Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερούδια κοριτσάκια,

Πλησιάζουν τα δεύτερα γενεθλιακια μας ... Ειρήνη ευχαριστούμε για την πρόσκληση αν κ δεν μας βλέπω να είμαστε σε φάση για βόλτες, και στεναχωριέμαι γιατί δεν ξερω αν θα μπορέσω να κάνω παρτυ για τα γενέθλια του Άγγελου, θα είνια πολύ μικρούλι ακόμα τα μπεμπάκι μας.

Εγω παρότι είνια μεγαλύτερη φασαρία στο σπίτι θα προτιμούσα να το κάνω εκεί γιατί στον παιδότοπο πρέπει κάποιος να τα προσέχει ακομα, αλλα κ γενικά μου φαίνεται λίγο πιο ψυχρό κ απρόσωπο, άσε τις ιώσεις...

Ειρήνη ελπίζω να είσαι καλύτερα , έχουν πάθει κάτι οι ορμονες σου; βρε μήπως μέσα στην αναμπουμπούλα έγινε το δεύτερο κ δεν το ξέρεις :confused:

Ολα καλα θα πάνε , όταν σε πιάνει στεναχώρια σκέψου πως θα φτιάξεις το δωμάτιο της Βάλιας για να σου φτιάχνει η διάθεση ;)

Πόπη εγω για το θέμα του ύπνου όπως ξέρεις δεν μπορώ να σε βοηθήσω, εμείς κοιμόμαστε all together αν κ τώρα τελευταια ο μπαμπας έχει φαει κόκκινη καρτα λόγω ροχαλιτού. Εγω φτιάχνω κάστρο απο μαξιλάρια , ο Άγγελος απλώνει χέρια . πόδια πάνω μου, μια παρωδία, αλλα τουλάχιστον κοιμομαστε, τι θα γίνιε στη συνέχεια δεν ξέρω....

Mpiskotaki καλή αρχή σε όλα !!! ευχομαι να σας πάνε όλα καλά

και εμένα ο Άγγελος απο χτες εχει πυρετό χωρίς αλλα συμπτώματα, τώρα κοιμάται ακόμα πραγμα που με ανησυχεί αλλα δεν είναι ζεστός...

Ο μπεμπάκος είνια ήδη 3 κιλα κ ανυπομονώ να γεννήσω γιατί έχω πια κουραστεί , έχω παρει πολλα κιλα κ έχω συχνά ταχυπαλμίες που με κουράζουν πολύ ,

φιλάκια πολλα


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δευτερα βαζω σιδερακια! Αυτη η εβδομαδα ηταν ολη σφραγισματα και εξαγωγες 4 δοντιων!!!!!

Χτες εβγαλα ενα.......που κανονικα δεν επρεπε αλλα ηταν πολυ χαλασμενο για να αφησουμε αυτο και να βγαλουμε το γερο......ο ροθοδοντικος μου με ενθαρρινε και η οδοντιατρος μου με περιποιηθηκε αφου ημουν 5 ωρες εκει χωρις να εχω πιει νερο χωρις να εχω φαει τιποτα και με 4 ναρκωσεις!!!!!! Μου καθαρισε η οδοντιατρος μου ενα πορτοκαλι μου εδωσε 2 μπισκοτα και ξεκινησε το μαρτυριο!!!!!!!!!!

Τι νασας πω...... στο τελος η μια μικρη ριζουλα δε μπορουσε να βγει και με σηκωσε και με πηγε σε γναθοχειρουργο γιατι ηταν σφηνομενη στη γναθο μου και μονο με ειδικο εργαλειο γναθοχειρουργου επρεπε να βγει!

Πρωτη μερα περιοδου χτες και το αιμα στο στομα μου να τρεχει....!!!

Η αληθεια ειναι οτι σημερα σηκλωθηκα πολυ πολυ καλυτερα αλλα........εχω να βγαλω αλλα τρια και με χει παει να!!!! Παναγια μου τι εμεπιρια κι αυτη!!! ηθελα καλοπισμους τωρα στα γεραματα!!!! Εχε χαρη που ειναι και θεμα θεραπειας η ορθοδοντικη και δεν ειναι μονο ομορφου χαμογελου αλλιως δε θα εκανα τιποτα! Να......σας το ορκιζομαι πριτιμω να κανω 3 γεννες τωρα επιτοπου παρα να βγαλω τα δοντια!!!! Πιο ευκολο μου φαινεται!

ε ρε θα γελαω και θα μπαζει απο παντου!!!!!!

Να μου φιλισετε τις κοιλιτσες και να προσεχετε πολυ!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Πανε και τα αλλα δυο............ στις 12 σημερα εχω αλλο ενα κι ενα σφραγισμα!

