Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , SylPan είπε:

      Δεν την ρωτάς μόνη της τα λέει. Λέει κι άλλα....

      Σε ευχαριστώ πολύ. Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα.

      Η γειτόνισσα με ένα ωραιότατο εξώδικο, στο οποίο θα την καλείτε να παύσει οποιαδήποτε προσβολή της προσωπικότητάς σας άλλως θα διεκδικήσετε αποζημίωση λόγω ηθικής βλάβης, λογικά θα επιστρέψει στη σπηλιά στην οποία και ανήκει. 

      Μην επιτρέπεις σε χυδαίους και κακεντρεχείς ανθρώπους να αγγίζουν τη ζωή σου. Ξεκινάς ένα ταξίδι που θα σε οδηγήσει στο μωράκι σου και θέλεις ηρεμία. Εγώ θα ευχηθώ καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου ❤

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

5 hours ago, Rosali είπε:

Πολύ γρήγορα φεύγεις και σκέψου ότι έκανες και καισαρική! Εγώ με φυσιολογικό τοκετό είχα μείνει 4 μέρες. Στην καισαρική δεν λένε ότι μένεις παραπάνω;

Οχι στην καισαρικη μενεις 4 βραδια κ στον φυσιολογικο 3 βραδια


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρενάκι διδυμάκι που είσαι; Ανεβοκατεβαίνετε με τον αντρούλη σου ή εχετε θέμα με τα μπλόκα;!

Εμείς ίσως κατεβουμε μονο για μια μέρα για καποιες δουλίτσες εξπρες. Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθούμε.

Κι εσένα Angie μου η φωτο είναι από τη μικρή σου ή είναι τυχαία; :)


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι γεωργια μου στο ιδιο μαιευτηριο είμαστε. 

Καρπε τελικα με πηγαν στο 518 το μεσημερι γιατι κατι αλλαγες θα εκαναν επανω.ευτυχως ειμαι στο μονο του κρεβατι απεναντι κ εχω απλα


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angie.31 said:

Ναι γεωργια μου στο ιδιο μαιευτηριο είμαστε. 

Καρπε τελικα με πηγαν στο 518 το μεσημερι γιατι κατι αλλαγες θα εκαναν επανω.ευτυχως ειμαι στο μονο του κρεβατι απεναντι κ εχω απλα

Ελπίζω να είναι καλές οι μαιες κι εκεί. Αλλα, κοντός ψαλμος! Αυρίο φεύγετε!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω!!! Έγραφα ένα μνμ από την τρίτη!!!!!!!! Το σβηνω κ ξεκιναω νέα προσπαθεία!!!

Αντζι μου!! Να σ ζήσει το αγοράκι σου!!! Γέρος κ δυνατός να είναι κ μόνο χαρές να έχετε στν οικογένεια σας!!!

Γεωργία μου,σταθηκα σε αυτό π έλεγες για την ηλικία κ τις αντοχές!!! Δεν διαφωνω πολύ απλά αυτό π έχω καταλάβει είναι ότι τα παιδιά μεγαλωνουν με πολύ αγάπη ! Βλεπω κ από τη μαμά μ που είστε πολύ κοντά ηλικιακά ότι την ζοριζει αρκετά η αδερφή μ που πάει δημοτικό κ σκέφτομαι ότι η υπομονή είναι μεγάλη αρετή!!! Οπότε κάνε στο πλάι την ηλικία, εξοπλισου με αγάπη ,υπομονή κ κατανόηση κ να μη σε τρομάζουν καθόλου οι αντοχές σ!!

 

Δέσποινα κι μου!/! Τι κάνει το αγόρι μας??? Πως τα πάτε στο σπίτι!! Ελα πες μ πόσες φορές σε κατουρησε!!! Χα χα!!!

 

 

Καρπε μ είσαι σε καλά χέρια τώρα!!! Ή ζουζουνα σ θα σε κάνει να τα ξεχάσεις όλα! Φαντάζομαι καισαρική θ κάνεις εε??όλα θα πάνε τέλεια!!!

