Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας και από εμάς!Κι εμείς κλασσικά στο τρέξιμο είμαστε όλη μέρα πέρα δώθε!!Είμαστε καλά αν και ψυχολογικά όχι και τόσο αν και δεν νομίζω να υπάρχει Ελληνας που να είναι καλά. Με όποιον μιλάω βρε παιδιά γκρίνια και πάλι γκρίνια. Πώς μας κατάντησαν έτσι!!!

Η Χριστινούλα μου ευτυχώς είναι καλά και όλα καλά. Μιλάει όλη μέρα, τραγουδάει όλη μέρα, γενικά αφτιά να έχεις να ακούς όλη μέρα!!!:) Η γλώσσα της ροδάνι και πετάει και κατι ατάκες φοβερές. Προχτές έκανα μια ζημιά και μου λέει ξαφνικά -Λε μαμά, ΕΛΕΟΣΣΣΣ!!!!Ελιωσα στο γέλιο και από τότε της κόλλησε αυτό το ΕΛΕΟΣΣΣ!!

Πεζούλα πλησιάζει η ώρα η μεγάλη έε??Σε σκέφτομαι βρε κορίτσι, να πάνε όλα καλά, να μπαίνεις να ενημερώνεις σε τί φάση είμαστε!Φιλάκια πολλά!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω κοριτσακι για τις ευχες σας!!! Εγω εδω ειμαι, κοπρογυριζω στο παρεντς καθως ειμαστε σε πιο χαλαρη φαση τωρα, χωρις τρεξιματα κλπ. Περισσοτερο σπιτι και καμια βολτουλα το απογευμα, ως εκει! Λετε οταν ερθει ο μπεμπης να μην εχω και εγω χρονο σαν εσας???Αντε να δουμε!!!

Νεαμανουλα μου οντως η μιρλα εχει γινει καθημερινοτητα, ολοι ειναι ανασφαλης και απαισιοδοξοι και γενικα παμε απο το κακο στο χειροτερο. Ημασταν και εμεις στην κοσμαρα μας ολα τα προηγουμενα χρονια, ο καθενας κοιτουσε την παρτη του γι αυτο και καταντησαμε εκει που καταντησαμε. Εγω που βλεπω αρκετη τιβι εχω βαρεθει να ακουω ολο δυσαρεστα, μακαρι καποια στιμγη να αλλαξουν ολα αυτα , μακαρι! Τα παιδακια μας σκεφτομαι και ολα αυτα που θα στερηθουν αλλα και εμας καθως ειμαστε τοσο νεοι ακομη για να ζησουμε τοσο δυσκολα. Θετικη σκεψη και ο Θεος μαζι μας, τουλαχιστον να μας χαριζει υγεια!

Τα νεα τα δικα μου αυριο εχουμε γιατρο να δουμε εξελιξη, το στομαχι μου εχει κολλησει στο στηθος, λες και αυτο το μωρο αντι να κατεβαινει ανεβαινει προς τα πανω, νιωθω οτι μου εχει τσαλαπατησει τα σωθικα. 15 μερουλες μου μειναμε, απιστευτο μου φαινεται και ολο ανυπομωνω να δω το αγγελουδακι μου που το εχω παραμελησει αρκετα συγκριτικα με τον Νικολα. Φυσικα για τον τοκετο δεν ανυπομωνω αλλα θυσια θα κανω η μανα!!!:tongue::tongue::tongue: Θα σας ενημερωσω στανταρ, νεαμανουλα μου να περιμενεις call καθως δεν εχω αλλα τηλ απο τοτε που χαλασε η καρτα μου..φιλακια!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

πέζη μου κάνε βόλτες τώρα που μπορείς!!!χαχα εγώ μια μέρα πριν γεννήσω έκανα εκδρομή στα όρη στα βουνά και σε κάθε λακούβα έβγαιναν και λίγα υγρά που να ξέρω ότι μου σπάσανε τα νερά και σε λίγες ώρες θα γένναγα????αχχχ έτσι ΄να σου έρθουν και εσένα γρήγορα με λίγους μικρούς μικρούλικους πόνους!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Χαθήκαμε τελείως βρε κορίτσια, πού είστε οι υπόλοιπες?

