Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε?? Ειμαι κ εγω μια απο τις πολλες εγκυουλες του φορουμ (στην 5η εβδομαδα)

Εχω να κανω δυο ερωτησεις και να ακουσω τις διαφορες αποψεις σας.

1) Ειστε υπερ των δημοσιων νοσοκομειων για γεννα? Εμενα στο Ελενα μπορει να με στειλει ο γυναικολογος μου σε ενα δικο του γιατρο..εννοειται οτι θελω να τον γνωρισω πριν και να μαθω πληροφοριες για αυτον

Και 2) εχετε ακουσει για δωρεαν μαθηματα απο μαιες που προσφερονται απο Δημους ή παιδικα καταστηματα? Εχει παει καποια? Αθηνα μενω..

5 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου, χθες πήγα για υπέρηχο στη γιατρό μου και μας περίμενε μία εκπληξη!! Η μπέμπα μου έγινε μπέμπης!! Έπεσε έξω ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική και χθες η γιατρός μου είδε αγοράκι στον υπέρηχο. Η αλήθεια είναι πως έχω μπερδευτεί τώρα!! Αλλά φυσικά δεν με πειράζει, γερό παιδάκι να είναι με τα τόσα που ακούμε κάθε μέρα!!

@caramel_83 μπορείς να αλλάξεις στο πινακάκι και την ΠΗΤ μου είναι 17/01 τελικά!!

Γινονται και αυτα τελικα! Με το καλο ο μπεμπης σου λοιπον! Χαχα! Απο ποιο μηνα ξεκινησες να βλεπεις το φυλλο του μικρου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Αni ani. Έχω ακούσει καλά λόγια για το Έλενα. Για μαθήματα από μαία εχω ακούσει στο Ν. Ηρακλειο, αλλα δεν ξερω λεπτομερειες... Θα γίνονται όμως φαντάζομαι και αλλού. Λογικά πρέπει να ψάξεις κοντά στην περιοχή σου και από το ίντερνετ.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Γεια σου Αni ani. Έχω ακούσει καλά λόγια για το Έλενα. Για μαθήματα από μαία εχω ακούσει στο Ν. Ηρακλειο, αλλα δεν ξερω λεπτομερειες... Θα γίνονται όμως φαντάζομαι και αλλού. Λογικά πρέπει να ψάξεις κοντά στην περιοχή σου και από το ίντερνετ.

Ναι θα το ψαξω και εγω βεβαια! Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Γεια σου Νατασσάκι! Χα χα! Κι εγω μπερδεύτηκα που έχετε ίδιο εικονίδιο με τη Δημητρα30, οι αγορομανες!

Δημητρουλα έτσι αποφασισμένη και ξεκάθαρη να είσαι και όλα θα γίνουν!

Κοριτσάρα πως είσαι;;;βούτηξες σήμερα;;;;

Καλέ ναι ...κοίταζα κ ξανακοίταζα στην αρχή κ έλεγα βρε μπάς κ έγραψα κ το ξέχασα;;; χεχεχεχε!!!!!

 

πρίν από 24 λεπτά , Ani ani είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε?? Ειμαι κ εγω μια απο τις πολλες εγκυουλες του φορουμ (στην 5η εβδομαδα)

Εχω να κανω δυο ερωτησεις και να ακουσω τις διαφορες αποψεις σας.

1) Ειστε υπερ των δημοσιων νοσοκομειων για γεννα? Εμενα στο Ελενα μπορει να με στειλει ο γυναικολογος μου σε ενα δικο του γιατρο..εννοειται οτι θελω να τον γνωρισω πριν και να μαθω πληροφοριες για αυτον

Και 2) εχετε ακουσει για δωρεαν μαθηματα απο μαιες που προσφερονται απο Δημους ή παιδικα καταστηματα? Εχει παει καποια? Αθηνα μενω..

Γινονται και αυτα τελικα! Με το καλο ο μπεμπης σου λοιπον! Χαχα! Απο ποιο μηνα ξεκινησες να βλεπεις το φυλλο του μικρου?

Εγώ αν ο γιατρός μου είχε την επιλογή του δημόσιου εκεί θα πήγαινα δεν το συζητώ.

Για το έλενα πολλές κοπέλες στο παρεντς έλεγαν τα καλύτερα.Βέβαια πάντα να λαμβάνεις  πάντα υπόψιν σου πως οι απαντήσεις πάνε βάση καλής ή κακής εμπειρίας που έχουν.Εγώ πχ γέννησα στο ιασώ..πρίν πάω είχα διαβάσει θετικά κ αρνητικά σχόλια,αλλά κατάλαβα πως αν είσαι προκατειλημένος τότε στραβά θα σου πάνε όλα!!!

Εγώ έκανα ον λάιν μαθήματα τοκετού,κ αυτό που παρείχε το ιασώ.Όμως αυτά που κάνουνοι δήμοι είναι φοβερά κ σε βοηθάνε πολύ.Αν έχεις κοντά σου να πάς!!!!

