Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε????

εμείς καλά είμαστε (λίγο αγχωμένη η μαμά βέβαια,αλλά φανταζομαι είναι επειδή είμαστε ακόμα στην αρχή)....

οι συμβουλές σας για το θηλασμό είναι πάντα πολύτιμες!ο μικρούλης μου κοιμάται κι εγώ σιδέρωσα τα ρουχαλάκια του(είναι τόσο διαφορετικό να τα σιδερώνεις αφού τα έχει φορέσει!!!)

σας διάβασα όλες αλλά πραγματικά άργησα να απαντήσ κι έχω ξεχάσει τα μισά!!!

κάρπε μου μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά και η μικρή σου θα έρθει στην αγκαλια σου στην ωρα της γερή και δυνατή!!!

άντζι μου πλησιάζουν οι μέρες που θα τον έχεις στην αγκαλιά σου τον μπόμπιρα!!!αλήθεια αγχωνεσαι εσυ που δεν εισαι πρωταρα???μονο εμένα μου φαίνεται πιο εύκολο τώρα που έχω την εμπειρία ακόμα και των πιο δυνατών πόνων???αλήθεια περίσσεψε καθόλου τούρτα από τα γενέθλια???

μελιτινη έχουν δίκιο τα κορίτσια!!απόλαυσε ύπνους τώρα που μπορείς ακόμα γιατί μετά την 30η εβδομάδα τα πράγματα δυσκολεύουν πολύυυυυ!!!για να μην πω για το τελος!!

νατασάκι ετοιμασίες στα φόρτε τους και ο μπόμπιρας μια χαρούλα!!!τέλεια νέα!!(κοιμήσου βέβαια κι εσύ όσο μπορείς γιατί προβλέπω μετά το μάρτη να κοιμάσαι κι εσύ με το ένα ματι ανοιχτό...κλασική μέθοδος)

μπλου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές!!!

πεταλουδίτσα έχουμε νέα για το πόσα γονιμοποιήθηκαν και για την μεταφορά στην κοιλίτσα???όλα να πάνε καλά εύχομαι!!!!!!!!!!!!!

σουίνι γεωργία ολγάκι και ρόζαλι τι κάνετε???

στέλνω πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 hours ago, Olgaki.sab said:

Γεια σας κορίτσια μουυυυυ τι κάνετε????εγω τρέχω με τα μαθήματα και ψιλοχαθηκα!!Ξεκίνησα μαθήματα μακιγιάζ και νυχιών στον Δήμο :) είναι πολύ όμορφα!!!Ελενάκι μου θέλω και γω τις Φοτο σας να σας καμαρώσω :* Νατασάκι εννοείτε φοτο όταν θα ναι έτοιμο το δωμάτιο, όσο για τη πεθερά τι να πω.....Καλά κουράγια!!!Θα τα χρειαστεις!!!Καρπε μου περαστικά και όσο μπορείς ξάπλα και ξεκούραση :) Αντζυ μου άντε φτάνει ο καιρός σιγά σιγά :* Πεταλουδιτσα μου όλα θα πάνε καλά θα το δεις :) κ το 2017 θα σε βρει μανούλα :* φιλιά σε όλες 

Καλησπερα κοριτσια! Πως τα παμε;

Ολγακι σου αρεσουν τα μαθηματα αυτα ε; Φανταζομαι πως δεχεσαι μαθηματα. Πως παει αληθεια, η οδήγηση;!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NatasaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε;;;

Ο καιρός ξανά μουντός,και είπαν και πως η Παρασκευή θα έχει πολύ κρύο..προετοιμαστείτε.

Τζώρτζια δουλειά σήμερα...ελπίζω όλα να είναι ήρεμα και ζέν!!!δεν θέλουμε ταραχές στο κορίτσι μας!!!

