Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Βιργινία μου, δεν ήθελα να σε αγχώσω!! Τη θετική σας σκέψη και ενέργεια νομίζω μόνο χρειαζόμαστε..

Εντάξει με τις ενέσεις της κορτιζόνης, ευχομαι να κάνουν τη δουλειά τους. Μακάρι να μπορούσαν να μείνουν αλλη μια εβδομάδα τα μωράκια μου, αλλά μάλλον κλάταρα και δεν πάει άλλο, αλλωστε είμαστε σε μικρή εβδόμαδα ακόμα και δεν θα γλυτώναμε την θερμοκοιτίδα ούτε την αλλη εβδομάδα.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές για περαστικά της μικρής μου και για τις ευχές για το στεφάνι μου. Να'σαι καλά κοπελάρα μου.

αχ γλυκουλα μου εννοουσα αγχωθηκα για σενα να πανε ολα καλα !!!;)

τη θετικη ενεργεια κ σκεψη την εχεις εννοειται απο ολες μας κ ολες σου ευχομαστε να πανε ολα αψογα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ασχετο αλλα ποτε εβαλες καλε 30 κιλα ? ετσι αποτομα μπηκαν ? στα 10 κατι ειχα μεινει εγω !!! σου ειπε κατι γι αυτο ?

Αγαπούλα, ήμουν στα 22 + και ξαφνικά σε 10 μέρες έγιναν 30 και ανεβαίνουν και αλλο μη σου πω. Ανεξέλεγκτα. Και να σου πω την αμαρτία μου, ΔΕΝ τρώω πολύ, υποφέρω από τις καούρες και που να τολμήσω να τρώω το καταπέτασμα.

Οσο για τον γιατρό, τι να μου πει. Τίποτα δεν είπε. Με ζύγισε, δεν μίλησε, εγω ντράπηκα τρελά, ήταν και ο άντρας μου μαζί .... αφήστε τα!!! Αλλά και να έλεγε... θα τα έχανα τώρα τα κιλά? Τώρα πια είναι αργά... Μου είπε μόνο πως εχω τρελά πρηξίματα ΠΑΝΤΟΥ. Οσο για την αυξημένη πίεση δεν του άρεσε κιόλας αλλά μου είπε πως δεν ανησυχεί για προεκλαμψία γιατί οι δευτεροτοκες δεν κάνουν.


[sIGPIC]

[/sIGPIC]KNEVp3.png?3bXf386A

Link to comment
Share on other sites

σωστα ! μην μας πιανει κ υστερια χωρις λογο ε ? χιχι !!!

αντε ολα καλα μενει μονο να ερθει εκεινη η στιγμη !

καμια φορα αγχωνομαι κ λεω θα καταλαβω αραγε οτι γενναω ???? χαχαχαχ!!!! εννοω αν δεν σπασουν νερα κ ειναι πονακια... θα τα καταλαβω ? ε ενταξει αν ειναι πονοι αφορητοι παω πασο αλλα αν ειναι μαλακοι τι γινεται ???

Θεωρω πως θα το καταλαβουμε. Και εγω πρωταρα ειμαι σε αυτο αφου πριν πηγα με προκληση!!!!!!!Αλλα που θα παει βρε,ολες το κατάλαβαν Εμεις τίποτα???? χα χαχα

Rena σου στέλνω και τις δικες μου ευχες!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 κιλα σε τοσες λιγες μερες? Υγρα θα ειναι. Θα φυγουν αμέσως. Εγώ ειμαι στα +9 και λέω άντε να βάλω αλλα 3. Αλλα τωρα που το σκέφτομαι λέτε να βάλω 7-8???δεν με νοιαζει! ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρενακι μου τι νεα ειναι αυτα??

ερχονται και αλλα μπεμπε στην παρεα μας!!!

κοπελα μου μην αγχωνεσαι, ολα θα πανε καλα αφου το παρακολουθητε το θεμα απο κοντα!

καλυτερα που θα γεννησεις, θα λευτερωθεις απο ολα!!

με το καλο αγαπη μου!!!! Χρονια πολλα στον αντρουλη σου, να τα εκατοστησει!!!

