Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kαλά τί ψοφοκρυο είναι αυτό! Σήμερα το μεσημέρι 3 η ώρα για να πάω στη δουλειά και το θερμόμετρο έδειχνε 9 βαθμούς. :| Εμείς με το που μπήκε ο Οκτώβριος αφήσαμε τα κοντομάνικα και είμαστε πια στα χειμερινά ρούχα. Της ψώνισα κιόλας τη χειμερινή κολεξιόν :rolleyes: τα έπλυνα και είμαστε έτοιμοι για το χειμώνα.Τις επόμενες μέρες βλέπω να ανάβει το καλοριφέρ.

ΠΕΖΗ εγώ τις βάριες δουλειές, γενικό καθάρισμα και κουρτίνες τα έκανα τον Σεπτέμβριο, με τόση υγρασία θα δυσκολευτείς στο στέγνωμα ειδικά αν έχεις ριντό (δεν θυμάμαι αν έχεις!!).Τα χαλιά τα περιμένω αύριο, θα δω πότε θα τα στρώσω.Είδες κοριτσάκι περνάει ο καιρός, μπαίνεις στο μήνα σου :D γι'αυτό μη παρακουράζεσαι με τις δουλειές όπως είπες να είναι καλά η μανούλα σου!Περαστικά σου κι εγώ μια από τα ίδια είμαι, εμα είπαμε καιρός είναι αυτός?

Κατερινάκι έρχεσαι στα μέρη μας?Πότε?Θα κάτσεις μέρες?Αντε να ξεκουραστείς κι εσύ λίγο με τους γονείς σου!;)

Αν δεν είχαμε κι αυτούς τους γονείς βρε κορίτσια!!!!!Σκέφτομαι τη μάνα μου που δύο παιδιά μεγάλωσε ολομόναχη και η γιαγιά μας ήταν ψιλοάφαντη, μας έβλεπε μία φορά το μήνα και για να μας κρατήσει ούτε λόγος.Μπράβο στην μανούλα μου, τώρα καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ψοφοκρυο δεν λετε τιποτα!εγω την πατησα σημερα κ εγινα μουσκεμα μεχρι να παω στη δουλεια:? ειδα λιγο ηλιο κ ξεθαρρεψα, που να φανταστω!!

η ερατω ηταν μια χαρα κ στο σπιτι κ στο σχολειο, παναγια μου λετε να στρωνουμε σιγα σιγα;;;;!!μακαρι....!νεαμανουλα κ εγω πρεπει να της ετοιμασω τιποτα χειμωνιατικα, παπουτσια πχ δεν εχει για το σχολειο!!κ πρεπει να παμε μαζι να παρουμε φυσικα, μην της παρω κατι που να μην της κανει!αλλος μπελας να πας για παπουτσια με τη μικρη....:rolleyes: περυσι πηραμε απο μουγερ στοκ στην ηλιουπολη (για τις αθηναιες..)30-35 το ζευγαρι, αν θυμαμαι καλα! μαλλον απο κει θα παμε κ φετος, εχει πραγματικα καλα παπουτσακια . απλα θελω να της παρω κ γαλοτσες για τις βροχερες ημερες..που θα βρω αραγε; σημερα την ειχα αγκαλια να τη φερω σπιτι γιατι τα ποδαρακια θα γινοντουσαν λουτσα...κ γλιστρησα...πως δεν χτυπησαμε :?

κατα τα αλλα, ο συζυγος εχει φαει πακετο με τις σπουδες του γιατι αναβληθηκε ξανα το μαθημα λογω απεργιων....η εξεταστικη του παραταθηκε κατα 3 σχεδον εβδομαδες με αυτα κ με κεινα....αμαν πια.........θα ξεκινησει το μεταπτυχιακο πριν τελειωσει το πτυχιο μου φαινεται!!:rolleyes:τον πηρανε, σας το πα; :D μενει να τους δωσει την αναλυτικη....

Κατερινα καλο ταξιδι κ να περασετε ομορφα...οσο για τα κιλα...εεε πριν τσιλιβιθρα ησουν δλδ; αν παντως εσυ νιωθεις καπως, τοτε για σενα προσπαθησε να φτασεις εκει που σου αρεσει, αλλιως αμα νιωθεις οκ ..να ξερεις οτι εισαι!:cool:

πεζουλα φτανει ο καιρος ε;; πωπω....αντε μανουλα θα 'μπλεχτεις' με τελειες μπεμπομυρωδιες συντομα!!:D

july απιστευτη γλωσσου η κορη σου....!πολυ γελιο!τι καλα που ειστε καλα πια!μαρια κ εσεις, περαστικα κ αγυριστα που λενε..!

κοριτσακια σας φιλω, περαστικα στους αρρωστουληδες!

