Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημερα και απο εμάς...

Τρέχουμε και δεν φτάνουμε θα σας πω τα νέα μας αλλά πριν από όλα να σας πω πως σας διαβάζω συχνά και θα ήθελα να πω στο Κατερινάκι συλληπητήρια για τον μπαμπά σου κοριτσάκι, πολύ λυπήθηκα αλλά σε καμαρώνω κιόλας ... είσαι πολύ παλικάρι.

Στην ΚΑΤΕΡΙΝΑ και στην Οζαλίνα περαστικά στα παιδάκια σας. Κική, Βιργινία, Αγγελική και Μαράκι χαίρομαι που είστε καλά και εσείς και τα μπεμπέδια σας και μ'αρέσει που συνεχίζετε τα ψωνια σας, και όσο για τις αγωνίες σας περί θηλασμού ή φροντίδας γενικότερα, είμαι σίγουρη πως θα είστε καταπληκτικές μανούλες. Εχετε φροντίσει για τα πάντα και΄είστε ετοιμες, μην ανησυχείτε.

Ελπίζω η Τιτίνα και η μπουμπού να είναι καλά και να είναι καλά και η Μαριλού που χάθηκε.

Εμάς τα νέα μας.... Η μικρή μου έχει ωτίτιδα και ταλαιπωρείται η καημενούλα και πονάνε τα αυτάκια της και όχι μόνο μου έχει γίνει και κουφάκι, δεν ακούει, αλήθεια κορίτσια της φωνάζουμε για να συννενοηθούμε. Στην αρχή είχε γέλιο αλλά μετά αγχώθηκα, στεναχωρήθηκα και την έτρεχε ο αντρούλης μου σε ΩΡΛ να μου φύγει ο φόβος.

Κατά τα άλλα κορίτσια μου .... έχω βαρύνει πολύ .... μα πάρα πολύ.... πήγαμε για το ντοπλερ και μετά από 4 μέρες επίσκεψη στο γυναικολόγο γιατί πονάω πολύ σε όλη την κοιλιά, πονάει η καισαρική μου, πονάει το κόκκαλο στο πιπί μου φρικτά, εχω ανεβάσει πίεση (15 μεγαλη και 10 μικρή) έχω πρηστεί σαν να έχω μαγουλάδες, δεν μπορώ να γυρίσω πλευρό στο κρεββάτι και δεν μπορώ να περπατήσω και εχω πάρει 30 ολοκληρα κιλά. Μετά λοιπόν από το υπέρηχο και έτσι όπως με είδε σαν τον ταλαιπωρημένο ζυμαρούλη μου είπε πως δεν υπαρχει περίπτωση να φτάσω στις 25 Μαίου και πως κοριτσάρες μου γεννάμε την Πέμπτη 12 ΜΑΙΟΥ !!!!! Χθες και σήμερα ήρθε νοσοκόμα στο σπίτι και μου έκανε από 2 διπλές ενέσεις κορτιζόνης στον πωπο και την παρασκευή να πάω μαιευτήριο για να δουν τις συσπάσεις και τις καρδιές των μωρών. Μου είπε πως την Τετάρτη το βράδυ μπαίνω και την Πέμπτη το πρωί θα μου τα πάρει. Αν δεν δείξει κάτι αλλο η Παρασκευή στο μαιευτήριο.

Εμείς λοιπόν μολις βάψαμε δωμάτιο και πλένουμε ότι ρούχα είχαμε από την κόρη μου αρων-αρων όπως καταλαβαίνετε, συνδέσαμε και την κούνια της μικρής και επικρατεί ένας πανικός. Τα μωρά ήταν στις 28 Απριλίου περίπου 1800 γραμ το καθένα και μου είπε πως θα μπουν θερμοκοιτίδα σίγουρα.

Εχω αγχωθεί πολύ κορίτσια. Φοβάμαι κιόλας λίγο. Στεναχωριεμαι που δεν θα τα έχω και δίπλα μου. Ολα μαζί !!!!

Σας επρηξα ε ?????????????

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες.

Α !!! Σήμερα έχει γενέθλια ο αντρούλης μου και αύριο γιορτάζουν οι Ειρήνες αρα... μαζί και εγώ. Θα σας κεράσω όλες αύριο.

Σας φιλώ


[sIGPIC]

[/sIGPIC]KNEVp3.png?3bXf386A

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι την πατησα ! οχι δεν τα παρηγγειλα τηλεφωνικα, ειναι η φαρμακοποιος μας, κ γνωστη του αντρα μου κ δεν τα ειχε αυτη αλλα μας τα εφερε ! εγω της τα εγραψα σε σενα χαρτακι αλλα δεν ηρθαν ακριβως αυτα που ζητησα !!!

Ελπιζω να μας τα αλλαξει !

Κοιτα η κρεμα συγκαματος ισως να μπαινει καθημερινα σε καθε αλλαγη πανας αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη !

μετα η ενυδατικη ειναι παλι για καθημερινη χρηση μετα το μπανακι εγω θα την βαζω για την κανω το μασαζακι της ας πουμε !!!! χιχι !!!!