Να σας πω ακομα οτι εχω μιλησει με την Μαριλου και ειναι καλα, ειναι ξαπλα βεβαια και δεν μπορει να μας γραφει συχνα..

Ναι Μαράκι μου, έρχονται και αλλα μπεμπέ στην παρέα. Λιγακι μικρούλικα θα είναι αλλά προσεύχομαι να είναι γερά και δυνάτα!!

Σ'ευχαριστώ για τις ευχες για τον αντρούλη μου.


[sIGPIC]

[/sIGPIC]KNEVp3.png?3bXf386A

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερίνα μου ευχαριστώ και πάλι...είναι δύσκολα, αλλά θα περάσει, που θα πάει, και μετά θα είμαστε όλο αγκαλιές και φιλιά στο σπίτι...

αιμοληψία γιατί έκανε; είναι κάτι που γίνεται σε όλα τα μωρά;;


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου ευχαριστώ και πάλι...είναι δύσκολα, αλλά θα περάσει, που θα πάει, και μετά θα είμαστε όλο αγκαλιές και φιλιά στο σπίτι...

αιμοληψία γιατί έκανε; είναι κάτι που γίνεται σε όλα τα μωρά;;

ΟΧΙ οχι! Επειδη ειχε αιμοραγια οταν γεννηθηκε λογω του τραυματισμου, θέλανε να δουν αν κατι εχει στο αιμα και δεν πηζει.. γι΄αυτο!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρενακι μου οχι δεν μπορεις να κανεις κατι τωρα ,....ποπο δεν ειναι κιλα ειναι κατακρατηση αφου εχεις τοσα πρηξιματα !!!!

σντε υπομονη κ τελειωνει το μαρτυριο σου !!!!

κατερινα μου τι στο καλο αυτο λεω κ γω τοσες το καταλαβαν !!! αλλα ποτε δεν ξερεις κιολας !!! χαχχαχαα!!!!!!!!!!!!

τελος παντων !

λεω να παω να ισιωσω λιγο το κορμι μου παλι, εχει κ η μπεμπα τοση ωρα που χτυπιεται κ μετα μαζευεται κ πετρωνει η κοιλια μου ! εφαγα κ τη ντοματοσαλατα μου κ μια χαρα !!!

για την ωρα σας φιλω !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ οχι! Επειδη ειχε αιμοραγια οταν γεννηθηκε λογω του τραυματισμου, θέλανε να δουν αν κατι εχει στο αιμα και δεν πηζει.. γι΄αυτο!!!!!

τι άγχος που τραβήξατε κι εσείς!

πάω κι εγώ να συνεχίσω τα πλυντήρια και την τακτοποίηση...φιλάκια


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!! Ειχα παρει τους δρομους για να ισιωσει ο μπεμπης.:D

Ρενα μου, σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Ευχομαι με το καλο να ερθουν τα μωρακια σου. Μια χαρα θα ειναι, θα κατσουν και λιγο στη θερμοκοιτιδα και μετα θα τα παρετε σπιτακι, ειναι μεγαλα, δε θα εχουν προβλημα. Τι ωραια, με το καλο!! Επισης περαστικα στη μικρουλα σου, χρονια πολλα στον καλο σου και σε εσενα για αυριο αν σε σε πετυχω!!

Αντυ μου, μια χαρα ο μπεμπακος σας, τελεια!!

Βιργινακι, τελειο το δωματιο, στα εχω πει και μεσω fb εγω.;)

Λιζακι μου, ευχαριστω, με το καλο τα μωρακια ολων μας, ελπιζω να μη στεναχωριεσαι πολυ και να σκεφτεσαι θετικα.

Κατερινα μου, καλυτερα ο μικρουλης, ωραια. Τον καημενο, μωρε.. Ειναι και μωρακι και ταλαιπωρουνται.

Ειχα ξεχασει να πω στην μπλουμπλου για την κορη της που πηγανε γιατρο. Σουπερ και η δικια σου η μικρουλα, τι ωραια.

Οζαλινα, περιμενουμε νεα απο το γιατρο απο σενα τωρα.;)

Ουφ, θελω να γεννησω, νιωθω οτι θα σκασω..:rolleyes::rolleyes:


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιργινία μου θα στο ξαναπώ το δωμάτιο είναι από τα ωραιότερα που έχω δει. Και ξετρελάθηκα με την κουρτίνα. Από που την πήρες αλήθεια. Είναι τελεια!!! Μεγειά σας.

