Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσαρες,

Πολύ κούραση τραβάω η έρμη η μάνα....

Ο μικρός έχει παλινδρόμηση κ θελει συνέχεια αγκαλιά, και έχει παέι κ 6,5 κιλά ζωή να χει ο άτιμος κ ο Αγγελάκος όποτε με βρει ευκαιρη θέλει κ αυτός αγκαλίτσα...

Πόπη με τον ύπνο τα πάμε έτσι κ έτσι μερικά βράδια το πάει σερί κ μερικά βράδυα τυχαίνει να ξυπνάει κάθε μία ώρα κ θέλει αγκαλιτσα, και εννοτειται κοιμαται μαζί μου, φαντάσου να ήταν μόνος του...

Από κουβεντούλες λέει πολλες , στις περισσότερες βέβαια θες μετάφραση κ προτάσεις τώρα προσπαθεί να φτιάξει , χρησιμποποιει το περισσοτερο 3 λέξεις χωρις συντακτικό βέβαια

Επειδή πρόσφατα μου έκανε άγρια κόλπα με το φαγητό, και επειδή έτρωγε ακόμα λυωμένα, αποφάσισα να δοκιμάσω να τον ταϊζω κανονικό φαγητό. Του αρέσει μεν καλύτερα αλλα μεγάλο δράμα θέλουμε περίπου 1,5 ώρα για να φάει ένα πιάτο, δεν μασάει , το κρατάει στο στόμα του κ χαζεύει. Εσας τα μικρα σας τρώνε κανονικά;

Στο τελος του μηνα λεμε να παμε μια εκδρομούλα να ξελαμπηκάρουμε, και περισσότερο για τον Αγγελο, ελπιζω να μην μου βγει σε ξινό με 2 μωρά...

Σας φιλώ όλες


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δε θα σου βγει ξινο!!!! Θα περασετε τελεια...το μωρο ειναι πολυ μικρο ακομα για να σου δημιουργησει προβληματα και ο Αγγελος ειμαι σιγουρη πως θα ενθουσιαστει!

Τουλαχιστον εσεις τρωτε ενα πιατο σε μιαμιση ωρα....εμενα οταν θελει...οσο θελει...κι αμα θελει! Τουλαχιστον προσπαθω να της κανω πολλα γευμτακια τη μερα για να ξερω οτι ειναι χορτατξη γιατι μου αδυνατησε! Νομιζω ψιλωσε κιολας αλλα....που ειναι αυτα τα τσουποτα μπουτακια και τα προγουλακια και τα μαγουλακια και τα μπρατσινια! Θα μου πειτε παιδακι γινεται.....ουτως ή αλλως θα εφυεγαν αυτα! Αλλα εγω βλεπω οτι ειναι πολυ επιλεκτικη στο φαγητο! Κι αμα δε της κατσει καλα η μυρωδια....πεντε μπουκιες με το ζορι!

Κουραγιο Ανια μου.....πιστευω ειναι θεμα χρονου να βρειτε το ρυθμο σας! Τωρα που μεγαλωνει ο μπεμπικος!

Πειτε με χαζη....πειτε με κακια.....αλλα αλλο μωρο δε θελω.....ενω μεχρι πριν λιγο καιρο το σκεφτομουν πολυ ζεστα......τωρα που βλεπω τη Βαλια να αλλαζει μερα με τη μερα δεν εχω κουραγιο να μπω σε αυτη τη διαδικασια παλι! Αφηστε δε που με εχει πιασει ενα ηλιθιο ψυχολογικο του στυλ.....θελω η Βαλια να εχει ολη μου την αγαπη και την προσοχη! Δε ξερω αλλα οταν μου λενε αντε........κανε αλλο ενα τωρα......μου ρχεται συγκολπος!!!!!

Φιλακια αγαπες να προσεχετε!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου ελπίζω να μην σε τρόμαξα εγω που έγραψα για την κούραση κ τις κακουχίες που περνάω .... εμείς έχουμε την παλινδρόμηση κ το μωρό θέλει όλη μέρα αγκαλια γιαυτο τρώμε πακέτο, αλλιως η κατάσταση είνια παιχνιδάκι σε σχέση με το πρωτο παιδί.

Αλλωστε το να ξανατσιμπάς χοντρα χοντρα μπουτακια είναι απο μονο του ένα κίνητρο, δόξα το Θεο ο μικρός έινια πολυ τροφαντος ,σκετη δίπλα, και το ευχαριστιεμαι γιατί ο Άγγελος σε λίγο θα είναι μόνο κόκκαλα, του κάνω μαζας στη πλάτη κ πιάνω τη ραχοκοκκαλια :(. Ενταξει δεν θα ήθελα να είναι ένα παχύ παιδί αλλα όχι κ έτσι, να τρωει κ τίποτα...

