Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

33 minutes ago, Angie.31 είπε:

Καλησπερα κοριτσάκια...αχ νομιζω οταν εχεις την εμπειρία της γεννάς ειναι χειρότερα.καλυτερα να ζεις στην άγνοια κ να μην ξερεις τι πρόκειται να αντιμετωπίσεις.

εφτασε εφτασε η ωρα κοριτσάκια μου γλυκα.η Σοφουλα ετσι δείχνει να ανυπομονεί...οταν έρθει το μωρο στο σπιτι να δουμε αν θα λεει τα ιδια.

αυτο που λετε για τα μαξιλάρια εγω χρησιμοποιώ ενα κανονικό μαξιλάρι που το βάζω ετσι στο πλάι οπως κοιμάμαι κ στηρίζει κάπως την κοιλιά μου κ ετσι δεν με ενοχλεί κατι στον υπνο.κ στη Σοφια οταν γεννησα ενω ειχα παρει μαξιλάρι θηλασμού δεν με βόλεψε...χρησιμοποιούσα ενα μαξιλάρι φουσκωτό,την έβαζα στα πόδια μου κ ηταν μια χαρά.

Αντε καλη επιτυχία πεταλουδακι....ολα θα γινουν.ενα χρειάζεσαι κ να ειναι σούπερ....οποτε σιγουρα θα επιτυχείς!!!

χαχα!θα συμφωνησω απολυτα!!στο πρωτο πας ποιο ανετη!!ειναι το μονο που οταν το σκεφτομαι με πιανει πανικος!!αχ αυτοι οι πονοι!!!μεχρι και στη τουαλετα με βαλανε να περασω μερικους!!αλλα οταν κανει το τσουπ και βγαινει τα ξεχνας ολα!!!και εγω ειμαι περιεργη οταν θα ερθει το μωρο στο σπιτι πως θα αντιδρασει ο μικρος!!!πιστευω οτι θα ζηλευει το πρωτο καιρο γιατι σαν αγορακι ειναι κολλημενο πανω μου!!!και εχω και το ανχος που θα τον αφησω και θα φυγω για 3μερες!!εχω αρχισει ηδη και τον βαζω να κοιμαται με τον αντρα μου τα βραδια για να συνηθησει!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, butterfly1986 said:

Καλημέρα κοριτσάκια σε όλες σας! Γύρισα κι εγώ από την ωοληψία.. Τελικά  25 ωάρια μου πήραν εκ των οποίων μου είπαν τα 21 ήταν άριστα. Βέβαια το πρόβλημα το έχουμε στο σπέρμα που μας είπαν ότι δυσκολεύτηκαν να βρούνε σπερματοζωάρια με φυσιολογικές μορφές . Ελπίζω να γονιμοποιηθούν έστω μερικά από αυτά...... icon_confused.gif Πάω να κοιμηθώ γιατί αισθάνομαι σαν πτώμα.Φιλάκια προς το παρόν!

Μπραβο Πεταλουδιτσα! Απο κοντα την πας την Es! Με το καλο να μας πεις τα ευχαριστα τα νεα!!!

59 minutes ago, Carpediem said:

Kαλησπερα κοριτσακια

Δεν ξερω αν το εχω αναφερει αλλα πολυ με εκνευριζει αυτο το φορουμ...το παλιο ηταν καλυτερο...

Δεσποιναααααα να σου ζησει!!!!!!Γερος και τυχερος να ειναι παντα!!

Mαρακι δυστυχως δεν προλαβα να δω τη φωτογραφια αλλα αν κρινω απο τα σχολια πρεπει να ειναι κουκλος!!!

Πεταλουδιτσα καλη επιτυχια!!!Θετικη σκεψη και υπομονη και ολα θα γινουν!!

Ρενα μου οποιο δρομο κι αν ακολουθησεις ελπιζω να πετυχεις το στοχο!!