Link to comment
Share on other sites

daf μου οι γαλοτσες που μου αρεσουν ειναι αυτες http://www.agatharuizdelaprada.com/store/eng/rainboot-letter.html

αλλα τις εχω δει σε ροζ και πολυ πιο ωραιες , απλως οι ατιμες ειναι ψιλοακριβουλικες αν σκεφτεις το υλικο. Αλλιως και στα μπενετον εχει γαλοτσες πολυ πιο οικονομικες, τουλαχιστον αγοριστικες εχω δει. Εμεις καναμε τις αγορες μας απο περισυ στα ρουχα , τον ειχα ψωνισει στις εκπτωσεις οποτε δεν εχουμε τετοιο βαρος αυτην την περιοδο εκτος απο κατι ψιλα, παπουτσια αθλητικα και για πιο καλα του ψωνισαμε τωρα και φυσικα τον ειχαμε μαζι για να τα δοκιμασει γιατι δεν ειναι στανταρ τα νουμερα. Στο αθλητικα του πηρα 26 και στα καλα 27 οποτε καλο ειναι να την εχεις μαζι. Ο συζυγος διαβαστερος ε???? Πω πω εχω ξεχασει πως ειναι να διαβαζεις...ευτυχως!!!!

Νεαμανουλα τι τυχερη που εισαι με τις δουλειες!!! Τις κουρτινες τις εχω πλυμενες απο την ανοιξη καθως εβαλα αλλες καλοκαιρινες οποτε δεν εχω θεμα με την υγρασια. Πλυσιμο θελει μονο του νικολα και την κρεββατοκαμαρας που στεγνωνουν πανευκολα. Αντε να τα τελειωσω και αυτα αυριο μεθαυριο να αρχιζω να φτιαχνω βαλιτσα!!!(ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!:shock:)

Σας εχω πει οτι φοβαμαι???? Την πρωτη φορα ημουν πολυ πιο ανετη, τελικα εχουν δικιο που λενε οτι η εμπειρια σε αυτα τα θεματα δεν κανει καλο...ειδικα η εξεταση με το χερι μου εχει μεινει τραυματικη βρε κοριτσια. Ειχα πεσει σε μια σκροφα μαια το πρωτο τετραωρο και με ειχε πεθανει στον πονο, μου εχει αφησει τραυματικη εμπειρια. Αφου ειπα στο γιατρο μου αν γινεται να την προσπερασω αυτη τη διαδικασια και φυσικα μου ειπε ΟΧΙ..ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΗ??? Το ξερω οτι ειναι αναποφευκτο αλλα τρεμω στην ιδεα:cry:

Αυτα...το συναχι συνεχιζεται γμτ και μου τη δινει απιστευτα , ο καιρος κρυος οπως εγραψε και η Νεαμανουλα!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω.Ελπιζω να περασω καλα. Με στεναχωρει ο καιρος γιατι θα οδηγησω,αλλα ολα καλα!!!

Δαναη,ημουν 10 κιλα λιγοτερα.. Αλλα που θα παει, θα επανελθω!!!

ΠΕΖΗ, οταν εφτασα στο μαιευτηριο εβαλα τα κλαματα. Δεν μπορουσα να το διαχειρηστω. Πραγματι τη δευτερη φορα φοβασαι!!!! Αλλα ειναι ωραια!!!!

ΚΑΛΙ ΒΡΑΔΥ


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαθηκα κι εγω αλλα να μαι!

Λοιπόν, θα αρχισω απο το τέλος, έπεσε το πρωι η Ευελίνα απο το κρεβάτι στο πλακάκι με το κεφάλι. Σοκαριστηκα εντελως.... Καταλαβαίνετε τι ακολουθησε, τηλέφωνα στον παιδίατρο, έγινε το κεφάλι μου πονοκεφαλιασμενο και τα χρειαστηκα. Το παιδί είναι καλά αν εξαιρεσεις δηλαδη το χτυπημα...

Ειναι βέβαια με μυξα και βηχα, και γι αυτο την ειχα αφησει να κοιμαται στο κρεβατι μου (εκει ησυχαζει) και παρολα τα μαξιλαρια, επεσε. Ολες τις φορες μουρμουριζει οταν ξυπνησει, αυτη τη φορα δεν εβγαλε μιλια και μπουσουλησε, προσπερασε τα μαξιλαρια και επεσε. Μιλαγα στο τηλεφωνο με τη μαριγια εκεινη την ωρα και μιλαμε ακουω το γκουπ και επαθα τα χειροτερα, να τρεχω στο δωματιο και να μην ξερω τι θα δω.. Ουφ εγινε κι αυτο...

Και ο Γιώργος με μύξα βεβαίως, αλλα του περνάει ευτυχώς

Βρε Daf τώρα είδα τα νέα του συζυγου!! Καλά, εχουμε πλακα, μιλαμε στο τηλεφωνο και σου λεω συγχαρητηρια απο δω...:D Και μένα έγινε καθηγητης το μαναρι μου, σε ΙΕΚ! Καλά, έχει τρελαθεί από τη χαρά του, πάντα του άρεσε να αναμιχθει και ετσι και χαρουμενος ειναι, και εξτρα εισοδημα θα εχουμε, μια χαρα!:D

Εγω είμαι στα πατωματα απο την κούραση, αλλα τι να γινει... Η κόρη μου είναι ροκ κατασταση σας λεω... Φτου φτου Πεζη, μην ακούς εσύ και βάζει ο μπέμπης ιδέες!!!