Και να σου πω κ το άλλο όσο μεγαλωνει η Βάλια τόσο μεγαλυτερο θα είνια το πρόβλημα της ζήλιας προς το αυριανό αδελφακι , γι αυτό μην το σκέφτεσαι , με το καλό να μπειτε στο καινούριο σας σπιτάκι κ να εγκαινιάσετε την κρεβατοκάμαρα ;)


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Ειρήνη μου μπράβο σας !!!

τι σύμπτωση σήμερα έβαλα στον Άγγελο για πρώτη φορά τα βρακάκια που του είχα πάρει. Τα εχουμε καιρό τώρα αλλα δεν ήθελε να αποχωρηστεί την πάνα. Σήμερα το πρωί άρχισε να κάνει χαζομάρες κ να βγάζει τα ρούχα του , εβγαλε κ την πανα κ βρήκα ευκαιρία να βάλουμε το βρακάκι.

Ευτυχώς τον κατάλαβα όταν ήθελε κακα , τον έβαλα στο γιο γιο , κ μετα τον κατάλαβε η μαμα μου ότι θέλει τσίσα γιατι έπιανε το πουλι του κ τα έκανε παλι στο γιο γιο. Ετσι όλο το πρωινό δεν φορούσαμε πάνα. Μακαρι να το συνεχίσει κ σιγα σιγα να την κόψουμε...

Κατά τα άλλα τον κυνηγάμε για να φάει, εκει που γελάει κ παίζει ξαφνικα τον πιάνουν τα νεύρα του κλαίει κ φωνάζει για μπούρδες κ μετα του περνάει.. Αλλα ευτυχώς τα βράδια κοιμάται!

Λόγια λέμε πολλα αλλα λίγοι μας καταλαβαίνουν :tongue:

Περάσαμε κ μια ωραία λαρυγγίτιδα κ τώρα το μωρό έχει δέκατα...

Εχουμε κλείσει την Κυριακή να φύγουμε διακοπές Μαυροβούνι - Γϋθειο αλλα δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε, αυριο παμε παιδίατρο κ βλέπουμε..

Πόπη πότε με το καλό γεννάς; πως τα πάς τωρα με τις ζέστες πρέπει να είναι λίγο ζόρικα... Ο Νικόλας τι κάνει;

Φιλάκια σε όλες


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσουδες μου ...

Εμεις ειμαστε καλα οο ναι αννια μου και μενα χτυπιεται νευριαζει χωρις λογο , εχει γινει πολυ κολοπαιδο οσο ησυχος ηταν περσι τωρα ειναι τερατακι σκετο .... Με το φαγητο δοξα το θεο καλα , σημερα εφαγε το πρωι κρεμα και μετα λιγα κορν φλεικσ μετα μια μπανανα μετα μεσημεριανο , φακες αλλα δεν το τελειωσε ολο το μπολ οκ αφησε λιγο , οταν ξυπνησε ζητησε απο τη γιαγια του αυγο εχει μανια τελευται με το αυγο το τρωει με μεγαλη ορεξη μετα εφαγε μια φετα του τοστ με μελι και βουτηρο , και πριν παμε την βραδυνη μας βολτα εφαγε παλι κρεμα και του ετριψα ενα μηλο μεσα και σε καμια ωρα θα του δωσω γαλα στον υπνο και φυσικα εφαγε το μισο τοστ του μπαμπα το βραδυ αλλα δεν ειμαστε παντα ετσι !!!

Και εμεις λεμε πολλα αλλα λιγοι μας καταλαβενουν ...

Αννια μου σιγουρα θα περασετε καλα κοριτσακι !!!

Οσο για την πανα θελω πολυ να την κοψουμε κανω προσπαθειες αλλα ειμαι η μονη στο σπιτι και φρικαιρνω ο μικρος εχει κοιμηθει μεσιμερι χωρις πανα και δεν μου κατουρησε οποτε τον θεωρω ετοιμο !!!

Φιλακια στα ομορφα απριλιατικα ζουζουνια ..

Ειρηνη η Βαλια ειναι σκετη γλυκα!!!


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε τα αγγελουδια σας???

Εγω γεννησα ενα πανεμορφο κοριτσακι και ειμαι πολυ ευτυχισμενη ολα ευτυχως πηγαν καλα γιατι αντιμετωπισα διαφορα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης δοξα τω ΘΕΟ ομως ολα καλα!!!!!