Στα δικα μου....Ειχα μια ξαφνικη μικρη αιμοραγια και μπηκα για λιγο στο νοσοκομειο...τελικα πηρα εξιτηριο αλλα την επομενη φορα θα εγκατασταθω μου το ξεκαθαρισαν...Με την ευκαιρια εκανα και doppler η μπεμπα μας ευτυχως μεγαλωνει και με το παραπανω το Σαβατο ηταν 1944 γρ..

Πλεον ειμαι με περιοριστικα μετρα εξω κανοντας τα απολυτως απαραιτητα αν κι αποτι μου ειπαν και ο γιατρος μου και αλλοι γιατροι εκει δεν εξαρταται τοσο απο μενα...ειναι θεμα καθαρα του πλακουντα και τυχης μπορει να ειμαι και ξαπλα και να γινει ο χαμος...προσπαθω να ειμαι χαλαρη....ελπιζα μπας και κατσω εξω μεχρι την 34η και μετα να μπω..τελος παντω οτι ειναι να γινει θα γινει...

Διαβαζω τα νεα σας...δεν βολευομαι πολυ να γραφω αλλα παρακολουθω...;-)..Με τον υπνο εχω αρχισει κι εγω να δυσκολευομαι...Ανασκελα και ειδικα στα δεξια εχω τρελλους πονους στα πλευρα κατω απο το στηθος....μπρουμυτα πλεον ειναι αβολα...και αριστερα ποσο πια να κατσω?Ασε που σηκωνομαι ποσες φορες το βραδυ κι εκει καπου μεσα στη νυχτα δεν μπορω να ξανακοιμηθω με τιποτα....με το φαι ευτυχως ενω διαβαζα για το τριτο τριμηνο οτι δεν χορταινεις με τιποτα εμενα μου εχει ερθει τουμπα με το 1/3 απο αυτο που ετρωγα γεμιζω....τρωω συχνοτερα αλλα πολυ λιγο καθε φορα γιατι αλλιως νιωθω να σκαω...

Τα φιλια μου σε ολες σας νυν και μελλοντικες μανουλες!!!

 

Χμμμμ.... Νοσοκομειο, ε;.... Ελπιζω Carpe μου να μην ξανασυμβει και να πανε ολα κατ' ευχην!

Αυτο που λετε με τον υπνο κοριττ0σια κορίτσια, πρεπει να ειναι μεγαλο προβλημα... Θυμαμαι η κουνιαδα μου τα τελευταια βραδια της εγκυμοσυνης, τα περασε καθιστη στον καναπε.... Εκει λαγοκοιμοταν....


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γεωργια μου την άλλη παρασκευη γεννάω...αυριο θα κανω τις κορτιζονες για τα πνευμονία του μωρου μου,Δευτερα θα παω παλι να με δει κ κλείνουμε το ραντεβού μας.

σουνι μου εγω γεννησα με καισαρικη την κόρη μου κ δεν ένιωσα πόνους,με έβαλε επειγόντως 37η εβδομαδα λογω πιεσης.κ εγω πιστευω θα ζηλεύει η δίκη μου στην αρχή γιατι εχει συνηθίσει να ειναι ολα τα βλέμματα στραμμένα πάνω της.


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angie.31 said:

Ναι Γεωργια μου την άλλη παρασκευη γεννάω...αυριο θα κανω τις κορτιζονες για τα πνευμονία του μωρου μου,Δευτερα θα παω παλι να με δει κ κλείνουμε το ραντεβού μας.

σουνι μου εγω γεννησα με καισαρικη την κόρη μου κ δεν ένιωσα πόνους,με έβαλε επειγόντως 37η εβδομαδα λογω πιεσης.κ εγω πιστευω θα ζηλεύει η δίκη μου στην αρχή γιατι εχει συνηθίσει να ειναι ολα τα βλέμματα στραμμένα πάνω της.

Θα κανετε στο μπουκλακι το γνωστο κολπο με το δωρο που θα της φερει το μωρο ερχομενο απο το μαιευτηριο;! :-D


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

τι κάνετε...πως είστε;;

εμείς γυρίσαμε απο τον γιατρό μας 1813γρ φτάσαμε κ έχουμε πάρει κ θέση.

