Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Δεσποινάκι κάνε λίγη υπομονή, ακόμα ο καιρός είναι περίεργος! Θα κάνετε πολλές πολλές βόλτες αργότερα!! Πολλά φιλάκια στον μικρούλη!

Άντζι με το καλό!!!! Θα μεγαλώσει κι άλλο η παρέα μας!!! Μην αγχώνεσαι όμως!!!! Δεν θέλουμε ανεβασμένη πίεση!!

Γεωργία μου πως είσαι?? Ήρεμη χωρίς τον ενοχλητικό συνάδελφο ε??

Νατασάκι κι εγώ σκεφτόμουν το Μαράκι αυτές τις μέρες όταν έβλεπα τη μικρή να τουρλώνει πωπό!!! Καλά οι γυμναστικές επιδείξεις δεν υπάρχουν, λες όντως να επηρεάστηκαν από τον Πετρούνια??? χαχαχαχαχα

Μαράκι με το γλυκό σου αγοράκι! Με το καλό οι ετοιμασίες σας!!

Κάρπε να ρωτήσεις τον γιατρό γι'αυτόν τον πόνο, αν κι εμένα μου φαίνεται ότι θα είναι κανένα ποδαράκι!! Και η δικιά μου μαζεύεται ολόκληρη από δεξιά και με πιέζει πολύ! Έχουν μεγαλώσει τώρα τα μωράκια μας και τα νιώθουμε όλα πολύ έντονα. Αλλά ρώτησε και το γιατρό για να είσαι 100% σίγουρη.

Καλημέρα και σε σένα Ρόζαλι! Πάλι ξεκουράζεσαι στη δουλειά?!


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 minutes ago, annie1979 said:

Καλημέρα!!!

Δεσποινάκι κάνε λίγη υπομονή, ακόμα ο καιρός είναι περίεργος! Θα κάνετε πολλές πολλές βόλτες αργότερα!! Πολλά φιλάκια στον μικρούλη!

Άντζι με το καλό!!!! Θα μεγαλώσει κι άλλο η παρέα μας!!! Μην αγχώνεσαι όμως!!!! Δεν θέλουμε ανεβασμένη πίεση!!

Γεωργία μου πως είσαι?? Ήρεμη χωρίς τον ενοχλητικό συνάδελφο ε??

Νατασάκι κι εγώ σκεφτόμουν το Μαράκι αυτές τις μέρες όταν έβλεπα τη μικρή να τουρλώνει πωπό!!! Καλά οι γυμναστικές επιδείξεις δεν υπάρχουν, λες όντως να επηρεάστηκαν από τον Πετρούνια??? χαχαχαχαχα

Μαράκι με το γλυκό σου αγοράκι! Με το καλό οι ετοιμασίες σας!!

Κάρπε να ρωτήσεις τον γιατρό γι'αυτόν τον πόνο, αν κι εμένα μου φαίνεται ότι θα είναι κανένα ποδαράκι!! Και η δικιά μου μαζεύεται ολόκληρη από δεξιά και με πιέζει πολύ! Έχουν μεγαλώσει τώρα τα μωράκια μας και τα νιώθουμε όλα πολύ έντονα. Αλλά ρώτησε και το γιατρό για να είσαι 100% σίγουρη.

Καλημέρα και σε σένα Ρόζαλι! Πάλι ξεκουράζεσαι στη δουλειά?!

Ναι, εννοείται! Το απόγευμα τρέχω και δε φτάνω! Θα τα δεις κι εσύ σε λίγο καιρό!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Rosali είπε:

Ναι, εννοείται! Το απόγευμα τρέχω και δε φτάνω! Θα τα δεις κι εσύ σε λίγο καιρό!

Καλά κάνεις!! Κι εγώ το ίδιο φαντάζομαι θα κάνω!! Αν και τώρα έχω στο μυαλό μου ότι πάω στη δουλειά για βόλτα!!

Μέχρι πότε θα δουλεύεις? Μπορείς να πάρεις άδεια νωρίτερα?


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Μα τι μουτζουφλιά είναι αυτή με τον καιρό;;;;φάγαμε το πρωινό μας με το χυμό μας και σε λίγο έχει εξόρμηση στις τράπεζες για πληρωμές .

Κάρπε μου πως είσαι;;; αλάτι κ ζάχαρη έτσι κ αλλιώς δεν τρώω πολύ σαν άνθρωπος

οπότε να περιορίσω το περιορισμένο ήδη; ξέρω κ γώ!!!

