Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

και κατι αλλο,

εντελει θα μου πει καμια σας τι γινετε με τις διπλοεγγραφες, τα ''νεα'' μελη κτλ?! γιατι ετσι?!

εγω οταν πηγα να μπω εδω δεν ειδα ο στραβακας τιην σημειωση πανω πανω κ εκανα καινουργια εγγραφη. αφου το καναμε θεμα με τους αντμινιστρατορες καταλαβα οτι δεν εμπενα ουτε με το κανονικο tzini, γιατι εκανα νεα εγγραφη ως tzini01. οταν ειχα πρωτογραφτει στο φορουμ ειχα αλλο λαπτοπ.

δηλ. μου κανει λιγο φευγα να πηγαινει καποιος σε διαφορετικο υπ, για να πει τα δικα του με αλλο νικ!!!!:shock::shock::shock:

γιατι να φοβουνται δηλ?! ( καλα για την προσωπικη βομολοχια δεν το συζητω, απαραδεκτο)

μα μου κανει εντυπωση, γιατι στο συγκεκριμενο θεμα μου στειλαν πολλα μελη πμ, κ καμια δεν πηρε θεση δημοσια στο φορουμ. γιατι?!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ κατι τελευταιο.

εγω βρε κοριτσια δεν ειμαι κ πολυ φαν του φατσοβιβλιου.

ειχα κ ενα θειο που δουλευε στο αμερικα cia(σχωρεμενος τωρα-καλα να ναι οπου κ να ναι), κ θυμαμαι που καποτε μας ελεγε οτι θα βρουν τροπο να μας φακελωσουν καλα ολους.

θες οτι εχω κ επαφες με τους συμμαθητες μου?! μπορει κ αυτο.


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Αχ βρε tzini μην ασχολείσαι, εγω μπαίνω στο parents διαβάζω τα θέματα που με ενδιαφέρουν και σπάνια γράφω.. Παρεξηγουντε πολυ εύκολα και βαριεμαιιιιι.. Στις αγορές μέσω Internet έχω γράψει μερικές φορές και με έχουν πάρει απο τα μούτρα.. Οπότε δεν ασχολούμαι καθολου! :-*

Τώρα για το κρεβάτι ψάξτο λίγο και σήμερα και αποφασίζεις!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εκτος απο το να δινω συμβουλες δεν σας εχω τιποτα για μενα εκτος οτι εχω 2 παιδακια με μεγαλη διαφορα και ενα αντρα ναυτικο θα

συνεχησω να σας πω οτι ειναι Αμηχανικος και ειναι σε VLCC easter mediteranian αν την εχετε ακουστα εχει φυγει απο το νοεμβριο και θα ερθει οπως παντα τον ιουνιο και τα υπολοιπα νομιζω οτι πανω κατω ειναι ιδια με τα δικα σας εκτος απο το τη εχω κορη στην εφηβεια και κοντευη

να με τρελανει αυτα :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες...

Paros σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! Το όνομα της νεοφώτιστης είναι Ελεωνόρα..(αν και έχουμε πρόβλημα με τη σωστή γραφή καθώς το έχω δει σε όλες τις εκδοχές και καθηγήτρια μου γλωσσολόγος που το έψαξε μου είπε να καθιερώσω το "Ελεονόρα"...εσείς τι λέτε;Δεν έχω αποφασίσει ακόμα πώς θα το γράφουμε)

Στην βάφτιση είχαμε πολύ κοσμο γύρω στα 700 άτομα και γενικά έγινε ένα γλέντι τρικούβερτο! Εμένα τα πόδια μου πονούσαν μια βδομάδα ....καθότι χόρευα όλο το βράδυ και φορούσα κάτι dodici 12ποντα τα οποία δεν αποχωρίστηκα ηρωικά ούτε ένα λεπτό...(ο σύζυξ είναι ντερέκι γμτ κ γω ακριβώς το αντίθετο....:rolleyes:) .