Κι εμείς είχαμε ψωνίσει στις εκπτώσεις χειμερινά και λίγα πράγματα χρειαζόμαστε. Βεβαια για την μικρή είναι κάπως περισσότερα. Του Γιώργου πάντως κι εμείς παπούτσια τώρα πηραμε, ένα τέλειο camper από τα μούγερ 27 και ένα αθλητικό 26 κι εμείς! Γαλότσες για τον Γιώργο εγώ θα πάρω από την orchestra που είναι και από κάτω μου ;)

Εμείς στρώσαμε από την προηγούμενη εβδομάδα χαλιά λόγω του ότι η μικρή μπουσουλάει, δεν μπορούσα να το καθυστερήσω άλλο, δεν κρατιόταν άλλο στα χέρια, πάρκο, ριλαξ και στα μικρά χαλάκια που της εστρωνα. Παει βολιδα το σκατο, θελει επιφανεια....

Λοιπόν, Νατασσα, σκεφτομουν για την μετακομιση ότι μπορείς επίσης να της αναφέρεις πράγματα που ειναι δικα της και που φυσικα θα ειναι και στο αλλο σπιτι. Ισως στο παιδικο μυαλο νομιζουν οτι μια αλλαγη σπιτιου σημαινει αγνωστο τοπιο... Π.χ. λεγε της Κοίτα το αρκουδάκι σου που κοιμαται στο κρεβατι σου! Θα ειναι κι αυτα στο νεο μας σπιτι! κ.ο.κ. για τα παιχνιδια της, τα βιβλια της, τελοσπαντων με ο,τι της αρεσει. Στα παιδια δεν αρεσουν οι μεγαλες αλλαγες και δεν τις χειριζονται ευκολα. Τους αρεσει η σταθεροτητα. Οπότε αν της δωσεις την εντυπωση οτι το νεο σπιτι δεν θα ειναι και τοσο ... νεο... ισως το σκεφτει διαφορετικα!

Αυτα, θα επρεπε να κοιμαμαι τωρα που κοιμαται το μικρο, αλλα απο τη νυπερενταση εχω κατσει και φυλαω καραουλι... Θα με ξεκανει η κορη μου!!!:rolleyes:

Σας φιλω


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε η σκατουλινα σε κοψοχολιασε ε??? Ζωηρουλα ζωηρουλα οπως παντα! Μωρε μην την εμπιστευεσαι μονη της ετσι μου ειχε πεσει και μενα ο μικρος και θυμαμαι ακομη την τρομαρα που ειχα παρει. Περαστικουλια κιολας!!! ολα τα μικρα κρυολογημενα ειναι, δεν ξερω ουτε ενα απολυτα υγιες. Αφου εχουμε να δουμε φιλους ποσο καιρο με τις αρρωστιες. Και μενα ο μικρος εβγαλε εναν τρελο βηχα , τον πηγα στο γιατρο αλλα ευτυχως δεν εχει κατι , υγρα μου ειπε και θα περασει. Μακαρι δηλαδη για να κοιμηθει ησυχα το παιδι και εμεις μαζι του.

Και εμεις παπουτσια πηραμε αυτα http://www.zappos.com/camper-kids-90009-fa11-toddler-youth-black-black βεβαια δεν τα εχουμε φορεσει ακομη αλλα μου αρεσαν τρελα. Μηπως πηραμε τα ιδια???Στα αγοριστικα δεν υπαρχει ποικιλια δυστυχως. Μονο στα αθλητικα που πηραμε φυσικα τα μακουιν adidas, τα εχει τρελη αδυναμια τα αυτοκινητακια αυτα, ετσι εσωρουχα καλτσες παπουτσια κλπ ειναι φουλ απο αυτα! Παντως γαλοτσες δυστυχως εμεις δεν μπορουμε να φορεσουμε λογω κουντεπιε, ειναι αρκετα χοντρουλικο το ποδαρακι μας και θελει να ανοιγει καλα το παπουτσακι για να μπει ευκολα το ποδι μεσα.


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελιες μου ...

σχετικα με τις δουλειες σας να πω ενα μεγαλο μπραβο... ολες νοικοκυρουλες βλεπω! εγω δεν το εχω και τοσο με τις δουλειες του σπιτιου. οσο δουλευα πανατ ειχα βοηθεια απο μια κυρια που ερχοτανε στο σπιτι αλλα τωρα ντρεπομαινα καθομαι και να πληρωνω και γυναικα ετσι το παλευω η καημενη οσο μπορω. φυσικα εγω λογω της μετακομησης εχω μπει σε αλλες διαδικασιες, ξεκαθαρισμα, πεταμα και μοιρασμα πραγματωνπου δεν χρειαζομαστε.

