Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα όμορφες! Και πάλι σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ!

Εχω ξυπνησει με αγχος. Εβλεπα και κατι όνειρα.... Τωρα θα πιω γρηγορα εναν καφε και θα κανω τα τελευταια του σπιτιου και σε κανα δυωρακι, φυγαμε.

Εσεις τι κανετε;

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπες!!!! Γεωργια ειναι η μερα σου σημερα!!! Φτιαχνω καφεδακκι και επιστρεφω!!!

Μαρακι μου κανε λιγο υπομονη να δουμε πως θα εξελιχθει! Θα το πω 1000 φορες εμενα καποια στιγμη ανεβηκε μονο 30% και απογοητευτηκα και τελικα εκανα λαθος και τσαμπα εγινα ρακος!!!

Γεωργια μουυυυυυ ποσο χαιρομαι για εσενα! Επιτελους ηρθε η μεγαλη ημερα!!! Εβλεπες ονειρα ε;;;; αχχχχχ!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, 

Μαρακι μου λυπάμαι πολύ, σίγουρα η ψυχολογία σου δεν είναι καλή, ο γιατρός τι σου είπε; πως θα κινηθείς από δω και πέρα; είδες τι λέει και η Ελένη όμως; ποτέ δεν ξέρεις, εύχομαι το καλύτερο κοριτσάκι μου!! 

Σε άλλη ψυχολογία τώρα για τη Γεωργία, με τις καλύτερες ευχές! Πρέπει να είσαι ενθουσιασμενη, έφτασε επιτέλους η ώρα!!! Με το καλό όλα! 

Μίλησα εχθές για τους πόνους και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό όπως και εσείς, αλλά και επειδή την πρώτη φορά έτσι μου ελεγαν εγώ φοβόμουν, και έψαξα τις εξετάσεις, εκεί που πονουσα ήταν η σαλπιγγα που αφαιρέθηκε άρα αποκλείεται το εξωμητριο, μπορεί η λόγω αλλαγής καιρού η επειδή εχθές σήκωσα κάτι σακούλες, θα το δω και σήμερα! 

Αντε κάντε τους καφέδες σας και ελάτε να τα πούμε! 

Σαννυ πως είσαι σήμερα; από αύριο θα έχεις παρέα και τη Γεωργία στο κλωσιμα!! Χαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα....

Γεωργια μου ασε το αγχος κ φυγαμεεεεεεε.....τα καλυτερα για εσενα τωρα ερχονται κοριτσακι μου...

Παω να ξεκινησω σιδερο γιατι εχω καταντησει να πλενω κ να σιδερωνω ολη την ωρα των παιδιών,ειδικα τωρα που πήραμε κ καινουρια χειμωνιατικα κ τα δικα μας βουνοοοοοο....

Μαρακι ποτε εχεις γιατρο;θα ξανακανεις χοριακη;

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Κορίτσια καλησπερα!

Ακουω τελειες χοριακες ευχομαι ολόψυχα να υποδεχτειτε τα υγιη μωράκια σας. Ακουω εμβρυομεταφορες ωοληψιες και γενικά ευχαριστα πράγματα.

Δεν εχω δει ολα τα μηνύματα σας αφου προς το παρόν προσπαθώ να στηριξω εμενα που χανω το εμβρυακι μου. Δεν θέλω να σας χαλασω και το κλίμα.... Εμείς δεν ανεβαινουμε φυσιολογικά. Μετα το 400 της Δευτέρας σήμερα πηγε μονο 585. Το αίσθημα της απώλειας δεν είναι ευκολο και δεν ξέρω πως θα το διαχειριστω παλι. Ευχαριστώ για ολα κι εύχομαι τα καλύτερα σε ολες. Εμενα η τυχη με έχει μουτζωσει

 

Μαρακι μου μπηκα στο φορουμ της εξωσωματικης και ξεψαχνισα τα παλια μου μηνυματα για να θυμηθω τις τιμες της χοριακης μου:

3/2 119

5/2 229(μετα απο 2 ημερες)

9/2 645(μετα απο 4 ημερες)

11/2 835( μετα απο 2 ημερες)

Ποτέ δεν διπλασιαστηκε και στην τελευταια μετρηση δες ποσο λιγο ανεβηκε! Ακριβως οπως εσενα!

 

πρίν από 22 λεπτά , Angie.31 είπε:

Καλημερααααα....

Γεωργια μου ασε το αγχος κ φυγαμεεεεεεε.....τα καλυτερα για εσενα τωρα ερχονται κοριτσακι μου...

Παω να ξεκινησω σιδερο γιατι εχω καταντησει να πλενω κ να σιδερωνω ολη την ωρα των παιδιών,ειδικα τωρα που πήραμε κ καινουρια χειμωνιατικα κ τα δικα μας βουνοοοοοο....