Ο νονός της μικρής μας είναι φυσικά και αυτός κάπταιν (χουκ), ο μπαμπάς κάπταιν, η μαμά ιστιοπλόισσα πορωμένη, οπότε καταλαβαίνετε οτι το θέμα της βάφτισης ήταν η θάλασσα και ο στολισμός και όλα τα συναφή είχαν σχέση με το υγρό στοιχείο. Χρώματα είχα το λιλά,το σιέλ κ το άσπρο τα οποία παραδόξως έδεσαν πολύ καλά.

Φωτογραφίες δεν έχω ακόμα καθώς πρέπει να πάω στον φωτογράφο και δεν έχω βρει ακόμα τον χρόνο η έρμη.

Κατα τα άλλα όλα καλά όλα ανθηρά. Σήμερα εδώ στο Ρεθυμνο βρέχει από τα ξημερώματα και το πρωί οδηγώντας για να έρθω στο Παν/μιο κάναμε σλάλομ στις λακκούβες (ευκαιρία να βρίσω και τον Δήμαρχο της πόλης να εκτονωθώ).

Λοιπόν για τα έπιπλα..εγώ έχω δοκιμασμένα τα modeco και είμαι πολύ ευχαριστημένη από το συνδυασμό ποιότητας-τιμής.

Τζίνι01 θα σε συμβούλευα να μην δεχτείς την προσφορά του γαμπρού σου διότι και τα νεύρα σου θα γίνουν κορδέλες και θα του έχεις και υποχρέωση μετά...Επίσης αν πχ θες να του τα χώσεις για τον χι ψι λόγο δε θα μπορέσεις να το κάνεις λόγω συγγένειας ούτε θα μπορέσεις να του πεις πράγματα που θα έλεγες σε κάποιον επαγγελματία με τον οποίο δεν έχεις καμία σχέση. Τέλος επειδή ο χρόνος είναι χρήμα και η ζωή πολύ μικρή για να χαλιόμαστε με λαλακιες...καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα να πάρεις αυτά που σ' αρέσουν και να έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο.

Κατα τα άλλα αυτά...

Pashalitsa καλώς τον δέχτηκες τον άντρα σου...Πόσο τελικά θα μείνει; Αυτό το φλου ρε κορίτσια με τις αφίξεις και τις αναχωρήσεις τους είναι που μου τη δίνει στα νεύρα totally....*^*$*$^%^$E#%^$%%$#!@#$%^


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εκτος απο το να δινω συμβουλες δεν σας εχω τιποτα για μενα εκτος οτι εχω 2 παιδακια με μεγαλη διαφορα και ενα αντρα ναυτικο θα

συνεχησω να σας πω οτι ειναι Αμηχανικος και ειναι σε VLCC easter mediteranian αν την εχετε ακουστα εχει φυγει απο το νοεμβριο και θα ερθει οπως παντα τον ιουνιο και τα υπολοιπα νομιζω οτι πανω κατω ειναι ιδια με τα δικα σας εκτος απο το τη εχω κορη στην εφηβεια και κοντευη

να με τρελανει αυτα :D

Κοπέλα μου όταν σκέφτομαι πως θα εξελιχθεί η δική μου η γλωσσοκοπάνα στην εφηβεία, μου έρχεται να κλαίω...:-(

Δε με βλέπω καλά αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Ayla πολύ ωραίο όνομα το Ελεονόρα! Της πεθεράς είναι;;;:tongue::tongue::tongue:

Δεν πήγαμε σήμερα στου Δούκα, ο άντρας του σπιτιού τρέχει στον οδοντίατρο...(Καλά που είναι ξέμπαρκος δηλαδή!):D

Αυριο το μενού έχει Εράσμειο...:-P:tongue::D

Ayla περιμένω να μου πεις για το Αρσάκειο αν και δε συγκεντρώνω και τα καλύτερα σχόλια ως τώρα από γονείς με πμ στο πάρεντς...

