Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Mανούλες Σπερματέγχυσης


Recommended Posts

Μπα δεν του αρεσουν οι αγριαδες απλα βαρεθηκε να με ακουει.

Πηγα βολτα τον Βασιλακη. Τελεια μερα. Εχω αρκετους πονους αλλα κοντευω.Εσυ πως εισαι?

Με της βολτουλες προσεχε λιγακη,τωρα που κοντεβεις!Ποσες ευδομαδες γεννησες τον Βασιλακη?Λενε οτι το δευτερο παιδη ερχετε πιο γριγορα απο το πρωτο!

Εγω ηρεμα ,στο σπιτη!Ελπειζω αυριο να βγω βολτουλα,αν οχι,απο την ευδομαδα θα βγω δυο φορες:Μια για εξεταση αιματος(αντι-χα) και την πεμτη για υπεροιχο!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 637
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α και εγω εχω υπερηχο την Πεμπτη.....

Τον Βασιλακη τον γεννησα 39+4 με προκληση.

Οποτε περειπου απο την 37 ευδομαδα και μετα θα μαζευτεις σπιτακη!

Γιατι με προκληση?

Link to comment
Share on other sites

Οχι πρεπει να περπαταω.

Με προκληση γιατι κοντεψα να μπω στον 10ο!

Καλοοο!Στον δεκατο εσυ και'γω φοβαμε παρολ'το ραψημο μην και δεν προλαβω να κλεισω τον ευδομο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ειχα ουτε συσπασεις ουτε πονους πολλους. Επρεπε να το βγαλω καποια στιγμη....

Τωρα σιγουρα γεννησω νωριτερα. Φοβαμαι μην ειμαι σε κανενα μαγαζι σπασουν τα νερα και γινω ρεζιλι....

Μια χαρα θα εισαι με την περιδεση. Ειναι προστατευμενη η κορη σου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ουτε συσπασεις ουτε πονους πολλους. Επρεπε να το βγαλω καποια στιγμη....

Τωρα σιγουρα γεννησω νωριτερα. Φοβαμαι μην ειμαι σε κανενα μαγαζι σπασουν τα νερα και γινω ρεζιλι....

Μια χαρα θα εισαι με την περιδεση. Ειναι προστατευμενη η κορη σου...

Στειλε τον αντρουλι σου στα μαγαζια!

Και 'γω ελεπειζω αλλα δεν παυω να φοβαμε!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει τα παντα για να την προστατεψεις....

Αμα στειλω τον αντρα μου θα πάρει βλακειες.....

Πως εισαι σημερα?

Δεν πειραζει να παρει βλακειες,θα μαθει και θα προσπαθισει γαι το καλυτερο αμα δεν τον ''κραζεις''καθε φορα!Καμια φορα και'μεις φταιμε οταν περειμενουμε να τα κανουν ,,σωστα '' οπως εμεις!Και ο δοικος μου δεν τα κανει ολα τελεια αλλα οσο τον ενθαρεινω και δεν δειχνω ,,απογοιτευμενη'' τον βλεπω οτι προσπαθει για καλυτερο δινοντας μεγαλυτερι σιμασια καθε φορα στα ψωνια!

Εγω ειμαι κοκκαλο γιατι βγεικαμε σημερα μια μεγαλη βολτα και με κουδουνιασε ο ηλιος!Προτιμω το κρυο αλλα δεν ηθελα να χαλασω το χατιρη στον αντρα μου αφου ειταναι χαρουμενος(μπεικαμε στον εκτο μηνα κυησης και του το'πα:)) και ευδιαθετος!Σπανια εχει τοσο μεγαλη ορεξη για βολτα.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ιονελιτα μου. Αντε να πηγαινουμε τις κορες μας βολτες το καλοκαιρι.

Ποπο στο 6ο? Περναει τελικα ο καιρος. Ευχομαι και στον 9ο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο Ιονελιτα μου. Αντε να πηγαινουμε τις κορες μας βολτες το καλοκαιρι.

Ποπο στο 6ο? Περναει τελικα ο καιρος. Ευχομαι και στον 9ο.

Ευχαριστω Στελιτσα!

Και'συ με ενα πονο!

Τελεικα αγωρασες διπλο καροτσι?

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω μεσα στις επομενες μερες. Δεν ειναι ακριβο αλλα τη δουλεια μου θελω να κανω. Αργοτερα θα βαλω στο καροτσι που εχω ενα σκαλακι πισω για τον Βασιλακη. Θα δω πως θα τα κανω.

Πως εισαι σημερα?

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω μεσα στις επομενες μερες. Δεν ειναι ακριβο αλλα τη δουλεια μου θελω να κανω. Αργοτερα θα βαλω στο καροτσι που εχω ενα σκαλακι πισω για τον Βασιλακη. Θα δω πως θα τα κανω.

Πως εισαι σημερα?

Καλησπερα σε ολες της μανουλες!

Στελιτσα ποσο το ειχες παρει το καροτσακι του Βασιλακη και τι μαρκα ειναι?

Εγω καλα ειμαι,περειμενω να ερθει η πεμτη!Μην ξεχασεις και'συ το δοικο σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...