Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

Γεια σας κοτιρσια μου!! Με το καλο τα μωρακια σας! Ολες να μαστε καλα να κανουμε γερα παιδιά. Εχω ενα αγοράκι 13,5μηνων και ειμαι 8εβδομάδων στο 2ο!!! Επειδη θηλαζω και δεν εχω περιοδο καθε μηνα αργησα να πάρω χαμπαρι την εγκυμοσυνη. Την περασμένη εβδομαδα το ανακαλυψα κ αυτο τυχαία.

καλημερα μικρουλακι !! να σου ζησει ο γιος και με το καλο και το δευτερο καλη εγκυμοσυνη!! πως το πηρες ειδηση ? ειχαν ξεκινησει ναυτιες ? και μενα με αγχωνει λιγο αυτο, γιατι καποιες φορες ειχαμε ελευθ επαφη. και δεν εχω αδιαθετησει ακομα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες !

Δυστυχώς δεν καταφέραμε να δούμε μωράκι στον υπέρηχο ...

Κενός σάκος και πριν δύο μέρες ξεκίνησε ο οργανισμός να το αποβάλει από μόνος του .

Ο γιατρός αρχικά ήταν αισιόδοξος , είχαμε δει σάκο που αντιστοιχούσε σε 5 εβδ. ενώ ήμουν 6 εβδ και 4 ημ. Εγώ όντας σίγουρη για ωορρηξία και επαφές , ήμουν βέβαιη από την αρχή πως κάτι δεν πήγε καλά...

Το έχω πάρει πολύ ψύχραιμα , βλέπω τα θετικά και συνεχίζω.

Ότι δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί σωστά , μακάρι να το προλαμβανε η φύση πάντα τόσο νωρίς.

Το μόνο που εύχομαι είναι να καθαρίσει καλά και να μη χρειαστώ αποξεση.

Καλή συνέχεια σε όλες τις εγκυουλες ! Σας εύχομαι υπέροχες εγκυμοσύνες !


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια; μου βρήκαν χαμηλές τις ορμόνες του θυροειδή.διάβασα στο ίντερνετ οτι δεν είναι καλό αυτό.εχει καμια κάτι παρόμοιο να με διαφωτισει λγο καλύτερα; εχω τρελαθεί ρε γαμωτο!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια; μου βρήκαν χαμηλές τις ορμόνες του θυροειδή.διάβασα στο ίντερνετ οτι δεν είναι καλό αυτό.εχει καμια κάτι παρόμοιο να με διαφωτισει λγο καλύτερα; εχω τρελαθεί ρε γαμωτο!

Εχω αφαιρεσει τον θυρεοειδη μου και περνω καθε μερα T4 δεν ειναι τπτ οσο σε παρεκολουθει ενδοκρινολογος και περνεις το χαπακι που πρεπει δεν εχεις τπτ να φοβηθεις! το Τ4 ειναι ορμονη θυροξινη λεγετε και ειναι εντελως ακινδυνη για τα εμβρυακια σου μην το αφηνεις μονο! πηγαινε σε εναν ενδοκρινολογο να σε καθοδηγησει! οτι χρειαστεις με ρωτας!;)


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ αυτό που λέει εδω στο ίντερνετ ότι έπρεπε να το χα δει νωρίτερα γιατί ως τη δέκατη εβδομάδα τα μωράκια παίρνουν τις απαραίτητες ορμόνες για το θυροειδή τους κ την εγκεφαλική ανάπτυξη τους κτλ; τώρα αν σε μένα δε πήραν όσα έπρεπε; η γιατρός μου πριν που της τηλ μου είπε ολα καλά. Θα πάρω φάρμακο 💊 αλλα...μετα γιατί ολα αυτά στο διαδίκτυο; κ ότι δε φαίνεται πουθενά εαν έχουν κάτι. 😢

Σε ευχαριστώ που απάντησες κ που εισαι εδω αν έχω απορίες


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα μικρουλακι !! να σου ζησει ο γιος και με το καλο και το δευτερο καλη εγκυμοσυνη!! πως το πηρες ειδηση ? ειχαν ξεκινησει ναυτιες ? και μενα με αγχωνει λιγο αυτο, γιατι καποιες φορες ειχαμε ελευθ επαφη. και δεν εχω αδιαθετησει ακομα .