 

Αννούλα κ νατασου!!! Αχ τι ωραίες κλωτσιτσες νιώθετε!!! Εγώ που κοιμάμαι με τν μικρό μου, ακόμα με κλωτσαει τα βράδια!!! Χα χα!!! 

 

Λουκουμαδακι μας ελειψες!!! Πήγα κάποια στιγμή να σ στείλω μνμ κ ξύπνησε ο μικρός κ σ το έγραφα κάνα 2 μέρες αλλά πάει κ αυτό!!! Χα χα!!!

 

Ροζαλακί τι κάνει ο ταλιμπαν?? Πες μας κανένα κατόρθωμα τ!!!

Ελένη μου η νύφη μας πως είναι??? Οι διπλιτσες της?? Έχεις κ τον γάμο πουλάκι μ τον σεπτεμβρη...από οκτωβρη κ μετά πες στη γιατρό ξεκινατε!! Χα χα!! Να κάνουμε κ τα γενέθλια!!!

Ποιους ξεχναω??

 

Εμείς κορίτσια μία τρέλα ζούμε!!! Χα χα!!! Ο μαλλιας μου μεγαλώνει!!/την άλλη εβδομάδα έχουμε πάλι εμβόλιο!! Τ πήρα κ στολή για της απόκριες Δεινοσαυρακακι πράσινο!! Ελενακι έχει τέλειες στα πρεναταλ!! 17 ευρώ με την κάρτα!! Έχει κ φραουλιτσα!!! Αναμενετε φωτό μας!!! 

 

Απίστευτο!! Έγραψα το μνμ!! Φιλιά πολλά!!!!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

32 minutes ago, Georgia1972 είπε:

Όπως καταλάβατε σήμερα δεν τα διάβασα όλα τα μνμ μαζί!!! :? Σορρυ αν σας κουρασα με τη βιασύνη μου. :oops:

Ελενάκι, τα πατουσίνια στη φωτο είναι απο το μπεμπακι σου; :)

Carpe, σου έφεραν κανένα ωραίο βιβλίο να διαβάζεις για να περνάει η ώρα;

Ηρθα με προμηθειες...εχω φερει 5-6 μαζι κι αμα τελειωσουν εχω αφησει αποθεμα και σπιτι

Χτες διαβασα ενα Μπουκου λεγεται...λιγο λυπητερο αλλα πολυ ωραιο.της Φαιης Κοκινοπουλου

Σημερα εχουμε κανει γυρισμα σε Κοελιο-το χειρογραφο της Ακρα..

Επισης κουβαλησα και το λαπτοπ μου και κανω δουλεια και για το μαγαζι οσο μπορω γιατι χαθηκαμε αλλιως...

Οποτε περναει η μερα ...ασε που ολο και κατι σου κανουν ολη τη μερα...μια πιεση, μια θερμομετρο, μια αντιβιωση, μια υπερηχο...ολο και κατι κανουμε χαχα

2 minutes ago, marakiinlove είπε:

Καρπε μ είσαι σε καλά χέρια τώρα!!! Ή ζουζουνα σ θα σε κάνει να τα ξεχάσεις όλα! Φαντάζομαι καισαρική θ κάνεις εε??όλα θα πάνε τέλεια!!!

Εμείς κορίτσια μία τρέλα ζούμε!!! Χα χα!!! Ο μαλλιας μου μεγαλώνει!!/την άλλη εβδομάδα έχουμε πάλι εμβόλιο!! Τ πήρα κ στολή για της απόκριες Δεινοσαυρακακι πράσινο!! Ελενακι έχει τέλειες στα πρεναταλ!! 17 ευρώ με την κάρτα!! Έχει κ φραουλιτσα!!! Αναμενετε φωτό μας!!! 

 

Ναι η καισαρικη ειναι βεβαιη..;-)

Τωρα απλα κοιταμε να ροκανισουμε οσο περισσοτερο χρονο γινεται!!

