Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κανετε;

Μελένια μου κι εγώ έτσι είμαι σαν κι εσενα. Ο άντρας μου ήθελε αυτή το φορά να μην πούμε σε κανέναν ότι κάνουμε άλλη μια προσπάθεια. Αλλα μπορώ να μην ενημερώσω στη δουλεια για την απουσία μου;

Και σκέφτομαι ό,τι κι εσυ. Να μην ενοχλήσω. Ο προισταμενος μου ειπε καλή επιτυχια αλλα με ρωτησε 2 φορες για ποσο θα λειψω. Η κοπέλα που αντικαθιστω κάποιες φορες με ρωτησε γιατι δεν το πηγαμε απο Σεπ να εχουν τελειωσει οι άδειες. Και ευτυχως επεσε το διαστημα με την ηδη προγραμματισμενη για το καλοκαιρι αδεια. Ελεγα απλως αν μεινω εγκυος να παρω καμια εβδομαδα ακομη για να δεσει καλα το "γλυκο". Τωρα σκεφτομαι να μην τη ζητησω. Ελπιζω να μην αρχισουν οι μουρμουρες και η γλωσσοφαγια!... θα μου πειτε, ας δουμε πρωτα τι θα πετυχουμε και βλεπουμε.

Έτσι μου 'ρχεται αν ειμαι εγκυος με το καλο να χτυπησω κανενα μηνα άδεια και να πανε να κουρευονται! Παντα εβαζα μπροστα τη δουλεια. Και ισως αν δεν το εκανα να ειχα σημερα παιδι απο δικα μου ωαρια. Εχασα χρονο. Τωρα πρεπει να βαλω μπροστα απ' ολους την οικογενεια μου! Αυτο να κανεις κι εσυ Μελενια μου! Πρωτα θα κοιταξεις το σπιτι σου!

Αυτο να κάνεις Γεωργία μου. Όταν με το καλό μείνεις έγκυος όχι ένα μήνα αλλά και τους 9 μήνες αν μπορείς να πάρεις άδεια. Εγώ αυτό έκανα. Έπαιρνα άδεια κάθε μήνα. Βέβαια δούλευα σε σούπερ μάρκετ και είχε πολλή ορθοστασία. Αν και μετά την 12η εβδομάδα θα έπαιρνα άδεια γιατί έκανα περιδεση τραχηλου. 

Κοίτα να το απολαύσεις και άσε την δουλειά σε δεύτερη μοίρα. Θα βάλεις πάνω απο όλους και όλα την οικογένειά σου! Έχεις περάσει πολλά και δικαιούσαι να ξεκουραστείς και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου! Όσο για την γλωσσοφαγια ας τους να λένε και να χτυπάνε τον κ...ο τους κάτω! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Me-Lenia είπε:

Καλως την :):):) !!!

Καλοστεριωτα κοριτσακι μου! Με το καλο να παρεις μια τεραααααστια χοριακη σε λιγες ημερες!

Ειναι λογικο που εβαλες τα κλαματα. Ειναι εντονα συγκινησιακα φορτισμενη η συγκεκριμενη. Κ εγω το εχω παθει!!!

Αντε τωρα καλες ξαπλες κ ομορφες σκεψεις!!! :)

Αχ εμένα ήταν άσχημες οι σκέψεις για αυτό έβαλα τα κλάματα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Sugar86 είπε:

Αχ εμένα ήταν άσχημες οι σκέψεις για αυτό έβαλα τα κλάματα!! 

Παει περασε!!! Μονο ομορφες σκεψεις πια κ μονο ομορφες στιγμες στη ζωη σου Ζαχαριτσα μου!!! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Μπράβο Sugarάκι! Καλοστέργιωτα να 'ναι!

Νωρίς δε σου ζηταει χοριακή; Εμένα πάντα μου ζητούσαν τη 15η ημέρα.

Επειδή είναι 5 ημερών, μου είπε άθροισμα έχουμε το 14ημερο, οπότε στις 9!

Κι όσο για την δουλειά να σκέφτεσαι μόνο εσένα! Να πάνε όλα καλά και να πάρεις όση άδεια χρειάζεται! Δε θα τους ρωτήσεις κιόλας ποτέ θα την κάνεις! Αν είναι δυνατόν! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Sugar86 είπε:

Επειδή είναι 5 ημερών, μου είπε άθροισμα έχουμε το 14ημερο, οπότε στις 9!

Κι όσο για την δουλειά να σκέφτεσαι μόνο εσένα! Να πάνε όλα καλά και να πάρεις όση άδεια χρειάζεται! Δε θα τους ρωτήσεις κιόλας ποτέ θα την κάνεις! Αν είναι δυνατόν! 

Ωστε υπολογίζεται κι ετσι! Δεν το ηξερα.

Οσο για τις σκεψεις, όπως τα λεει η Μελενια.

