός, μια κυρία τη λέει σε έναν νεαρό γιατί την έσπρωξε, τα γνωστά. Έχει σιωπήσει λοιπόν όλο το βαγόνι για να ακούσει το διάλογο, αυτός να υποστηρίζει σιγά δεν έκανα τίποτα, είσαι υπερβολική, η άλλη να τα χει πάρει στο κρανίο, οπότε του λέει Εισαι ... είσαι... τι να σου πω τι είσαι!!! Και στη σιωπή του βαγονιού βγαίνει ένα κεφάλι από το κορίτσι και ακούγεται "Να σου πω, είσαι καλαγκιόζης!" :tongue::tongue: Το φαντάζομαι και πέφτω κάτω μιλάμε!!!!

Κατι τώρα που είπα κρανίο, άλλο αστειο... Μαμά μου, (ο Γιώργος) το κεφάλι μου από μέσα είναι σκληλό και το λέμε κλανίο....:D (και κλανίου τόπος σκεφτομαι εγώ!!!:D:D:D)

Αντε φιλακια κοριτσακια μου!!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατερινακι εισαι χειμαρρος!!!! Αχ αυτη η μικρουλα σου!!!! Πλακα πλακα τα ζωηρουλικα μωρακια εχουν μια παραπανω τσαχπινια, τραβουν περισσοτερο τα βλεμματα!!!! Ετσι τη βλεπω και τη δικια σου!!!! Ευχομαι καποια στιγμη να ξεκουραστεις και εσυ, φανταζομαι η αυπνια δεν παλευεται ειδικα τοσα χρονια σερι! Εγω το ξαναλεω ειναι το μοναδικο που θα μου κακοφανε με την αφιξη του μπεμπη:rolleyes: Ο Γιωργακης φοβερος τυπακος με τις ατακες του!!! Τι πλακα εχουν βρε παιδακι μου!!!!

Η αλλη Κατερινα, βρε μπας και εχουμε γνωριστει στο παρελθον???Σε μια αλλη ζωη ισως????:D:D:D

Νεαμανουλα με γεια το κρεββατακι! Πηραμε το ιδιο τελικα???? Πιστευω οτι ειναι μεγαλος πειρασμος το καινουριο για τα μικρα! Εμας ετσι δελεαστηκε και απο την πρωτη νυχτα κιολας κοιμαται μονος του, χωρις παρεα και δεν σηκωνεται καθολου, κατευθειαν 10 το πρωι! Δεν ξερω τωρα με το μωρο τι θα κανει, εκει προβληματιζομαι μην εχουμε πισωγυρισματα!!! Παντως μην κολλησεις προσπαθησε την με την πρωτη να κοιμηθει μονη της και θα βρεις την υγεια συ, ουτε νανουρισματα, άπλα στην κρεββαταρα σου εσυ και ο συζυγος και αλλα πολλα θετικα!!!;)

Εμας απο την αλλη μας εχει πιασει μια γκαντεμια τον τελευταιο καιρο, οχι τιποτε σοβαρο αλλα ολο και κατι παε στραβα:rolleyes: Μεσα σε ενα μηνα ζημια στον υπολογιστη δυο φορες, μια στην μοναδα, μια στην οθονη, μας εφυγε ενα 200αρικο ετσι για πλακα, προχθες μου χαλασε το πλυντηριο, ολοκαινουριο 2 ετων και πανακριβο τοτε που το πηραμε και αυριο περιμενω μαστορα να μας βγαλει κουστουμι, αλλαξαμε μπαταρια στο αυτοκινητο αλλα 60 ευρω καθοτι χαλασε και τελευταιο πριν απο λιγο αβγαλε ο συζυγος το σκυλακι μας βολτα χωρις λουρακι (λαθος του το ξερω) και σε καποια φαση εμεινε στη μεση του δρομου ακινητος, ερχοταν ενας με τρελη ταχυτητα και προκειμενου να μην τον πατησει, πεταχτηκε ο αντρας μου και κλωτσησε τον μικρουλη μου μεχρι το πεζοδρομιο, αφηστε που κοντεψε το αυτοκινητο να μασει σβαρνα τον συζυγο. Γυρισαν και οι δυο σοκαρισμενοι, ευτυχως ο σκυλακος μας φαινεται καλα απο την κλωτσια υστερα απο μιση ωρα που ετρεμε σαν ψαρι και δεν κουνιοταν καθολου. Γ@μω την γκαντεμια μας τι ναπω...μπορει να ακουγονται χαζομαρες αλλα ολο αγχος βρε παιδακι μου δε λεμε να ηρεμησουμε:mad:

Γι αυτο ωρα για χαλαρωση πλεον...φιλακια!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας και παλι κοριτσια...

αντα να σας ζησει η μικρουλα σας σχετικα με τις αλλαγες για τον θανασση σου θελει λιγο υπομονη αλλα τελικα δεν ειναι και τοσο δυσκολα τα πραγματα. κι εμεις ολα μαζι τα κοψαμε πιπιλα και πανα το καλοκαιρι. 1 εβδομαδα ειχαμε λιγο ζορι και μετα ολα καλα!