σχετικα με τα παππουτσια ΠΕΖΗ μου κι αυτο με τα κοριτσια δεν παιζεται που εχει τοσα χρωματα και σχεδια και θελεις ενα τεριαζει με αυτο κι ενα αλλο με το αλλο ρουχο... πολλα τα εξοδα σου λεω με τα κοριτσια! εμεις πηραμε 1 ζευγαρι αθλητικα pouma, ενα μποτακι κοκκινο και ενα μπαλαρινακι για καλο prada. ενα ζευγαρι μποτουλες εμεινε και θελω να πιστευω οτι τελειωνουμε. φοραμε 24 νουμερο μεχρι στιγμης αν και μεγαλωσε τ ποδαρακι μας 2 νουμερα μεσα στο καλοκαιρι... ειπαμε ειμαστε λιγο κοντουλες!

οσο για αρρωστιες μια μυξουλα την εχουμε σχεδον μονιμα απ τη μερα που αρχισε ο παιδικος αλλα τιποτα ανησυχητικο...

katerin@ μου ευτυχως σε υτη την ηλικια της μικρης ειναι ελαστικα τα μωρα! θελουν βεβαια προσοχη. κι εμεις ειχαμε ενα τετοια περιστατικο οταν ηταν 3 μηνων αλλα ευτυχως ολα καλα! ευχαριστω για τις συμβουλες σου καπως ετσι προσπαθω να το χειριστω. η μικρη βεβαια ζηταει δωμτιο με τη μινι μαους, δηλαδη καμια σχεση με αυτο που εχουμε τωρα που ειναι σε αποχρωσεις μωβ και διακοσμημενο με νεραιδες! θα δουμε τι θα κανω...

daf μου ελπιζω να τελειωσει ο αντρουλης σου και με το καλο ευχομαι το μεταπτυχιακο! μπραβο σας ρε κοριτσι που εχετε αντοχες για διαβασματα και προχωρατε μπροστα! μακαρι να ηταν και λιγο καλυτερα τα πραγματα στη χωρα μας για να ειχατε περισσοτερη αισιοδοξια, διοτι εμενα τουλαχιστον εχει αρχισει να μου φευγει.

μια ερωτηση ακομη: τα παιδακια σας ντυνονται μονα τους? εμενα δεν τα καταφερνει πολυ καλα σε ολα τα ρουχακια. κυριως ζοριζεται με τις μπλουζες της. παππουτσια, μπουφαν και φορμες τα καταφερνει. απλα καπου διαβασα οτι στα 2,5 ειναι ατοιμα να μπορουν να ντυθουν μονα τους και μου φανηκε λιγο περιεργο.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερααααα

Πως τα πατε με το κρυο? Εμεις χθες βαλαμε χαλια! ΑΝτε καλο χειμωνα!

Εκανα και στο Χαρη το εμβολιο της γριπης. Επιτελους το συστημα ανταμοιβη επιασε. Ειχα πει στο Χαρη οτι αν ειναι φρονιμος στο γιατρο θα του δωσω ενα βιβλιο με αυτοκολλητα του το εδειξα κιολας. Και οποτε πηγαινε να γκρινιαξει στην εξεταση του υπενθιμιζα το βιβλιο και συμμαζευοταν!

οσο αναφορα την τουαλετα αμα τον παω για τσισα θα κανουμε για κακα ουτε λογος. Παπουτσια κοριτσια ακριβως τα ιδια! 27 σε camber και 26 σε αθλητικο! Μονο που εμενα ετσι οπως ειναι τσιλιβιθρας (ακομα 13.700γρ ειμαστε) το ποδι φαινεται τεραστιο!

Κατερινα που θα πατε ταξιδι? Εμεις φευγουμε την αλλη παρασκευη για Ιταλια με superfast!!!!!!

(λετε στο μεταξυ να πεσει η κυβερνηση?)


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

EMEIΣ ΕΜΕΙΣ ΕΜΕΙΣ είμαστε εντελώς καλά!!!!:D Επιτέλους μετά από κάμποσο καιρό με βήχα, είμαστε τώρα τελείως καλά (φτουφτουφτου Παναγιά μου). Χειμώνιασε και επιτέλους δεν πατά ξυπόλυτη, δεν ξεγυμνώνεται κι έτσι μας πέρασε και ο βήχας. Αγχώνομαι βέβαια γιατί κλασσικά θέλει να ντύνεται μόνη της και μέχρι να βάλει το βρακί και το παντελόνι μένει και ένα τέταρτο γυμνή, αγχώνομαι εγώ μην κρυώσει, φωνάζω αλλά η Χριστίνα -όχι μόνη μουυυυυυυ!!!!!

katerin@ σε λαχτάρησε η μπουμπού 'ε???Τη ζουζούνα την ζωηρή!Ευτυχώς δεν χτύπησε σοβαρά.Θέλεουν τρελή προσοχή σε αυτήν την ηλικία, αρχίζουν και ελίσσονται επικύνδυνα. Καλό τρέξιμο μάνα!!!Συγχαρητήρια και για το σύζυγο, κι εγώ σε ΙΕΚ είμαι, αν θες πες μου με πμ. πού είναι, λες να είμαστε στον ίδιο όμιλο?Τί διδάσκει?

mariapap καλέ θα πάτε ταξιδάκι?Τί για διασκέδαση?Με τα παιδιά ή μόνοι?Αυτά τα λένε πρώτα πρώτα, για πεςς......Αντε να χαρουμε κι εμείς οι έρμες που δεν πάμε πουθενά..