Τέλος πάντων,θα το συζητήσω στον γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού μας και ίσως βγάλουμε άκρη.

Ρόζαλι καλημέρες!!!! Ε ναι εμείς ακολουθούμε,εδώ καταστρώσαμε ίδια μέρα θετική χοριακή κ μετά συμφωνήσαμε με την Άννιε κ την Μπλού για να έχουμε συνεχώς μωρουδίλα χαχαχα!!!!!

´Αννιε καλημέραααα!!!! Φυσικά παιδί μου και επηρρεάστηκαν,θυμήσου σε λίγα χρονάκια που θα ξεπεταχτούν όλα θα έχουν σχέση με τον αθλητισμό.Βάζω στοιχήματα απο τώρα,πέρασε στο μωρουδιακό dna τους :):)

Τζώρτζια !!!! Δεσποινιώ μουυυυ!!!!Μαράκιιιι!!!!!Ελενάκιιι!!!!!Μελένια!!! Ζουζούνεςςςςςςς υπόλοιπες :):wub: :-D


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, annie1979 said:

Καλά κάνεις!! Κι εγώ το ίδιο φαντάζομαι θα κάνω!! Αν και τώρα έχω στο μυαλό μου ότι πάω στη δουλειά για βόλτα!!

Μέχρι πότε θα δουλεύεις? Μπορείς να πάρεις άδεια νωρίτερα?

Αν ήθελα θα μπορούσα να φύγω και τώρα αν μου έγραφαν χαρτί για επαπειλούμενη κύηση. Αλλά, πρώτον, το θεωρώ λίγο γρουσουζιά και πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να το κάνω, αφού είμαι καλά, και, δεύτερον, στο σπίτι κουράζομαι πολύ περισσότερο γιατί ο μικρός θέλει συνέχεια, όλη μέρα, να τον σηκώνω. Πιστεύω ότι πιο πολύ κακό θα κάνω στο δεύτερο μπεμπάκι παρά καλό.

Κατά τα λοιπά, μέχρι τέλος Μαίου-αρχές Ιουνίου το πολύ θα έχω φύγει.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια :) :-D :-P !!!! 

Πως ειστε σημερα??? Εγω ξυπνησα πολυ χαρουμενη. Τελικα η συναναστροφη μαζι σας ειναι θαυματουργη!!!!

Αντε να καλυτερευσει λιγο ο καιρος, το παρακανε φετος ο χειμωνας. Πφφφφ... φτανει πια.

Carpediem σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου.Με το καλο το ζουζουνακι σου :-D !!!

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Me-Lenia said:

Καλημερα κοριτσακια :) :-D :-P !!!! 

Πως ειστε σημερα??? Εγω ξυπνησα πολυ χαρουμενη. Τελικα η συναναστροφη μαζι σας ειναι θαυματουργη!!!!

Αντε να καλυτερευσει λιγο ο καιρος, το παρακανε φετος ο χειμωνας. Πφφφφ... φτανει πια.

Carpediem σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου.Με το καλο το ζουζουνακι σου :-D !!!

 

Είδες; Είναι πολύ ωραία. Σαν να τα λέμε όλες μαζί σε καφετέρια.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου, τι μου κανετε;

Χαλια ο καιρος!!! Εμεις καλα ειμαστε, εμενα με πιανουν λιγο τα ψυχολογικα μου λογω της κλεισουρας-καιρου αλλα μετα κοιταω την φραουλιτσα και μου περνουν ολα! Ασχολουμαι και με τα του γαμου( αν και ο Σεπτεμβρης ειναι μακρυα) και ξεχνιεμαι. Εχω ξεκινησει και φτιαχνω τις μπομπονιερες μας!

Μαρακι με το καλο η γαμοβαπτιση!!! Θα τρεχεις και δεν θα φτανεις φανταζομαι!!! Και εμεις εχουμε τα ουλα μας αλλα δεν εχει πολυ γκρινια ευτυχως! Και ειμαστε και στο χειροτερο αλμα αλλα παλι δεν καταλαβα κατι διαφορετικο!! Τα σαλια δεν υπαρχουν!!! Και απο γελια αστα!!! Μερικες φορες νομιζω θα πνιγει απο το γελιο! Πιο πολυ απολαμβανει το μπανιο! Τρελαινεται, χτυπιεται ολοκληρη απο τη χαρα της και οταν την βγαζουμε απο το μπανακι κλαιει με μαυρο δακρυ το καημενο!!!