Gio παντα αξια κοριτσι μου, να σας ζησει το κοριτσι. φερε κι απο εδω τον παναγιωτη σου να χορευουν μαζι με τη δικια μου... χαχαχαχα!

neamanoula με γεια σας το καινουριο δωματιακι. ωραια ομως αισθηση η αλλαγη. κι εγω θελω να της παρω κρεββατι αλλα οχι να αλλαξω ολο το δωματιο ακομη. ευτυχως βεβαια κοιμαται μονη της απο 3 μηνων... αλλα πολυ ατσαλα βρε παιδι μου. ακομη της εχω με καγκελο γιατι νομιζω οτι αλλιως θα την βρω στο πατωμα! ζωηρη και στον υπνο... αντε περιμενω να μας πεις πως τα πηγε την πρωτη μερα!

πεζη μου.. ετσι γινεται παντα αν παει ενα στραβα μετα δεν εχουν σταματημο. δεν πειραζει ομως ας γινουν τωρα οποτε οταν ερθει το μωρ να ειναι ολα καλα!

dafιτσα καλη μου τι γλυκο το κοριτσακι σου και ποσο τρελενομαι με το ομορφο ονοματακι της. θα ηθελα παρα πολυ να μπορουσαν να γνωριστουν τα μικρα μας και φυσικα κι εμεις. εισαι θεσσαλονικη τωρα? διοτι ερχομαστε που και που καμια βολτα! 3 ωρες δρομος ειναι μονο απο αλεξανδρουπολη.

εμεις χθες αγορασαμε ενα ντομινο με καρτες που εχουν ζωακια επανω και ασχοληθηκαμε πολυ ωρα. της αρεσε πολυ. ελπιζω να μη το βαρεθει κι αυτο γρηγορα.

ενα θεμα που θελω τη συμβουλη σας ειναι το εξης. τον αλλον μηνα αν ολα πανε καλα θα μετακομισουμε. ηδη εχω αρχισει να μιλαω με την μαριανθη και να της λεω οτι θα παμε σε ενα καινουριο σπιτι. διχνει να χαιρεται αλλα μερικες φορε μυ λεει " θα παμε στο καινουρι αλλα θα εχουμε κι αυτο" της εξηγω οτι δεν γινεται να εχουμε δυο σπιτια αλλα δεν νιωθω να της πολυαρεσει. πως μπορω να το χειριστω καλυτερα ωστε να μην της ερθει ασχημα? καθε σας σκεψη θα με βοηθησει.

αυτα για σημερα. σας φιλω


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας και παλι κοριτσια...

αντα να σας ζησει η μικρουλα σας σχετικα με τις αλλαγες για τον θανασση σου θελει λιγο υπομονη αλλα τελικα δεν ειναι και τοσο δυσκολα τα πραγματα. κι εμεις ολα μαζι τα κοψαμε πιπιλα και πανα το καλοκαιρι. 1 εβδομαδα ειχαμε λιγο ζορι και μετα ολα καλα!

Gio παντα αξια κοριτσι μου, να σας ζησει το κοριτσι. φερε κι απο εδω τον παναγιωτη σου να χορευουν μαζι με τη δικια μου... χαχαχαχα!

neamanoula με γεια σας το καινουριο δωματιακι. ωραια ομως αισθηση η αλλαγη. κι εγω θελω να της παρω κρεββατι αλλα οχι να αλλαξω ολο το δωματιο ακομη. ευτυχως βεβαια κοιμαται μονη της απο 3 μηνων... αλλα πολυ ατσαλα βρε παιδι μου. ακομη της εχω με καγκελο γιατι νομιζω οτι αλλιως θα την βρω στο πατωμα! ζωηρη και στον υπνο... αντε περιμενω να μας πεις πως τα πηγε την πρωτη μερα!

πεζη μου.. ετσι γινεται παντα αν παει ενα στραβα μετα δεν εχουν σταματημο. δεν πειραζει ομως ας γινουν τωρα οποτε οταν ερθει το μωρ να ειναι ολα καλα!

dafιτσα καλη μου τι γλυκο το κοριτσακι σου και ποσο τρελενομαι με το ομορφο ονοματακι της. θα ηθελα παρα πολυ να μπορουσαν να γνωριστουν τα μικρα μας και φυσικα κι εμεις. εισαι θεσσαλονικη τωρα? διοτι ερχομαστε που και που καμια βολτα! 3 ωρες δρομος ειναι μονο απο αλεξανδρουπολη.

εμεις χθες αγορασαμε ενα ντομινο με καρτες που εχουν ζωακια επανω και ασχοληθηκαμε πολυ ωρα. της αρεσε πολυ. ελπιζω να μη το βαρεθει κι αυτο γρηγορα.

ενα θεμα που θελω τη συμβουλη σας ειναι το εξης. τον αλλον μηνα αν ολα πανε καλα θα μετακομισουμε. ηδη εχω αρχισει να μιλαω με την μαριανθη και να της λεω οτι θα παμε σε ενα καινουριο σπιτι. διχνει να χαιρεται αλλα μερικες φορε μυ λεει " θα παμε στο καινουρι αλλα θα εχουμε κι αυτο" της εξηγω οτι δεν γινεται να εχουμε δυο σπιτια αλλα δεν νιωθω να της πολυαρεσει. πως μπορω να το χειριστω καλυτερα ωστε να μην της ερθει ασχημα? καθε σας σκεψη θα με βοηθησει.