Άντζι μου όλα καλά θα πάνε,κ το σοφάκι είπαμε θα τον ντύσει νεράιδα κ μετά θα ηρεμήσει :)

οι ενεσούλες είναι δεδομένες σε περίπτωση που γεννάς νωρίτερα;;

Κάρπε μου μείνε ξάπλα κ όλα θα πάνε καλά!!!Μπρούμυτα;;; έχω να κοιμηθώ έτσι απο τον ιούλιο  ούτε που θυμάμαι πως είναι χαχαχα...

Πεταλουδάκι ένα κ καλό θέλουμε....αύριο θα σου πούνε για μεταφορά!!! Τέλειααα!!!!!

Σουίνι μου αχ τα πρώτα παιδάκια περνάνε δύσκολα όταν έρχεται δεύτερο μωρό σπίτι...

Τζώρτζια μου δεν έχεις άδικο έχω τόσους να με αγαπάνε αυτήν δεν την χρειάζομαι!! 

Τώρα που θα έρθει κ το νινί θα νιώσει την απόλυτη μοναξιά.

 

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, NatasaP said:

Καλησπέρα....

τι κάνετε...πως είστε;;

εμείς γυρίσαμε απο τον γιατρό μας 1813γρ φτάσαμε κ έχουμε πάρει κ θέση.

Άντζι μου όλα καλά θα πάνε,κ το σοφάκι είπαμε θα τον ντύσει νεράιδα κ μετά θα ηρεμήσει :)

οι ενεσούλες είναι δεδομένες σε περίπτωση που γεννάς νωρίτερα;;

Κάρπε μου μείνε ξάπλα κ όλα θα πάνε καλά!!!Μπρούμυτα;;; έχω να κοιμηθώ έτσι απο τον ιούλιο  ούτε που θυμάμαι πως είναι χαχαχα...

Πεταλουδάκι ένα κ καλό θέλουμε....αύριο θα σου πούνε για μεταφορά!!! Τέλειααα!!!!!

Σουίνι μου αχ τα πρώτα παιδάκια περνάνε δύσκολα όταν έρχεται δεύτερο μωρό σπίτι...

Τζώρτζια μου δεν έχεις άδικο έχω τόσους να με αγαπάνε αυτήν δεν την χρειάζομαι!! 

Τώρα που θα έρθει κ το νινί θα νιώσει την απόλυτη μοναξιά.

 

 

Ωωωω! Εχει και παρει και θεση ο μικρουλης! Πω πωωω πως περασε ο καιρος!...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μουυυυυ τι κάνετε????εγω τρέχω με τα μαθήματα και ψιλοχαθηκα!!Ξεκίνησα μαθήματα μακιγιάζ και νυχιών στον Δήμο :) είναι πολύ όμορφα!!!Ελενάκι μου θέλω και γω τις Φοτο σας να σας καμαρώσω :* Νατασάκι εννοείτε φοτο όταν θα ναι έτοιμο το δωμάτιο, όσο για τη πεθερά τι να πω.....Καλά κουράγια!!!Θα τα χρειαστεις!!!Καρπε μου περαστικά και όσο μπορείς ξάπλα και ξεκούραση :) Αντζυ μου άντε φτάνει ο καιρός σιγά σιγά :* Πεταλουδιτσα μου όλα θα πάνε καλά θα το δεις :) κ το 2017 θα σε βρει μανούλα :* φιλιά σε όλες 

Link to comment
Share on other sites

Τι μου κανετε ολες??τωρα μαθαινω νεα! Συγχαρητηρια πολλα στη Δεσποινα!!να σου ζησει σαν τα ψηλα βουνα!βασικα για το θηλασμο μου παν και μενα οι πρωτες 40 μερες ειναι ζορικες..ειναι πολυ ευκολοχωνευτο το μητρικο γι αυτο ανα μιση μια ωρα ολο ζητανε κι ολο στηθος και αγκαλια...υπομονη θα στρωσει.. αντζυ μ ενα πονο!!δεν εχω προλαβει να σας διαβασω ολες!!καλη επιτυχια πολλα θετικα τεστακια! Με το καλο σε ολες μας!