Εγω στον 7ο σταματησα απο τη δουλεια, δεν μπορουσα να κατσω πανω απο 10 λεπτα στην καρεκλα μου, με επιανε η μεση!

Δεσποινακι χαιρομαι που τα πατε καλα με τον θηλασμο, σε λιγο θα σου φαινεται παιχνιδι, θυμαμαι στην αρχη πληγες οι θηλες, δεν ηξερε να πιανει το στηθος και τωρα το βρισκει απο μακρυα!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεννησααααααα....εχτες το βραδυ στις 1:05.ειχα κατι πονακια που νομιζα πως ηταν κολικος αλλα τελικα εξελιχθηκαν σε πονους γεννας.βιαστηκε ο γλυκας μας.ειναι τελειος....δεν χορταινω να τον κοιταω

  • Μου αρέσει 3

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 minute ago, Angie.31 είπε:

Κοριτσακια μου γεννησααααααα....εχτες το βραδυ στις 1:05.ειχα κατι πονακια που νομιζα πως ηταν κολικος αλλα τελικα εξελιχθηκαν σε πονους γεννας.βιαστηκε ο γλυκας μας.ειναι τελειος....δεν χορταινω να τον κοιταω

πάνω που διάβασα όλα τα σχόλια σας ήρθαν τα ευχάριστα νέα για τα γεννητούρια!!!!!!

αντζουλίνι μου να σας ζήσει!γερός και τυχερός να είναι πάντα!!!και το πρωί σε σκεφτόμουν και έλεγα τελικά μωρό φεβρουαρίου θα είναι ο μπομπιρας αλλάααααααααααααααα είχε άλλα σχέδια ο κούκλος σας!!!!!!(καρδούλες δεν υπάρχουν αλλά εγώ σας στέλνω ΄πολλές πολλές καρδούλες)

(καισαρική τελικά όπως ήταν κανονισμένο? )


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άντζι μου συγχαρητήρια! Να τον χαίρεσαι! Τελείωσαν οι περιπέτειές σου, με το καλό σπίτι σας να μπείτε στους ρυθμούς σας!

 

 

 

Μελένια καλή αρχή να έχεις κ καλή επιτυχία. Και γω είχα  βαλθεί από πριν γεννήσει η Δέσποινα να την πείσω ότι έχει κόρη!!!

 

Υπόλοιπα κοριτσάκια την καλησπέρα μου κ τις ευχές μου. Με ένα πόνο οι εγκυμονούσες κ καλή επιτυχία για τις κοπέλες στην προσπάθεια J

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντζυ μου συγχαρητηρια!!!!!! Να σας ζησει το ζουζουνακι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και Καλη αναρρωση για σενα κοριτσακι μου!!!!!

Αντζυ μου την καλυτερη δουλεια εκανε ο μικρουλης!!!! Ειναι ο,τι καλυτερο ακομα και αν μιλαμε για καισαρικη να γινεται οταν ειναι η ωρα του να βγει!!!! Και εσεις τα καταφερατε μια χαρουλα!!! Και τελειωσατε και γρηγορα!!! Αυτη η αναμονη πριν μπεις μεχρι να αδειασει το χειρουργειο σε τρελαινει!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Angie.31 said:

Κοριτσακια μου γεννησααααααα....εχτες το βραδυ στις 1:05.ειχα κατι πονακια που νομιζα πως ηταν κολικος αλλα τελικα εξελιχθηκαν σε πονους γεννας.βιαστηκε ο γλυκας μας.ειναι τελειος....δεν χορταινω να τον κοιταω

Ωωωωωωω! Τι υπέροχα νέα εί ναι αυτά!

Μπράβο Angie μου! Να σας ζήσει! Να είναι πάντα γερός και τυχερός!!!! ❤❤❤❤❤

Αχ, χάρηκα πάρα πολύ!!!

Καλή ανάρρωση και σε σένα κοπέλα μου! Πόσο γεννήθηκε ο μπέμπης;

Καλησπέρα κορίτσια! Συγγνωμη που δεν σας καλησπέρησα πρώτα, αλλά με συνεπήραν τα ευχάριστα νέα της Angie!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...