αυτο που ειναι το ιδιο ειναι η ενυδατικη κρεμα κ η λοσιον ! δεν χρειαζονται κ τα δυο αλλα ενα απο αυτα !

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε ρενακι μου ! αγχωθηκα κ γω τωρα !! ποπο !! αλλα ενταξει κανεις κ τις ενεσουλες για τα πνευμονακια τους ε κ ολα θα πανε καλα !!! μωρε μηπως να στα αφηνε καμια βδομαδουλα παραπανω μπας κ γλυτωσεις την θερμοκοιτιδα η δεν κανει λογο πιεσης κυριως ???? πεαστικα στη μικρουλα σου ! κ χρονια πολλα στον αντρουλη σου ! εσενα θα σου ευχηθουμε αυριο ! χιχιχιχ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρενακι μου τι νεα ειναι αυτα??

ερχονται και αλλα μπεμπε στην παρεα μας!!!

κοπελα μου μην αγχωνεσαι, ολα θα πανε καλα αφου το παρακολουθητε το θεμα απο κοντα!

καλυτερα που θα γεννησεις, θα λευτερωθεις απο ολα!!

με το καλο αγαπη μου!!!! Χρονια πολλα στον αντρουλη σου, να τα εκατοστησει!!!

Να σας πω ακομα οτι εχω μιλησει με την Μαριλου και ειναι καλα, ειναι ξαπλα βεβαια και δεν μπορει να μας γραφει συχνα..

ΟNOMA………......ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ...........Π.Η.Τ.......ΦΥΛΟ

1.Rena2010-Διδυμα..ΙΑΣΩ...................12/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

2.katerinars...........ΜΗΤΕΡΑ..................20/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

3.titina(Χριστινα).................................21/4/11...MΠΕΜΠΑ 2300gr 48πον. 34w1d

4.bloublou…...........ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ)....5/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

5.Katerina_s………....ΓΑΙΑ......…….............8/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

6.Εua_............................................ ...9/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

7.Gina_cfu…...........ΡΕΑ........……...........14/6/11…....ΜΠΕΜΠΗΣ

8.LisaH..................ΙΑΣΩ..................... .14/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

9.βαλι....................EΛΕΝΑ................... .15/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

10.linja..................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ.............16/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

11.kiki2011.............ΙΑΣΩ...................... .20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

12.aggeliki83...........ΓΑΙΑ...................... .20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

13.virgi…………………...ΜΗΤΕΡΑ..................22/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

14.μινουλα……………...ΑΤΤΙΚΟΝ.................23/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

15.Vanilla.................ΙΑΣΩ................... ..24/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

16.αντυ1998.............ΜΗΤΕΡΑ................26/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

17.maria-elpida.........ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)...28/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

18.aobatsan.............ΕΛΕΝΑ...................28/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

19.Marilou85..Διδυμα..ΙΑΣΩ.....................30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

20.fntag......Διδυμα...ΜΗΤΕΡΑ.................30/0611.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

21.verolina....................................... ...30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

22.titina37(Κατερινα).ΓΑΙΑ......................30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

23.Mamatopolina.......ΕΛΕΝΑ...................30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mammyblue.....................................3 0/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

25.Οzalina................ΠΠΓΝΙ................... .8/7/11......ΜΠΕΜΠΑ

26.παπακι4501..........ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............8/7/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ

-Κουνια

-αλλαξιερα

-λικνο η καλαθουνα

-παντα

-κουνουπιερα

-3 σετ σεντονια κουνιας

-2 σετ σεντονια καλαθουνας η λικνο

-2 κουβερτες πικε κουνιας + 2 μικροτερες

-2 σελτεδακια κουνιας

- ενδοεπικοινωνια ή καμερα παρακολουθησης

- φωτιστικό οροφής / δαπέδου

- καλαθάκι για τα καλλυντικά

- θερμομετρο εσωτερικου χωρου

ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ

-Σαμπουαν αφρολουτρο 2σε1

-λοσιον ενυδατικη

-κρεμα συγκαματος

-μαντηλακια καθαρισμου

-μπατονετες

-νυχοκοπτη

-βουρτσακι χτενακι

-γαζες

-οινοπνευμα

-θερμομετρο

-ρουφηχτηρι για μυξουλες

-φυσιολογικος ορος

-μπεμπιλινα

-θερμομετρο σωματος

ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ

-Μπανακι

-θερμομετρο μπανιου

-2-3 σετ πετσετες

-2 μπουρνουζια ή καπες

-σφουγγαρι φυσικο

ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ

-εσωτερικα φορμακια

-εξωτερικα φορμακια

-καλτσουλες

-γαντακια

-πανες αγκαλιας

-πανες για γουλιες

-σαλιαρες

-πιπιλες

ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ

-3 μπιμπερο μεγαλα

-3 μπιμπερο μικρα

-δοσομετρητης για γαλα (για τις βολτες ειναι αυτο δοχειο)