αυτα για σημερα. σας φιλω


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σημερα ειναι καλυτερα η μπουμπου μου τα σπυρακια εχουν παει παρακατω κοιλια, ποδια κτλ

Κατερινα φαντασου οτι μας εχει πεσει κιολας αρκετο μαλλι καμια σχεση με το μεγαλο, ο Χαρης στην ηλικια της Λυδιας ηταν σχεδον καραφλος. Ευτυχως η μπουμπου εχει μπολικο και ηδη της βαζουμε κορδελες και κοκαλακια (χαζομαμα τελειως!)

Αυτο με την αρνητικη συμπεριφορα το χει κι ο δικος μου αμα γινει μια στραβη του τυπου του βγαλες τις καλτσες ενω δεν ηθελε μπορει να μας παει ολη μερα με κλαματα και κοντρα για τα παντα!!! οποτε ή πηγαινω με τα νερα του (πχ. πατησα το κουμπι του ασανσερ ενω ηθελε να το κανει αυτος? ειμαστε ικανοι να ξανανεβουμε να μπουμε σπιτι να κλεισουμε και την πορτα για να τα κανει ολα αυτος παλι νανοιξουμε την πορτα, να κλειδωσει, να πατησει το κουμπι του ασενσερ κτλ) ή του βαζω τις φωνες τον βαζω τιμωρια και του λεω οτι αυτη η συμπεριφορα ειναι ανεπιτρεπτη δεν γινεται να κλαιει με το παραμικρο και να γινεται το δικο του επειδη γκρινιαζει. Τωρα τι να σας πω ουτε το ενα μαρεσει ουτε το αλλο.

Και με τις κακες λεξεις εχουμε θεμα δεν προσεχαμε και λεγαμε συνεχεια γμτ! οποτε το λεει και ο Χαρης "γιαμωτο" με κινεζικη προφορα κατι σε γιαμαμοτο ακουγεται. Τωρα προσπαθουμε να μην το λεμε και οταν το λεει κανουμε οτι δεν το ακουσαμε!

Ασχετο΅αυτο με την πανα πως το κανατε και μαλιστα καποιες σε 1 βδομαδα? εμεις τοσους μηνες και τιποτα το βλεπω για του χρονου!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασχετο΅αυτο με την πανα πως το κανατε και μαλιστα καποιες σε 1 βδομαδα? εμεις τοσους μηνες και τιποτα το βλεπω για του χρονου!

πρεπει να το παρεις ΕΣΥ αποφαση και να μην φοβασαι! Ο μικρος ειναι ετοιμος, να εισαι σιγουρη. Εγώ ειμαι απο τις τυχερες που εβγαλε πανα αμεσως και τη νυχτα και για τα κακα. Του εδειξα το πακέτο με τις πάνες και του ειπα 'Γιαννη μου το βλέπεις το πακετάκι;; Πω πω, πως πέρασε έτσι ο καιρος και μεγάλωσες και τώρα φτάσαμε να εχουμε στα χερια μας το τεέυταιο πακετο. Μολις τελειώσει αυτο, δεν θα φορας πανα. Θα φορας βρακάκι(του πηρα σλιπακια με υο τομας το τρενακι που λατρευει). Οταν τα τσισουλια ή τα κακα θα έρχονται στην κοιλιτσα σου, πριν πάνε στο τσουτσουνακι(σορρυ κοριτσια), θα τρεχεις και θα το λες στη μαμα!!!!

Επιασε! α! Δεν τον έβαλα ποτε σε γιογιο. κατευθειαν στη δικη μας τουαλετα. 'Σαν τη μαμα και τον μπαμπα'. Οι πρώτες 2 μερες ειχαν ατυχηματα και μετα ΤΕΛΟΣ! Δοκιμασέ το!!! Μην φοβάσαι!

Α! και κανε το εξης: Βαλτον να ανεβει ενα σκαλοπάτι λιγάκι πιο ψηλο απο τα άλλα. Αν το ανέβει χωρις να κρατηθει σημαινει οτι ειναι έτοιμος!!!;);)

Κοριτσια εμεις καναμε ποδηλατο σημερα και έφαγε μια τουμπα...αλλο να σας το λεω και άλλο να ο βλέπατε.:-(:sad: Χτυπησε σε κράσπεδο. Τρελάθηκα....Αλλα το άτιμο, αφου φυσικά εκλαψε, πηγε πάλι και ανέβηκε!!!!!

Αυτα για την ώρα. Ειμαι πτώμα...!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

θεε μου τι να πρωτοσχολιασω;;;;;;ειστε απιστευτες!!!

καταρχας...αφου ξενυχτησαμε 2 βραδια με την ιωση της εβδομαδας, θελω να πιστευω οτι αυριο ειμαστε ξανα ετοιμες να αντιμετωπισουμε το σχολειο!!:rolleyes: επισης, αυτα τα περιεργα οχι δεν θελω αυτο θελω το αλλο, ναι φυσικα κ τα εχουμε κ εμεις, αλιμονο...στο πηγαδι κα$#ησαμε;:rolleyes:

κ αρχιζω............