Τελειο!!!Εννοειται περιμενουμε φωτο απο το δεινοσαυρακι!!!!!!!!


JU2Xp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, marakiinlove said:

Πω πω!!! Έγραφα ένα μνμ από την τρίτη!!!!!!!! Το σβηνω κ ξεκιναω νέα προσπαθεία!!!

Αντζι μου!! Να σ ζήσει το αγοράκι σου!!! Γέρος κ δυνατός να είναι κ μόνο χαρές να έχετε στν οικογένεια σας!!!

Γεωργία μου,σταθηκα σε αυτό π έλεγες για την ηλικία κ τις αντοχές!!! Δεν διαφωνω πολύ απλά αυτό π έχω καταλάβει είναι ότι τα παιδιά μεγαλωνουν με πολύ αγάπη ! Βλεπω κ από τη μαμά μ που είστε πολύ κοντά ηλικιακά ότι την ζοριζει αρκετά η αδερφή μ που πάει δημοτικό κ σκέφτομαι ότι η υπομονή είναι μεγάλη αρετή!!! Οπότε κάνε στο πλάι την ηλικία, εξοπλισου με αγάπη ,υπομονή κ κατανόηση κ να μη σε τρομάζουν καθόλου οι αντοχές σ!!

 

Δέσποινα κι μου!/! Τι κάνει το αγόρι μας??? Πως τα πάτε στο σπίτι!! Ελα πες μ πόσες φορές σε κατουρησε!!! Χα χα!!!

 

 

Καρπε μ είσαι σε καλά χέρια τώρα!!! Ή ζουζουνα σ θα σε κάνει να τα ξεχάσεις όλα! Φαντάζομαι καισαρική θ κάνεις εε??όλα θα πάνε τέλεια!!!

 

Αννούλα κ νατασου!!! Αχ τι ωραίες κλωτσιτσες νιώθετε!!! Εγώ που κοιμάμαι με τν μικρό μου, ακόμα με κλωτσαει τα βράδια!!! Χα χα!!! 

 

Λουκουμαδακι μας ελειψες!!! Πήγα κάποια στιγμή να σ στείλω μνμ κ ξύπνησε ο μικρός κ σ το έγραφα κάνα 2 μέρες αλλά πάει κ αυτό!!! Χα χα!!!

 

Ροζαλακί τι κάνει ο ταλιμπαν?? Πες μας κανένα κατόρθωμα τ!!!

Ελένη μου η νύφη μας πως είναι??? Οι διπλιτσες της?? Έχεις κ τον γάμο πουλάκι μ τον σεπτεμβρη...από οκτωβρη κ μετά πες στη γιατρό ξεκινατε!! Χα χα!! Να κάνουμε κ τα γενέθλια!!!

Ποιους ξεχναω??

 

Εμείς κορίτσια μία τρέλα ζούμε!!! Χα χα!!! Ο μαλλιας μου μεγαλώνει!!/την άλλη εβδομάδα έχουμε πάλι εμβόλιο!! Τ πήρα κ στολή για της απόκριες Δεινοσαυρακακι πράσινο!! Ελενακι έχει τέλειες στα πρεναταλ!! 17 ευρώ με την κάρτα!! Έχει κ φραουλιτσα!!! Αναμενετε φωτό μας!!! 

 

Απίστευτο!! Έγραψα το μνμ!! Φιλιά πολλά!!!!

Σ' ευχαριστώ Μαράκι μου γλυκό για την παραίνεσή σου. Όταν πέφτω, προσπαθώ να ανεβαίνω πάλι, αλλά δεν είναι πάντα εύκολο. Σας ευχαριστώ όλες.

Αχ! Θα ντυθεί και δεινασαυράκι, Παναίτσα μου! Ανυπομονώ για τις φωτο!

