Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

Να σαι καλά! Ανταποδίδω! Δεν ξέρεις ποτε τι κάνει κάποιος,ποιος ειναι, κ γιατί ισω απτό κάθε προφίλ. Καλύτερα να μην το σκέφτεσαι καν να λες για κάποια μανούλα το οτιδήποτε. Δε νομίζω να υπάρχει λόγος! Εκτός αν γνωρίζεστε προσωπικά η έχετε κάποια διαμάχη! Αυτή ειναι η γνώμη μου. Ευχαριστώ 😘

Αύριο έχω ραντεβού για υπερηχο....για να δούμε....

6,2 εβδομ.

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!ολα καλα να πανε!!!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Με παίδεψε λιγες μέρες το μπιζελάκι με ναυτίες αλλά τώρα είμαι καλύτερα. Εχω και λίγες μερούλες άδεια από τη δουλειά οπότε απολαμβάνω με τον αντρούλη μου λίγες διακοπές ακόμα ανυπομονώντας για την επόμενο υπέρηχο. Εσείς πως είστε;;;

Κουραγιο με τις ναυτιες κ καλο υπολοιπο διακοπων ευχομαι!!!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μέλλουσες μανούλες!! Σύμφωνα με το ίντερνετ έχω ΠΗΤ 16/4/16 Κυριακή του Πάσχα δηλαδή...Χτες πήγα στο γιατρό για υπέρηχο (είμαι 6 εβδομάδων και 1 ημέρας) και είδαμε το σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδούλα...μου έκλεισε ραντεβού σε 2 εβδομάδες...ανησυχώ πολύ...εσείς έχετε ακούσει καρδούλα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μέλλουσες μανούλες!! Σύμφωνα με το ίντερνετ έχω ΠΗΤ 16/4/16 Κυριακή του Πάσχα δηλαδή...Χτες πήγα στο γιατρό για υπέρηχο (είμαι 6 εβδομάδων και 1 ημέρας) και είδαμε το σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδούλα...μου έκλεισε ραντεβού σε 2 εβδομάδες...ανησυχώ πολύ...εσείς έχετε ακούσει καρδούλα?

Κορίτσια! Κ polyanna καλως ορισες! Εγώ σήμερα ειμαι 6,2 κ ακούσαμε λίγο καρδούλες.ειναι δυο τα σπορακια μου!!! 😊 😁 τώρα θα πάω πάλι σε δυο εβδομάδες να τα ξανά δούμε. Πάντως μην ανησυχείς θα ακούσεις καρδουλιτσες. Κ εμείς με το ζόρι τις διακριναμε. Μπορεί σήμερα να ακούγατε...παντως την επόμενη φορά θα ξεκουφαθειτε σίγουρα! Κ εσείς κ εμείς! Εγώ ειμαι μια μέρα μετά από σένα. 17/4

ευτυχισμένες μανούλες όλες μας


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μέλλουσες μανούλες!! Σύμφωνα με το ίντερνετ έχω ΠΗΤ 16/4/16 Κυριακή του Πάσχα δηλαδή...Χτες πήγα στο γιατρό για υπέρηχο (είμαι 6 εβδομάδων και 1 ημέρας) και είδαμε το σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδούλα...μου έκλεισε ραντεβού σε 2 εβδομάδες...ανησυχώ πολύ...εσείς έχετε ακούσει καρδούλα?

Γεια σου πολυαννα!ειναι νωρις ακομα συνηθως 6η εβδομαδα να ακουσεις καρδια.συνηθως στην 7η ακουγεται κ μετα.στην 6η βλεπεις σακο κ εμβρυικα στοιχεια οποτε μην ανυσηχεις!θα ακουσεις την επομενη εβδομαδα!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!!και εγω έχω 11μερες καθυστέρηση...πριν 5μερες έκανα χοριακή και ήταν 298 και τεστ εγκυμοσύνης θετικά.....και περιμένουμε σε δύο μέρες να μας πει καλά λόγια ο γιατρός...ότι ανεβαίνει καλά ή χοριακή....και ότι όλα πάνε καλά!!!πρώτη φορά μανούλα......είμαι τρομοκρατημένη!!!!!!ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά (τέλεια)για όλες μας.....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!😉

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Anja και polyanna σας ευχαριστω κ μακαρι!θα σας πω τα νεα οτι κ αν γινει!συγχαρητηρια κιολας anja ειναι υπεροχα τα νεα σου!!!