Είδες κ μεγάλωσε κ βολεύτηκε χαχαχα....πραγματικά η εγκυμοσύνη περνάει νεράκι,γιαυτο δεν θέλει ούτε άγχος,ούτε τίποτα!!Χθές μου λέει ο γιατρός μου είσαι η μόνη εγκυμονούσα που εχω που ειναι ήρεμη και που δεν με παίρνει τηλέφωνο με το κιχ ,αφού μου λέει σκέφτομαι να σε παίρνω εγώ να δω πως είσαι..χαχαχαχα!!!! Φαντάσου οι άνθρωποι τι τραβάνεεεε!!!

Ολγάκι καλή αρχή στα μαθήματα,είναι πλέον μια σίγουρη δουλειά οπότε καλά έκανες κ πήγες.

Μπλού τι κάνεις;;ο μικρούλης;;

Άντζι μου άρα μάλλον θεωρείται δεδομένο να τις κάνουν.Να ρωτήσω κ κάτι άλλο τα μωράκια σε αυτή την εβδομάδα μπαίνουν θερμοκοιτιδά;το είχατε ξανασυζητήσει πρίν κάτι εβδομάδες αλλα δεν θυμάμαι που να το ψάξω.

φιλάκια σε όλες..

 

εγω που γεννησα στις 37 εβδομαδεςουτε ενεσουλες εκανα ουτε θερμοκοιτιδα μπηκαμε!!βασικα τα βαζουν στη θερμοκοιτιδα αλλα για λιγο για να συνηθησουν την αλλαγη περιβαλλοντος!!!

εγω πηγα σημερα και ειδαμε τη μπουμπου!!920γρ!!μας ειπε οτι ειναι πολυ ψηλη και παρα πολυ ζωηρη!!!κωλοτουμπες!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rosali said:

Καλημέρα!

Πεταλουδίτσα, συγχαρητήρια! Πολύ καλά νέα. Να μας ενημερώσεις για τις εξελίξεις.

Κάρπε, υπομονή. Θα περάσουν οι μέρες. Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ, αλλά η μπέμπα θα σας αποζημιώσει.

Καλέ, το λουκουμαδάκι και η Ες τι έγιναν;;;

Ναι βρε κορίτσια. Που ειναι το λουκουμαδακι και η Es;! Επλιζω να ειναι ολα καλα στις ζωες τους....

5 hours ago, NatasaP said:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε;;;

Ο καιρός ξανά μουντός,και είπαν και πως η Παρασκευή θα έχει πολύ κρύο..προετοιμαστείτε.

Τζώρτζια δουλειά σήμερα...ελπίζω όλα να είναι ήρεμα και ζέν!!!δεν θέλουμε ταραχές στο κορίτσι μας!!!

Είδες κ μεγάλωσε κ βολεύτηκε χαχαχα....πραγματικά η εγκυμοσύνη περνάει νεράκι,γιαυτο δεν θέλει ούτε άγχος,ούτε τίποτα!!Χθές μου λέει ο γιατρός μου είσαι η μόνη εγκυμονούσα που εχω που ειναι ήρεμη και που δεν με παίρνει τηλέφωνο με το κιχ ,αφού μου λέει σκέφτομαι να σε παίρνω εγώ να δω πως είσαι..χαχαχαχα!!!! Φαντάσου οι άνθρωποι τι τραβάνεεεε!!!

Ολγάκι καλή αρχή στα μαθήματα,είναι πλέον μια σίγουρη δουλειά οπότε καλά έκανες κ πήγες.

Μπλού τι κάνεις;;ο μικρούλης;;

Άντζι μου άρα μάλλον θεωρείται δεδομένο να τις κάνουν.Να ρωτήσω κ κάτι άλλο τα μωράκια σε αυτή την εβδομάδα μπαίνουν θερμοκοιτιδά;το είχατε ξανασυζητήσει πρίν κάτι εβδομάδες αλλα δεν θυμάμαι που να το ψάξω.

φιλάκια σε όλες..