ΠΕΖΗ φιλενάδα με γεια τα παππούτσια και καλοφόρετα, ωραία είναι αλλά ολίγον πανάκριβα.

Καλέ μόνο εμείς φοράμε 29-30???Παναγιά μου, ποδάρες έχουμε!!!:oops::D

Επίσης να θέσω και το εξής θέμα κυρίως στις κοριτσομάνες. Η Χριστίνα στην τουαλέτα θέλει να σκουπίζεται μόνη της, και άντε στα τσίσα, αλλά όταν κάνει κακά γίνεται μάχη κανονική γιατί σκουπίζεται από μπροστά και καταλαβαίνεται ότι είναι ότι χειρότερο. Της εξηγώ ότι θα πάθει μόλυνση, θα βγάλει σπυράκια, θα πάμε στον γιατρό κα. αλλά τίποτα, δεν με αφήνει να τη σκουπίσω με τίποτα. Επίσης (πώς να το θέσω τώρα) ενώ μέχρι που φορούσε πάνα την καθαρίζα πολύ καλά, από τότε που κόπηκε η πάνα και θέλει να σκουπίζεται μόνη της δεν με αφήνει να της καθαρίσω το πιπί καλά.Σφίγγεται, δεν με αφήνει και το αποτελέσμα να είναι ψιλοκόκκινη εκεί. Αυτό είναι αποτελέσμα επειδή μεγαλώνει και δεν θέλει, ντρέπεται ή τί άλλο? Εσάς σφίγγονται και δεν θέλουν να τα σκουπίζετε?Για πείτε γιατί με αγχώνει λίγο το θέμα της υγιεινής.(εώς πάρα πολύ θα έλεγα)


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΕΖΗ φιλενάδα με γεια τα παππούτσια και καλοφόρετα, ωραία είναι αλλά ολίγον πανάκριβα.

Καλέ μόνο εμείς φοράμε 29-30???Παναγιά μου, ποδάρες έχουμε!!!:oops:

Η αληθεια ειναι οτι εγω εχω να παρω ακριβο παπουτσι απο τοτε που γεννηθηκε ο νικολας, προτιμω να τα δινω σε αυτον γιατι εχουμε και χοντρο ποδαρακι και δεν βολευεται ευκολα με παπουτσια. Να σου πω θα πηγαινα για geox που ειναι κανα 15αρι πιο φθηνα αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενη απο τα καλοκαιρινα καθως μυριζαν ποδαριλα εντονα. Ετσι αφου ταιριαξαν αυτα να ναι καλα η πιστωτικη με 2-3 δοσεις και ξεχρεωσαμε..λεμε τωρα:rolleyes:

Για ττις ποδαρες σας ειπαμε ειστε σουπερ ντουπερ αλλα δεν μας συμφερει πανω απο 40 οκ???:tongue::D:D:D:D

Εγω λεω να τη σκουπιζεις εσυ εστω και με το ζορι, μην αρπαξει κανα μικροβιο και μετα τρεχεις και δεν φτανεις. Καντης το συνηθειο και ειδικα στα κακα. Πιθανον αν δεν την σκουπιζεις καλα να μενουν τσιασακια στο πιπι και να συγγαιεται. Ευτυχως ο δικος μου ο τεμπελχανας τα περιμενει ολα απο μενα βαριεται τη ζωη του σε ντυσιματα σκουπισματα κλπ. μονο το γιο γιο θελει να αδειαζει μονος και καταλαβαινεις..τα μισα απο οξω!!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοπελες μου σας έχασα τελειως .. ευτυχως που ναι και το φεισμπουκ και λεμε καμιά κουβεντα. Κατα τα άλλα δε προλαβαινω να ταιζω και να ξεσκατίζω κι εχω και τη μεγάλη να το παιζει μαρθα βουρτση όλη μερα drama queen που λεει κι θανάσης της κατερίνας ...

Βρε συμπεθερα εγω όταν σε είδα οταν γεννησες ήσουν μια χαρουλα τι ειν αυτα που λες για ξύλο ??? Δε ξερω πως ήσουν πριν αλλά και τωρα μια χαρά σε κόβω;)

Λοιπον με τις ιώσεις και τον παιδικό μην απογοητευεστε μανούλες δε θα ναι παντα έτσι , θυμαμαι κι εμεις περασαμε ενα σωρό ιωσεις κ αναγκάστηκα να λειψω άπειρες φορες απ τη δουλειά Γι αυτο το λόγο αλλωστε είναι και ή αδεια ανατροφης 90 μέρες για όσες δε το ξερανε . Περαστικουλια στον Γιαννακη κ στα χατζηπετράκια τα εχω χάσει λιγο δε ξερω ποιο άλλο έιναι αρρωστουλι....