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NatasaP είπε:

Κοριτσάρα πως είσαι;;;βούτηξες σήμερα;;;;

Καλέ ναι ...κοίταζα κ ξανακοίταζα στην αρχή κ έλεγα βρε μπάς κ έγραψα κ το ξέχασα;;; χεχεχεχε!!!!!

 

Εγώ αν ο γιατρός μου είχε την επιλογή του δημόσιου εκεί θα πήγαινα δεν το συζητώ.

Για το έλενα πολλές κοπέλες στο παρεντς έλεγαν τα καλύτερα.Βέβαια πάντα να λαμβάνεις  πάντα υπόψιν σου πως οι απαντήσεις πάνε βάση καλής ή κακής εμπειρίας που έχουν.Εγώ πχ γέννησα στο ιασώ..πρίν πάω είχα διαβάσει θετικά κ αρνητικά σχόλια,αλλά κατάλαβα πως αν είσαι προκατειλημένος τότε στραβά θα σου πάνε όλα!!!

Εγώ έκανα ον λάιν μαθήματα τοκετού,κ αυτό που παρείχε το ιασώ.Όμως αυτά που κάνουνοι δήμοι είναι φοβερά κ σε βοηθάνε πολύ.Αν έχεις κοντά σου να πάς!!!!

Εχεις απολυτο δικιο στο οτι ειναι αναλογα με την εμπειρια της καθεμιας. Προβληματιζομαι λιγο διοτι δεν θα με ξενεννησει ο δικος μ γιατρος που με παρακολουθει αλλα σε αλλον που συνεργαζεται με το Ελενα. Οσο για τα σεμιναρια ολο και κατι πιστευω θα βρω αν οχι στο δημο μ σε κοντινο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νατασσάκι, παρότι είχε κύμα και ήταν μπουζι, έπεσα για άσκηση! Σφίγγει και το δέρμα με το κρύο νερό! Χα χα!

Αni ani, φαντάζομαι πως για να στον προτείνει ο δικός σου γιατρός θα είναι καποιος που εμπιστεύεται. Όταν θα τον γνωρίσεις κιόλας κάνε αυτό που λέει το ένστικτό σου. Αν δεν σε κερδίσει Βρείτε άλλη λύση με τον γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Νατασσάκι, παρότι είχε κύμα και ήταν μπουζι, έπεσα για άσκηση! Σφίγγει και το δέρμα με το κρύο νερό! Χα χα!

Αni ani, φαντάζομαι πως για να στον προτείνει ο δικός σου γιατρός θα είναι καποιος που εμπιστεύεται. Όταν θα τον γνωρίσεις κιόλας κάνε αυτό που λέει το ένστικτό σου. Αν δεν σε κερδίσει Βρείτε άλλη λύση με τον γιατρό σου.

Οπως τα λες θα γινει! Το ιδιο εχω σκεφτει κ εγω! Εμεις την Κυριακη παμε για βουτιες και διακοπουλες! Ειχαν προγραμματιστει πριν μαθω πως ειμαι εγκυος χιχι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ani ani είπε:

Εχεις απολυτο δικιο στο οτι ειναι αναλογα με την εμπειρια της καθεμιας. Προβληματιζομαι λιγο διοτι δεν θα με ξενεννησει ο δικος μ γιατρος που με παρακολουθει αλλα σε αλλον που συνεργαζεται με το Ελενα. Οσο για τα σεμιναρια ολο και κατι πιστευω θα βρω αν οχι στο δημο μ σε κοντινο.

Να μην προβληματίζεσαι,εφόσον ο δικός σου γιατρός στον συστήνει να έχεις εμπιστοσύνη.

Αν όμως παρόλα αυτά νιώσεις πως κάτι δεν σου αρέσει συζήτησε το με τον γιατρό σου να βρείτε λύση.Ο διάλογος πάντα βοηθάει!!!

Ναι εννοείται,όποιος κοντινός σου κάνει πήγαινε να γραφτείς.Θα σε βοηθήσουν πολύ!!!

πρίν από 3 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Νατασσάκι, παρότι είχε κύμα και ήταν μπουζι, έπεσα για άσκηση! Σφίγγει και το δέρμα με το κρύο νερό! Χα χα!

Αni ani, φαντάζομαι πως για να στον προτείνει ο δικός σου γιατρός θα είναι καποιος που εμπιστεύεται. Όταν θα τον γνωρίσεις κιόλας κάνε αυτό που λέει το ένστικτό σου. Αν δεν σε κερδίσει Βρείτε άλλη λύση με τον γιατρό σου.

Ιιιιιιι τα ίδια είπαμε :):) 

Αχαχαχαχα δύο σε ένα ..και δροσιά και σύσφιξη!!!!! ;) 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ani ani είπε:

Οπως τα λες θα γινει! Το ιδιο εχω σκεφτει κ εγω! Εμεις την Κυριακη παμε για βουτιες και διακοπουλες! Ειχαν προγραμματιστει πριν μαθω πως ειμαι εγκυος χιχι

Καλές διακοπές να έχετε και με προσοχή εσύ μικρούλα!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κουκλάκια μου!!! Είστε καλά??? Πολύ αέρα έβαλε σήμερα....