Και υπάρχει και φραουλίτσα! Ακολυς Ακούς Λενιώ;;;;

14 minutes ago, Carpediem said:

Ηρθα με προμηθειες...εχω φερει 5-6 μαζι κι αμα τελειωσουν εχω αφησει αποθεμα και σπιτι

Χτες διαβασα ενα Μπουκου λεγεται...λιγο λυπητερο αλλα πολυ ωραιο.της Φαιης Κοκινοπουλου

Σημερα εχουμε κανει γυρισμα σε Κοελιο-το χειρογραφο της Ακρα..

Επισης κουβαλησα και το λαπτοπ μου και κανω δουλεια και για το μαγαζι οσο μπορω γιατι χαθηκαμε αλλιως...

Οποτε περναει η μερα ...ασε που ολο και κατι σου κανουν ολη τη μερα...μια πιεση, μια θερμομετρο, μια αντιβιωση, μια υπερηχο...ολο και κατι κανουμε χαχα

Ναι η καισαρικη ειναι βεβαιη..;-)

Τωρα απλα κοιταμε να ροκανισουμε οσο περισσοτερο χρονο γινεται!!

Τελειο!!!Εννοειται περιμενουμε φωτο απο το δεινοσαυρακι!!!!!!!!

Α, έχεια πραγματάκια να κάνεις. Ωραία. Ετσι να περνολυν περνούν οι μερούλες ήρεμα κι ωραία.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, marakiinlove είπε:

Πω πω!!! Έγραφα ένα μνμ από την τρίτη!!!!!!!! Το σβηνω κ ξεκιναω νέα προσπαθεία!!!

Αντζι μου!! Να σ ζήσει το αγοράκι σου!!! Γέρος κ δυνατός να είναι κ μόνο χαρές να έχετε στν οικογένεια σας!!!

Γεωργία μου,σταθηκα σε αυτό π έλεγες για την ηλικία κ τις αντοχές!!! Δεν διαφωνω πολύ απλά αυτό π έχω καταλάβει είναι ότι τα παιδιά μεγαλωνουν με πολύ αγάπη ! Βλεπω κ από τη μαμά μ που είστε πολύ κοντά ηλικιακά ότι την ζοριζει αρκετά η αδερφή μ που πάει δημοτικό κ σκέφτομαι ότι η υπομονή είναι μεγάλη αρετή!!! Οπότε κάνε στο πλάι την ηλικία, εξοπλισου με αγάπη ,υπομονή κ κατανόηση κ να μη σε τρομάζουν καθόλου οι αντοχές σ!!

 

Δέσποινα κι μου!/! Τι κάνει το αγόρι μας??? Πως τα πάτε στο σπίτι!! Ελα πες μ πόσες φορές σε κατουρησε!!! Χα χα!!!

 

 

Καρπε μ είσαι σε καλά χέρια τώρα!!! Ή ζουζουνα σ θα σε κάνει να τα ξεχάσεις όλα! Φαντάζομαι καισαρική θ κάνεις εε??όλα θα πάνε τέλεια!!!

 

Αννούλα κ νατασου!!! Αχ τι ωραίες κλωτσιτσες νιώθετε!!! Εγώ που κοιμάμαι με τν μικρό μου, ακόμα με κλωτσαει τα βράδια!!! Χα χα!!! 

 

Λουκουμαδακι μας ελειψες!!! Πήγα κάποια στιγμή να σ στείλω μνμ κ ξύπνησε ο μικρός κ σ το έγραφα κάνα 2 μέρες αλλά πάει κ αυτό!!! Χα χα!!!

 

Ροζαλακί τι κάνει ο ταλιμπαν?? Πες μας κανένα κατόρθωμα τ!!!

Ελένη μου η νύφη μας πως είναι??? Οι διπλιτσες της?? Έχεις κ τον γάμο πουλάκι μ τον σεπτεμβρη...από οκτωβρη κ μετά πες στη γιατρό ξεκινατε!! Χα χα!! Να κάνουμε κ τα γενέθλια!!!

Ποιους ξεχναω??