μαρια περαστικα στη Λυδια, τον φοβομουν αυτον τον ιο, χωρις να ξερω κατι συγκεκριμενο ομως..τι κανεις;;δινεις αντιβιωση; κανει τον κυκλο του; τι γινεται;

ετσι ...μαλλιαρο ηταν κ το κοριτσακι μου:tongue: κοψαμε μαλακι πρωτη φορα 3 μηνων και 6 μηνων βαζαμε κορδελα...:mrgreen: κ περιμενα να πεσει το πρωτο μαλλακι οπως μου ελεγαν κ περιμενα..τιποτα αυτο, αυξανοταν!

για την πανα μια λυση ειναι το μια κ εξω, οπως λεει η κατερινα, αλλη λυση ειναι να μιλας ωσπου να δεις οτι ειναι ετοιμος. εμεις το προσπαθησαμε 1-2 μερες μετα το αφησαμε κ εκει που ελεγα θα καθυστερησουμε ακομα, το ειπε μονη της!κ σε μια εβδομαδα παει κ η βραδινη. για την βραδινη ειχα διαβασει κ μου ειχαν πει οτι καλο ειναι να μετρησεις 5-6 νυχτες στεγνης πανας κ μετα να τη δοκιμασεις. εδω κ 4 μηνες που την εβγαλε ειχε συνολικα καμια 10αρια ατυχηματα μερα κ νυχτα μαζι, τα περισσοτερα τον πρωτο μηνα. αυτο που τη βοηθησε πολυ ειναι το γιογιο που τραγουδαει:tongue: κ ενα τραγουδακι που βγαλαμε μαζι κ εχει να το λεει ακομα καμια φορα:D. ηταν το συνθηματικο μας. καλη επιτυχια κ σιγα σιγα θα γινει μην ανησυχεις!ετσι κ αλλιως τα αγορακια γενικα θελουν πιο πολυ χρονο! (τελειες οι λεξουλες σας, η δικια μου εχει κολλησει με το "παει στη βουλεια του" κ "βουλευω τωλα"!)

κατερινα μπορω να φανταστω τη λαχταρα σου ...παλι καλα που δεν επαθε τιποτα ο Γιαννακης........καλα ειναι τωρα απο την ιωση πιστευω ε; -για να κανει ζουζουνιες...καλα θα ειναι!

Νατασα μου δεν μεναμε Θεσ/νικη!αθηνα ειμαστε..απλα αν θυμασαι εκανα ενα μεταπτυχιακο θεσ/νικη το οποιο τελειωσε κ ετσι τωρα δεν πολυβρισκομαι στα μερη σας...

ευχαριστουμε για τα 'κοπλιμαν' :tongue: οσο για τη μετακομιση, νομιζω τις αλλαγες τα παιδια τις αντιλαμβανονται λιγο διαφορετικα, νομιζω δεν θα εχει προβλημα αν της το 'πασαρεις' σαν κατι φυσικο και ευχαριστο. μπορειτε να πατε να δει το σπιτι και να διαλεξει πχ χρωμα για το δωματιο της;; ισως να το διασκεδαζε!με το καλο η μετακομιση!:D

πεζη ....τι να πω εμεις μεχρι προτινος παιρναμε βραβειο γκαντεμιας, ελπιζω να μην κυκλοφορει στο καφε ο τιτλος...ας μεινει μεχρι εκει η γκαντεμια λοιπον γιατι οσο κ αν το κοροιδευουμε το σλογκαν, τελικα 'λεφτα υπαρχουν' κ αν δεν υπαρχουν.. βρισκονται, δεν θα σκασουμε κιολας γι αυτα!προσωπικα αρνουμαι κ ας ειμαστε τελειως πατο πια, χρωσταμε κοινοχρηστα πρωτη φορα στα τοσα χρονια που μενουμε μαζι με τον δημητρη....:rolleyes: θα βρεθουν ομως, τι στο καλο! να ειμαστε καλα θελω , τιποτα αλλο!!:D

για τον σκυλακο, απο τη μια πεθανα στα γελια με την κλωτσια(σοριιιιι....) απο την αλλη ομως ενα σοκ το επαθα κ εγω γιατι οσοι κυκλοφορουν ετσι ειναι πραγματικα επικινδυνοι, σε πατανε για πλακα κ μετα μην τον ειδατε. ποιος ξερει τι τρελαρας θα ηταν ο τυπος για να μην προλαβει ο αντρας σου να μαζεψει το ζωντανο ....ευτυχως να λες καλα κ οι δυο...

κανενα ξεματιασμα παιζει;

Κατερινακι μου εισαι οντως χειμαρρος μαρηη:tongue: χαιρομαι που αν κ η συζητηση εγινε υπο τελειως αντιξοες συνθηκες:lol: (γιωργος-ερατω τσιριζουν, τρεχουμε να προλαβουμε μπεμπα-θαναση με καροτσι, γιωργος-ερατω σταματανε να δουν μυρμηγκια, χαλικια, ψαρια...κ παλι απο την αρχη-κ εμεις να σταυρωνουμε κουβεντα με επιτυχια-πολυ καλο, μπραβο μας!:tongue:) ενιωσες καλυτερα λοιπον! αυτο το σκεπτικο με βοηθησε κ εμενα πολυ αν κ σου ειπα, οταν μου τα λεει ο δημητρης μου τη σπαααειειειειει:rolleyes: Για το Γιωργο, θεε μου τι να πρωτοπω;;το παιδι πρεπει να κανει σταντ απ κομεντι..θα διαπρεψει ετσι οπως τα λεει!