Μαρακι ποτε εχεις γιατρο;θα ξανακανεις χοριακη;

Αντζυ μου και εγω εχω σιδερο τωρα!!! αχχχχ!!!!!

πρίν από 31 λεπτά , Sugar86 είπε:

Καλημέρα κι από μένα, 

Μαρακι μου λυπάμαι πολύ, σίγουρα η ψυχολογία σου δεν είναι καλή, ο γιατρός τι σου είπε; πως θα κινηθείς από δω και πέρα; είδες τι λέει και η Ελένη όμως; ποτέ δεν ξέρεις, εύχομαι το καλύτερο κοριτσάκι μου!! 

Σε άλλη ψυχολογία τώρα για τη Γεωργία, με τις καλύτερες ευχές! Πρέπει να είσαι ενθουσιασμενη, έφτασε επιτέλους η ώρα!!! Με το καλό όλα! 

Μίλησα εχθές για τους πόνους και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό όπως και εσείς, αλλά και επειδή την πρώτη φορά έτσι μου ελεγαν εγώ φοβόμουν, και έψαξα τις εξετάσεις, εκεί που πονουσα ήταν η σαλπιγγα που αφαιρέθηκε άρα αποκλείεται το εξωμητριο, μπορεί η λόγω αλλαγής καιρού η επειδή εχθές σήκωσα κάτι σακούλες, θα το δω και σήμερα! 

Αντε κάντε τους καφέδες σας και ελάτε να τα πούμε! 

Σαννυ πως είσαι σήμερα; από αύριο θα έχεις παρέα και τη Γεωργία στο κλωσιμα!! Χαχα 

Καλημεριτσες!!!!Καλε τι εξωμητριο με αυτες τις τιμες!!!!!! χαχα!!!! Μπορει να ειναι και κολικοι απο την  προγεστερονη! Σακουλες; το θες το ξυλο σου μου φαινεται! φιρι φιρι το πας!!!

 

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελιτσες μου!!! :)

Γεωργια μου με το καλοοοο....!!!! Η Παναγια μαζι σου γλυκια μου. 

Μαρακι κανε υπομονη κ περιμενε. Ειδες η Ελενη σου εδειξε κ τις δικες της τιμες χοριακης. Μην προδικαζεις τιποτα. Σιγουρα εχεις δικιο να εισαι αγχωμενη αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα.

Sugaraki ειδες, δεν ηταν κατι ευτυχως :) . Καθισε ηρεμη κ ολα θα πανε μια χαρα!!!

Αχ κοριτσια μου αυτα τα ονειρα αποψε... ολο αγωνια. Μια με βλεπω στη δουλεια οπου δηθεν γινεται χαμος. Μια με βλεπω να τρεχω για εμβρυομεταφορα. Κ ξυπναω με μια ταχυκαρδια τι να σας λεω! 

Ευχομαι σε ολες μια υπεροχη ημερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Καλημερα κοπελιτσες μου!!! :)

Γεωργια μου με το καλοοοο....!!!! Η Παναγια μαζι σου γλυκια μου. 

Μαρακι κανε υπομονη κ περιμενε. Ειδες η Ελενη σου εδειξε κ τις δικες της τιμες χοριακης. Μην προδικαζεις τιποτα. Σιγουρα εχεις δικιο να εισαι αγχωμενη αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα.

Sugaraki ειδες, δεν ηταν κατι ευτυχως :) . Καθισε ηρεμη κ ολα θα πανε μια χαρα!!!

Αχ κοριτσια μου αυτα τα ονειρα αποψε... ολο αγωνια. Μια με βλεπω στη δουλεια οπου δηθεν γινεται χαμος. Μια με βλεπω να τρεχω για εμβρυομεταφορα. Κ ξυπναω με μια ταχυκαρδια τι να σας λεω! 

Ευχομαι σε ολες μια υπεροχη ημερα!!!

αχ μελενια μου!!! Και εγω τωρα που επιστρεφω παλι στη δουλεια αρχισαν τα ονειρα. Οτι ο προισταμενος μου δεν με αφηνει να βγω διαλειμμα, οτι μου φωναζει και τετοια ενω στην πραγματικοτητα δεν στεκουν. Τι κακο που ειναι το αγχος ρε γαμωτο αλλα πως να το αποβαλουμε!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτισια!

Μαρακι μην ανησυχεις, να ακους την Ελενη ειναι doctor.

Γεωργια, αντε να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου κ γυρνα σπιτι να κλωσαμε!

Sugarακι ειδες, ολα καλα, μη σηκωνεις βαρη.

Εγω κοριτσια ειδα κι εγω κατι περιεργα ονειρα,δεν προλαβα να δω το τελος.