 

Εμείς κορίτσια μία τρέλα ζούμε!!! Χα χα!!! Ο μαλλιας μου μεγαλώνει!!/την άλλη εβδομάδα έχουμε πάλι εμβόλιο!! Τ πήρα κ στολή για της απόκριες Δεινοσαυρακακι πράσινο!! Ελενακι έχει τέλειες στα πρεναταλ!! 17 ευρώ με την κάρτα!! Έχει κ φραουλιτσα!!! Αναμενετε φωτό μας!!! 

 

Απίστευτο!! Έγραψα το μνμ!! Φιλιά πολλά!!!!

καλως το Μαράκι με το μικρό δεινοσαυράκι!!

πόσες φορές με έχει κατουρήσει???ένα θα σου πω!!!!!μόλις μου τον έβαλε στην αγκαλιά μου ο γιατρός μετα τη γέννα με κατούρησε κατευθείαν,οπότε καταλαβαίνεις!!!!!απο εκεί και πέρα στο σπίτι 3 φορές αν δεν κάνω λάθος...λερώνεται όμως με τρελούς ρυθμούς!!!!οι προετοιμασίες για γάμο-βάφτιση πώς πάνε???πώς θα τον πείτε τον μπουρμπουλήθρα?


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Δέσποινa είπε:

καλως το Μαράκι με το μικρό δεινοσαυράκι!!

πόσες φορές με έχει κατουρήσει???ένα θα σου πω!!!!!μόλις μου τον έβαλε στην αγκαλιά μου ο γιατρός μετα τη γέννα με κατούρησε κατευθείαν,οπότε καταλαβαίνεις!!!!!απο εκεί και πέρα στο σπίτι 3 φορές αν δεν κάνω λάθος...λερώνεται όμως με τρελούς ρυθμούς!!!!οι προετοιμασίες για γάμο-βάφτιση πώς πάνε???πώς θα τον πείτε τον μπουρμπουλήθρα?

Χα χα!!! Βρε το ζουζουνι!!! Αμέσως την κατουρησε την μαμα!!! Στο σπίτι κύριος!!! Εγώ δεν προλαβαινα σελτεδακι!!! Εμένα τώρα όλο αεροπλανακι θέλει!!!! Του τα έμαθε ο μπαμπάς τ!!! Κ εγω δεν έχω καθόλου δύναμη να σηκώνω τόσο ψηλά!!!/τσ τσ!!!

Οι ετοιμασίες πολύ καλά πάνε!!! Μην το πώ ούτε τ παπα κορίτσια!! Βρήκα νυφικό αρχαιοελληνικό στυλ φόρεμα από 400 ευρώ ποσό??? 80!! Τρομερές εκπτώσεις!!!! Κ παπούτσια στα νακ από 130 πόσο??? 9!!! Σοκ έτσι!! Κ τέλεια ποιότητα!!!

 Γιάννης θα τον πούμε!! Ήδη γυρίζει στο όνομα τ!! Εσείς??? Καλέ ροζαλι πως λένε τον ταλιμπαν???


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 minute ago, marakiinlove είπε:

Χα χα!!! Βρε το ζουζουνι!!! Αμέσως την κατουρησε την μαμα!!! Στο σπίτι κύριος!!! Εγώ δεν προλαβαινα σελτεδακι!!! Εμένα τώρα όλο αεροπλανακι θέλει!!!! Του τα έμαθε ο μπαμπάς τ!!! Κ εγω δεν έχω καθόλου δύναμη να σηκώνω τόσο ψηλά!!!/τσ τσ!!!

Οι ετοιμασίες πολύ καλά πάνε!!! Μην το πώ ούτε τ παπα κορίτσια!! Βρήκα νυφικό αρχαιοελληνικό στυλ φόρεμα από 400 ευρώ ποσό??? 80!! Τρομερές εκπτώσεις!!!! Κ παπούτσια στα νακ από 130 πόσο??? 9!!! Σοκ έτσι!! Κ τέλεια ποιότητα!!!