Νεαμανουλα το ιδιο κάνει κι η δικιά μου με το σκούπισμα αλλά τη πλένω 3-4 φορες τη μερα Μαλιστα εχουμε βρει κ ενα κόλπο για να πλένουμε καλά το πιπί μας Κανουμε τη μπαλαρίνα δηλ βαθύ κάθισμα με τα ποδαράκια ανοιχτα κι απο κάτω το ντους και καθαρίσαμε .Ξερετε εχουμε μια τρέλα με τις μπαλαρίνες ....

Πεζουλινι μη φοβασαι τίποτα αφου μπηκες στο μήνα σου όλα καλά θα πάνε βρε κουτό Κι αυτο με το δάχτυλο τι απαισιο... Η πλακα έιναι πως το συζηταγα με τη μαια μου κ της παραπονιομουν πως ενω η επιστημη εχει προχωρησει τοσο πολύ αν είναι δυνατον να χρησιμοποιουν αυτη τη μέθοδο για να βλέπουν διαστολή και μου λέει βρες εσυ ενα τρόπο βρε μαρία να πάρεις και νόμπελ ... :twisted:

Σκεφτομαι τωρα τελευταια και με πιανει μια μελαγχολία γιατι η τελευταια μου εγκυμοσύνη τελειωσε τόσο νωρις .. κρίμα γιατί όντως θα ήταν η τελευταια φορά που θα το ζούσα όλο αυτο και ήθελα να το ζησω μεχρι τέλους. Κοιταω όμως τη τοσοδούλα μου και χαιρομαι που όλα π'ήγαν καλά

Τα δικά μας οι του fb τα ξέρετε Ανεβασα 39 πυρετο χθες γιατι επαθα μαστιτιδα αλλά με κομπρεσούλες και αντοφλεγμωνωδη σήμερα είμαι καλύτερα. Επαθε κι κάτι περιεργο η μπεμπουλα κ δεν ήθελε να θηλάσει Ηρθε η συμβουλος σήμερα και έγινε όμως η ολική επαναφορά ξανα επιασε στηθος και μαλλον επαθε σύγχυση θηλών γι αυτο τα έκανε όλα αυτα τα χαζα δηλ να κλαει και μια να πιανει τη θηλη μια να την αφήνει . Απο το μεσημερι που ήρθε η σύμβουλος είναι καλύτερα τα πράγματα κι ελπίζω να συνεχίσουν έτσι μεχρι να απαλλαγουμε εντελως απ το μπουκάλι.

Η ανδρι παθαινει μια παρακρουση οταν μας βλεπει να θηλαζουμε , χτυπα εμενα κ θέλει να χτυπησει κ τη μπέμπα . την εχει χτυπησει 2 φορες κι εχει επιχειρησει αλλες δέκα Ομως καμια εκατοσταρια φορες της μιλά γλυκά τι χαιδευει και είναι ενας άγγελος και με μενα και με τη μικρή . Γενικα πεφτει κατω και σπαραζει στο κλαμα με το παραμικρο κι ολο λέει πως χτυπησε για να τραβηξει τη προσοχη .. Σημερα πηγαν μαλλ με τπν πατερα της και φέραν ενα τεράστιο φουσκωτό δεινοσαυρο σπίτι !!! Σκιαχτηκα η γυναικα ... Το ηθελε μου λεει ο σύζυγος κ δε μπορουσα να της πω όχι Επισης απ τον παππου της ζήτησε πουλι΄οποτε εκτος απ τον δεινόσαυρο αποκτησαμε κι αλλο συγκατοικο ενα καναρινάκι ....Ποσα στοματα να θρεψω μανα ..

Και πεταξε κ τη φοβερη ατάκα στη συμβουλο σήμερα η οποια είπε το μωρο "καημένο" οποτε γυριζει με ύφος και της ΄λεει Τι λες καλέ ? Δεν είναι καημένο... Τα χασε η γυναικα η οποια της έφαγε κι αυτη εκτος απο εμενα κ τη μπέμπα .. τη τρελάναμε σας λέω..

Παω να ξαπλωσω μπας και κοιμηθω κανα μισαωρο μεχρι να ξυπνησει και ζηταει φαί.

Oσο για το κρυο που λετε ουτε μεχρι τι μπαλκόνι δεν έχω βγει . Καμια επαφη με τον εξω κόσμο

Σας φιλώ !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε marigia πως το παθες αυτο? Περαστικα ευχομαι! Τρωει καλα τωρα το μωρακι σου? Οσο για τη ζηλια ειναι οι πρωτες βδομαδες μετα θα το αποδεχτει και θα δεις που θα την αγαπαει!