-βουρτσακι που πλενουμε τα μπουκαλια

-αποστειρωτης

-βραστηρας

ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ

-καροτσι

-καθισματακι αυτοκινητου

-ομπρελα για το καροτσι

-μαρσιπος ή sling

-τσαντα αλλαγης

ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ

-νυχτικό

-Ένα φαρδύ βαμβακερό t-shirt

-Παντόφλες

-Ζεστές κάλτσες

-Πετσέτες προσώπου και πετσετάκια

-νεσεσερ(οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, κρέμες προσώπου, σαμπουάν, βούρτσα, κρέμα χεριών, πιστολάκι)

-Ρόμπα και νυχτικό ή φόρμα ή πιτζάμες

-2-3 σουτιέν θηλασμού

-Ένα πακέτο επιθέματα στήθους

-Σερβιέτες

-Εσώρουχα

-Ρούχα για την επιστροφή στο σπίτι

-Ένα ζευγάρι αναπαυτικά παπούτσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ αλλη απορια ! το κοκκαλο στο πιπι μας γιατι ποναει τοσο ? αχ νομιζω ενα κρατς θα κανει κ θα σπασει !!!! κ γω υποφερω εκει μαζι κ οι προσαγωγοι κ ειμαι αστα να πανε οταν σηκωνομαι το βραδυ για πιπι !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Rena2010 ολα καλά θα πάνε θα δείς ........μην αγχώνεσαι......

7 μερούλες ακόμα και θα δείς τα διδυμάκια σου.....:tongue::tongue:και στην θερμοκιτίδα δεν θα μείνουν για πολύ ε????????

Βιργινία και Μαράκι τα μωράκια τις πρώτες μέρες τα μωράκια τα πλένουμε κανικά με το σαπούνι τους(ότι έχετε διαλέξει) και στεγνώνουμε καλά τον αφαλό με την πετσέτα,βάζουμε καθαρό οινόπνευμα με βαμβάκι πολύ καλά στον αφαλό και κυρίως γύρω γύρω και όταν κλείνουμε την πάνα την γυρίζουμε λίγο προς τα κάτω για να παίρνει αέρα και να πέσει πιο γρήγορα.......;)

οι φωτό δεν φαίνονται Βιργινία:(

πάω να μαζεψω τον θυσαυρό μου από το νηπιαγωγίο....

φιλάκια και ελπίζω να μην κρατήσουν οι καούρες σας.....:P:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες.

Ρενα μου με το καλο τα δυδυμακια σου,μην ανησυχεις ολα καλα θα

πανε κοπελα μου.Αφου ειναι για το καλο τους μην το σκεφτεσαι.

Ολη η θετικη μας ενεργεια θα ειναι μαζι σου.Μονο μην μας ξεχασεις.

Γραφε μας τα νεα σου.

Βιργινακι ονειρο το δωματιο σας.Με το καλο να το γεμισει η μπεμπα σας.

Εγω πηγα σημερα στον γιατρο.Ο μπομπιρακος μου ειναι δυο κιλα.

Δυο ολοκληρα κιλα ανθρωπακι.Απιστευτο μου φαινετε.Ολα ειναι μια χαρα

κ θα ξαναπαω στις 15\5 για nst.Θα ξαναμπω αργοτερα,πρεπει να φυγουμε

για το χωριο.φιλακια


CEebp2.png?9T0iAOMn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!! Τρέχω με πολλές δουλειές, να στήσουμε και καθαρίσουμε τα έπιπλα, να πλύνω όλη την προίκα και τα ρούχα του...υπολόγιζα ότι θα γεννούσα Ιούνιο και τα άφησα για το τέλος...τώρα παίζει ανάμεσα στην 36η και 37η...εύχομαι στο ντόπλερ που θα κάνουμε μεθαύριο να μην έχει αυξηθεί η διάταση και να μπορέσουμε να το τρενάρουμε για την 37η.

Κατά τα άλλα, κι εγώ νιώθω τεράστιο βάρος στην κοιλιά, αλλά όχι από κάτω...εκεί δε νιώθω σχεδόν τίποτα :tongue:

Ρένα μου, με το καλό να υποδεχτείτε τα μπεμπάκια σας κι ακόμα κι αν χρειαστεί να μείνουν θερμοκοιτίδα θα είναι για το καλό τους. Κι εγώ αυτό σκέφτομαι για την επέμβαση που θα μάλλον θα κάνει ο μπέμπης κι ας μην τον έχω δίπλα μου τις πρώτες μέρες. Πολλές φορές με παίρνει από κάτω και κλαίω, αλλά παίρνω δύναμη γιατί θα γίνει για καλό του.

Βιργινάκι τέλειο το δωμάτιο!!!

Κατερινάκι μου, με το καλό να έρθει και ο δικός σας μπέμπης...Αν μπορείτε αφήστε το κι εσείς για 37η που θα είναι και οι πνεύμονες πιο ώριμοι, αλλά σίγουρα ξέρει καλύτερα ο doctor. Και μη φοβάσαι ότι θα είναι μεγάλος, εδώ έχουν γεννηθεί με φ.τ. πάνω από 4. Μέσα σε 2 εβδομάδες, δε θα προλάβει να πάρει τόσα.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...