 Γιάννης θα τον πούμε!! Ήδη γυρίζει στο όνομα τ!! Εσείς??? Καλέ ροζαλι πως λένε τον ταλιμπαν???

είδα καλά με το 9 ή έχασα κανένα μηδενικό????????τρομερές οι τιμές!!!!η ώρα η καλή μαράκι!!!

γιαννη έεεε?γιατί σπίτι χωρίς γιαννη.....

αχχχχχ ανυπομονούμε κι εμείς για τα παιχνιδια τα αεροπλανικα τα ακροβατικα και ολα τα συναφη!!!!!!!παντως ακομα τον κοιταζω και δεν μπορω να πιστεψω οτι εγινα μαμα....κοιταζω την κοιλια μου που δεν υπαρχει πια,το μωρό δίπλα μου και νομιζω παθαινω ενα σοκ!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια μου σας διαβάζω αλλά δεν είχα καθόλου κέφια χτες να γράψω όχι ότι σήμερα είμαι καλύτερα αλλά τέλος πάντων :( όσο για το θέμα με το εξωτερικό δεν νομίζω πως όλα είναι τόσο τέλεια!!!Για μένα απλα είναι ωραιοποιημένα!!Είχε πάει κ η αδελφή μ κ γύρισε πίσω!!Εντάξει έχει αρκετά συν αλλά μπροστά στην ψυχολογία τι να τα κάνεις??Μαράκι μ νακ παππιυτσια 9€??? Και νυφικό 80€ που βρήκες τέτοιες τιμές πες μας κι εμάς :*

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Δέσποινa είπε:

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε???

τι ωραίος ήλιος είναι αυτός σημερα!!!!!!εμας μολις μας εφεραν δωρο ενα παρκοκρεβατο για το μπεμπη μας!αν και λογω φοβου για ιωσεις κλπ δεν ερχεται κανενας στο σπιτι,οπως δεν ηρθαν και στο μαιευτηριο..ηταν παρακληση μας και το σεβαστηκαν ολοι ευτυχως!!!ηταν κι αυτος ενας λογος που επιλεξαμε να εχουμε δικλινο χωρις παρουσια αλλων,απλα το δευτερο κρεβατι ηταν για τον συνοδο μου,δλδ το αντρα μου!

αληθεια ξερει καμια πως αλλαζουμε τικερακι σ αυτο το φορουμ?????με βλεπω να φτανω τις 100 εβδομαδες εγκυμοσυνης αν το αφησω ετσι!!!

λουκουμαδακι μας ελειψες!!!!παρεμπιπτοντως ακομα γελαω με το σχολιο σου που διαβασα στο παλιο φορουμ περι αξιοπιστιας συγκεκριμενων τεστ!!!

αντζουλινι τι τελεια που θα βγειτε αυριο!!!(ειδες που τα αγορια μας εχουν τις δικες τους αποψεις?εσυ υπολογιζες να μπεις να γεννησεις παρασκευη και τελικα παρασκευη επιστρεφετε στο σοφακι...εμεις ειχαμε πητ σαββατο και τελικα σαββατο επιστρεψαμε σπιτι μας)

σουινι γλυκοζη εεεε???μπρρρρ καθολου δεν μου λειπει αυτη η εμπειρια απο την εγκυμοσυνη!!!

καρπε πως εισαι????εχεις παρεα για να περναει πιο ευχαριστα η μερα σου?

ροζαλι γιατι 4 μερες?εμεις 3 μειναμε σε δημοσιο!!

μελενια ετσι μπραβο...αισιοδοξια!!!!!κι εγω στην επαρχια ειμαι...

νατασακι που γυρνας σημερα??

ελενακι τι κανει η φραουλιτσα?αληθεια οταν βγηκατε ειχες κι εσυ συνασσθηματικες μεταπτωσεις???

το μαρακι με τον τουρλωτοπωπουδακο που ειναι?