Βρε Πεζουλα μετράς αντίστροφα πλέον, πώς πέρασε ο καιρός, σε λίγες μέρες θα κρατάς ένα νινάκι στην αγκαλιά σου, το πιστεύεις?Αντε τώρα είναι ο καιρός για βόλτες, για πολύ περπάτημα (όσο το αντέχεις βεβαίως) και σεξ!!!!Αντε να βοηθήσεις το νινάκι να κατέβει κι όχι να ανεβαίνει όπως λες.Εννοείται και περιμένω τηλεφώνημα!!!!:)

july πότε με το καλό γυρνάς δουλειά?Εννοείται η δουλειά είναι ξεκούραση. Κι εγώ ώρες ώρες δεν βλέπω την ώρα να φύγω για δουλειά...(γαιδούρα μάνα....:tongue:)

Σας φιλώ καθώς έχω εγερτηριο 6.30, καλή μας νύχτα!!!!!:)


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Χα να μαι κι εγω πολυ καιρο εχω να σας γραψω! καλα ειμαι πολυ χαρουμενη που φευγει ο Παπανδρεου (ασχετο!)

Χρονια πολλα στον Ιωνα, στην Ευα, καλοφωτιστος και ο Παναγιωτακης και τι αλλο? Σορρυ δεν μπορεσα να διαβασω τοσες σελιδες μονο την τελευταια :Ρ

Εμεις πηγαμε τελικα 1 βδομαδα Ιταλια που σας ελεγα με αεροπλανο γιατι απεργουσαν οι λιμενεργατες και περασαμε ΤΕΛΕΙΑ! Δεν το περιμενα να τα καταφερω τοσο καλα με τα 2 παιδια. Ο Χαρης το ευχαριστηθηκε παααρα πολυ η μικρη δεν καταλαβαινε αλλα δεν ταλαιπωρηθηκε κιολας. Μια χαρα.

Τωρα η καημενη ειναι με μυξα και βηχει τη νυχτα ξερετε αυτα τα κλασικα συμπτωματα γριπης....

Κατα τα αλλα μπουσουλαει φουλ σηκωνεται περπαταει γυρω γυρω απο τραπεζια κρεβατια καναπεδες λαι δοντι ουτε με κυαλι ακομα! Απο φαγητο τρωμε σαν τα πουλακια μονο την απογευματινη κρεμα τρωει με ορεξη και φυσικα θηλαζω 4 το πολυ 5 φορες (μαζι με το νυχτερινο ξυπνημα).

Ο Χαρης ευτυχως (να ναι το εμβολιο γριπης αραγε) δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ τοσο καιρο φτου μας! Για θεμα πανας δεν το συζητω οτι το εχω παρατησει το θεμα οποτε θυμαμαι τον βαζω ετσι για να θυμομαστε οτι υπαρχει γιογιο. Και να σας πω την αληθεια μια φορα στην Ιταλια και μια φορα χθες τον καταφερα και εκανε κακα στην τουαλετα κατα τα αλλα δεν θελει να πηγαινει. Και μαλιστα καθως γυρισαμε απο το ταξιδι δεν κανει τσισα ουτε στο σχολειο στην τουαλετα εκανε δηλαδη πισωγυρισμα. Anyway βαρεθηκα να ασχολουμαι ας βγαλει το παιδι την πανα το καλοκαιρι που θα ειναι 3,5 πειραζει?

Πεζη αυτο που λες οτι νιωθεις σαν να ανεβαινει προς τα πανω το ενιωθα κι εγω στη μπεμπα γιατι μεγαλωνε το παιδι και δεν εμπεδωνοταν με τιποτα ουτε οταν καναμε προκληση οποτε το πηγαμε με καισαρικη!

Εσεις τι νεα? μου λειψατε!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα !!!!

η μεγαλη παιζει με πλαστελινες play doh (φανταστικό παισχνιδι που μας καναν δωρο ) και το μωρο κοιμαται και βρηκα ευκαιρια να σας γράψω νεα μας και να δια;βασω τα δικά σας ,,

πεζη μπηκες στη τελική ευθεια , σε λιγο θα κρατας στα χερια χερια σου το μικροσκοπικο πλασματακι σου !! Με το καλό και να ξερεις πως σε σκεφτομαι συνέχεια ..σα να γενναωεγω ξανά ενα πράμα ....