Αντα να χαιρεστε τη νεοφωτιστη!!πολυ ωραιο ονομα φυσικα -μιας κ το χουμε σε αρσενικο στην οικογενεια:tongue:

Κ η λυση του παιδικου που λες ειναι πολυ καλη, αλλα καπου στο φορουμ ειχα διαβασει οτι η εκκινηση της ομιλιας μπορει να δημιουργηθει με ερεθισματα οπως μουσικη κ χορο, για καποιο λογο τα παιδια ξεκινουν αν εκφραζονται καλυτερα. ψαξε στο φορουμ να δεις διαφορα γι'αυτο, σιγουρα θα σε βοηθησει.

gio φανταστικη η περιγραφη της γαμοβαφτισης πρεπει να ηταν παραμυθενια!!!!!!παντα αξια!:D

and last but not least!καλους υπνους , ηρεμους κ γαληνιους για το χριστινακι κ τη μανουλα της φυσικα!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Aχ κορίτσια μακάρι να πιάσουν οι ευχούλες και να μάθει να κοιμάται στο καινούργιο της δωμάτιο.Χτες πρώτη μέρα κοιμήθηκε 2 ώρες στο κρεβάτι της, ξύπνησε και μετά ήρθε στο δικό μου και κοιμηθηκαμε αγκαλίτσα. Μόλις τώρα κοιμήθηκε στο κρεβάτι της, άντε να δούμε πόσο θα κοιμηθεί σήμερα. Εντωμεταξύ ξύπνια από τις 7.30 το πρωί, εννοείται καθόλου ύπνος όλη μέρα και μόλις τώρα κοιμήθηκε με χίλια ζόρια, δεν νύσταζε κιόλας, ντούρασελ, με 3 ώρες παιδική το πρωί και άλλη μία ώρα το απόγευμα. Δεν κουράζεται αυτό το παιδί!!!

ΠΕΖΗ ξυπνάει λες 10 το πρωί. Κοιμάται την ημέρα?Και το βράδυ τί ώρα ύπνος?Αντε να περάσει και η γκαντεμοσαυρίαση που όλα χαλάνε ρε φιλενάδα. Καλά για το σκυλί τρόμαξα κι εγώ, το καημένο να φάει κλωτσιά... αλλά από το να πάθει κάτι χειρότερα...το καημένο...πάντα λουράκι τα σκυλάκια έξω. Φαντάζομαι τη φρίκη που θα έφαγες...τέλος καλό όλα καλά φιλενάδα..Για πες τώρα πότε έχεις ΠΗΤ?Κοντεύεις...μπράβο, μπράβο να έρθει το νέο νινάκι τον άλλο μήνα.

katerin@ βρε συ, ζεις επί 5 μέρες τον αρνητισμό του Γιωργάκη και μιλάς?Πλάκα κάνεις....Εδώ εμείς είμαστε μέσα στον αρνητισμό επί μήνες....πολύ πλάκα πάντως με όλα αυτά που λένε. Και η μικρή σου από ότι κατάλαβα είναι τσαούσα, έ?Εύχομαι να είσαι καλά ψυχολογικά και γρήγορα να κοιμηθείς κοπέλα μου, ξέρω πόσο δύσκολο πράγμα είναι η αυπνοία. Υπομονή κορίτσι, πού θα πάει, θα μεγαλώσουν....:)

gio μία φορά να συντονιστούμε στο τηλ.και τίποτα άλλο. Είναι απίστευτο όμως! Περιμένω να τα πούμε από το τηλ.κι όχι από το φόρουμ!

mariapap82 ξανά περαστικά σας βρε κορίτσι!Τί τραβάει το κοριτσάκι. Ξύνεται να υποθέσω ή όχι?Όσο για τη συμπεριφορά τα ίδια κι εμείς. Αν πατήσω κουμπί ανσανσέρ ή το φως της πολυκατοικίας, μαύρο φίδι που με έφαγε...Οπότε αν έχω χρόνο είτε περιμένουμε να σβήσει για να το ανάψει η Χριστίνα, είτε αν βιάζομαι τη μαλώνω και όλα τα ωραία.

νατασσα31 εγώ νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με τη μετακόμιση. Αν της λες συνέχεις "και πόσο ωραίο είναι το νέο σπίτι" και τετοιες γαλιφιές και φτιάξεις και το δωμάτιο της πιο ωραίο δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Λέω εγώ τώρα....


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

neamanoula ποσο σε νιωθω ποσο με αυτον τον υπνο.... απο τις 7:30 καθε μερα κοιμαται στις 11 το βραδυ! και πηγαινει και σχολειο και τρεχουμε κι ολο το απογευμα παιδικες χαρες, παιδοτοπους κι οτι μπορεις να βαλειςμε το μυαλο σου. οταν κομαται σπανια το μεσσιμερι πιανουμε 12 το βραδυ! δεν μπορω να τα καταλαβω αυτα τα παιδια!

αυριο θα παμε σε ενα τμημα μουσικης που ειναι για παιδακια της ηλικιας της. καθονται βεβαια μαζι και οι γονεις. η πρωτη φορα ειναι δοκιμαστικη και χωρις πληρωμη. αν της αρεσει λεω να τη γραψω. να εχουμε μια δραστηριοτητα επιπλεον. γενικα πιστευω οτι η μουσικη εξευγενιζει τον ανθρωπο και θα της κανει καλο... η μανουλα της πηγε 9 χρονια πιανο αλλωστε!