 

Μπραβο Νατασσακι! Εισαι και ψυχραιμη και τυχερη που εχεις πολυ καλη εγκυμοσυνη! Βρ ε  χαρα ο γιατρουλης!

Οσο για τον κυριουλη, Νατασσακι μου δεν πιστευουμε στη μεταλλαξή του! Μιλαει σε ολους με το "σεις" και με το "σας"! Για να δουμε ποσο θα κρατησει. Εν τω μεταξυ προσπαθει με ασημαντες αφορμες να μου πιασει κουβεντα σε χαλραρο χαλαρο "φιλικο" κλιμα, αλλα εγω αμετακινητη. Τυπικη και υπηρεσιακη.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Δέσποινa said:

καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε????

εμείς καλά είμαστε (λίγο αγχωμένη η μαμά βέβαια,αλλά φανταζομαι είναι επειδή είμαστε ακόμα στην αρχή)....

οι συμβουλές σας για το θηλασμό είναι πάντα πολύτιμες!ο μικρούλης μου κοιμάται κι εγώ σιδέρωσα τα ρουχαλάκια του(είναι τόσο διαφορετικό να τα σιδερώνεις αφού τα έχει φορέσει!!!)

σας διάβασα όλες αλλά πραγματικά άργησα να απαντήσ κι έχω ξεχάσει τα μισά!!!

κάρπε μου μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά και η μικρή σου θα έρθει στην αγκαλια σου στην ωρα της γερή και δυνατή!!!

άντζι μου πλησιάζουν οι μέρες που θα τον έχεις στην αγκαλιά σου τον μπόμπιρα!!!αλήθεια αγχωνεσαι εσυ που δεν εισαι πρωταρα???μονο εμένα μου φαίνεται πιο εύκολο τώρα που έχω την εμπειρία ακόμα και των πιο δυνατών πόνων???αλήθεια περίσσεψε καθόλου τούρτα από τα γενέθλια???

μελιτινη έχουν δίκιο τα κορίτσια!!απόλαυσε ύπνους τώρα που μπορείς ακόμα γιατί μετά την 30η εβδομάδα τα πράγματα δυσκολεύουν πολύυυυυ!!!για να μην πω για το τελος!!

νατασάκι ετοιμασίες στα φόρτε τους και ο μπόμπιρας μια χαρούλα!!!τέλεια νέα!!(κοιμήσου βέβαια κι εσύ όσο μπορείς γιατί προβλέπω μετά το μάρτη να κοιμάσαι κι εσύ με το ένα ματι ανοιχτό...κλασική μέθοδος)

μπλου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές!!!

πεταλουδίτσα έχουμε νέα για το πόσα γονιμοποιήθηκαν και για την μεταφορά στην κοιλίτσα???όλα να πάνε καλά εύχομαι!!!!!!!!!!!!!

σουίνι γεωργία ολγάκι και ρόζαλι τι κάνετε???

στέλνω πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!!

Γεις σου Δεσποινακι και μπεμπακι!

43 minutes ago, sweeney todd said:

εγω που γεννησα στις 37 εβδομαδεςουτε ενεσουλες εκανα ουτε θερμοκοιτιδα μπηκαμε!!βασικα τα βαζουν στη θερμοκοιτιδα αλλα για λιγο για να συνηθησουν την αλλαγη περιβαλλοντος!!!

εγω πηγα σημερα και ειδαμε τη μπουμπου!!920γρ!!μας ειπε οτι ειναι πολυ ψηλη και παρα πολυ ζωηρη!!!κωλοτουμπες!!!

 Μπραβο η μπουμπου! Καλε Σουινι, βαλε μας και κανενα τικερακι!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα  κοριτσάκια....αχ ειχε πολυ πλακα.τους φτιάξαμε κ ρουχα με πλαστελινες κ τουρτες.

σουινι μου εμενα 37η  εβδομαδα στην κόρη μου,μου ειχε δωσει τις κορτιζονες αλλα δεν την έβαλαν θερμοκοιτίδα...