Με το καλό κοριτσάκι μου σου ευχομαι.


[sIGPIC]

[/sIGPIC]KNEVp3.png?3bXf386A

Link to comment
Share on other sites

Οζαλίνα μου, ναι σε 7 ημέρες το πολύ θα τα δω!!! ΔΕΝ το πιστεύω !!! σαν ψέματα μου φαίνεται....

Ο γιατρός μου είπε πως θα μείνουν για 15 ημέρες το λιγότερο.. Θα δούμε λοιπόν.

Αλλα αλήθεια μου φαίνεται σαν ψεμα. Εχω τόσο αγχος!! και ανυπομονησία!!! και φόβο!!! και αγωνία !!!!

Αντυ μου, σ'ευχαριστώ για την συμπαράσταση. Μπράβο και για τον μπομπιρα, ολόκληρο παλικαράκι είναι.

Λιζάκι μου τα έχω διαβάσει τα νέα σου. Ελπίζω όλα να πάνε καλά με το μωράκι σου και μακάρι να μην χρειαστεί τίποτα τελικά. Δεν ξέρεις ποτέ, ο Θεός είναι μεγάλος!!

Αυτο με τη θερμοκοιτίδα όμως και εμένα με έχει ρίξει. Ξέρεις σκεφτομαι στο θάλαμο, όλες οι άλλες κοπέλες να έχουν με το καλό τα μωράκια τους δίπλα τους και εγώ που ήθελα και ρουμινγκ ινν και θα έχω δύο τελικά να μην έχω κανένα δίπλα. Στεναχωριέμαι ώρες ώρες και κλαίω πολύ αλλά μετά όπως και εσύ προσπαθώ να πάρω δύναμη και κουράγιο σκεφτόμενη ότι θα γίνει για το καλό τους.

Εχεις πάντως όλα τα δικαια με το μέρος σου. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κουράγιο και δύναμη.

Κατερινάκι, περαστικά στο γιόκα σου και μην στεναχωριέσαι είναι τόσο συνηθισμένα αυτά τα κρυωματα. Θα περάσει δεν είναι τίποτα.


[sIGPIC]

[/sIGPIC]KNEVp3.png?3bXf386A

Link to comment
Share on other sites

καλε ολες ξυπνιες εισασταν μεσημεριατικα?

εγω ειμαι χαλια, εχω εναν πονοκεφαλο αλλο πραγμα και με βασανιζει η αλλεργια μου!!

κανω προσπαθεια κ βαζω τις φωτο που τραβηξα με ετοιμη την προικα μας !!!

[ATTACH]1317[/ATTACH]

[ATTACH]1318[/ATTACH]

[ATTACH]1319[/ATTACH]

[ATTACH]1320[/ATTACH]

[ATTACH]1321[/ATTACH]

απλα τελειο!!!!!!!!!!!! καλητερα η κουνια ετσι και η κουρτινα χαρμα!!!

με το καλο Βιργινακι μου!

Βιργινία και Μαράκι τα μωράκια τις πρώτες μέρες τα μωράκια τα πλένουμε κανικά με το σαπούνι τους(ότι έχετε διαλέξει) και στεγνώνουμε καλά τον αφαλό με την πετσέτα,βάζουμε καθαρό οινόπνευμα με βαμβάκι πολύ καλά στον αφαλό και κυρίως γύρω γύρω και όταν κλείνουμε την πάνα την γυρίζουμε λίγο προς τα κάτω για να παίρνει αέρα και να πέσει πιο γρήγορα.......;)

ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!!! ειδες ποσο χρησιμες ειναι οι μανουλες?:tongue::tongue:

LisaH ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΕΝΑ ΜΑΣ!!!!!

ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ:D:D

Οσο για τη βαλιτσουλα εχω παρει ηδη ενα νυχτικο κ μια ρομπα για την πρωτη μερα, κ θα παω να παρω τουλαχιστον κ μια πυζαμουλα !!!