ευχαριστω για τις συμβουλες σχετικα με την μετακομηση. καπως ετσι ενεργω απλα καποιες φιλες μου λιγο με εχουν αγχωσει. αντε να τελειωσει κι αυτο και να δω τι θα κανω παλι με δουλεια διοτι κι εμεις οικονομικα τελευταια ειμαστε καπως!

dafιτσα μου καποια στιγμη ελπιζω να ερθουμε και αθηνα που μου εχει λειψει τοσο πολυ! την αγαπω την αθηνα... ελπιζω να σας δω εκει!

περαστικα σε ολα τα αρρωστουλια της παρεας και καλο σας βραδυ!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΖΗ ξυπνάει λες 10 το πρωί. Κοιμάται την ημέρα?Και το βράδυ τί ώρα ύπνος?Αντε να περάσει και η γκαντεμοσαυρίαση που όλα χαλάνε ρε φιλενάδα. Καλά για το σκυλί τρόμαξα κι εγώ, το καημένο να φάει κλωτσιά... αλλά από το να πάθει κάτι χειρότερα...το καημένο...πάντα λουράκι τα σκυλάκια έξω. Φαντάζομαι τη φρίκη που θα έφαγες...τέλος καλό όλα καλά φιλενάδα..Για πες τώρα πότε έχεις ΠΗΤ?Κοντεύεις...μπράβο, μπράβο να έρθει το νέο νινάκι τον άλλο μήνα.

Φιλεναδα ΠΗΤεχω 20-11 οποτε εχουμε ακομη! Να σου πω σκεφτομαι να αρχισω το σπιτι σιγα σιγα για το χειμωνα μην μας πιασει καμια γεννα απροετοιμαστους, να βγαλω τα ρουχα μας, να κανουμε καμια κουρτινα κλπ να μην πεσουν και ολα μαζι. Φυσικα με τη βοηθεια της μαμας γιατι αλλιως δεν παλευεται. Για τον υπνο στο εχω πει ειμαστε πολυ καλα σε αυτο το θεμα εδω και κανα χρονο και φυσικα τωρα που πηγε στο δωματιο του, κοιμαμαστε σαν ανθρωποι, αραζουμε κανονικα. Ξυπναει 09.30-10.00 (τον ξυπναω δηλαδη τον τεμπελακο), κοιμαται το μεσημερι ενα διωρο και βαλε απο 03.30-06.00 οπου παλι σηκωνεται με το ζορι και το βραδυ κατα τις 11.30 ξαπλωνει και σε κανα μισαωρο κοιμαται. Ειμαστε πολυ καλα δεν το συζητω. Μην την παιρνεις στο κρεββατι σου, πηγαινε την παλι πισω λη ξαπλωσε μαζι της στο δικο της να συνηθισει, θα ξενοιασετε σου λεω;)

daf μου περαστικα και απο δω! Πω ρε βασανο οι ιωσεις, μακρια απο εμας Παναγια μου!!! Οσο για τα οικονομικα, χρωσταμε και εμεις εκτακτη εισφορα και δεν ξερω πως θα την ξεχρεωσουμε και οσο ποτε δεν μου αρεσε να χρωσταω στο κεφαλι μας ηρθαν.

Νατασσα μια χαρα θα τα παει με τη μετακομιση, μπορει να ψαρευει και αντιδρασεις, ο δικος μου το κανει συχνα αλλα δεν μασαμε που λεμε, παρτην μονο μετο καλο και θα τα παει περιφημα!

Μαρια περαστικα στο κοριτσακι σου, ακου εκει παθηση!Τι αλλο θα ακουσουμε! Μακαρι να περασει γρηγορα! Για την πανα συμφωνω με την Κατερινα, παρτο εσυ αποφαση , μην τα παρατας, μην κανεις πισωγυρισματα και θα δεις θα την κοψει γρηγορα. Και αν δεν την κοψει του χρονου δεν πειραζει. Εμεις την εχουμε κοψει μονο οταν ειναι ξυπνιος, στον υπνο φοραμε καθως η πανα μας βγαινει γεματη δυστυχως αλλα δεν θα σκασω κιολας, οποτε θελει το παιδι.Συμφωνω με τη daf οι στεγνες πανες ειναι ενδειξη οτι θα ειναι ετοιμος.


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας επιτελους μας φυγανε τα σπυρακια! Οχι δεν παιρνεις αντιβιωση σαυτη την ιωση απλως επειδη κανει πολυ υψηλο πυρετο πολλοι γονεις τρεχουν στο νοσοκομειο ενω στην ουσια δεν χρειαζεται. Τωρα η ορεξη της ειναι που πρεπει να βελτιωθει και μου ειπε ο γιατρος οτι θα παρει χρονο....

Αχ κατερινα μου και τι δεν εχω δοκιμασει τον εχω αφησει με βρακακι τον πηγαινα καθε 10 λεπτα (το πιστευεις?) και μου τα εκανε στο ενδιαμεσο πανω του. Το δυσκολο ειναι οτι εχω και τη μικρη οποτε αμα τον αφησω με βρακακι και μετα απασχολουμαι με τη μικρη πχ να φαει ξεχνιεμαι κι εγω και περναει ωρα και τελικα τα κανει πανω του. Καλα χθες με τρελανε με την πανα πηγε και εβγαλε το πουλακι του εξω και μου κατουρησε το πατωμα και γελαγε. Αυτο με το σκαλοπατι το εχω ξανακουσει και δεν το κατεβαινει χωρις να στηριχτει αλλα νομιζω οτι μπορει να το κατεβει και μονος του.