Δεσποινιω οχι μονο αγχώνομαι αλλα φοβαμαιιιιιιι κιολας...ξερω ακριβώς τι πρόκειται να αντιμετωπίσω απο τη στιγμή που θα παω μεχρι τη στιγμή που θα φύγω με το αντράκι μου...

Σουινι μεγαλώνει το μπεμπακι σας....μια χαρουλα να εχει παρεα κ το αλλο ζουζούνι σάς να σε τρελαίνουν...χαχαχα


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Georgia1972 είπε:

Γεις σου Δεσποινακι και μπεμπακι!

 Μπραβο η μπουμπου! Καλε Σουινι, βαλε μας και κανενα τικερακι!

Δε ξερω πως να βαλω.....!!δε μπορω να βρω τπτ εδω!!!το αλλο site ηταν ευκολο!!!

3 hours ago, Angie.31 είπε:

Καλησπερα  κοριτσάκια....αχ ειχε πολυ πλακα.τους φτιάξαμε κ ρουχα με πλαστελινες κ τουρτες.

σουινι μου εμενα 37η  εβδομαδα στην κόρη μου,μου ειχε δωσει τις κορτιζονες αλλα δεν την έβαλαν θερμοκοιτίδα...

Δεσποινιω οχι μονο αγχώνομαι αλλα φοβαμαιιιιιιι κιολας...ξερω ακριβώς τι πρόκειται να αντιμετωπίσω απο τη στιγμή που θα παω μεχρι τη στιγμή που θα φύγω με το αντράκι μου...

Σουινι μεγαλώνει το μπεμπακι σας....μια χαρουλα να εχει παρεα κ το αλλο ζουζούνι σάς να σε τρελαίνουν...χαχαχα

οχι εμενα δεν μου εδωσαν τπτ!!ξερω οτι τα βαζουν για λιγο στη θερμοκοιτιδα για να συνηθησουν την αλλαγη θερμοκρασιας!μεχρι να με πανε εμενα στο δωματιο τον ειχαν βγαλει το μικρο απο μεσα!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Δέσποινa είπε:

καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε????

εμείς καλά είμαστε (λίγο αγχωμένη η μαμά βέβαια,αλλά φανταζομαι είναι επειδή είμαστε ακόμα στην αρχή)....

οι συμβουλές σας για το θηλασμό είναι πάντα πολύτιμες!ο μικρούλης μου κοιμάται κι εγώ σιδέρωσα τα ρουχαλάκια του(είναι τόσο διαφορετικό να τα σιδερώνεις αφού τα έχει φορέσει!!!)

σας διάβασα όλες αλλά πραγματικά άργησα να απαντήσ κι έχω ξεχάσει τα μισά!!!

κάρπε μου μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά και η μικρή σου θα έρθει στην αγκαλια σου στην ωρα της γερή και δυνατή!!!

άντζι μου πλησιάζουν οι μέρες που θα τον έχεις στην αγκαλιά σου τον μπόμπιρα!!!αλήθεια αγχωνεσαι εσυ που δεν εισαι πρωταρα???μονο εμένα μου φαίνεται πιο εύκολο τώρα που έχω την εμπειρία ακόμα και των πιο δυνατών πόνων???αλήθεια περίσσεψε καθόλου τούρτα από τα γενέθλια???

μελιτινη έχουν δίκιο τα κορίτσια!!απόλαυσε ύπνους τώρα που μπορείς ακόμα γιατί μετά την 30η εβδομάδα τα πράγματα δυσκολεύουν πολύυυυυ!!!για να μην πω για το τελος!!

νατασάκι ετοιμασίες στα φόρτε τους και ο μπόμπιρας μια χαρούλα!!!τέλεια νέα!!(κοιμήσου βέβαια κι εσύ όσο μπορείς γιατί προβλέπω μετά το μάρτη να κοιμάσαι κι εσύ με το ένα ματι ανοιχτό...κλασική μέθοδος)

μπλου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές!!!