η μεγαλη ηταν με πυρετο ολο το σκ και απο χθες βλέπω και τομωρό με μυξουλες και λιγο ανορεκτο , πυρετο ευτυχως δεν έχει . Απο 37 χτυπα καμπανάκι με μπορει να παμε νοσοκομειο. Ελπιζω να τη γλιτώσει γιατι δεν αντεχω αλλα νοσοκομεια. Αυριο θα έρθει κι η παιδίατρος να τα δει και τα δυο μου κ να κανουν εμβολιάκια .

κατα τα άλλα εχουμε βρει τους ρυθμους μας με τον θηλασμό ,παιρνει βαρος πολύ καλά αλλά που και που κάνει κάτι τρελά πχ πιανει τη θηλη και τη τραβα σα να θελει να την αφησει αλλά να μη τη βγαζει κι απ το στόμα . Ακομα θελει να πιπιλα με τις ωρες και ειδικά το βράδυ .Αλήθεια το αφηνω να πιπιλά ή το βγάζω απ το στηθος ??? .Ακομα πιπίλα να δώσω ή μπορει να μπερδευτει . Θυμοσαστε πως καναμε αμην να κοψουμε το μπιμπερό και φοβαμαι πισωγυρισματα ... Αλλα κ παλι δε θα πρεπει να μαθει και το μπιμπερο ξανά σε περιπτωση που λέιπω να μπορω να αντλήσω και να το δ΄ωσει κάποιός άλλος.??? Μπερδεμενη όπως βλέπετε ....

Πολυ κλεισουρα όμως βρε κορίτσια και τωρα που αρρωστησαν και τα δυο που να βγούμε .... κριμα γιατί κάνει και καλό καιρό ....

με φωναζει η μεγαλη να κανουμε γενεθλία μετη τουρτα που έφτιαξε παώ...

φιλιάπολλά κοριτσακια μου σε όλες !


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου ευχαριστω για τη συμπαρασταση!!! Οντως λιγα τα ψωμια μου ερχεται η μεγαλη μερα!!!!

Νεαμανουλα μου πού ορεξη για σεξ??? Κυριως για το συζυγο μιλαω που φοβαται να με πλησιασει!!!Σκεφτεται τον μπεμπουλη λεει, αλλα να σου πω και εγω στην παρουσα φαση ειναι απο τα τελευταια που σκεφτομαι!

july εξορμησεις δεν κανω στην εξοχη αλλα μια βολτα την ημερα την κανω, βεβαια η μεση κοβεται στα δυο οταν περπαταω αλλα προκειμενου να ενεργοποιηθει λιγακι ο οργανισμος προσπαθω να το παρακανω λιγακι!

Μαριγια μου να σαι καλα που με σκεφτεσαι. Τυχερουλα ξεμπερδεψες εσυ και με αφησες πισω να περιμενω τους πονους!!! Μεγαλωσατε κιολας, τι καλα!!! Περαστικουλια στα μικρακια σου, μακαρι να τη σκαπουλαρει η μπεμπουλα, κριμα ειναι να ταλαιπωρηθει. Οσο για τα υπολοιπα που ρωτας, λογω ελλειψης εμπειριας δεν μπορω να σου πω κατι. Μαλλον καπως θα τη βρεις τη λυση μονη σου με το ενστικτο!!

Μαριαπαπ μια χαρα σας κοβω, ταξιδακια αναψυχης (ποιος ξερει ποτε θα αξιωθουμε εμεις!!) ολα καλα!!! Και με δυο μωρακια μπραβο!!! Ελπιζω εμενα να κατεβει ευκολα ο μπεμπουλης, για καισαρικη ουτε σκεψη δεν κανω, τη γλυτωσαμε την πρωτη φορα θα την φαμε τωρα?? Ευτυχως ο γιατρος μου το παλευει αρκετα οποτε δεν εχω τετοιους φοβους προς το παρον.