Ενταξει το χθεσινο δεν ηταν τοσο τρομερο! Αλλα.........πανε τα δοντακια μου....τα εχω κρατησει να τα δωσω στον ορθοδοντικο!!!!!

Εκτος κι αν ερθει η νεράιδα των δοντιων και μου τα παρει μου αφησει 50 ευρω εκαστο(γιατι ειμαι μεγαλη πια) αντε και ενα κεικακι!:D:D:D:D:D:D:D

:shock:Τι λεω εχω λαλησει!:tongue::rolleyes:


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα !!!

Βρε Ειρήνη μου τι τραβάς κροτσάκι μου , πάει βρε σε ξεδοντιάσανε τελείως... Καλά δεν έχω χειρότερο από τον οδοντίατρο με το που ανοίγω το στόμα μου με πιάνει τρέμουλο, χαράς το κουράγιο σου, αλλα μπρος τα κάλλη τι είναι ο πόνος ;) Περιμένουμε να σε δούμε σε διαφήμιση οδοντόκρεμας έτσι μην πάει χαμένος ο κόπος :P

Εγώ κορίτσια μου είμαι πολύ χάλια, μου είπε η παιδίατρος ότι θα κρατήσουν το μωρό στην αίθουσα νεογνών για να πάρει αντιβίωση για τον στρεπτόκοκκο προληπτικά, έτσι δεν θα τον έχω μαζί μου, θα ανεβαίνω λέει να τον ταϊζω , καλά κρασια δηλαδή, θα τον μπουκώνουν με εκείνο το παλιόγαλα, δεν θα εχει την αγκαλίτσα μου, θα μαρτυρήσω πάλι με το θηλασμό, με έχει πάρει από κατω κ δεν έχω όρεξη για τίποτα ...


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σωπα κοπελα μου...μη στεναχωριεσαι! Ολα καλα θα πανε...θα ειναι πιο ευκολα απο οσο νομιζεις! Λιγο το πηγαινε ελα θα σε εξαντλησει αλλα προκειμενου να ειναι γερος ο μπομπιρουλης χαλαλι του! Μη ξεχνας οτι εισαι εμπειρη μαμα........απο ενστικτο και μονο θα θυμηθεις τι πρεπει να κανεις!

Με το καλο! Αληθεια που γεννας??? Να μας ενημερωσεις αν τυχει και εχεις υπολογιστη οταν θα ειναι καθοδον το μωρο!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι μου έρχεται να κλάψω...λες και ήμουν στην ξενιτιά και γύρισα πίσω...έχω χάσει τόσα και τόσα απο τα νέα σας..πάει κοντά 1 χρόνος που σας ανακοίνωσα την 2η εγκυμοσύνη και μετά χάθηκα...και τώρα ο μπέμπης 4,5 μηνών τα τζουτζουκλέρια μας σχεδόν στα 2α γεννέθλια τους και σεις να τρέχετε όπως και γω για να τα προλάβετε όλα να είναι όλοι ευτυχισμένοι και τελευταίες εμείς!!! Αθάνατη ελληνίδα μάνα με τα 2 σου παιδιά και τις 2 σου κόρες...μαλάκιες λέω μη με παρεξηγείτε από τη συγκίνιση είναι!!!

Ενα έιναι το σίγουρο ότι μου λέιψατε και επανήλθα δρυμήτερη

Άνια μου με το καλό να γεννήσεις με μισό πόνο και αν χρειαστεις ψυχοθεραπευτική βοήθεια λόχείας εεεεεδω έιμαι γω, χρεωση δωρεάν!!

Φιλάκια πολλά καλό βράδυ, ετοιμάζω και μπομπονιέρες για 3 βαφτίσεις παναθεμά με...

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Λιλλακι με τις μπομπονιερες σου πού τα προλαβαινεις ολα!!!????

Ειρηνη μου τι δοντια βγαζεις!!! Λες να ερθει η νεραιδα?? Αμα ερθει πεστης να ερθει κι απο δω μπας και βγαλει τα τελευταια ο δικος μου γιατι ολο σαλια και εξω γλωσσα ειμαστε τελευταια!!

Αχ κοριτσαρες....περναει οκαιρος εεεεε???? Κι εγω θελω μωρο αλλα κανω υπομονη γιατι ειμαι ακομα καινουρια στη δουλεια και λεω να το καθυστερησω λιγο...ασε που δε προλαβαινουμε για ανπαραγωγη πια!! Θελει και μια διαδικασια...αχαχχαχχαχα

Ελα φιλακια


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

Λιλλάκι τι ευχάριστη έκπληξη ήταν αυτή; να σού ζήσει βρε ο γιόκας σου!!!