πεταλουδίτσα έχουμε νέα για το πόσα γονιμοποιήθηκαν και για την μεταφορά στην κοιλίτσα???όλα να πάνε καλά εύχομαι!!!!!!!!!!!!!

σουίνι γεωργία ολγάκι και ρόζαλι τι κάνετε???

στέλνω πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!!

Μανούλαααα ο μπέμπης νάνι και εσυ το αγαπημένο σου σίδερο...κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ...χεχε!!!

Ύπνο με ενα μάτι εεε;;;;χμμμμ....κλάμμααααα.....Αύριο ψώνια πρέπει να πάρω κονσίλερ σε συσκευασία κουβά να το έχω πρόχειρο χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

Δώσε του φιλάκια στα πατουσίνια!!! 

6 hours ago, sweeney todd είπε:

εγω που γεννησα στις 37 εβδομαδεςουτε ενεσουλες εκανα ουτε θερμοκοιτιδα μπηκαμε!!βασικα τα βαζουν στη θερμοκοιτιδα αλλα για λιγο για να συνηθησουν την αλλαγη περιβαλλοντος!!!

εγω πηγα σημερα και ειδαμε τη μπουμπου!!920γρ!!μας ειπε οτι ειναι πολυ ψηλη και παρα πολυ ζωηρη!!!κωλοτουμπες!!!

Ωχ ωχ μια μπέμπα 920γρ !!!!!!! Πήρες κ τον μικρό μαζί;;

Άρα έχει να κάνει με τον γιατρό ,κατάλαβα κοριτσάρα!!!!!!!

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NatasaP είπε:

Μανούλαααα ο μπέμπης νάνι και εσυ το αγαπημένο σου σίδερο...κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ...χεχε!!!

Ύπνο με ενα μάτι εεε;;;;χμμμμ....κλάμμααααα.....Αύριο ψώνια πρέπει να πάρω κονσίλερ σε συσκευασία κουβά να το έχω πρόχειρο χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

Δώσε του φιλάκια στα πατουσίνια!!! 

Ωχ ωχ μια μπέμπα 920γρ !!!!!!! Πήρες κ τον μικρό μαζί;;

Άρα έχει να κάνει με τον γιατρό ,κατάλαβα κοριτσάρα!!!!!!!

 

μια φορα τον ειχα παρει αλλα δε στεκεται σε ενα σημειο!!!γυριζε σε ολο το ιατρειο!!!οποτε τον παιρνει ο αντρας μου και κανουν βολτες η πανε στα jumbo!!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Georgia1972 είπε:

Ναι βρε κορίτσια. Που ειναι το λουκουμαδακι και η Es;! Επλιζω να ειναι ολα καλα στις ζωες τους....

Μπραβο Νατασσακι! Εισαι και ψυχραιμη και τυχερη που εχεις πολυ καλη εγκυμοσυνη! Βρ ε  χαρα ο γιατρουλης!

Οσο για τον κυριουλη, Νατασσακι μου δεν πιστευουμε στη μεταλλαξή του! Μιλαει σε ολους με το "σεις" και με το "σας"! Για να δουμε ποσο θα κρατησει. Εν τω μεταξυ προσπαθει με ασημαντες αφορμες να μου πιασει κουβεντα σε χαλραρο χαλαρο "φιλικο" κλιμα, αλλα εγω αμετακινητη. Τυπικη και υπηρεσιακη.

Τρελαίνομαι με την μετάλλαξη του...έτσι να μείνει χαχαχα!!!!!!

Ευτυχώς εχω πολύ καλή εγκυμοσύνη,ήταν το δώρο μου για όλη την ταλαιπωρία ψυχική κ σωματική.