Κοριτσακια ειμαι προς την αναζητηση στεγνωτηριου, τελευταια στιγμη βεβαια πριν τη γεννα, αλλα ακουσα απο κανα δυο φιλες μου πολυ καλα λογια, κυριως οτι ειναι μεγαλη ευκολια και ψηνομαι. Απλα ειναι ψιλοπανακριβα τα πιο καλα μοντελα και εστειλα τον συζυγο να δει μηπως γινεται καμια δοση. Χρησιμοποιει καμια απο εσας??? Το κακο στη δικη μας περιπτωση ειναι οτι επειδη ειμαστε σε στενο, εχει πολυ καπνα απο τις καμιναδες των γυρω σπιτιων και το χειμωνα δε λεει με τιποτα να απλωσεις ρουχο εξω ποσο μαλλον μωρουδιακο ή παιδικο. Βρωμανε καπνιλα αφηστε που επειδη δεν ειναι ανοιχτωσια κανουν και 2 μερες για να στεγνωσουν λογω πολυ υγρασιας. Μεχρι περισυ τα απλωνα μεσα στο σπιτι αλλα τωρα σκεφτομαι το νινακι που οσο να ναι δεν θελω να τρωει υγρασια και ο νικολας φυσικα. Επισης μου ειπαν οτι γλιτνωνεις πολυ σιδερο.Το μονο κακο ειναι οτι ισως καποια ρουχα να μαζεψουν. Για πειτε βρε κοριτσια εχει καμια , ειναι ευχαριστημενη???


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

mariapap ζηλεύω, τί ωραία που πήαγτε ταξιδάκι!Και με 2 παιδιά κιόλας, μπράβο σας!Αντε πάντα τέτοια!!!:D

Φιλενάδα πεζη είχα και έχω στεγνωτήριο.Οπότε μπορώ να σου πω αρκετά πράγματα που όταν εγω τα ρωτούσα κανείς (από τους πωλητές ) δεν ήξερε να μου πει.:eek: Μετά από τόσα χρόνια που έχω στεγνωτήριο έχω να σου πω ότι το καλύτερο είναι το απλωμα έξω αλλά εφόσον λες ότι έχει πολύ κάπνα τότε ναι, να το σκεφτείς το στεγνωτήριο σοβαρά και εννοείται παίζει να το πάρετε με δόσεις. Λοιπόν ξεκινάω...πιο παλιά είχα πλυντήριο και ξεχωριστό στεγνωτήριο (2 συσκευές). Επειδή ήταν πιο παλιό μοντέλο (5 χρόνια πριν) όλα τότε είχαν μία τρύπα πίσω από όπου έβγαιναν τα χνούδια και ένα σωλήνα που έπρεπε να βγαίνει κάπου έξω. Εμείς στο μπάνιο το είχαμε, δεν είχαμε παράθυρο, οπότε το μπάνιο γέμιζε χνούδια. Τα καινούργια μοντέλα από ότι είδα δεν το έχουν αυτό το σύστηα (επιτέλους το προνόησαν ) οπότε δεν θα το έχεις αυτό. Ήταν μεγάλη ευκολία σε 1.5 ώρα να έχεις τα ρούχα σου στεγνά (ειδικά το χειμώνα που έξω θέλουν 3 μέρες να στεγνώσουν). Βέβαια πολύ πολύ λίγο τα μαζεύει τα ρούχα (το βλέπεις από το φίλτρο που γεμίζει χνούδια και θέλει κάθε φορά καθάρισμα). Πιο πολύ μου μάζευε τα μωρουδιακά ρούχα.Όσο για το σίδερο αναλογα πώς τα θέλεις τα ρούχα σου. Δεν έβγαιναν με έντονη τσαλάκα αλλά το πουκάμισο εεε σίγουρα ήθελε το σίδερο του. Φαίνονται δηλ. ασιδέρωτα ελαφρώς. Μετά από τα χνούδια που λες που μπαιλντισα, αγόρασα πλυντήριο-στεγνωτήριο (1 συσκευή) πανάκριβο μοντέλο και που όπως λέγαν οι πωλητές καμιά διαφορά δεν έχει με το αν είναι σκέτο στεγνωτήριο. Καμιά σχέση. Ζήτημα το στεγνωτήριο να το χρησιμοποίησα 2-3 φορές, αφού μέχρι και τον τεχνικό της εταιρίας φώναξα, κάνει πάνω από 3 ώρες για να στεγνώσει (φαντάσου ρεύμα) και τα βγάζει με τοσο τσαλάκα που να σιδερώνεις ένα πουκάμισο 3 μέρες δεν πρόκειται με τίποτα να σιδερωθεί. Τόση τσαλάκα. Μην προτιμήσεις πλυντήριο στεγνωτήριο με τίποτα, είμαι πολύ δυσαρεστημένη, αφού να φανταστείς απλώνω έξω. Και επίσης αν δεις για ξεχωριστό στεγνωτήριο να δεις 1) αν έχει ή όχι πίσω χοάνη για τα χνούδια 2) πόσος είναι ο κύκλος στεγνώματος και 3) σε πόσες στροφές στεγνώνει και αν μπορείς να το ρυθμίσεις (το παλιό μου το είχε, το καινούργιο όχι) για να ρυθμίζεις στην ουσία πόσο ασιδέρωτα τα θέλεις τα ρούχα σου.