7SHUp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NatasaP είπε:

Καλησπέρα....

τι κάνετε...πως είστε;;

εμείς γυρίσαμε απο τον γιατρό μας 1813γρ φτάσαμε κ έχουμε πάρει κ θέση.

Άντζι μου όλα καλά θα πάνε,κ το σοφάκι είπαμε θα τον ντύσει νεράιδα κ μετά θα ηρεμήσει :)

οι ενεσούλες είναι δεδομένες σε περίπτωση που γεννάς νωρίτερα;;

Κάρπε μου μείνε ξάπλα κ όλα θα πάνε καλά!!!Μπρούμυτα;;; έχω να κοιμηθώ έτσι απο τον ιούλιο  ούτε που θυμάμαι πως είναι χαχαχα...

Πεταλουδάκι ένα κ καλό θέλουμε....αύριο θα σου πούνε για μεταφορά!!! Τέλειααα!!!!!

Σουίνι μου αχ τα πρώτα παιδάκια περνάνε δύσκολα όταν έρχεται δεύτερο μωρό σπίτι...

Τζώρτζια μου δεν έχεις άδικο έχω τόσους να με αγαπάνε αυτήν δεν την χρειάζομαι!! 

Τώρα που θα έρθει κ το νινί θα νιώσει την απόλυτη μοναξιά.

 

 

Δεν ξερω Νατασουλι.εχω μπει στο μηνα μου αλλα ισως τις δινει για να ειναι σίγουρος οτι δεν θα παρουσιάσει επιπλοκες με την αναπνοή του το μωρο; Γιατι θα ειμαι 38 w οταν θα γεννήσω.παντως κ μια φίλη μου που γεννάει αυτο το Σαββατο,ιδια εβδομαδα θα τις κανει κ εκεινη.διαφορετικο γιατρό εχουμε.


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πεταλουδίτσα, συγχαρητήρια! Πολύ καλά νέα. Να μας ενημερώσεις για τις εξελίξεις.

Κάρπε, υπομονή. Θα περάσουν οι μέρες. Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ, αλλά η μπέμπα θα σας αποζημιώσει.

Καλέ, το λουκουμαδάκι και η Ες τι έγιναν;;;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε;;;

Ο καιρός ξανά μουντός,και είπαν και πως η Παρασκευή θα έχει πολύ κρύο..προετοιμαστείτε.

Τζώρτζια δουλειά σήμερα...ελπίζω όλα να είναι ήρεμα και ζέν!!!δεν θέλουμε ταραχές στο κορίτσι μας!!!

Είδες κ μεγάλωσε κ βολεύτηκε χαχαχα....πραγματικά η εγκυμοσύνη περνάει νεράκι,γιαυτο δεν θέλει ούτε άγχος,ούτε τίποτα!!Χθές μου λέει ο γιατρός μου είσαι η μόνη εγκυμονούσα που εχω που ειναι ήρεμη και που δεν με παίρνει τηλέφωνο με το κιχ ,αφού μου λέει σκέφτομαι να σε παίρνω εγώ να δω πως είσαι..χαχαχαχα!!!! Φαντάσου οι άνθρωποι τι τραβάνεεεε!!!

Ολγάκι καλή αρχή στα μαθήματα,είναι πλέον μια σίγουρη δουλειά οπότε καλά έκανες κ πήγες.

Μπλού τι κάνεις;;ο μικρούλης;;

Άντζι μου άρα μάλλον θεωρείται δεδομένο να τις κάνουν.Να ρωτήσω κ κάτι άλλο τα μωράκια σε αυτή την εβδομάδα μπαίνουν θερμοκοιτιδά;το είχατε ξανασυζητήσει πρίν κάτι εβδομάδες αλλα δεν θυμάμαι που να το ψάξω.

φιλάκια σε όλες..