Βέβαια απο την πρώτη ένεση είπα στον εαυτό μου μακριά τα αγχή,κ όλα θα πάνε καλά.Σκέψου πως 8 μήνες μια φορά τον πήρα τηλέφωνο επειδή είχε περάσει μια εβδομάδα κρυώματος κ δεν άντεχα άλλο.Γιαυτό κ ο άνθρωπος μου το είπε.

 

6 minutes ago, sweeney todd είπε:

μια φορα τον ειχα παρει αλλα δε στεκεται σε ενα σημειο!!!γυριζε σε ολο το ιατρειο!!!οποτε τον παιρνει ο αντρας μου και κανουν βολτες η πανε στα jumbo!!!!

Αχαχαχα ο σβούρας χαχαχαχα!!!!Δεν πειράζει μωρέ...να είναι καλά ο μικρός κ θα την γνωρίσει μια κ καλή!!!


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, κορίτσια! Τι κάνετε σήμερα;

Βρε Άντζι, τι φοβάσαι στον τοκετό;;; Αφού το έχεις ξαναπεράσει. Εγώ δεν φοβόμουν ούτε την πρώτη φορά (για κάποιο περίεργο λόγο με είχε πιάσει αναισθησία και χαζογελούσα), πόσο μάλλον τώρα! Αυτή τη φορά είπα στον άντρα μου να μπει μέσα στο δωμάτιο των ωδινών, γιατί βαριόμουν αφάνταστα να είμαι μόνη μου και να κοιτάω το ταβάνι με τις ώρες. Ξέρω ότι σε ιδιωτικά μαιευτήρια υπάρχει τηλεόραση εκεί (πολύυυυ χρήσιμη!), αλλά στο δημόσιο γιοκ!

Νατασούλι, πλησιάζεις κι εσύ!!! Αχ! Όλες συλφίδες και γοργόνες καλλίγραμμες θα είστε το καλοκαίρι! Με τα σέξυ μαγιό σας και τα μπεμπάκια στο καρότσι! Μόνο εγώ θα είμαι το κήτος στην παραλία. Καλά, δεν συζητάμε να φορέσω μαγιό. Δεν υπάρχει περίπτωση!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, NatasaP είπε:

Τρελαίνομαι με την μετάλλαξη του...έτσι να μείνει χαχαχα!!!!!!

Ευτυχώς εχω πολύ καλή εγκυμοσύνη,ήταν το δώρο μου για όλη την ταλαιπωρία ψυχική κ σωματική.

Βέβαια απο την πρώτη ένεση είπα στον εαυτό μου μακριά τα αγχή,κ όλα θα πάνε καλά.Σκέψου πως 8 μήνες μια φορά τον πήρα τηλέφωνο επειδή είχε περάσει μια εβδομάδα κρυώματος κ δεν άντεχα άλλο.Γιαυτό κ ο άνθρωπος μου το είπε.

 

Αχαχαχα ο σβούρας χαχαχαχα!!!!Δεν πειράζει μωρέ...να είναι καλά ο μικρός κ θα την γνωρίσει μια κ καλή!!!

Κ εγώ έτσι ήμουν νατασσα μου!!! Άμα αγχωνεσαι δεν το ευχαριστιεσαι κιόλας!!!

13 minutes ago, Rosali είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! Τι κάνετε σήμερα;

Βρε Άντζι, τι φοβάσαι στον τοκετό;;; Αφού το έχεις ξαναπεράσει. Εγώ δεν φοβόμουν ούτε την πρώτη φορά (για κάποιο περίεργο λόγο με είχε πιάσει αναισθησία και χαζογελούσα), πόσο μάλλον τώρα! Αυτή τη φορά είπα στον άντρα μου να μπει μέσα στο δωμάτιο των ωδινών, γιατί βαριόμουν αφάνταστα να είμαι μόνη μου και να κοιτάω το ταβάνι με τις ώρες. Ξέρω ότι σε ιδιωτικά μαιευτήρια υπάρχει τηλεόραση εκεί (πολύυυυ χρήσιμη!), αλλά στο δημόσιο γιοκ!