Αυτά, δεν μπορείς να πεις, πιο κατατοπιστική δεν μπορούσα να είμαι. Ελπίζω να σε βοήθησα, φιλιά πολλά....:)


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΝεΑμανουλα μου ευχαριστω πολυ!!!:D:D:D!Οντως πολυ κατατοπιστικη. Λοιπον και στα μαγαζια που πηγα δεν συνιστουν πλυντηριο-στεγνωτηριο γιατι οντως λενε οτι δεν ειναι τοσο αποδοτικα οσο οταν ειναι χωριστες οι συσκευες. Τα χνουδια πλεον τα μαζευουν σε φιλτρα οποτε δεν υπαρχει θεμα φανταζομαι. Το μαζεμα των ρουχων με απασχολησε περισσοτερο γιατι εχω ακουσει διαφορα, για κοντα μανικια κλπ. Βεβαια φιλη μου που εχει siemens λεει οτι δεν αντιμετωπισε τετοιο θεμα. Στο ρευμα θα προτιμησω ενεργειακη κλαση Α οποτε εχει χαμηλη καταναλωση σχετικα. Για το ατσαλακωτα εκει εχω παλι θεμα δεν ξερω κατα ποσο θα ειμαι ανεκτικη σε αυτο καθως ειμαι λιγακι ψειρας με αυτα. Απλα αν γλυτωνεις φουτερ, πετσετες, εσωρουχα κλπ ειναι μεγαλο κερδος. Μπλουζακια, πουκαμισα , παντελονια εννοειται πως θα θελουν περασμα. Τα λεφτα πολλα παντως , το miele εχει 1550 που θεωρειται κορυφη και γι αυτο μιλαω στανταρ για δοσεις , αρκει να βγει καλο και να το χαρουμε και να μη κλεμε τα λεφτα μας, οπως με το πλυντηριο aeg που το πηρα μετα τη γεννα του νικολα κοντα 800 ευρω και πριν ενα μηνα βγηκε οφ και ηθελε επισκευες. Τελος παντων μην σας ζαλιζω απλα δεν εχω γνωστα μου ατομα και θελω να ειμαι σιγουρη γιατι ειναι επενδυση. Και η καπνα στα ρουχα επισης δεν παλευεται με τιποτα.:mad:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

πεζη μακαρι να γλιτωσεις την καισαρικη! Κι εγω το πρωτο με φυσιολογικο γεννησα αλλα η μπεμπα ηταν τελειως αλλη περιπτωση κοιταγε κοιλια αντι για πλατη γι αυτο δεν εμπεδωνοταν ασε τα 4200γρ ηταν και μεγαλη δηλαδη! ευχομαι μια ευκολη γεννα να εχεις οτι και να γινει!

marigia γιατι δεν δινεις πιπιλα στη μικρη εδωσα στις 40 μερες γιατι ειχε αρχισει ηδη να πιπιλαει το δαχτυλο της και μιλαμε σωθηκα!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα μανούλες τι κάνετε???

μαράκι ταξιδάκι εεε??Αχχχ και εγώ ζηλεύω!!χάρηκα όμως που πήγατε και τα περάσατε τέλεια!άντε με το καλό να ξαναπάτε!!!

νεαμανούλα από δευτέρα ξεκινάω!!βέβαια μου είπε η προισταμένη θα με πάνε χαλαρά!!χαχα πήρα μειωμένο κατά μια μέρα και μέχρι να αλλάξει ο χρόνος μου έβαλε και κάθε εβδομάδα μια μέρα άδεια επομένως αν δεν αρρωστήσουν τα μικρά θα δουλεύω 3 μέρες!!!καλό εεε!!!!