Με πονουσε παρα πολυ η κοιλια μου.και καθε φορά που θηλαζα πονουσε ακομη περισσοτερο. Ενιωθα βαρος και ο πονος αντανακλουσε απο κατω. πηγα στον γυναικολογο γιατι νομιζα πως εχω φλεγμονη γιατι είχα κ παλιοτερα κ το είδαμε στον υπερηχο!!!το πρωτο μου μωρακι το χω κανει με εξωσωματική κ οπως καταλαβαινεις ηταν τεράστια εκπληξη!!!ζαλαδες ξεκίνησαν 2 μέρες πριν παω στον γιατρό. Εγω αδιαθετησα 3μηνες μετα την γεννα αλλα δεν είχα καθε μηνα περίοδο. Μπορει να κανε κ 2 κ3 μήνες να έρθει.


thpmp3.png

jyeHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ αυτό που λέει εδω στο ίντερνετ ότι έπρεπε να το χα δει νωρίτερα γιατί ως τη δέκατη εβδομάδα τα μωράκια παίρνουν τις απαραίτητες ορμόνες για το θυροειδή τους κ την εγκεφαλική ανάπτυξη τους κτλ; τώρα αν σε μένα δε πήραν όσα έπρεπε; η γιατρός μου πριν που της τηλ μου είπε ολα καλά. Θα πάρω φάρμακο 💊 αλλα...μετα γιατί ολα αυτά στο διαδίκτυο; κ ότι δε φαίνεται πουθενά εαν έχουν κάτι. 😢

Σε ευχαριστώ που απάντησες κ που εισαι εδω αν έχω απορίες

να μην διαβαζεις πολλα στο ιντερνετ. Εγω το εκανα συνεχεια κ κόντεψα να τρελαθώ μεχρι που ειπα τελος. Τωρα στο 2ο ακουω μονο τον γιατρο. Δεν ξανα γκουγκλαρα καμιά εξεταση μου. Εχεις δικιο που αγχωνεσαι κ εγώ ετσι θα αγχώνομουν. Ο ενδοκρινολογος ειναι ειδικος να σου απαντήσει αλλα αφου σου πε ο γυναικολόγος ολα καλα, μην αγχωνεσαι με αυτα που διαβασες.


thpmp3.png

jyeHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ αυτό που λέει εδω στο ίντερνετ ότι έπρεπε να το χα δει νωρίτερα γιατί ως τη δέκατη εβδομάδα τα μωράκια παίρνουν τις απαραίτητες ορμόνες για το θυροειδή τους κ την εγκεφαλική ανάπτυξη τους κτλ; τώρα αν σε μένα δε πήραν όσα έπρεπε; η γιατρός μου πριν που της τηλ μου είπε ολα καλά. Θα πάρω φάρμακο 💊 αλλα...μετα γιατί ολα αυτά στο διαδίκτυο; κ ότι δε φαίνεται πουθενά εαν έχουν κάτι. 😢

Σε ευχαριστώ που απάντησες κ που εισαι εδω αν έχω απορίες

Μην διαβαζεις καθολου απο ιντερνετ!!!!!! οτι λενε ειναι υπερβολικο ακου μονο τον Γιατρο σου!!!! εσυ κατα την διαρκεια των πρωτων εβδομαδων μπορει να ειχες ελλειξη της ορμονης!!! το μωρο οχι ειμαι της αποψης οτι ο οργανισμος προσφερει στο μωρο οτι χρειαζεται και αφηνει σε ελλειψη εμας τις μανουλες γιαυτο εχουμε θεμα και με ασβεστιο Σιδηρο το περασα και στις 4 εγκυμοσυνες μου το οτι το ηξερα δεν σημαινει οτι παντα ειψα αρκετη ορμονη για μενα και το μπεμπακι! αν διαβασεις καταρχας μιλαει και για αποβολη! αστο αστο μην μην τα διαβαζεις!!! μονο κακο κανεις τον γιατρο σου ακου και κανεναν αλλο!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πως πάει η εγκυμοσύνη? ?? άρχισε να φαίνεται? ?? εμένα είναι το δεύτερο (έχω ένα κοριτσάκι 2χρονων) και η κοιλιά φαίνεται για τα καλά. ... έχω ΠΉΤ 14/4 .... Σε 9 μέρες έχω αυχενικη. ... από εδώ δεν έχει κάνει ακόμα καμία εεε???

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πως πάει η εγκυμοσύνη? ?? άρχισε να φαίνεται? ?? εμένα είναι το δεύτερο (έχω ένα κοριτσάκι 2χρονων) και η κοιλιά φαίνεται για τα καλά. ... έχω ΠΉΤ 14/4 .... Σε 9 μέρες έχω αυχενικη. ... από εδώ δεν έχει κάνει ακόμα καμία εεε???