neamanoula που λες λεμε θα παμε Ιταλια με παιδια εννοειται που να ταφησω με αφορμη μια εκθεση που θα παει ο αντρας μου. Ειπα αυτη τη φορα να μην αφησω την ευκαιρια για ταξιδι να παει χαμενη. Εχει ξανασυμβει να φευγει ο αντρας μου κι εγω να μενω πισω να ταιζω και να ξεσκατιζω. Ε οχι μπορω να τα κανω και στην Ιταλια αυτα! Θα παμε Σιενα και αν τα καταφερουμε μπορει και καμια ημερησια στη Φλωρεντια. Ελπιζω να τα καταφερουμε με 2 παιδια....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριγια μου το μονο που με φοβιζει ειναι ο πονος τιποτε αλλο, αχ χθες μου ελεγε ο γιατρος μου για μια που γεννησε μεσα σε δυο ωρες με ενα σπρωξιματακι, δευτερο παιδακι αλλα μεγαλουτσικο 3800, τι καλα αν ειναι ετσι κανεις και 10 παιδακια που λεει ο λογος!!! Για τη δικη σου περιπτωση σκεψου και ενα καλο...γλυτωσες καποια κιλακια εξτρα χιχιχι, δεν ειναι και λιγο αυτο!!!!Παντως ενω στην πρωτη εγκυνοσυνη δεν δυσκολευτηκα καθολου τωρα μπορω να πω οτι κουραστηκα λιγακι, ειναι ο Νικολας που οσο να ναι εχει απαιτησεις, οι δουλειες γενικα που θελω να τα κανω μονη μου και η κουραση μου φαινεται μεγαλυτερη.Σιγουρα ειναι μια εμπειρια που δεν βλεπω να την ξαναζω και εγω, ειμαι χαρουμενη που ολα πηγαν καλα μεχρι στιγμης αλλα το οτι εχω μπροστα μου μια γεννα με αγχωνει αρκετα.

Για τη μαστιτιδα μακαρι να γλυτωσεις γρηγορα απο αυτην, φανταζομαι πονο:?

Η κοριτσαρα σου ΘΕΑ!!!! Ρε συ τι πανεξυπνα που ειναι τα ατιμα???? Για τις μπατσες αναμενομενες νομιζω απλα προσεχε οσο μπορεις το νινακι...ψυχουλα μου απο νωρις στα βασανα!!!

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω γιατι δεν εχω ιδεα. Οι συμβουλοι θηλασμου ειναι ακριβες???Πως παει το κοστος???Με την επισκεψη???Και ποση ωρα διαρκει περιπου η καθε φορα??Και καθε ποτε ερχεται??Ειναι στανταρ ή αναλογως την κατασταση??? Δεν εχω καποια γνωστη μου που να εχει ασχοληθει και θα ηθελα να ξερω. Σας πυροβολησα με ερωτησεις αλλα να εχω το νου μου.

ΜΑΡΙΑΠΑΠ τυχερουλα ταξιδακι!!!! Τι καλα!! Να το απολαυσεις οσο περισσοτερο μπορεις ακομη και μετα μικρουλια σου!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα ταισα τη μικρη και βρηκα ευκαιρια να μπώ για λιγάκι ..

Μαριαπαπ να τα περασες όμορφα στο ταξιδάκι σας κ θα είναι κάτι που θα θυμόσαστε κ αργοτερα με τα παιδάκια σας , ειδικά ο μεγαλος.

ΠΕΖΗ μου τοσες μέρες στο μαιευτηριο που πηγαινοερχομουν στην αίθουσα τοκετων ακουσα άπειρες να γεννανε , κ οντως μερικες αμεσως καναν διαστολή κ με μια δυο εξωθησεις της παιρναν να γεννησουν . Ευχομαι και σε σενα πεζη μου να συμβεί το ίδιο.

Οσο για τη συμβουλο που ρωτας στην 1η επισκεψη μου πηρε 100ε αλλά καθησε πανω απο 2 ωρες και αλλη μια φορα που ήρθε πηρε 50ε. Αλλα τη νπαιρνω τηλεφωνο για οτι θελησω , χθες ανταλλαξαμε καμια 10ρια μηνυματα και γενικά σε υποστηριζει και ψυχολογικά πολύ Εγω αν δε απευθυνομουν σε συμβουλο δε θα τα καταφερνα σε καμιά περιπτωση να διατηρησω το γαλα με τη μπεμπα 20 μερες στη μονάδα . ηρθε το τερατακι μου φιλιά πολλά


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλο χειμωνααα!!εχουμε ξεπαγιασειειειει!!!:rolleyes:

στρωσαμε χαλια σημερα, ευτυχως ειχα βγαλει τα χειμωνιατικα την περασμενη εβδομαδα κ ημασταν προετοιμασμενοι!

