Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

Πολύ χάρηκα για σένα κοπέλα μου με το καλο το 4 μωράκι σου.αλλά δεν ήταν σωστό αυτό που έκανες στις φίλες μου !

Και εγω πολυ απλα λυπαμαι για το οτι το κανατε θεμα δημοσια!!!!!! τι καταφερατε??? απλα καταστρεψατε το καφε απριλιου! Δεν πειραζει δεν εχω κανενα προβλημα να κρυφτω οπως μερικες νομιζουν αλλα ειναι τραγικο ολο αυτο!!!!! Οσο για το οτι χερεσε ναι το βλεπω οι επομενες λεξεις μιλουν απο μονες τους!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας είμαι 21. Είμαι 9 βδομάδων. Νομίζω πως ο γιατρός που πήγα δεν δίνει και τόση σημασία. Δεν μου είπε ποτέ να κάνω χοριακή. Ακόμα περιμένω να μου γράψει τις εξετάσεις που χρειάζεται να κάνω.!

Ωστόσο μου είπε πως στις 20/9 πρεπει να κάνω την αυχενική νομίζω.

Θα μπορούσατε να με ενημερωσετε;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι 21. Είμαι 9 βδομάδων. Νομίζω πως ο γιατρός που πήγα δεν δίνει και τόση σημασία. Δεν μου είπε ποτέ να κάνω χοριακή. Ακόμα περιμένω να μου γράψει τις εξετάσεις που χρειάζεται να κάνω.!

Ωστόσο μου είπε πως στις 20/9 πρεπει να κάνω την αυχενική νομίζω.

Θα μπορούσατε να με ενημερωσετε;

κορίτσι μου με το καλό .... εάν ο γιατρός σου δεν σου εμπνέει εμπιστοσύνη τον αλλάζεις. ... χωριακη πας και κάνεις μόνη σου δεν είναι ανάγκη να σου την γράψει ο γιατρός. ... εάν είδατε το μωρό στον υπερυχο γτ να κάνεις χωριακη? όσο για την αυχενικη παίρνεις τηλέφωνο στον γιατρό που θες να την κάνεις και σύμφωνα με την τελευταία σου περιοδο σου κλείνει το ραντεβού. ... ΕΓΏ σήμερα ειμαι ακριβώς 9εβδομαδων και μου έκλεισε ραντεβού για τις 28 .... νωρίς μου φαίνεται 20 ....

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι μου με το καλό .... εάν ο γιατρός σου δεν σου εμπνέει εμπιστοσύνη τον αλλάζεις. ... χωριακη πας και κάνεις μόνη σου δεν είναι ανάγκη να σου την γράψει ο γιατρός. ... εάν είδατε το μωρό στον υπερυχο γτ να κάνεις χωριακη? όσο για την αυχενικη παίρνεις τηλέφωνο στον γιατρό που θες να την κάνεις και σύμφωνα με την τελευταία σου περιοδο σου κλείνει το ραντεβού. ... ΕΓΏ σήμερα ειμαι ακριβώς 9εβδομαδων και μου έκλεισε ραντεβού για τις 28 .... νωρίς μου φαίνεται 20 ....

Ααα δεν το γνωρίζα αυτό. Ναι το είδαμε.

Η αυχενική γίνεται σε ιδιωτικό νοσοκομείο;

ξέρετε πόσο κοστίζει περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

mariapν καταρχάς με το καλό!!!

Εγώ είμαι 10 εβδομάδων+1 ημέρα σήμερα. Έκλεισα για αυχενική 27/9. Δεν ξέρω πολλά για το που μπορείς να την κάνεις,ξέρω ότι είναι εξειδικευμένοι γιατροί σ'αυτό.Δεν μπορεί να στην κάνει οποιοσδήποτε γυναικολόγος. Εμένα μου τον σύστησε ο γιατρός μου. Το κόστος που μου είπε μαζί με τις αιματολογικές των οποίων τα αποτελέσματα συνδυάζουν με την αυχενική είναι 130 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

mariapν καταρχάς με το καλό!!!

Εγώ είμαι 10 εβδομάδων+1 ημέρα σήμερα. Έκλεισα για αυχενική 27/9. Δεν ξέρω πολλά για το που μπορείς να την κάνεις,ξέρω ότι είναι εξειδικευμένοι γιατροί σ'αυτό.Δεν μπορεί να στην κάνει οποιοσδήποτε γυναικολόγος. Εμένα μου τον σύστησε ο γιατρός μου. Το κόστος που μου είπε μαζί με τις αιματολογικές των οποίων τα αποτελέσματα συνδυάζουν με την αυχενική είναι 130 ευρώ.

Γιατί στη Γερμανία που υποτίθεται ειναι φτηνή κοστίζει 180? Δε κατάλαβα..... Κ οι επισκέψεις στο νοσοκομείο 70€ κάθε φορά; αντεεεεε.τα χω πάρει! Εγω ειμαι 8,4 κ έκλεισα για μέσα οκτωμβρη. Τότε μου το υπολόγισε.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάλι σας ζαλίζω !

Η εξέταση παππ-α ειναι οι αιματολογικές που γίνονται στην αρχή ;

επίσης είναι οι ίδιες με αυτές που κάνεις μαζί με την αυχενική;

το ιδιο ειναι κοριτσι μου απλα α-παππ ειναι το αιμα που περνουν και συγκρινουν με τις μετρησεις της Αυχενικης


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάλι σας ζαλίζω !

Η εξέταση παππ-α ειναι οι αιματολογικές που γίνονται στην αρχή ;

επίσης είναι οι ίδιες με αυτές που κάνεις μαζί με την αυχενική;

Γεια σας! Δεν νομίζω να ζαλιζεις κανέναν. Απλά αυτή η ομάδα λίγο έπεσε. Οποιος το βλέπει απαντάει! 😉 τις καλύτερες ευχές για όλες μας!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάλι σας ζαλίζω !

Η εξέταση παππ-α ειναι οι αιματολογικές που γίνονται στην αρχή ;

επίσης είναι οι ίδιες με αυτές που κάνεις μαζί με την αυχενική;

την ιδια μερα που θα κανεις την αυχενικη , σου παιρνουν και το αιμα. και η απαντηση αν θυμαμαι βγαινει σε καμια βδομαδα και κατι.

καλη εγκυμοσυνη σε ολες σας !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοτιρσια μου!! Με το καλο τα μωρακια σας! Ολες να μαστε καλα να κανουμε γερα παιδιά. Εχω ενα αγοράκι 13,5μηνων και ειμαι 8εβδομάδων στο 2ο!!! Επειδη θηλαζω και δεν εχω περιοδο καθε μηνα αργησα να πάρω χαμπαρι την εγκυμοσυνη. Την περασμένη εβδομαδα το ανακαλυψα κ αυτο τυχαία.


thpmp3.png

jyeHp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...