αχχχ και εγώ σκεφτόμουν κάποια στιγμή να πάρω πλυντήριο στεγνωτήριο γιατί ΄΄ομως με απογοητεύσατε????εμένα δεν χωράει 2 συσκευές!!!και μου άρεσε πολύ αυτό το κόκκινο με το λουλούδι πού έχει από 8κιλά έως 12!!!κλαπς κλαπς και εγώ έχω θέμα τώρα το χειμώνα αν πέσει ο ήλιος και έχεις ρούχα έξω την έκατσες!!!ανάβουν όλοι τζάκια και όντως τα ρούχα βρωμάνε πολύ καπνίλας!!!το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να΄πάρω τα στενά πλυντήρια που ανοίγουν από πάνω να το βάλω στο wc και στο μεγάλο στο στεγνωτηριο!!!αλλά πολύ συσκευή βρε παιδί μου!!!τεσπα θα περιμένω όταν κερδίσω τα πολλά λεφτά που θα αγοράσω ένα καινούργιο μεγάαααλο σπίτι να φτιάξω ένα πλυσταριό!!!να μπαίνουν όλα εκεί απλυτα, σιδερώστες θα πάρω και πρέσσα και τα πλυντήρια στεγνωτήρια όλα μαζεμένα να μην κουράζετε η υπηρέτρια!!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί, αυτη τη φορα θα καταφερω να γραψω!!!

Κοριτσακια μου πώς είστε??

Με μερικές τα λέμε και στο φεις, αλλά σαν το καφέ μας τίποτα!!

Πεζή μας έχεις σε αγωνία κάθε μέρα, με τη σκέψη σου είμαστε! Όχι ότι βιαζόμαστε βρε κορίτσι, αλλά ενα καρδιοχτυπι το νιώθουμε!! Με τις συσκευές πολύ μπέρδεμα βρε παιδί μου, πάντως miele θεωρώ ότι είναι αξεπέραστη... Πανάκριβη όμως.... Και siemens πολύ πολύ καλη!! Αλλά σε στεγνωτήρια δεν ξερω. Μου είπε η μαμά μου ότι έχει μια φίλη, θα την πάρω και θα σου πω τι μου είπε άμεσα.

July καλή δουλίτσα βρε, ξεκινάς!! Μια χαρά προγραμματάκι έφτιαξες, θα κακοφανεί στα μικρούλια που θα φεύγεις οπότε καλύτερα λιγότερο στην αρχή!

Μαρίαπαπ, μπράβο που περάσατε ωραία και όχι επεισοδιακά στο ταξίδι σας! Κι εμείς από φαγητό τρώμε μικρές ποσότητες, νομίζω πιο πολύ λόγω παλινδρόμησης... Βλέπω ότι ακόμα καμιά φορά βγάζει το γάλα αλλά και μετά το φαγητό αν έχει φάει και μια κουταλιά παραπάνω από αυτό που πρέπει το βγάζει η καημένη. Οπότε τρώμε 3 φορές από λίγο, όσο θέλει, και πορευομαστε.

Νεμανούλα, Gio, οι υπόλοιπες τι νέα??

Εμείς είμαστε εναλλάξ με μύξες όπως πάντα δηλαδή από αρχές Σεπτέμβρη, ειλικρινά όχι άλλη μύξα...:mad::mad::mad::mad:

Τα χω παίξει εντελώς από αυπνία, κούραση και κλεισούρα και είναι φορές που σηκώνομαι το πρωί με πόνο και κόπο και θέλω να βάλω τα κλάμματα από τη νύστα... Βασανιστήριο είναι βρε κορίτσια τι να σας πω, νιώθω κουρέλι πλέον. Εχω να κοιμηθώ συνεχομενο 3 ωρο από το καλοκαίρι, αν εξαιρέσω τρεις συγκεκριμένα νύχτες από τότε, αν με πιστεύετε... Μια ο ένας άρρωστος μια ο άλλος, μια εγώ, μια δόντια η μικρή, δεν την παλεύω, μου φαίνεται τόσο απελπιστικά μακρυά η μέρα που θα αρχίσω να κοιμάμαι σαν άνθρωπος που δεν το σκέφτομαι καν ως εφικτό ένα πράγμα... Τελοσπάντων, τι να κάνουμε, υπομονή. Μήπως να δοκίμαζα και τα red bull???:D

Κατά τα άλλα τίποτα, είμαι και κλεισμένη στο σπίτι σε γενικές γραμμές, το μόνο που έχω να σας πω είναι ότι ο Γιώργος πάει πολύ καλά στο κέντρο προσχολικής αγωγής και πολυ το χαίρομαι!!