 

 

Ως εδω καλα τα παω Δεσποινα μου με την αισιοδοξια, ελπιζω να συνεχισω. Παντως κανω τα αδυνατα-δυνατα να παραμεινω ετσι!!!

 

Καλησπερα κοριτσια!!! Επιτελους σας διαβασα...δε σας προλαβαινω!!! χιχιχι...

Απ οσο βλεπω ολες μια χαρουλα ειστε εκτος απ το Ολγακι που δηλωνει πεσμενη. Ολγακι μου ολα θα παρουν το δρομο τους να δεις!!!

Δεσποινα λενε πως οταν το μωρο σε κατουραει με το που στο δινει ο γιατρος στο μαιευτηριο ειναι μεγαλη τυχη!!! Κ φυσικα πολυ αισιοδοξο για την καλη λειτουργια των νεφρων του μπεμπε- :-D.

Οσον αφορα το θηλασμο κατα κοινη ομολογια παιδιατροι κ γυναικολογοι αναφερουν τους 6 μηνες ως το καταλληλο χρονικο διαστημα ωστε να θωρακιστει το ανοσοποιητικο συστημα του μωρου. Απο εκει και περα το αφηνουν στην κριση της μητερας τονιζοντας ομως οτι πρεπει να δινουν κ γαλα εμποριου γιατι το μητρικο απο ενα σημειο κ μετα δεν παρεχει τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα.

Γεωργια μου ασε τη καρδουλα σου να σε καθοδηγησει κ οχι το σωμα σου. Εξαλλου οι γυναικες εχουμε πολλες αντοχες απο τη φυση μας. Κ απο την αλλη δεν εισαι δα κ μεγαλη. Οπως το λες φανταζεται ο αλλος πως εισαι 60 χρονων!!! Οποτε κοιτα μπροστα κ ακου την καρδουλα σου!!!

Carpe δες το διακοπες! Λογοτεχνια, laptop, ξεκουραση κ ενα μωρο στα προσεχως!!! Ολα θα πανε μια χαρουλα :)!

Οσο για τις υπολοιπες κοπελιτσες πειτε μας κ αλλα για τα μωρακια σας, μας φτιαχνουν τη διαθεση!!!

Βρε κοριτσια η Νατασα που ειναι??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Me-Lenia είπε:

Ως εδω καλα τα παω Δεσποινα μου με την αισιοδοξια, ελπιζω να συνεχισω. Παντως κανω τα αδυνατα-δυνατα να παραμεινω ετσι!!!

 

Καλησπερα κοριτσια!!! Επιτελους σας διαβασα...δε σας προλαβαινω!!! χιχιχι...

Απ οσο βλεπω ολες μια χαρουλα ειστε εκτος απ το Ολγακι που δηλωνει πεσμενη. Ολγακι μου ολα θα παρουν το δρομο τους να δεις!!!

Δεσποινα λενε πως οταν το μωρο σε κατουραει με το που στο δινει ο γιατρος στο μαιευτηριο ειναι μεγαλη τυχη!!! Κ φυσικα πολυ αισιοδοξο για την καλη λειτουργια των νεφρων του μπεμπε- :-D.

Οσον αφορα το θηλασμο κατα κοινη ομολογια παιδιατροι κ γυναικολογοι αναφερουν τους 6 μηνες ως το καταλληλο χρονικο διαστημα ωστε να θωρακιστει το ανοσοποιητικο συστημα του μωρου. Απο εκει και περα το αφηνουν στην κριση της μητερας τονιζοντας ομως οτι πρεπει να δινουν κ γαλα εμποριου γιατι το μητρικο απο ενα σημειο κ μετα δεν παρεχει τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα.

Γεωργια μου ασε τη καρδουλα σου να σε καθοδηγησει κ οχι το σωμα σου. Εξαλλου οι γυναικες εχουμε πολλες αντοχες απο τη φυση μας. Κ απο την αλλη δεν εισαι δα κ μεγαλη. Οπως το λες φανταζεται ο αλλος πως εισαι 60 χρονων!!! Οποτε κοιτα μπροστα κ ακου την καρδουλα σου!!!