Μαριγια πως εισαι τωρα; Φανταζομαι καλυτερα ε; Αντε βρε κοριτσακι μου, το ξεπερνας κ αυτο, να τρωει η μπεμπουλα κ σιγα σιγα θα ειναι ολα πιο ευκολα, φτανετε στο σαραντισμα!!:D Η ατακα της κορης σου (καλα, σας εστειλε:tongue::tongue::tongue:) μου θυμισε αυτο που ειπε η ερατω σημερα, της λεω "ελα βρε" και γυρναει με μια απαξιωση κ μου λεει "βλε;;;!! γιεν λεμε "βλε" μαμα μου" τη ρωταω ποιος το λεει αυτο και μου απανταει "εσυ μου το ειπες!":rolleyes: μα τι λεω κ εγω ωρες ωρες....κ ερχονται μπουμπερανγκ!:P

Πεζη μπηκες κοριτσι στο μηνα σου;; Πω πω κ εγω αυτον τον πονο νομιζω θα φοβαμαι οταν με το καλο ερθει το 2ο....μακαρι να εχεις μια γρηγορη κ ευκολη γεννα, στο ευχομαι ολοψυχα! οαο για οσα ρωτας:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω γιατι δεν εχω ιδεα. Οι συμβουλοι θηλασμου ειναι ακριβες???Πως παει το κοστος???Με την επισκεψη???Και ποση ωρα διαρκει περιπου η καθε φορα??Και καθε ποτε ερχεται??Ειναι στανταρ ή αναλογως την κατασταση??? Δεν εχω καποια γνωστη μου που να εχει ασχοληθει και θα ηθελα να ξερω. Σας πυροβολησα με ερωτησεις αλλα να εχω το νου μου

οπως τα λεει η μαριγια,...εγω τη χρειαστηκα να ερθει συνολικα 3 φορες. 2 στην αρχη και 1 οταν εγινε η μπουμπου 6 μηνων κ ξεκινησε στερεες. εκτιμω οτι τα χρηματα που δωσαμε στη συμβουλο θα τα διναμε σε συμπληρωματα χαλαρα μεσα σε ενα μηνα....οποτε κ βασει μονο των εξοδων...ο θηλασμος συμφερει:tongue: Το σημαντικο με την Κατερινα (τη συμβουλο) ηταν οτι οποτε ηθελα κ για ο,τι ηθελα, ακομα κ για ιωση της μικρης οπου θηλαζε λιγοτερο, με βουλωμενη μυτουλα κτλ..παλι εκεινη επαιρνα!Της μιλουσα πιο συχνα απ'ό,τι στον παιδιατρο!Και για δικα μου θεματα πχ ειχα βγαλει μια κυστη, εκεινη με καθησυχασε!! Για μενα τελοσπαντων ηταν απο τις καλυτερες επιλογες το να εχω συμβουλο.

Εσεις εχετε την Αννα Πατσουρου, που ειναι κ παιδιατρος μαζι κ εχει γραψει το 'ευαγγελιο' του θηλασμου "θηλασμος-μια υπεροχη σχεση" με ολα τα βασικα κ ευχαριστα γραμμενα σχετικα με τον θηλασμο. Αν θελεις να θηλασεις, θα σου προτεινα να πας απο κει να μιλησετε πριν γεννησεις γιατι οπως εχουμε βιωσει οι περισσοτερες, ο θηλασμος δεν ειναι κατι το αυτονοητο να συμβει, με επιτυχια κ ευκολια. Και χρειαζεται γνωσεις κ στηριξη..οπως κ θεληση φυσικα. Επισης μπορεις να απευθυνθεις κ εδω, οπου οι κοπελες ειναι εθελοντριες:http://www.thilasmos.net/omades.html

Μαρια απλα ζηλευω !!:tongue:και πολυ καλα θα κανετε, πολυ σωστα τα σκεφτηκες!Νομιζω οτι για τον μεγαλο θα ειναι τρομερη εμπειρια, εχει πολυ πλακα να τους μιλανε σε αλλη γλωσσα κ αυτα να λενε..τα δικα τους!:D

νεαμανουλα αφου θελει μονη της , αστην , απλα να εισαι εκει κ να της πιπιλας το μυαλο "απο μπροστα προς τα πισω" κ να της δειχνεις την κινηση σε μια κουκλα της πχ.αμα δεν θελει πανω της. ε, θα το μαθει. απο το να την κυνηγας να το κανεις εσυ, (κουραστικο) ας το μαθει εκεινη να το κανει σωστα.;)

Νατασα κ εμεις στο 24 ειμαστε!πηραμε προχτες κατι ωραια παπουτσακια για χειμωνα!μετα λυπης ειδα οτι εκλεισε το στοκ του μουγερ που ειχε τελεια παπουτσακια! ετσι πηραμε ενα ζευγαρακι geox,μιση τιμουλα κ πολυ ωραιο χρωματακι..μενει τωρα να παρουμε κ ενα αθλητικο..κ κλεισαμε μεχρι το πασχα ...οσο για τα ρουχα, στο να τα βγαλουμε ειμαστε πρωτες:rolleyes:, στο να ντυθουμε ,περισσοτερο με απασχολει το οτι το βλεπει σαν κυνηγητο μεσα στο σπιτι....:tongue: αλλα σοβαρα τωρα, κ η ερατω στις μπλουζες κολλαει, τα αλλα οπως κ η μαριανθη...οποτε μη σε απασχολει !στα 13 να δεις τι θα γινεται με το ντυσιμο θεε μου.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:-μην πω κ πιο νωρις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...