Αυτό βλέπω Νατάσα μου.... Πολλά λεφτά για να κάνεις ένα μωράκι.... Ελπίζω όλες να αποκτήσουμε σύντομα αυτό που τόσο θέλουμε!!! 

Άννυ μου για μαθήματα τοκετού νομίζω έχει κ το ΙΚΑ βέβαια δεν ξέρω αν είναι καλά να τα παρακολουθήσεις... Σε εμάς εδώ διοργανώνουν και τα βρεφικά καταστήματα δωρεάν...

Γεωργία μου πόσο θα ήθελα να είμαι κι εγώ στη θάλασσα κ ας ήταν κ παγωμένη... 

Δήμητρα με το καλό ο μπέμπης σου!!! 

Μελενια ιιιι θα σε μαλώσω!!!! Αφού πουλάκι μου το παλεύεις χωρίς τσιγάρο γιατί μου κάνεις πισωγυρίσματα? 

Pingu μου το μικρουλι σου τι κάνει??? Τα υπόλοιπα κορίτσια είστε καλά???

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 22 λεπτά , Calliopi. είπε:

Γεια σας κουκλάκια μου!!! Είστε καλά??? Πολύ αέρα έβαλε σήμερα....

Αυτό βλέπω Νατάσα μου.... Πολλά λεφτά για να κάνεις ένα μωράκι.... Ελπίζω όλες να αποκτήσουμε σύντομα αυτό που τόσο θέλουμε!!! 

Άννυ μου για μαθήματα τοκετού νομίζω έχει κ το ΙΚΑ βέβαια δεν ξέρω αν είναι καλά να τα παρακολουθήσεις... Σε εμάς εδώ διοργανώνουν και τα βρεφικά καταστήματα δωρεάν...

Γεωργία μου πόσο θα ήθελα να είμαι κι εγώ στη θάλασσα κ ας ήταν κ παγωμένη... 

Δήμητρα με το καλό ο μπέμπης σου!!! 

Μελενια ιιιι θα σε μαλώσω!!!! Αφού πουλάκι μου το παλεύεις χωρίς τσιγάρο γιατί μου κάνεις πισωγυρίσματα? 

Pingu μου το μικρουλι σου τι κάνει??? Τα υπόλοιπα κορίτσια είστε καλά???

Σε ευχαριστω πολυ θα το ψαξω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Calliopi. είπε:

Γεια σας κουκλάκια μου!!! Είστε καλά??? Πολύ αέρα έβαλε σήμερα....

Αυτό βλέπω Νατάσα μου.... Πολλά λεφτά για να κάνεις ένα μωράκι.... Ελπίζω όλες να αποκτήσουμε σύντομα αυτό που τόσο θέλουμε!!! 

Άννυ μου για μαθήματα τοκετού νομίζω έχει κ το ΙΚΑ βέβαια δεν ξέρω αν είναι καλά να τα παρακολουθήσεις... Σε εμάς εδώ διοργανώνουν και τα βρεφικά καταστήματα δωρεάν...

Γεωργία μου πόσο θα ήθελα να είμαι κι εγώ στη θάλασσα κ ας ήταν κ παγωμένη... 

Δήμητρα με το καλό ο μπέμπης σου!!! 

Μελενια ιιιι θα σε μαλώσω!!!! Αφού πουλάκι μου το παλεύεις χωρίς τσιγάρο γιατί μου κάνεις πισωγυρίσματα? 

Pingu μου το μικρουλι σου τι κάνει??? Τα υπόλοιπα κορίτσια είστε καλά???

Καλλιοπάκι πως είσαι;;

Δυστυχώς όταν μιλάμε για παιδί όλα κοστίζουν...

Δεν γνωρίζω όμως αν σε δημόσια νοσοκομεία οι ίδιες διαδικασίες τι κόστος έχουν..

Μόλις ξύπνησε το κουκουτσάκι και τρώει... :)

 

 

  • Μου αρέσει 2

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ το ζουζουνακι μωρέ μου!!! Στο δημόσιο φαντάζομαι θα είναι φθηνότερη η διαδικασία αλλά το θέμα είναι το χρονικό διάστημα που θα πάρει.... Κ πιστεύω θα είναι χρονοβόρα διαδικασία....

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν διαφορετικα τα πραγματα  θα το διαλεγα το Ελενα. Εχει μια χαρα γιατρους κ μαθηματα για να κανεις.Σε φιλη μου που ειχα παει να τη δω μαλιστα ηταν κ σε μονοκλινο, πολυ ωραια!Το μονο που εχω ακουσει ειναι οτι τους μεγαλους υπερηχους οπως αυχενικη, β επιπεδου κλπ πρεπει να τους κλεινεις αρκετα πιο πριν λογου κοσμου.

Εγω λογω εξωσωματικης που την εκανα στο Ιασω θα συνεχισω με την ιδια γιατρο που ξεγενναει μονο στο Ιασω, οποτε εκει θα παω.

Νατασακι μου αν εχεις καμια συμβουλη η τι να περιμενω ευπροσδεκτα!


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...