Ναι για τη δουλεια αυτο λεω κι εγω. Αν ηταν ολοι αυτοι στη θεση μου, εμενα θα σκεφτονταν;! Δε νομιζω! Για παραδειγμα, Τον περασμενο χρονο που ειχε ο προισταμενος μου ενα θεμα υγειας, ειχε αναρρωτικη αδεια περιπου 6 μηνες. Μολις γυρισε καθησε λιγο στο γραφειο και πηρε την κανονικη του αδεια. Δεν ειδα να αναρωτιεται πως τα εβγαλα περα αυτους τους μηνες κανοντας τα δικα μου αλλα και τα δικα του καθηκοντα!

Καλα ο προισταμενος περιμενα να αντιδρασει καπως ετσι. Αλλα δεν μου αρεσε το υφος της συναδελφου μου και το χρωμα της φωνης της. Ηταν σαν να υπενησσοταν πως το κανω αυτην την εποχη για να εχω μεγαλη αδεια μεσα στο καλοκαιρι. Που να καταλαβει κανεις αν δεν το ζησει!... Τελος παντων...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ωστε υπολογίζεται κι ετσι! Δεν το ηξερα.

Οσο για τις σκεψεις, όπως τα λεει η Μελενια.

Ναι για τη δουλεια αυτο λεω κι εγω. Αν ηταν ολοι αυτοι στη θεση μου, εμενα θα σκεφτονταν;! Δε νομιζω! Για παραδειγμα, Τον περασμενο χρονο που ειχε ο προισταμενος μου ενα θεμα υγειας, ειχε αναρρωτικη αδεια περιπου 6 μηνες. Μολις γυρισε καθησε λιγο στο γραφειο και πηρε την κανονικη του αδεια. Δεν ειδα να αναρωτιεται πως τα εβγαλα περα αυτους τους μηνες κανοντας τα δικα μου αλλα και τα δικα του καθηκοντα!

Καλα ο προισταμενος περιμενα να αντιδρασει καπως ετσι. Αλλα δεν μου αρεσε το υφος της συναδελφου μου και το χρωμα της φωνης της. Ηταν σαν να υπενησσοταν πως το κανω αυτην την εποχη για να εχω μεγαλη αδεια μεσα στο καλοκαιρι. Που να καταλαβει κανεις αν δεν το ζησει!... Τελος παντων...

Γιωργία μου δυστυχώς δεν είναι εύκολο να κατανοήσει κανείς τον αγώνα, τη λαχτάρα του άλλου αν δεν περάσει κάτι παρόμοιο... Το απευχομαι για όλες τις κοπέλες!!! Μακάρι με ένα τσουπ όλες οι κοπέλες να ζούσαν το μέγιστο αυτό θαύμα....  Μόνο όταν τρως εσύ ο ιδιος το αγγούρι ή κάποιος κοντινός σου βλέπεις τη δύναμη ψυχής που χρειάζεται αυτός ο άνθρωπος, που για κάποιον άλλο μπορεί να είναι "παιχνιδάκι"....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Sugar μου να κοιμάσαι κ να ξεκουράζεσαι κ μια χαρά θα πας!!!

Κορίτσια εύκολα η δύσκολα οσο αντεξει η καθεμια τελοσπάντων θα πετύχουμε ότι καλύτερο...Υγεία κ έχει ο ΘΕΟΣ!!

Σας φιλώ γλυκά!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια γλυκα! Πως τα παμε;

Εμεις εχουμε θεμα με τα υδραυλικα μας, επεμενε και ο αντρουλης μου να τα μαστορεψει ντε και καλα και γινανε τα πραγματα χειροτερα! Ο υδραυλικος που εμπιστευομαι λειπει διακοπες και ισως να μπορεσει να ερθει ο αδελφος του που ειναι επίσης υδραυλικος αλλα ειναι επίσης σε διακοπες, ομως θα γυρισει αυριο-μεθαυριο! Ειχα πολλα νευρα χθες με τον αντρουλη μου που δεν κατανοει πως όταν δεν το 'χει καποιος ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΙ!!!!

Στη δουλεια παλι, έμαθα πως δεν μου υπεγραφαν το χαρτι της αδειας μου και εκανε μεγαλη προσπαθεια ο συναδελφος να πεισει το  συγκεκριμενο κυριο πως πρεπει οπωσδηποτε να παρω αυτην την αδεια. Όλο και παει να σκαλωσει. Αλλα δεν θα τους περασει. Φταιω εγω τωρα να ψαξω και να βρω γιατρο και να χτυπησω καμια αναρρωτικη άδεια; Οχι πειτε μου!

Κατα τα άλλα πρεπει να ειμαι ηρεμη αυτην την περιοδο... Τέλος πάντων!...

Α, ξεχασα να σας πω κι αυτο: Με ποναει λίγο ο λαιμος μου και λιγο το αφτί μου. Αυτό μου έλειπε τώρα!