Φιλια πολλά σε όλες!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι υπομονη βρε κοριτσι!!! Τοσο ζορι ε??? Η ελλειψη υπνου δεν παλευεται σε χαλαει ολη την ψυχολογια.Για την κλεισουρα δεν το συζητω.Αντε περασαν τα δυσκολα μεγαλωσε και η μικρουλα σιγα σιγα , τωρα θα αρχισει να στρωνει λογικα και θα περασεις σε αλλη φαση πιο ξεκουραστη!;)

Για το στεγνωτηριο july μου εμεις θα το βαλουμε πανω στο πλυντηριο λογω ελλειψης χωρου, βεβαια θα κλεισει ο χωρος λιγακι καθως δεν ειναι μεγαλο αλλα μπρος στην ευκολια θυσιαζω την ομορφια. Παντως καταληαμε στο miele τελικα απλα πρεπει να αξιωθω να το παραγγειλω καποια στιγμη αμεσα. Με βλεπω λεχωνιτσα να δεχομαι συσκευες στο σπιτι η ανεπροκοπη.

Για τη δουλιτσα μια χαρα.3 μερουλες ουτε που θα καταλαβαινες τιποτα, ισα ισα θα ξεσκας κιολας οποτε απολαυσε το!!!!

Κοριτσακια εμεις περιμενουμε ακομη. Μεχρι 20 ειναι η ημερομηνια. Το τικερ παει μια βδομαδα πισω. Ας ελπισουμε να μας κανει τη χαρη ο μπεμπακος να ερθει μοναχουλης του , με την ησυχια του , μη χρειαστει καμια προκληση.

Φιλακια !!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλέ τί ωραία ημερομηνία είναι αυτή!!!11/11/2011 πολύ μου αρέσει!!

july μια χαράααα 3 μέρες την εβομάδα ότι πρέπει είναι και για να μην λείψεις πολύ στα μικρά σου και για να ξεσκάς κι εσύ όσο πρέπει!!!;)Αντε καλή αρχή βρε κορίτσι!!!

Κατερινιώωω υπομονή υπομονή και ξανά υπομονή. Ξεπετάχτηκε η μικρή σου, τα δύσκολα πέρασαν αυτό να σκέφτεσαι. Όσο μεγαλώνει τόσο πιο εύκολα θα γίνονται τα πράγματα.

πεζούλα τελική ευθεία, να μπαίνεις καθημερινώς να μας γράφεις κι έτσι την μέρα που δεν θα μας γράψεις να ξέρουμε ότι γέννησες!!!:DΜε ένα πόνο βρε κορίτσι μου, όλα να πάνε καλά!!Εύχομαι επίσης να γεννήσεις φυσιολογικά και να έρθει ο μπεμπης εύκολα και γρήγορα!!:)

Καλά οι υπόλοιπες πού είστε?Αντε μαζευτείτε, σε λίγες μέρες έχουμε γέννα στο καφέ!!!!Ελάτε να εμψυχώσουμε την ετοιμόγεννη!!!!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νεαμανουλα μου δε θα χρειαστει να σας λειψω για να καταλαβετε οτι γεννησα θα στο προφτασω πρωτη πρωτη αν ολα ειναι καλα για να ενημερωσεις και τα υπολοιπα κοριτσακια!!!! Αχ οντως τελικη ευθεια!!!Απιστευτο ε?? Ανυπομωνω να δω τη γλυκια μου φατσουλα!!!! Θυμαμαι στον Νικολα ειχα ψιλοαπογοητευθει οταν τον ειχα δει , μου ειχε φανει ασχημουλης..χεχε!!! Ασε που τωρα μου φαινεται κουκλακι ζωγραφιστο σαν μανουλα του που ειμαι!!!:cool::cool::cool:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...