νατασα31 δεν σου κοιμαται καθολου για μεσημερι? εμενα με πολυ ζορι θα τον καταφερω γυρω στις 3 θα κοιμηθει κανα 3ωρο και μετα απο τις 11 μεχρι τις 7:30. Τον κοιμιζω στο κρεββατι μας και μετα τον μεταφερω αλλα δεν εχει ερθει ποτε μες στη νυχτα στο δικο μας.

Ασχετο σκεφτομαι να του κανω το εμβολιο της γριπης παλι με βηχα ειναι....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

mariapap82 ισως ο μικρος να μην ειναι ετοιμος ακομη. σε καμια περιπτωση δεν θελει πιεση το θεμα. προσπαθησε να του μιλας και να του φερνεις παραειγματα για αλλα παιδακια που εχουν βγαλει την πανα. εμας οπως σου ειπα μας πηρε μια εβδομαδα αλλα πιοπριν για μεγαλο διαστημα της μιλουσα και την αφηνα που και που μονο με το βρακακι. η δασκαλα της μαριανθης μου ειπε οτι περσυ ενα παιδακι που το πιεσαν παρα πολυ στο τελος εβγαλε τοσο ασχημη αντιραση που το τρεχανε σε παιδο ψυχολογους. επισης μη ξεχνας οτι μπορει να ειναι και λιγο απο ζηλια του προς τη μικρη. οσο για τον υπνο μας το μεσσιμερι ειναι σπανιο πλεον... δεν ξερω που την βρισκει τοση ενεργεια πια!

dafιτσα και η μαριανθη πολυ μαλλιαρη και μαλλι δαχτυλιδι. εχουμε κουρευτει ηδη 2 φορες και τα μαλλια της οταν κανουμε μπανιο και βρεχονται φτανουν μεχρι τη μεση της. ειναι τοσο σγουρα που δεν μπορω να τη χτενισω την καημενουλα. χρησιμοποιω και μαλακτικη αλλα δεν κατεβαινει το ατιμο το μαλλι!

χθες λοιπον πηγαμε στο μαθημα μουσικης και η μικρη ενθουσιαστηκε! ηταν πραγματι πολυ ωραια. συμμετεχουν και οι γονεις βεβαια αλλα περναει πολυ ευχαριστα η ωρα. ειπανε τραγουδια, επαιξαν παιχνιδια με μουσικη, παιξανε οργανα οπως τυμπανο-πιατινια-μαρακες και στο τελος εφτιαξαν χειροτεχνια μια δικη τους μαρακα με ποτηρακια και ρυζι. σκεφτομαι να την γραψω τελικα αν και ειναι λιγο ακριβο.

τωρα ενα αλλο θεμα ειναι οτι σημερα μας ηρθε στην τσαντα απο το σχολειο μια προσκληση για γεννεθλια για το αδερφακι μιας συμμαθητριας της μαριανθης. δεν ξερω ανα θα επρεπε να παω. δεν θα γνωριζω κανεναν και εκτος αυτου δεν αφορα καν το κοριτσακι απο την ταξη μας.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανούλες!!!

αντάκι να σου ζήσει η δημητρούλα σου κοπέλα μου και εσύ gio μου πάντα άξια!!!

εμείς είμαστε καλά!!!γιούπιιι!!!!εγώ ξεκίνησα κατέβασα χειμωνιάτικα έκρυψα καλοκαιρινά έπλυνα κουρτίνες και πατζούρια (τα μισά όλα μαζί δεν γίνονται είναι και πολλά!!!) έχω έτοιμο το δωμάτιο των κοριτσιών και τα μπάνια μου μένουν φωτιστικά, πόρτες τγα υπόλοιπα παράθυρα και τα άλλα πως τα λένε που είναι κάτω γύρω γύρω στο πάτωμα????εεε αυτά!!!

τώρα να θυμηθώ ταρζανιές...μμμ αν ρωτήσει κάποιον πχ εμένα και πεταχτεί ο μπαμπάς της του λέει με ύφος "δεν μιλάω σε εσένα μην πετάγεσαι...πορδούλα!" ή σήμερα έκοβα λάχανο και μου λέει μαμά να φάω χορταράκι?της δίνω λίγο και μετά την ρωτάω αν θέλει ολόκληρο φυλαράκι λάχανο και της δίνω μετά από λίγο το κάνει κομματάκια και το πετάει κάτω και μου λέει με ύφος τι μου έδωσες μαμά να φάω τι είμαι αγελάδα????και όταν της είπα μαίρη μάζεψέτα η απάντησή της ήταν να τα μαζέψεις εσύ να μάθεις να μου δίνεις αηδίες!!!!!αχχχ και πόσα άλλα που να τα θυμάμαι αλλά από δουλειές άλλο τίποτα σκουπίζει σφουγγαρίζει εννοείτε βάζει πλυντήριο καθαρίζει τζάμια πορτες και γενικώς τα πάντα (βεβαια μετά είναι πιο βρώμικα αλλά άσχετο αυτό!!!)