απο παντοφλιτσες πηρα ενα ζευγαρι πετσετε (απο το τζαμπο μη φανταστεις 3 ευρω) κ αλλο ενα ζευγαρι με λαστιχο απο κατω για οταν θα κανω μπανιο να μην ειμαι ξυπολυτη !

Κ ερωτω !

χρειαζομαστε κ δευτερο κ τριτο σετ πυτζαμουλες ? ποιος ο λογος ? 4 μερες θα ειναι ολες κι ολες !!!!

δεν μου αρκει πρωτη δευτερη μερα να φορεσω το νυχτικο κ τριτη τεταρτη την πυτζαμα?

τα βρισκω λιγο περιττα εξοδα..

και εγω μια πυτζαμα και ενα νυχτικο πηρα και μαλιστα ειναι θηλασμου ανοιγουν οι τιραντες αλλα ελεγα να παρω ενα ακομα πυτζαμακι.

δεν χρειαζεται λετε ε?

ναι μωρε τωρα που το ξανασκεφτομαι αν λερωθουν θα μας τα πλυνουν ή θα μας φερουν καμια φορμιτσα. παντοφλες θελουμε σιγουρα και λαστιχενιες για το μπανιο.

Βιργινια...2 θα εχω και εγώ. Ενα νυχικάκι και ένα πυζαμάκι!δεν παμε και για μοντελινγκ! Μανουλες θα γινουμε!!!!!

γιατι δεν παμε για μοντελινκ παρακαλω?? μονο τα μπεμπακια μας να ειναι πενταμορφα? εμεις τιποτα?

δηλαδη καλυντικα και τετοια δεν θα παρουμε?:-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

Οζαλίνα μου, ναι σε 7 ημέρες το πολύ θα τα δω!!! ΔΕΝ το πιστεύω !!! σαν ψέματα μου φαίνεται....

Ο γιατρός μου είπε πως θα μείνουν για 15 ημέρες το λιγότερο.. Θα δούμε λοιπόν.

Αλλα αλήθεια μου φαίνεται σαν ψεμα. Εχω τόσο αγχος!! και ανυπομονησία!!! και φόβο!!! και αγωνία !!!!

Αντυ μου, σ'ευχαριστώ για την συμπαράσταση. Μπράβο και για τον μπομπιρα, ολόκληρο παλικαράκι είναι.

Λιζάκι μου τα έχω διαβάσει τα νέα σου. Ελπίζω όλα να πάνε καλά με το μωράκι σου και μακάρι να μην χρειαστεί τίποτα τελικά. Δεν ξέρεις ποτέ, ο Θεός είναι μεγάλος!!

Αυτο με τη θερμοκοιτίδα όμως και εμένα με έχει ρίξει. Ξέρεις σκεφτομαι στο θάλαμο, όλες οι άλλες κοπέλες να έχουν με το καλό τα μωράκια τους δίπλα τους και εγώ που ήθελα και ρουμινγκ ινν και θα έχω δύο τελικά να μην έχω κανένα δίπλα. Στεναχωριέμαι ώρες ώρες και κλαίω πολύ αλλά μετά όπως και εσύ προσπαθώ να πάρω δύναμη και κουράγιο σκεφτόμενη ότι θα γίνει για το καλό τους.

Εχεις πάντως όλα τα δικαια με το μέρος σου. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κουράγιο και δύναμη.

Κατερινάκι, περαστικά στο γιόκα σου και μην στεναχωριέσαι είναι τόσο συνηθισμένα αυτά τα κρυωματα. Θα περάσει δεν είναι τίποτα.

Ναι, Ρένα μου, πρέπει να βάλουμε πίσω τον εαυτό μας και να δείξουμε δύναμη για τα μωράκια μας. Όσο με αφήνουν θα είμαι δίπλα του στην παιδιατρική κλινική και θα τον βλέπω...ούτε επισκεπτήρια θέλω ούτε τίποτα, το μωρό μου να πάρω γρήγορα σπίτι μόνο.

Κορίτσια, τα σελτεδάκια πλένονται κανονικά στο πλυντήριο; Στους πόσους βαθμούς; Με την κουνουπιέρα τι κάνατε; Πώς την πλύνατε;; Καθαριστήριο;


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...