Αυτα τα υπεροχα τα δικα μου. Εσεις τι κανετε κορίτσια;

Σουγκαρακι πως παει το κλωσσημα; Χι χι χι!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Χάθηκα κάποιες μέρες, τρέχαμε να μαζέψουμε όλα τα χαρτιά για την επιτροπή να τελειώνουμε και μετά έφυγα λίγες μέρες να χαλαρώσω. Τώρα έχουμε την επιτροπή και μου είπαν όταν αδιαθετήσω να τους ειδοποιήσω για να μου κλείσουν για υστεροσκόπηση στο κέντρο. Βασικά σήμερα αδιαθέτησα, 2-3 μέρες νωρίτερα. Έχει κάνει καμιά σας υστεροσκόπηση, να μου πει πώς είναι;

Calliopi καλώς ήρθες στην παρέα μας, να ζήσετε πάντα ευτυχισμένοι και σύντομα όλα να πάνε καλά με ένα μπεμπέ!!!

Σούγκαρ εύχομαι την άλλη εβδομάδα να μας ανακοινώσεις πολύ ευχάριστα νέα!!!

Χαιρετώ και τα υπόλοιπα κορίτσια, μακάρι σύντομα να έχουμε πολλά ευχάριστα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Miss Sunny εχω κάνει διαγνωστική υστεροσκοπηση. Σου κανουν ναρκωση. Δεν καταλαβα τιποτα. Ξυπνησα στο κρεββατακι μου.

Θυμαμαι μου ειχαν πει να μην εχω βαμμενα νυχια, να ειμαι νηστικη εκεινο το πρωινο. Δεν θυμαμαι κατι άλλο.... Έπειτα καθησα καμια ωριτσα σε θαλαμο για να περασει η επήρεια της ναρκωσης, μου εβαλαν ενα υποθετο και μου ειπαν να παρω αντιβιωση για 3 ημερες αν θυμαμαι καλα.

Μην ανησυχεις. Δεν ειναι τίποτα δυσκολο.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μιςς σαννυ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε σένα στη υστεροσκόπηση! Δεν έχω κάνει αλλά απ όσο γνωρίζω γίνεται με μέθη και την ίδια μέρα φεύγεις! 

Γεωργία μου θύμισε μου πότε πας;την άλλη βδομάδα; εννοείται να πάρεις άδεια από γιατρό, ν; το κοιτάξεις να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη! Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ! 

Εγώ ξάπλα και πάλι ξάπλα, από καναπέ σε κουζίνα και μπάνιο είμαι! Έχω μια απορία, όταν σηκώνομαι ακόμα μετά από ώρες από το υποθετο αυτό τρέχει! Είναι φυσιολογικό; ενώ με την βασκλορ δεν είχα θέμα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sugar86 είπε:

Ευχαριστώ μιςς σαννυ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε σένα στη υστεροσκόπηση! Δεν έχω κάνει αλλά απ όσο γνωρίζω γίνεται με μέθη και την ίδια μέρα φεύγεις! 

Γεωργία μου θύμισε μου πότε πας;την άλλη βδομάδα; εννοείται να πάρεις άδεια από γιατρό, ν; το κοιτάξεις να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη! Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ! 

Εγώ ξάπλα και πάλι ξάπλα, από καναπέ σε κουζίνα και μπάνιο είμαι! Έχω μια απορία, όταν σηκώνομαι ακόμα μετά από ώρες από το υποθετο αυτό τρέχει! Είναι φυσιολογικό; ενώ με την βασκλορ δεν είχα θέμα!

Ετσι! Προσεκτικα και ηρεμα!

Το utrogestan εννοεις; Αν ναι κι εμενα μου έτρεχε! Και πάντα αναρωτιομουν αν απορροφουσε τελικα ο οργανισμος μου αρκετη ποσοτητα φαρμακου ή κατεληγε στην τουαλετα....

Για πες το στον γιατρο σου να δουμε τι θα πει.

 

Την αλλα εβδομαδα ξεκινω μετρησεις. Πιστευω προς το τελος του μηνα θα γινει η εμβρυομεταφορα. Όπως τα υπολογιζω απ' το πρωτοκολλο που μου εχουν δωσει, ετσι βγαινει.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ετσι! Προσεκτικα και ηρεμα!

Το utrogestan εννοεις; Αν ναι κι εμενα μου έτρεχε! Και πάντα αναρωτιομουν αν αποροφουσε τελικα ο οργανισμος μου αρκετη ποσοτητα φαρμακου ή κατεληγε στην τουαλετα....

Για πες το στον γιατρο σου να δουμε τι θα πει.

 

Την αλλα εβδομαδα ξεκινω μετρησεις. Πιστευω προς το τελος του μηνα θα γινει η εμβρυομεταφορα. Όπως τα υπολογιζω απ' το πρωτοκολλο που μου εχουν δωσει, ετσι βγαινει.

Ακριβώς το ίδιο και εγώ, θα πάρω αύριο! Αντε με το καλό λοιπόν! Καλή αρχή!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...