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου, όσο για τη ψυχοπροφυλακτική βοήθεια την χρειαζομαι ήδη οπότε ετοιμάσου!

Ειρηνάκι πως πάνε τα σαγόνια του καρχαρία; πονάς; ποτε θα τελειώσεις με αυτη την ιστορία;

Εγώ Ειρήνη θα γεννήσω στο Αλεξάνδρα, πιστεύω μέσα στο επόμενο δεκαήμερο...

Και εμένα ο Αγγελος βγάζει τώρα τους 4 τελευταίους τραπεζίτες, σάλια, κλάματα τη νύχτα , ανορεξίες κ τα σχετικά... Αντε μπας κ αρχίσει να μασάει λίγο γιατι , κορίτσια μου, ακόμα λιωμένα τρώει, όταν του δίνεις να μασήσει μπορεί να το έχει στο στόμα του κ ένα τέταρτο. Την άλλη φορά για ένα αυγό κάναμε 1 ώρα κ ένα τέταρτο :shock:, τεμπελιάζει, και εγω δεν έχω υπομονη να τον περιμένω κ να λέω μασα μασα μασα , κ του τα λιώνω κ τελειώνει....

Πόπη πως τα πάς ; δεν μας είπες , είδες τι είναι το δεύτερο μωρό;

Mpiskotaki πως πάει το ιατρείο; τα κάνατε τα εγκαίνια;

Φιλάκια


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα βαλα τα ρημαδια τα βαλα!!!! Επιτελους...ξεδοντιαστηκα αλλα νομιζω σε λιγους μηνες θα αξιζει το αποτελεσμα! Ωραια ειναι δεν ειναι και τοσο ασχημα τελικα αλλα τωρα ποναω χειροτερα που αρχιζουν και ισιωνουν τα δοντια!!!

Παντως η νεράιδα Ευη δε τα πηρε τα δοντια αλλα της ειχα αφησει σημειωμα να ρθει κατα Φιλιατι μερια γιατι εγω οσο ψηλωσα ψηλωσα.....Ο Λοης εχει τρελανει τη μαμα του της εγραψα και νομιζω τωρα η νεράιδα πρεπει να περνα Ριο Αντιριο! Ερχεται .....

Κατα τα αλλα εχω μια Βαλια να μου λεει σημερα που πονουσα πολυ......Χιωπα μαμα πελασει το ζοντι σου......ομοτση εισαι μαμα......(Σωπα μαμα θα περασει το δοντι σου, ομορφη εισαι μαμα)

Τωρα πεφτεις ή δε πεφτεις στα πατωματα!??????????????


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ειρηνάκι, τελειώνει σιγά σιγά το μαρτύριο, νομίζω κ τα σιδεράκια σιγά σιγά κ αυτη τη πίεση που σκούν θα την συνηθίσεις κ θα πονάς όλο κ λιγότερο.

Οσο για τη Βάλια τι γλύκα, κάτι τέτοια μας κάνουν κ λυώνουμε οι χαζομαμάδες. Εμενα ο Άγγελος όποτε ζήταγε αγκαλια όλο του έλεγαν η μαμα μου κ ο αντρας μου ελα να σε πάρω εγω γιατί η μαμα δεν μπορεί, κ εχτες τον πήρα αγκαλια κ κατεβαίναμε τις σκάλες κ με κοιτάει στα μάτια κ μου λέει μαμα μπορεις; κ βουρ τα κλαματα η δικια σου από την συγκίνηση...

Εγω κοριτσάκια καθομαι σε αναμένα κάρβουνα μου έμειναν 2 εβδομάδες κ όλο σκέφτομαι που θα με βρει η ώρα εκείνη...


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Balia for ever!!!

Ax Aνια μου τι να θυμηθώ από πέρσυ..2 χεράκια μόνιμα να ζητάνε μια αγκαλιά με βουρκωμένα μάτια και γω να μην μπορώ...ούτε αγκαλιά ούτε παιχνίδι στην αλάνα ούτε να της κάνω το αλόγάκι..άσε αφού έλεγα να γεννήσω να ηρεμήσω και πάνω από όλα οι τύψεις μου...χαχαχα αστειάκι!!! τώρα φιλάω τον μπέμπη σχεδόν στα κρυφά τον παίζω και το επόμενο δευτερόλεπτο παίζω κα μαζί της... από τη μια κρατάω το ένα μπουκάλι και χαμογελάω και από την άλλη το άλλο μπουκάλι και σιγοτραγουδάω (βλέπεις εδω δεν έχω και κανέναν)..δεν το συζητώ για την βόλτα 2καροτσάκια 2 μπουκάλια 2 καρεκλάκια 4 χερια 2 κουβερτούλες και πολλά παιχνιδάκια κκκκκκκαααααιιιιιιι πιστεύω ότι και πάλι δεν είναι ευχαρεστημένα...:((( εγω πάντως δίνω τα 200% του εαυτού μου, αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο μάναααααααααα!!!!!!!!!