Νατασούλι, πλησιάζεις κι εσύ!!! Αχ! Όλες συλφίδες και γοργόνες καλλίγραμμες θα είστε το καλοκαίρι! Με τα σέξυ μαγιό σας και τα μπεμπάκια στο καρότσι! Μόνο εγώ θα είμαι το κήτος στην παραλία. Καλά, δεν συζητάμε να φορέσω μαγιό. Δεν υπάρχει περίπτωση!

Αχ ροζαλι μου, ήταν ο τοκετός σ τέτοιος κ δεν φοβάσαι!! Εμείς π κάναμε καισαρική κ ξαφνική πίστεψε με την επόμενη φορά π θα πάμε προγραμματισμένα θα είναι χειρότερα!! Σκεφτόμαστε την επίπονη ανάρρωση κ την δυσκολία να φροντίζουμε αμέσως τα μικρά μας!!! Αν κ είχα εύκολη ανάρρωση(δλδ την 6η μέρα σηκωσα μονη κ ενώ ήμουν όρθια το παιδί.. Φαντασου..) είναι το ο μελανό κομμάτι της εγκυμοσύνης μου... Το κρύο χειρουργείο διαφέρει από την αίθουσα ωδινων!!! Βέβαια λατρεύω την τομουλα στην κοιλιτσα μου γτ ήταν η πορτούλα για να έρθει το παιδάκι μ στν κόσμο!!!

Καλημέρα κορίτσια όμορφα!!! Τι τρώτε σμρ???

 

Δέσποινα κι κάπου θυμάμαι είδα ότι ο μικρός κλαίει όταν τν ξεντυνεις!! Δοκιμασίες να έχεις εκεί κοντά ένσ αεροθερμο?? Εμένα τσιριζε τρομερά!! Μέχρι π ενίσχυσα λίγο τη ζέστη στ χώρο!!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Ρόζαλι γέλασα παιδί μου,εννοείται μαγιό κ παραλία και εσύ δεν θέλω τέτοια!!!!!!!

Θα πλατσουρίζει ο μικρός στην παραλία με τα κουβαδάκια του κ εσύ θα πίνεις δροσερό χυμό κάτω απο την ομπρέλα...:)

Μαράκιιιιι μου έτσι είναι συμφωνώ απόλυτα,αν στους 9μήνες είσαι όλο αχ και ουφ και δεν ξέρω και εγω τι άλλο χάνεις πολύτιμες στιγμές και είναι αμαρτία.Τόσο όμορφη περίοδος και τόσος άγχος δεν ταιριάζουν.

Τι κάνει ο φιλάκιας τουρλοπωπουδάκος;;

Εγώ σήμερα θα κάνω τηγανιά και πατάτες ογκρατέν.Χθές το βράδυ όμως έφτιαξα πρώτη φορά ομελέτα φούρνου και τρελαθήκαμε με το πόσο διαφορετική γεύση είχε κ πόσο ωραία ήταν.

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα......πέρασα ολο το βραδυ προσπαθώντας να κανω την αίτηση στον ΑΣΕΠ κ τελικα δεν την εκανα κιολας.

τι λες ροζαλιιιιιιι.....εχεις ιδέα απο χειρουργείο κ ολα τα στάδια που συνεπάγεται αυτο;;;;

αχ μαρακι Αςε εγω οταν γεννησα για πόσους μηνες μετα έλεγα εγω δεν το ξανά περνάω αυτο,δεν θα κανω αλλο παιδι κλπ κλπ.ερχεται ομως η στιγμή που ολα γινονται μια ανάμνηση μεχρι τη στιγμή που θα ξαναέρθουν στο προσκήνιο .τουλαχιστον λεω να περάσουν γρηγορα οι μερες να μπω κ να τελειώσει ολο αυτο κ μετα να κρατάω μονο το μωρακι μου...


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...