Link to comment
Share on other sites

Ayla πολύ ωραίο όνομα το Ελεονόρα! Της πεθεράς είναι;;;:tongue::tongue::tongue:

Δεν πήγαμε σήμερα στου Δούκα, ο άντρας του σπιτιού τρέχει στον οδοντίατρο...(Καλά που είναι ξέμπαρκος δηλαδή!):D

Αυριο το μενού έχει Εράσμειο...:-P:tongue::D

Ayla περιμένω να μου πεις για το Αρσάκειο αν και δε συγκεντρώνω και τα καλύτερα σχόλια ως τώρα από γονείς με πμ στο πάρεντς...

Το Ελεονόρα άμα σου πω δε θα το πιστέψεις...είναι της γιαγιάς (!!) της πεθεράς μου!! Ό,τι να ναι δηλαδή...πάμε σε πολύ βάθοοοοοοοοος (αιώνων). Αλλά δε θα το σχολιάσω περισσότερο για να μη συγχυστώ. Πάλι καλά που είναι ωραίο όνομα αλλιώς θα γινόταν η μάχη του Δράμαλη εδώ πέρα.

Θα σου στείλω πμ για το αρσάκειο...

ΩΧ οδοντίατρο ε; Μα τι σταδιάλα; Και ο δικός μου όταν ξεμπάρκαρε σε οδοντίατρο έτρεχε...Λες η αλμύρα να κάνει τελικό κακό στα δοντάκια των αγοριών μας:rolleyes::-P....Η έχουν γίνει πια τόσο ευαίσθητοι στα πάντα;;;;


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ayla να σας ζήσει η Ελεωνόρ!!!!!

φτιάχνω ραβιόλια.μάλλον για γίγαντες τα μαγείρεψα, γιατί το΄κάθέ ένα ζυγίζει ένα κιλό (τουλάχιστον):))))

τα δεύτερα τα κάνω μινιατούρες.Η του ύψους, ή του βάθους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ayla να σας ζήσει η Ελεωνόρ!!!!!

φτιάχνω ραβιόλια.μάλλον για γίγαντες τα μαγείρεψα, γιατί το΄κάθέ ένα ζυγίζει ένα κιλό (τουλάχιστον):))))

τα δεύτερα τα κάνω μινιατούρες.Η του ύψους, ή του βάθους.

Ευχαριστώ για τις ευχές....

Πες καλέ τη συνταγή (είμαι άσχετη όπως θα κατάλαβες...αλλά πρόθυμη να μάθω)..:rolleyes:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

μισό κιλό αλεύρι για όλες τις χρήσεις

100 γραμμ σιμιγδάλι ψιλό

αλάτι 2 κ.γ.

νεράκι χλιαρό όσο πάρει

3 αυγά

ανακατεύουμε σιμιγδάλι, αλεύρι, αλάτι, αυγά και προσθέτουμε σιγά σιγά το νεράκι (εμένα μου πήρε 1 μπρίκι μεγάλο) μέχρι η ζύμη να πλάθεται.Αν χρειαστεί κι άλλο αλευράκι, ρίχνουμε μέχρι να στέκεται μόνη της.Τη σκεπάζουμε ευλαβικά με μια πετσέτα βαρβάτη και την αφήνουμε να ξεκουραστεί λες και έκανε και τίποτα αυτή, μια ώρα.

όταν έρθει η ώρα να την πλάσουμε την κόβουμε σε 7-8 κομματάκια και ένα ένα σε μικρότερα που τα ανοίγουμε με εκείνη τη μηχανή που φτιάχνει τις χυλοπίτες και τα μακαρόνια.εγω δεν είχα και την άνοιξα στον πάγκο με ένα ξύλο.

ΖΥΜΗ ΜΟΥ MY SWEET PIE.