Ο Νικολας μου εχει γινει αντρακι σωστο λεει τα παντα τον καταλαβαινουμε καθαρα αλλα στην πανα και το φαγητο νιωθω οτι ειμαστε πολυ πισω εαν και ο γιατρος μου ειπε ειδικα για την πανα να την αφησω για του χρονου τωρα με το φαγητο ειναι με τις ωρες του αλλες μερες τρωει διχως αυριο και αλλες μονο γαλα πινει οσο για τον υπνο του πηραμε κρεβατι του εβαλα σεντονια spiderman που ειναι ο αγαπημενος του τις πρωτες μερες κοιμοταν σερι και εκανα τον σταυρο μου μετα ξανααρχισε το μισο μισο μεχρι τις 4 στο δικο του μετα στο δικο μας τωρα που ηρθε και η μπεμπα σπιτι με το ζορι παει στο κρεβατι του και εννοειται οτι κατα τις 1-2 ερχεται σε εμας!!!!

Εχω τοσο καιρο να μπω στο forum που θα γραφω κανενα 2ωρο για αυτο σας αφηνω μιας που κοιμαται και η μπουμπου να κανω κανενα μπανακι τον μικρο τον εχει η μαμα μου:P:p:p

Σας φιλω ολες σας και τα μικρα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!

Ποπη μου να χαίρεσαι το μωράκι σου !!!!!!!!!!!!!!!!!

να σου ζήσει, να είναι πάντα γερή κ τυχερή η κούκλα σου !!!!!!!!!!!

Πώς τα πάτε με το νινί, είναι λίγο ζόρικα τώρα στην αρχή , αλλα ο καιρός περνάει τόσο γρήγορα που ούτε που θα καταλάβεις πότε θα ξεπεταχτεί η ζουζουνα σου.

Ο Νικόλας πως είνια με την αδελφούλα του;

Εμείς μεγαλώνουμε σιγα σιγα , κόψαμε την πάνα σπίτι κ την φοραμε μόνο έξω , από φαγητό λιγα πράγματα, ύπνο άλλες φορές σερί κ αλλες φορες με δέκα ξυπνήματα. Εχω παρατηρήσει ότι είναι ανάλογα την μέρα, αν η μέρα είχε ένταση κ η νύχτα είναι ανήσυχη.

Ο μπέμπης μας μεγαλώνει, σε λίγο θα αρχίσει κ αυτος φρουτάκια , ελπίζω να μην ειναι σαν τον αδελφό του ...

Τον Οκτωβριο θα τον βαφτίσουμε κ έχουμε λίγο τρέξιμο με τις ετοιμασίες

Αυτα τα νέα μας , τα υπόλοιπα κορίτσια; πειτε κανενα νεο, χαθηκαμε τελειως...


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκαμε ρε κοριτσια και πολυ λειπαμε ... Καλο μηνα...

Εμεις ειμαστε πολυ καλα , ευχαριστηθηκαμε καλοκαιρακι εδω στο νησι ... Ο μικρος κολυμπαει με τα μπρατσακια μιλαμε οχι πολλα αλλα οκ με το φαγητο καλα τα παμε οχι ομως καθε μερα , βγαλμε και την πανα μονο το βραδυ και ολα καλα ζουζουνευει και παει ...

Ρε κοριτσια καντε ενα facebook χωρις φωτο δικες αν δεν θελετε να επικοινουνουμε γιατι εδω ξεχαστηκαμε τελειως....

Ποπακι μου γλυκο να σου ζησει το κοριτσακι σου

Φιλια σε ολες σας και αμα κανετε facebook στειλτε ενα π.μ.


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανουυυυυυλες!!!!!! Πωπω...χαθηκαμε ρεεεε!

Ποπουλιτα να σου ζησει η μπεμπεκα!!!! γερη κι ευτυχισμενη μια ζωη κορτιτσι μου!!! Ποτε περασε καλε ο καιρος ουτε που το καταλαβα!!!

Μια χαρα σας βλεπω ολες!!! Φτου φτου!!!

Κι εμεις καλα ειμαστε μεγαλωσαμε πια....εχουμε κοψει την πανα τελειως...και τη βραδινη! Τρωει οτι βρει μπροστα της, παχαινει και το ριχνει σε μπόι οποτε αδυνατιζει και ξανα παλι πλακωνεται στο φαγητο!!!!

Χορτασαμε διακοπες πηγαμε παντου, η Βαλια Κυρια σε ολα, μονο το μπανιο στη θαλασσα με κουραζε που δε θελει μπρατσακια ή σωσηβιο αλλα αγκαλια!!!! κατα τα αλλα εγινε κι αυτη παιδακι πια!!!!

Με το καλο η βαφτιση Ανια μου!

Επισης σας συνιστω ανεπιφυλακτα να βαλετε σιδερακια οσες το σκεφτεστε ακομα.......εχασα 13 κιλα!!!!!!!!!! Μαζι με την ορθοδονντικη πηρα δωρο και το αδυνατισμα οποτε τα 4800 που θα δωσω χαλαλι του!!!!!! Ειμαι πιο αδυνατη και απο τοτε που ημουν 20 χρονων!!!