Carpe δες το διακοπες! Λογοτεχνια, laptop, ξεκουραση κ ενα μωρο στα προσεχως!!! Ολα θα πανε μια χαρουλα :)!

Οσο για τις υπολοιπες κοπελιτσες πειτε μας κ αλλα για τα μωρακια σας, μας φτιαχνουν τη διαθεση!!!

Βρε κοριτσια η Νατασα που ειναι??? :confused:

μελενια μου πολυ μου αρεσε αυτο που ειπες!!!υγεια και τυχη να εχουν ολα τα παιδακια του κοσμου!!!

παντως εχεις δικιο για τη Γεωργια μας,ετσι οπως λεει για την ηλικια της την τοποθετει κανεις εκει γυρω στα 60!!

ακουςςςςςςςς Γεωργια????δεν εισαι 60 βρε κοριτσι μου και ξερεις κατι?οταν θες τοσο πολυ να γινεις μανουλα ακομα και 60 να εισαι ξεπερνας κουραση σωματικη,ψυχολογικη και αποκτάς νέα όρια και αντοχές!!!!!είμαι σίγουρη δε πως στη νέα καλοκαιρινή φουρνια θετικων χοριακών θα μαθουμε και το δικό σου νούμερο!!!

 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινακι μου ναι απολυτα φυσιολογικο!!! Μην ανησυχεις!!! Και εγω φοβαμαι πολυ γιατι εχω περασει και πολυ σοβαρες κρισεις πανικου πριν την εγκυμοσυνη αλλα ολα οκ μεχρι τωρα ευτυχως!!!

Οπως ειπε και η Ροζαλι ειναι θεμα προλακτινης. και περιοδος να ερθει ενω θηλαζεις μπορει να μην ειναι ποιοτικα τα ωαρια! Ποσο μαλλον εμεις που εχουμε μονη διεξοδο την εξωσωματικη δεν μπορουμε να το διακινδυνευσουμε και να εχουμε χαλια ωαρια. Πολλες γυναικες μενουν εγκυες ενω θηλαζουν κι συνεχιζουν και στην εγκυμοσυνη αλλα η γιατρος μου το θεωρει τραγικο λογω συσπασεων που κανει ο θηλασμος και επικινδυνοτητας της νεας εγκυμοσυνης. Εγω δεν το θεωρω τραγικο, το επικροτω κιολας! Εγω θα ηθελα να θηλασω τουλαχιστον ενα χρονο και βλεπουμε!!! Τα οφελη του θηλασμου ειναι γνωστα και ο αποθηλασμος ειναι πολυ ασχημος οταν γινεται ετσι βιαια, ειδικα σε ενα μωρακι 6 μηνων. Δεν θελω να το ζησουμε αυτο!!!

Γεωργια μου με το καλο να ξεκινησεις και σε λιγο καιρο να εχεις στην αγκαλια σου το παιδακι σου!!! Σε χαιρομαι που πας με δανεικα, εγω θα ηθελα και να υιοθετησω ενα παιδακι αλλα ο αντρας μου βαζει αλλα "λογικα" θεματα μπροστα και δεν τον βλεπω θετικο! Αφηστε βλεπω στην τηλεοραση αυτα τα παιδακια στην Αφρικη και κλαιω, σπαραζει η καρδια μου! Αυτα τα αθωα πλασματακια, αυτα τα ματακια σε τι φταινε;!!!

Τα πατουσινια ειναι της φραουλιτσας μου οταν γεννηθηκε!!!

Μαρακι θελω στολη, κοιταω και εγω για φραουλιτσα χαχαχα!!! Θα παω σιγουρα το σαββατο να δω!!! Φανταζομαι το δεινοσαυρακι σου τι πλακα θα εχει και γελαω!!! Θα περιμενουμε φωτογραφια!!!!!

Καρπε μου υπομονη και παλι κοριτσι μου!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...