Natalie84 καλως ηρθες στο παρεακι μας κ ευχομαι μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ρώτησα τη γυναικολόγο μου αν κ το ήξερα για το μαγνήσιο. Το μαγνήσιο εγώ το άρχισα χώρος να μου το πει κάποιος...γιατι κάνει καλό γενικώς.το ξεκίνησα όταν έμαθα ότι εμεινα έγκυος. Το μαγνήσιο βοηθάει να μη πονάει η κοιλιά με σφαχτες κ κράμπες κάτι που ενοχλεί το μωρο αλλα κ εμας...ειναι λογικό όμως να υπάρχουν λόγω ότι μεγαλώνει η μήτρα μας. Η συνιστωμενη δόση ημερησίως ειναι 350-400 mg. Κ ένα καλό πακέτο με βιταμίνες κ φυλικο που τα έχει όλα στην Ελλάδα ειναι το iofolen που έπαιρνα κ εγώ αλλα εδώ στη Γερμανία ξεκίνησα τα femibion. Μη περιμένετε να σας πουν.ενταξει ξέρουν αλλα μονο καλό κάνουν! Εμένα δεν μου είχε πει κάτι.κ όταν είπα ξεκίνησα μου ειπε έκανες πολυ καλά. Κ για τις βιταμίνες. Λένε ότι κ καλά δε προσφέρουν κάτι τόσο νωρίς στο μωρο αλλα προσφέρουν σε εμάς! 😊 δε ξερω αυτή ειναι η γνώμη μου. Καληνύχτα μας!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Abas σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Anja εγώ πριν μείνω έγκυος μου είχε πει ο γιατρός να ξεκίνησω φυλλικο οξυ (folidex παίρνω)...τώρα για τα υπόλοιπα θα ρωτησω....

Βρε κορίτσια πειτε μου αν μπορείτε να με βοηθήσετε....

Ταυτόχρονα με την είδηση της εγκυμοσύνης συνέπεσε και ένα δύσκολο γεγονός...αυτό του μεταστατικόυ καρκίνου του πατέρα μου....απ όσο καταλαβαίνω μάλλον δεν έχει πολύ χρόνο ζωής....πως μπορώ να μην αγχωνομαι?το ξερω ότι κάνει κακό στο έμβρυο και δεν μπορείς να κάνεις ότι δεν βλέπεις(ειδικα αν είναι και μέσα στο σπίτι σου)....θέλω να αποστασιοποιηθω από τα άσχημα συναίσθηματα για χάρη του μωρού...αλλά είναι δύσκολο...το στομάχι μου είναι μονίμως σφιγμένο.....

Οποία σκέψη καλοδεχούμενη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

αbas με το καλό σημερα..περιμένουμε νέα σου!!

Nathalie84 καλωσήρθες κ με το καλό το μωράκι σου... Οσο για τον μπαμπάκα σου εύχομαι πραγματικά ότι μα ότι καλύτερο!! Να είναι μια περιπετεια που σύντομα θα ξεπεραστεί! Σίγουρα είναι δύσκολο να αποστασιοποιηθείς αλλά πρέπει να προστατέψεις το μωρακι σου..Ειμαι σίγουρη ότι κ ο μπαμπας σου το ίδιο θα θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Και η αδερφη μου είχε συμπεσει με το άσχημο γεγονός αυτό με την γιαγιά μου. Απλά σκεφτόταν αυτό που θα σου πω να σκέφτεσαι κ εσύ.

Έτυχε! Δεν μπορεί κανεις να το αλλάξει. Βλέπεις ότι ταλαιπωρείται. Κακως αλλα έτσι γίνεται δυστυχώς. Δες τη θετική πλευρά κ κάνε ότι καλύτερο να τον κανεις να χαίρεται. Νιωσε λες κ όλα ειναι καλά κ οτι ειναι να γίνει θα γίνει. Ξερω ειναι σαν θέατρο αλλα ειναι το μόνο καλό κ για σένα κ για το μπαμπά σου κ για το μωράκι. Αν ο μπαμπάς σου ξέρει τι έχει κρατα τη στάση ότι όλα θα περάσουν κ θαρθει κ το μωρο κ θα δεις πες του που θα γελάμε παρεουλα. Αν δε το ξέρει πες πάλι το ίδιο αλλα σφιξου μέσα σου γιατί η μονη λύση να ηρεμισει ο άνθρωπος ειναι αυτή η κακη κατάληξη. Εμείς είχαμε φτάσει σε σημείο να λέμε φυγε να ηρεμήσεις. Μη με παρεξηγήσει καμια κορίτσια. Ξερω η κάθε φάση ειναι διαφορετική αλλα λέω την εμπειρία μου.

Εύχομαι να αλλάξει η κατάσταση κοπέλα μου! Γίνονται κ θαύματα,το ξέρουμε.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...