Αυτα τα ολιγα!!! Φιλακια πολλα να προσεχετε!!!!!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια...να σας ζησουν τα παιδακια σας και τα μωρακια σας...εγω ενα εχω και δεν προλαβαινω να μπαινω τοσο συχνα...ηθελα σας ρωτησω 2 πραγματακια...κατ' αρχας για τη ζουζουνα μου, ειμαστε στη φαση να κοψουμε την πανα και την ημερα το εχουμε καταφερει σε μεγαλο βαθμο,ομως τις ωρες υπνου ακομα τη φοραμε...ειναι καμια σας που το εχει κοψει τελειως;κι αν ναι,το μεθοδο ακολουθησατε ωστε να καταλαωαινει στον υπνο του το ζουζουνι σας οτι θελει να κανει τσισα του και να σηκωνεται;α, και κατι αλλο...μου εχει κανει τεραστεια εντυπωση που ενω την κορουλα μας τη "συλλαβαμε" το 2ο κιολασ μηνα προσπαθειων, τωρα προσπαθουμε για 2ο παιδακι εδω και 9,5 μηνες και ακομα...λετε να υπαρχει καποιο προβλημα η να ειναι θεμα τυχης;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε? Εγώ χάθηκα, δεν μπαίνω στο καφέ. Διάβασα τα τελευταία πόστ όμως και ήταν όμορφα να βλέπω στα τικερ 2 ετων, 5 μηνών και κάτι...

Η μικρή μου ξεκίνησε παιδικό φέτος, είναι πανέμορφη αλλά και πολύ ανάποδη! Μεγάλος ταλιμπάν! Πάνα δεν βγάλαμε, ευελπιστώ τώρα που περάσαμε τη προσαρμογή στο σχολείο να ξεκινήσουμε ξανά προσπάθειες ταυτόχρονα με τη δασκάλα.

Ελπίζω να στε όλες καλά μανούλες του Απρίλη του 2009...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Πού καιρός για ιντερνετ ε? Τρεχουμε και δε φτανουμε!! Κι εμενα ταλιμπαν εχει γινει ο μικρος...ιντερνετ μονο στη δουλεια!! Τι κανετε!! Γεννηθηκανε τα μωρακια σας οι δευτερομανουλες...??!! Να σας ζησουνε! Εμεις letizia τα παμπερς τα φοραμε ακομα και το γιογιο ενω το ειχαμε στο προγραμμα το κοψαμε κι αυτο...ειναι πρωινα που σηκvnetai me στεγνο παμπερς και λεω κοιτα το ατιμο ξερει να τα κραταει!! Κι εγω θελω να τον στειλω παιδικο μπας και κοινωνικοποιηθουμε λιγουλακι, αλλα δε το βλέπω για φετος!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσάρες τι κάνετε;

Πόπη πως είναι η μπουμπού; Ο Νικολας το αντράκι , πως του φαίνεται η νέα κατασταση στο σπίτι; με το θηλασμό πως τα πάτε;

Ειρήνη η Βάλια καλα είνια; για πόσο ακομα θα τα φοράς τα σιδεράκια;

μπισκοτάκι ολα καλα; πως παει το ιατρείο, συνηθίσατε την νέα πόλη;

Letizia μην αγχώνεσαι μπορει να είναι θέμα τύχης, εξάλλου 9 μήνες προσπαθειών δεν είναι πολύ διάστημα, εμεις τον Αγγελο τον καναμε μετα απο 2,5 χρόνια κ τον μπέμπη μετα απο 2 μήνες!

Σε εμάς όλα καλά βαφτίσαμε τον μπεμπάκο μας , τον ειπαμε Ανδρέα, και γενικα μεγαλώνουμε... Ο Αγγελος φοραει πανα μόνο όταν κοιμάται, γενικά τρώει απο όλα αλλα λίγο κ είναι σχετικά αδύνατος κ στο ύψος κανονικός.

Αγαπάει αλλα ζηλεύει τον αδελφό του. Ο μικρός κάνει νάζια με το φαγητό, δεν το ανοίγει το στοματάκι του, ευτυχώς που θηλάζει κ έτσι δεν αγχώνομαι...

Πως πάτε με τις δουλειες σας τώρα με τα νεα δεδομενα; εγω είμαι ακόμα σε άδεια κ ελπίζω μεχρι να γυρισω να μην με έχουν βγάλει σε καμια εφεδρία. Από περικοπες αλλό τίποτα κ περιμένουμε κ χειρότερα...

Γράψτε κανένα νεο γιατι χαθήκαμε τελειως , φιλακια σε όλες τις μανούλες κ τα μωράκια του Απρίλη !


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...