Σε φαντάζομαι Λίλλυ, όπως φαντάζομαι κ τον εαυτό μου σε λίγες μέρες, πανικός, να μην ξέρεις που να πρωτοκοιτάξεις.

Προσπαθω να εκμεταλλευτω τον τελευταίο ελεύθερο χρόνο μου, κ όταν κοιμάται ο Άγγελος κάθομαι κ χαλαρώνω, δεν κάνω τίποτα, χαζεύω τηλεόραση, internet , τρώω , δεν θέλω ούτε να κοιμηθώ προκειμενου να νιώσω κ να ευχαριστηθώ την ελευθερία μου....


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

ax.........μανουλιτσες καλη μερα σας τι μου κανετε????

Ανια μου να γεννησες αραγε η οχι ακομη???

Ειρηνακι μου μεγιες μεγιες τα δοντακια !!

Μπισκοτακι καλοριζικο το ιατρειο και καλες δουλειες!!

Λιλουκα διαβασα τα νεα σου welcome back to forum καλο κουραγιο με τα πιτσινελια και εγω σε λιγους μηνες ετσι θα πορευομαι.....

Εμεις ειμαστε καλα η εγκυμοσυνη προχωραει σχετικα καλα ο Νικολας ομως βρε κοριτσια δεν με αφηνει σε ησυχια εκτος του οτι εχει γινει μονιμος κατοικος στο κρεβατι μας θελει συνεχεια αγκαλιες και παιχνιδια που του εκανα τα οποια ομως τωρα λογω της καταστασης δεν μπορω να τα κανω

επισης εχει πολλα πολλα νευρα οταν δεν του κανουμε τα χατιρια και εχθες ενω προσπαθουσα να τον ηρεμησω με χτυπησε του λεω Νικολα μου δεν ειναι σωστο αυτο που κανεις δεν χτυπανε την μανουλα και εκεινος οπως τον ειχα αγκαλια μου δινει αλλα δυο χαστουκια εεεε τα πηρα και εγω και του εδωσα μια στον ποπω του δυνατη θα την ελεγα αλλα με εφτασε στα ορια μου βεβαια μετα εβαλα τα κλαματα απο τις τυψεις αλλα τι να το κανεις.......

Δεν ξερω νιωθω λιγο χαλια μηπως δεν ειμαι καλη μανα μηπως δεν κανω κατι καλα???:(:(:(:(:(

Αυτα σας αφηνω γιατι σας κουρασα με τοσο μεγαλο post!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο!

Τι ακουω.........νιωσαμε τυψεις? Καλως ηρθες στο κλαμπ! Εγω βεβαια δε την εχω χτυπησει αλλα της φωναζω συνεχεια οταν με φερνει εκτος εαυτου! Αλλα φοναζω πολυ.........με κοιταει στα ματια σα να μου λεει μη κανεις ετσι μανουλα φοβαμαι! Κι αυτο ιασαξιο της ξυλιας στο πωπω ειναι μη σου ειναι και χειροτερο αυτο που κανω εγω για την ψυχολογια του παιδιου!

Το παν ειναι.......να μη σε δει να μετανιωνεις μετα.........να μην τον παιρνεις αγκαλια αλλα με πολυ σταθερο υφος παρολο που εφαγε ξυλια να του εξηγησεις γιατι!

Εισαι η καλυτερη μανουλα του κοσμου...........και ειμαι σιγουρη γι αυτο! Απλα περνανε τη φαση αυτη ολα τους αυτη την εποχη απο οτι βλεπω γιατι εχω φαει σφαλιαρες ξεγυρισμενες που δεν ηξερα απο που μου ηρθαν....και οχι ετσι αντε σηκωσα χερι......μπορει να βρισκεται στην αλλαη ακρη του σπιτου και να ερθει με φορα να με χτυπησει επειδη της ειπα οχι! Ασε δε ...που ειναι μονιμα κολλημενη πανω μου! Τοσο πολυ δε μπορω να το καταλαβω!

Μη μου στεναχωριεσαι για τιποτα! Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε θα σου κρατησει κακια και σε λιγο θα δεις....θα βρεις το κουμπι του!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...