Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Καλημερα απο Κεντρο κι Ανατολικη Θεσσαλονικη!


Gold

Recommended Posts

Εδώ, εδώ!

ΔΕΝ συντονιζόμαστε όμως! :rolleyes:

Αχ, τι κούραση έχω αυτές τις μέρες. ΠΟΛΥ φορτωμένες. Πότε να τα προλάβουμε όλα βρε κορίτσια;;;

Κούραση!! ΔΕν αντέχω να γράφω απόψε. Το βράδυ ξυπνησε η μικρή, στιφογυρνούσε επί 1 ώρα και, στο κρεβάτι τηςκ εγώ φυσικά δίπλα της μέχρι να κοιμηθει. ΠΟυ φυσικά δεν κοιμήθηκε κ μου λέει "στο δωμάτιο σου μαμα".

Πάμε στο κρεβάτι μας, άλλη μια ώρα η ίδια ιστορία κ στο ΄τελος ζήτησε να πάει πίσω στο δικό της κρεβάτι. Πιάσαμε 5-5:30. Το πρωί ούτε καφέ ήπια. Κ τώρα σέρνομαι..

Ουφ τα είπα κ ησυχασα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 591
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κούραση!! ΔΕν αντέχω να γράφω απόψε. Το βράδυ ξυπνησε η μικρή, στιφογυρνούσε επί 1 ώρα και, στο κρεβάτι τηςκ εγώ φυσικά δίπλα της μέχρι να κοιμηθει. ΠΟυ φυσικά δεν κοιμήθηκε κ μου λέει "στο δωμάτιο σου μαμα".

Πάμε στο κρεβάτι μας, άλλη μια ώρα η ίδια ιστορία κ στο ΄τελος ζήτησε να πάει πίσω στο δικό της κρεβάτι. Πιάσαμε 5-5:30. Το πρωί ούτε καφέ ήπια. Κ τώρα σέρνομαι..

Ουφ τα είπα κ ησυχασα

Ευτυχώς εμένα ο δικός μου όταν κοιμάται, ξυπνάει την άλλη μέρα!

Άσε, αυτό που τράβηξες - και τραβάνε πολλοί γονείς για πολύ καιρό - δεν θα το άντεχα με τίποτα.

Τρέμω αν κάνω δεύτερο και μου βγει κουκουβάγια, τι θα κάνω :tongue:.

Καλή ξεκούραση :).


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εμένα ο δικός μου όταν κοιμάται, ξυπνάει την άλλη μέρα!

Άσε, αυτό που τράβηξες - και τραβάνε πολλοί γονείς για πολύ καιρό - δεν θα το άντεχα με τίποτα.

Τρέμω αν κάνω δεύτερο και μου βγει κουκουβάγια, τι θα κάνω :tongue:.

Καλή ξεκούραση :).

ΜΙα συνήθεια είναι όλα!! Η πλάκα είναι όσο μεγάλωνει μου τα βγάζει αυτά. Στην δικιά σας ηλικία χτυπούσαμε 10ωρα συνεχούς υπνου. Παλιές καλές εποχές!!!!!

φιλια κ καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites

ΜΙα συνήθεια είναι όλα!! Η πλάκα είναι όσο μεγάλωνει μου τα βγάζει αυτά. Στην δικιά σας ηλικία χτυπούσαμε 10ωρα συνεχούς υπνου. Παλιές καλές εποχές!!!!!

φιλια κ καληνύχτα

Ααααα, έχουμε μέλλον! Πόσο είναι η δική σου; Ένα έχεις;


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalispera koritsia,

Edo iste koykoybagies ? Ego piga gymnastirio to apogevma kai ponane ola ta gerontistika kokala moy.

Exei kanei kapoia apo sas power plate, moy eipan oti se 2 evdomades apoktas to soma tis J LO .........thelo toso poli na to apoktisoooo.........

Χαχαχα ναι ναι να το αποκτήσεις κ να μας πεις κι εμάς! Μια φορά έκανα, στην αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν το ήξερα τότε.....


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia,

Edo iste koykoybagies ? Ego piga gymnastirio to apogevma kai ponane ola ta gerontistika kokala moy.

Exei kanei kapoia apo sas power plate, moy eipan oti se 2 evdomades apoktas to soma tis J LO .........thelo toso poli na to apoktisoooo.........

Έχουν κάνει 1-2 συναδέλφισες. ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ σου είπανε, απλώς σφίγγεις πιο γρήγορα :tongue:.

Άσε, που αντοχές ΚΑΙ για γυμναστήριο. Εγώ τουλάχιστον καταφέρνω και περπατάω 20-30 λεπτά κάθε πρωί κι όποτε θυμάμαι κάνω κοιλιακούς.

Αχ, την κάνω εγώ, καληνύχτα κορίτσια!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

σήμερα είμαι πιο χαλαρά γιατί η μικρή μου είναι στην γιαγιά της για να μπορέσω να διαβάσω λιγάκι, για τις εξετάσεις. Βέβαια, με τόσα πλυντήρια και δουλειές, λίγο δύσκολο, αλλά θα προσπαθήσουμε!