ααα και κάτι για την ζήλεια μεταξύ αδερφων εγώ πάντα μα πάντα και στη μαίρη και στην μπέμπα δεν επιτρέπω να πάρει η μια από την άλλη παιχνιδια από τα χέρια πάντα λέω περίμενε να τελειώσει και θα το πάρεις και στην μπέμπα εννοείτε αυτό το είναι μικρή δώς της το παιχνίδι δεν το θέλω!!!αυτά.....


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλε τι ησυχια ειναι αυτη????? Αφαντες ολες!!!!!

Και εμεις επειδη μπαινουμε σιγα σιγα στον χειμωνα αρχισαμε καποιες δουλιτσες εστι ωστε να ειναι ετοιμο το σπιτι οταν με το καλο αποφασισει να ερθει ο μπεμπης μας!!! Μου φαινεται απιστευτο! Σε 10 μερες μπιανω στο μηνα συμφωνα με την ημερομηνια που μου εδωσε ο γιατρος! Και ακομη μονο τα ρουχα του μπεμπη εχω ετοιμα, ετσι αρχισα να κανω και τα δικα μας και μονο τα χαλια θα αφησω για αργοτερα! Ολα τα αλλα θα τα βαλω στη σειρα αυτες τις ημερες κουρτινες κλπ. και καλο κουραγιο να ναι καλα η μανουλα!!!!

Κατα τα αλλα λιγο βουλωμενη μυτουλα εχω, λιγο ο λαιμος με ενοχλει σαν τα μωρα και εγω!! Ευτυχως φαινεται σαν κρυολογηματακι και ανυπομωνω να το ξεπερασω γιατι ποτε δεν ξερεις. Ο μικρος μια χαρα, ανακατευει ολη μερα, μιλαει ακαταπαυστα σε σημειο που με πιανει ενας πονοκεφαλος και δεν με αφηνει σε χλωρο κλαρι, που να ερθει και το μωρο δηλαδη...βλεπω ζορια στην πορεια, εκτος και αν το μωρακι ειναι ησυχο και δεν μας πολυαπασχολει!

Αντε μπειτε να γραψετε κανα νεο!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλε τι ησυχια ειναι αυτη????? Αφαντες ολες!!!!!

Και εμεις επειδη μπαινουμε σιγα σιγα στον χειμωνα αρχισαμε καποιες δουλιτσες εστι ωστε να ειναι ετοιμο το σπιτι οταν με το καλο αποφασισει να ερθει ο μπεμπης μας!!! Μου φαινεται απιστευτο! Σε 10 μερες μπιανω στο μηνα συμφωνα με την ημερομηνια που μου εδωσε ο γιατρος! Και ακομη μονο τα ρουχα του μπεμπη εχω ετοιμα, ετσι αρχισα να κανω και τα δικα μας και μονο τα χαλια θα αφησω για αργοτερα! Ολα τα αλλα θα τα βαλω στη σειρα αυτες τις ημερες κουρτινες κλπ. και καλο κουραγιο να ναι καλα η μανουλα!!!!

Κατα τα αλλα λιγο βουλωμενη μυτουλα εχω, λιγο ο λαιμος με ενοχλει σαν τα μωρα και εγω!! Ευτυχως φαινεται σαν κρυολογηματακι και ανυπομωνω να το ξεπερασω γιατι ποτε δεν ξερεις. Ο μικρος μια χαρα, ανακατευει ολη μερα, μιλαει ακαταπαυστα σε σημειο που με πιανει ενας πονοκεφαλος και δεν με αφηνει σε χλωρο κλαρι, που να ερθει και το μωρο δηλαδη...βλεπω ζορια στην πορεια, εκτος και αν το μωρακι ειναι ησυχο και δεν μας πολυαπασχολει!

Αντε μπειτε να γραψετε κανα νεο!!!

Πω πω, κοντευει και ο δικος σου ο καιρος, ε??? Αντε βρε κοριτσακι με το καλο!!!!Εγώ δεν εχω κανει τιποτα απο δουλειες. Μεχρι χθες ημασταν με τα κοντομάνικα. Σημερα επαθα πλάκα. 13 βαθμους, βροχη τρελη και εγω να εχω να παω για εμβολιο την μπέμπα.Και να εχω και τον Γιαννη να μην με αφηνει. Τον πηρα και αυτον και πηγαμε ολο μαζι!!! Πρεπει να δώ τι ρουχα εχει το παιδι και να ετοιμασω. Καλα για μενα... αφηστε τα. Δεν χωράω πουθενα. Σας το ειπα? Ειχα παρει 12 κιλα στην εγκυμοσυνη. Ειχα χασει το 9 και τον Σεπτέμβριο εβαλα άλλα 3!!! Θελω ξυλο!!!!

Αυτά! Ετοιμαζομαι για τη μαμα μου!Ερχομαι προς τα πάνω κοριτσια! Αχ ποσο μου ελειψαν οι δικοι μου....

Η μικρη, Super! Μεγαλώνει πολυ καλα.!!!!ΠΕΖΗ μου μακαρι μα σου βγει και εσενα ο μπέμπης ησυχος!!!!!

Αυτα για την ωρα. Φιλάκιααααααααα


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...