και εγω φαινομαι πολυ!!!!! με λες 5 μηνων μπορει και 6 σιγουρα!! 4ο παιδι βλεπεις εγω αυχενικη εχω σε 2 μερες!!! ανυπομονω!!! :D:D πητ εχω 2-4


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με πονουσε παρα πολυ η κοιλια μου.και καθε φορά που θηλαζα πονουσε ακομη περισσοτερο. Ενιωθα βαρος και ο πονος αντανακλουσε απο κατω. πηγα στον γυναικολογο γιατι νομιζα πως εχω φλεγμονη γιατι είχα κ παλιοτερα κ το είδαμε στον υπερηχο!!!το πρωτο μου μωρακι το χω κανει με εξωσωματική κ οπως καταλαβαινεις ηταν τεράστια εκπληξη!!!ζαλαδες ξεκίνησαν 2 μέρες πριν παω στον γιατρό. Εγω αδιαθετησα 3μηνες μετα την γεννα αλλα δεν είχα καθε μηνα περίοδο. Μπορει να κανε κ 2 κ3 μήνες να έρθει.

οντως ευχαριστη εκπληξη !!!! ειχα διαβασει καποια στιγμη , οτι οταν μενεις εγκυος και θηλαζεις , πρεπει να σταματησεις τον θηλασμο. ισχυει? σου ειπε κατι τετοιο ο γιατρος ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ολα καλα κορίτσια. Εχω υπερθυρεοειδισμό κ έχω πολλές παραπάνω ορμόνες κ τις πήραν όσες χρειαζόταν τα μωρα.

Θα πάρω ένα χάπι κ όλα καλα.

Ουφ!

Κ εγώ εχω πητ 14/4! Αλλα αυχενική μου έβγαλε 10/10. Ειναι αργά;

Όσο για κοιλιαα.....φαινομαι κ εγώ σαν πέντε μηνών. Χαχαχα τα πρώτα μου με εξωσωματική! Κορίτσια να είμαστε καλα κ να πανε ολα κατευχην! 😊


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εγω φαινομαι πολυ!!!!! με λες 5 μηνων μπορει και 6 σιγουρα!! 4ο παιδι βλεπεις εγω αυχενικη εχω σε 2 μερες!!! ανυπομονω!!! :D:D πητ εχω 2-4

περιμένουμε να μας γράψεις τα νέα σου ... πως πήγε εάν είδες φύλλο και τέτοια .... αντέ με το καλοοοοο. ..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ολα καλα κορίτσια. Εχω υπερθυρεοειδισμό κ έχω πολλές παραπάνω ορμόνες κ τις πήραν όσες χρειαζόταν τα μωρα.

Θα πάρω ένα χάπι κ όλα καλα.

Ουφ!

Κ εγώ εχω πητ 14/4! Αλλα αυχενική μου έβγαλε 10/10. Ειναι αργά;

Όσο για κοιλιαα.....φαινομαι κ εγώ σαν πέντε μηνών. Χαχαχα τα πρώτα μου με εξωσωματική! Κορίτσια να είμαστε καλα κ να πανε ολα κατευχην! 😊

ήμαστε το ίδιο δλδ αααα μπράβο πολύ ωραία .... η αυχενικη γίνεται από την 11-13 εβδομάδα .... εσυ με το καλό τότε θα είσαι 13w3d ίσως να μην υπάρχει θέμα για αυτές της 3 ημέρες. .... με το καλό λοιπόν και εσύ. .... όσο για τον θηλασμό κράτα τον όσο μπορεις εάν βέβαια δεν υπάρχει πρόβλημα ... μεγάλη ευλογία ο θηλασμος. ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες !

Δυστυχώς δεν καταφέραμε να δούμε μωράκι στον υπέρηχο ...

Κενός σάκος και πριν δύο μέρες ξεκίνησε ο οργανισμός να το αποβάλει από μόνος του .

Ο γιατρός αρχικά ήταν αισιόδοξος , είχαμε δει σάκο που αντιστοιχούσε σε 5 εβδ. ενώ ήμουν 6 εβδ και 4 ημ. Εγώ όντας σίγουρη για ωορρηξία και επαφές , ήμουν βέβαιη από την αρχή πως κάτι δεν πήγε καλά...

Το έχω πάρει πολύ ψύχραιμα , βλέπω τα θετικά και συνεχίζω.

Ότι δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί σωστά , μακάρι να το προλαμβανε η φύση πάντα τόσο νωρίς.

Το μόνο που εύχομαι είναι να καθαρίσει καλά και να μη χρειαστώ αποξεση.

Καλή συνέχεια σε όλες τις εγκυουλες ! Σας εύχομαι υπέροχες εγκυμοσύνες !

πολύ λυπάμαι .... πριν κάνω και εγώ το παιδάκι μου είχα μια αποβολή εγώ έκανα αποξεση για ήμουν στην 13 εβδομάδα. ... μετά από λίγο καιρό με ήρθε περίοδος κ αμέσως μετά έμεινα εγκυος. ... η γυναίκα είναι γονιμη μετά. .... σ εύχομαι ότι καλύτερο. .... κ μπράβο σου που το έχεις πάρει έτσι. ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...