Οσο για τον ύπνο, μέχρι και πριν μια βδομάδα κοιμόμασταν 11-12 ώρες συνεχόμενες το βράδυ και 1-2 το μεσημέρι, αλλά σιγά-σιγά μόνο να παίζουμε θέλουμε, εχθές κοιμήθηκε στις 11 με χίλια ζόρια! Μάλλον όσο μεγαλώνουμε, αλλάζουμε.


tt66427.aspx
Link to comment
Share on other sites

Mamina θα κάνεις Power plate; Αντε να πάμε παρέα! Το σκέφτομαι εδώ κ ένα χρόνο, αλλά όλο το αναβάλλω. Τώρα σκέφτομαι pilates:D:D:D.(εδώ πέφτει πολύ γέλιο!!). Να κάνουμε σώμα για το καλοκαίρι...

Απόψε κοοιμηθηκαμε!!! Πτώμα έπεσε το πουλάκι μου. Πήγα για αποτρίχωση κ την πήρα μαζί μου. Η κοπέλα της έβαψε τα νύχια κ μαντάμ Σουσου καμάρωνε. Καλά περιττό να σας πω το σοκ που έπαθε ο χαζομπαμπας μας μόλις το είδε!!! Εμ, τι να τον κάνω, κόρη ήθελε!!!...

Maestria 1 κορη έχω 2,5 ετών.

φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια,

σήμερα είμαι πιο χαλαρά γιατί η μικρή μου είναι στην γιαγιά της για να μπορέσω να διαβάσω λιγάκι, για τις εξετάσεις. Βέβαια, με τόσα πλυντήρια και δουλειές, λίγο δύσκολο, αλλά θα προσπαθήσουμε!

Οσο για τον ύπνο, μέχρι και πριν μια βδομάδα κοιμόμασταν 11-12 ώρες συνεχόμενες το βράδυ και 1-2 το μεσημέρι, αλλά σιγά-σιγά μόνο να παίζουμε θέλουμε, εχθές κοιμήθηκε στις 11 με χίλια ζόρια! Μάλλον όσο μεγαλώνουμε, αλλάζουμε.

Καλή μου, είστε σε άλλη φάση. Βγάζετε δοντάκια τώρα κ είναι η πιο δύσκολη περίοδος.

Χαρά στο κουράγιο σου να καθήσεις να διαβάσεις κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο δεν έχω, και κυρίως διάθεση δεν έχω, αλλά από την άλλη ούτε και μπορώ να τα παρατήσω μέχρι εδώ που έφτασα.

Οσο για το pilates, εμένα με έσωσε! Λόγω της άσχημης εγκυμοσύνης (6 μίνες συνέχεια ξάπλα και τους υπόλοιπους μέσα στο σπίτι) και του θηλασμού είχα φοβερούς πόνους στην πλάτη και στον αυχένα, έκανα 3 μήνες φυσιοθεραπείες με κανένα αποτέλεσμα και από την μέρα που ξεκίνησα pilates, μέσα σε 2 βδομάδες έγινα περδίκι! Απίστευτη βελτίωση και πολύ γρήγορα. Τώρα όποτε μπορώ πηγαίνω, είναι του δήμου, αλλά με την ζουζούνα, τι ετοιμασίες για την βάφτιση και το διάβασμα είναι λιγάκι δύσκολο. Αν μπορέσεις πάντως kwtina, να πας, θα με θυμηθεις!


tt66427.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο δεν έχω, και κυρίως διάθεση δεν έχω, αλλά από την άλλη ούτε και μπορώ να τα παρατήσω μέχρι εδώ που έφτασα.

Οσο για το pilates, εμένα με έσωσε! Λόγω της άσχημης εγκυμοσύνης (6 μίνες συνέχεια ξάπλα και τους υπόλοιπους μέσα στο σπίτι) και του θηλασμού είχα φοβερούς πόνους στην πλάτη και στον αυχένα, έκανα 3 μήνες φυσιοθεραπείες με κανένα αποτέλεσμα και από την μέρα που ξεκίνησα pilates, μέσα σε 2 βδομάδες έγινα περδίκι! Απίστευτη βελτίωση και πολύ γρήγορα. Τώρα όποτε μπορώ πηγαίνω, είναι του δήμου, αλλά με την ζουζούνα, τι ετοιμασίες για την βάφτιση και το διάβασμα είναι λιγάκι δύσκολο. Αν μπορέσεις πάντως kwtina, να πας, θα με θυμηθεις!

Κι εμένα μ' αρέσει το πιλάτες!

Έχεις δίκιο, κάνει πολύ καλό σε μέση (έχω πρόβλημα εκεί εγώ), αυχένα, κλπ!

Αλλά δεν προλαβαίνω να πηγαίνω γυμναστήριο καθόλου. Ευτυχώς που κάνω λίγες ασκήσεις στο σπίτι.

Για τα προβλήματα τις σπονδυλικής στήλης, να ξέρεις βοηθάει και το περπάτημα πολύ, εμένα μ' έσωσε!

Καλημέρα στην παρέα :D.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο δήμο Μίκρας, αλλά σε όλους τους δήμους έχει προγράμματα. Στο δήμο Θεσσαλονίκης έχει και προγράμματα ορθοσωμικής (http://www.thessaloniki.gr/portal/page/portal/DioikitikesYpiresies/YpiresiesEkpaideusisNeolaiasAthlitismou/DnsiNeolaiasAthlitismou/TmimaAthlitismou/Gym). Αν πάρεις τηλέφωνο, μπορούν να σε πουν αναλυτικά προγράμματα. Απλά τώρα, αρχές ή μέσα Ιουνίου το αργότερο, τελειώνουν τα τμήματα και ξεκινάνε τον Σεπτέμβρη.


tt66427.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...