Έριξα: σπανάκι που το έκοψα μινιόν και το έστιψα.περίπου 2-3 σπανάκια ολόκληρα, μόλις με είδε ο πατέρας μου στον κήπο μόνο που δε με μάδησε.Πρόλαβα να κόψω κι άλλο;;ένα κομμάτι ζαμπόν ζβαν -το μισό απ΄ότι έχει το μικρό κουτί, που το έτριψα στο χοντρό του τρίφτη.Μια μικρή πατατούλα, όχι σαν κι αυτές που κάνω, φυσιολογική.Την πέρασα από τον τρίφτη, αλλά από το πολύ ψιλό.Τυρί γκούντα, το οποίο έκοψα τετραγωνάκια του μισού εκατοστού, έβαλα αντίστοιχο κομμάτι του ζ-βαν (προμηνύεται σεισμός στην κουζίνα). Πιπέρι φρεσκοτριμένο.Μυτζήθρα λύσσα στο αλάτι, ξηρή, ενα φλυτζάνι μικρό.Ανακάτεψα μέχρι που βαρέθηκα.

Εκτέλεση (κανονική):

άνοιγα ένα ένα σε μέγεθος κάστανου (μετά έβαλα μυαλό και άλλαξα το μέγεθος σε φουντουκιού) τα μπαλάκια με λίγο αλευράκι, έχωνα μέσα λίγη ζύμη, δόξα τω θεώ που ήταν ελαστική σαν καλτσόν, βούταγα τα δαχτυλάκια μου στο νερό, και την ένωνα με τα βρεγμένα δάχτυλα.Για να παρατείνω την αγωνία, τα έπλαθα σαν κεφτεδάκια στις παλάμες΄, το διασκέδασα αφάνταστα.

εν τω μεταξύ η θεία πρόνοια με είχε φωτίσει ώστε να ανάψω το γρήγορο μάτι στο 9 και το νερό έβρασε στο πιτς φυτίλι και τα έχωνα ένα ένα προσεχτικά, αυτά τα σκασμένα όχι μόνο δεν κόλησαν και δεν άνοιξαν, αλλά και έκαναν και 15 λεπτά να βράσουν (τα πρώτα, του κάστανου).εννοείται οτι τα δοκίμαζα εαν έβρασαν, αλλιώς θα πήγαιναν για πέταμα στις κότες.

σε ένα κατσαρολάκι είχα πετάξει μια κ.σ. βιτάμ σοφτ και πέταξα και 3 ντομάτες κομμένες κομάτια, φρέσκο κρεμμυδάκι, βασιλικό αποξηραμένο απ΄το σουπερμάρκετ (με το χέρι), πιπέρι πάντα φρέσκο, αλάτι ελάχιστο γιατί δε μου γουστάρει, έβρασε δέκα λεπτά και πολύ λέω, και το περιέχυσα πάνω απ΄τα ραβιόλια που είχα σουρώσει καλά γιατί τα σκασμένα βγάζουν πολύ ζουμί.έριξα και λίγη απ΄τη λύσσα μυτζήθρα και τέλοςπάντων έφαγα και μου άρεσε τόσο που ήθελα και κρασί, τρομάρα μου.

εννοείται ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΕΦΑΓΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.τα έβαλα σ΄ενα ταψάκι πλαστικό και κατευθείαν στην κατάψυξη για την ανηψιά.όταν θα έρθει, θα τα βγάλω μια ώρα πριν και θα τα πετάξω ή στην κατσαρόλα, ή στα σκουπίδια.Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.15 του μηνός έχει γιορτή ο θαλασσοδαρμένος.να του στειλω ενα χρονιαπολλάεσεμες απ΄το κινητό της μάνας μ? ούτως ή άλλως θα με καταλάβει οτι είμ'εγώ.μπαμ κάνω.

θα είμαι πολύ ζητιάνα;τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

αντε κ εκανε δεκα χροοονια να μπω!

μην του στειλεις σολαρις απο κανενα αλλο κινητο. στειλτου αργοτερα απ το δικο σου. του τυπου: ξεχασα να σου πω χρονια πολλα προχτες. αστον να ψιθει λιγο.;)


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...