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφες...χαλια ο καιρός και σημερα κ εχω μια βαρεμαρααααα...πρεπει να παω στο ΙΚΑ στις παροχές γιατι εκκρεμεί μια αναρρωτικη απο τελη Νοέμβρη μιας που στη χώρα μας ολα κυλούν με πολυ γρήγορους ρυθμούς...

Νατασουλι οχι δεν τα βάζουν θερμοκοιτίδα.συνηθως τα βάζουν οταν ειναι 2100 κιλα κ κατω κ οταν εχουν κάποιο αλλο πρόβλημα υγείας.εγω κ στην κόρη μου που ειχα γεννήσει  37η εβδομαδα δεν την ειχαν βάλει.2600 ειχε γεννηθεί.

 


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Angie.31 είπε:

Καλημέρα ομορφες...χαλια ο καιρός και σημερα κ εχω μια βαρεμαρααααα...πρεπει να παω στο ΙΚΑ στις παροχές γιατι εκκρεμεί μια αναρρωτικη απο τελη Νοέμβρη μιας που στη χώρα μας ολα κυλούν με πολυ γρήγορους ρυθμούς...

Νατασουλι οχι δεν τα βάζουν θερμοκοιτίδα.συνηθως τα βάζουν οταν ειναι 2100 κιλα κ κατω κ οταν εχουν κάποιο αλλο πρόβλημα υγείας.εγω κ στην κόρη μου που ειχα γεννήσει  37η εβδομαδα δεν την ειχαν βάλει.2600 ειχε γεννηθεί.

 

Καλημερούδια!!!

Απο τον Νοέμβρη;;;νωρίς νωρίς...άντε να πας κ να γυρίσεις νωρίς,μην ρίξει καμία βροχή.

Ναι σωστά το είχες γράψει αλλα  δεν το θυμόμουν καθόλου.

Τι κάνει ο μικρούλης;;το σοφουλίνι;;;

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NatasaP είπε:

Καλημερούδια!!!

Απο τον Νοέμβρη;;;νωρίς νωρίς...άντε να πας κ να γυρίσεις νωρίς,μην ρίξει καμία βροχή.

Ναι σωστά το είχες γράψει αλλα  δεν το θυμόμουν καθόλου.

Τι κάνει ο μικρούλης;;το σοφουλίνι;;;

 

Καλα ειναι κ ο μικρούλης μου κ η Σοφουλινα...παίζουμε με τα πονυ της.Σημερα εχουν γενεθλια ολα τα πονυ κ τους κάνουμε παρτυ έκπληξη...Χαχαχα

δεν πήγα στο ΙΚΑ τελικα γιατι ξέμεινα απο αυτοκινητο.το ενα το εχουμε συνεργείο κ το αλλο το μικρο το πηρε ο άντρας μου.ελπιζω αυριο να μην βρέχει για να φύγει ο άντρας μου με το μηχανάκι κ να μου αφησει το αυτοκινητο.


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angie.31 είπε:

Καλα ειναι κ ο μικρούλης μου κ η Σοφουλινα...παίζουμε με τα πονυ της.Σημερα εχουν γενεθλια ολα τα πονυ κ τους κάνουμε παρτυ έκπληξη...Χαχαχα

δεν πήγα στο ΙΚΑ τελικα γιατι ξέμεινα απο αυτοκινητο.το ενα το εχουμε συνεργείο κ το αλλο το μικρο το πηρε ο άντρας μου.ελπιζω αυριο να μην βρέχει για να φύγει ο άντρας μου με το μηχανάκι κ να μου αφησει το αυτοκινητο.

Αχαχαχα χρόνια τους πολλά τότε!!!!!!Άκου γενέθλια!!!!!

Δεν πειράζει κ αύριο μέρα είναι να πάς.Εμείς σήμερα θα βάλουμε τα ράφια μας στο παιδικό και μετά καθαριότητα.Σιγά σιγά να δείξει δωμάτιο γιατί ακόμα εργοτάξιο δείχνει χαχαχαχα!!!!:)

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...