Εν τω μεταξυ, κανω ενα ντουζ πριν λιγο κ με πιανει μια φαγουρα στα ποδια κ στα χερια, κοριτσια εφιαλτης, τα χω κοκκινησει απο το ξυσιμο, υπεφερα! Αλλο παλι κ τουτο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Eleni1986 είπε:

Μαρακι μου μπηκα στο φορουμ της εξωσωματικης και ξεψαχνισα τα παλια μου μηνυματα για να θυμηθω τις τιμες της χοριακης μου:

3/2 119

5/2 229(μετα απο 2 ημερες)

9/2 645(μετα απο 4 ημερες)

11/2 835( μετα απο 2 ημερες)

Ποτέ δεν διπλασιαστηκε και στην τελευταια μετρηση δες ποσο λιγο ανεβηκε! Ακριβως οπως εσενα!

 

Αντζυ μου και εγω εχω σιδερο τωρα!!! αχχχχ!!!!!

Καλημεριτσες!!!!Καλε τι εξωμητριο με αυτες τις τιμες!!!!!! χαχα!!!! Μπορει να ειναι και κολικοι απο την  προγεστερονη! Σακουλες; το θες το ξυλο σου μου φαινεται! φιρι φιρι το πας!!!

 

Μη το λες, 3.000 ήταν η χοριακη μου όταν είχα πάθει ρήξη! Κανείς δε το περίμενε, απλά τώρα όντως δεν πονάω τόσο. Τότε πονουσα 3 μέρες και καθόμουν η χαζή. 

Το θέλω, το θέλω το ξυλάκι μου, δεν έχω ησυχία! 

Αυτό το σιδερο!!!! Θα ετοιμάσω στοίβα και θα χώσω κάποιον!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sugar86 είπε:

Μη το λες, 3.000 ήταν η χοριακη μου όταν είχα πάθει ρήξη! Κανείς δε το περίμενε, απλά τώρα όντως δεν πονάω τόσο. Τότε πονουσα 3 μέρες και καθόμουν η χαζή. 

Το θέλω, το θέλω το ξυλάκι μου, δεν έχω ησυχία! 

Αυτό το σιδερο!!!! Θα ετοιμάσω στοίβα και θα χώσω κάποιον!!!! 

3000;;;;; και ανεβαινε φυσιολογικα απο την αρχη;


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni1986 είπε:

3000;;;;; και ανεβαινε φυσιολογικα απο την αρχη;

Ναι από 500σε 4 μέρες 3.000 

πρίν από 16 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Καλημερα κοπελιτσες μου!!! :)

Γεωργια μου με το καλοοοο....!!!! Η Παναγια μαζι σου γλυκια μου. 

Μαρακι κανε υπομονη κ περιμενε. Ειδες η Ελενη σου εδειξε κ τις δικες της τιμες χοριακης. Μην προδικαζεις τιποτα. Σιγουρα εχεις δικιο να εισαι αγχωμενη αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα.

Sugaraki ειδες, δεν ηταν κατι ευτυχως :) . Καθισε ηρεμη κ ολα θα πανε μια χαρα!!!

Αχ κοριτσια μου αυτα τα ονειρα αποψε... ολο αγωνια. Μια με βλεπω στη δουλεια οπου δηθεν γινεται χαμος. Μια με βλεπω να τρεχω για εμβρυομεταφορα. Κ ξυπναω με μια ταχυκαρδια τι να σας λεω! 

Ευχομαι σε ολες μια υπεροχη ημερα!!!

Μελένια μου θύμισε μου, πότε έχεις εμβρυομεταφορά εσύ; σήμερα είναι ο υπερυχο ς; συγνώμη μπερδεύτηκα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Καλημερα κοριτισια!

Μαρακι μην ανησυχεις, να ακους την Ελενη ειναι doctor.

Γεωργια, αντε να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου κ γυρνα σπιτι να κλωσαμε!

Sugarακι ειδες, ολα καλα, μη σηκωνεις βαρη.

Εγω κοριτσια ειδα κι εγω κατι περιεργα ονειρα,δεν προλαβα να δω το τελος.

Εν τω μεταξυ, κανω ενα ντουζ πριν λιγο κ με πιανει μια φαγουρα στα ποδια κ στα χερια, κοριτσια εφιαλτης, τα χω κοκκινησει απο το ξυσιμο, υπεφερα! Αλλο παλι κ τουτο...

Αυτο το παθαινει κ ο αντρας μου χρονια μελενια μου.του κεω συνεχως να πάει σε ενα δερματολόγο κ δεν με ακουει.τον αντρα μου τον πιανει πολυ φαγουρα στην πλάτη


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angie.31 είπε:

Αυτο το παθαινει κ ο αντρας μου χρονια μελενια μου.του κεω συνεχως να πάει σε ενα δερματολόγο κ δεν με ακουει.τον αντρα μου τον πιανει πολυ φαγουρα στην πλάτη

Και εμενα τον δικο μου τον πιανει τον Σεπτεμβρη μηνα τρελη φαγουρα οταν κανει μπανιο ή ιδρωνει. Μην του μιλατε εκεινη την ωρα. Μαλλον το παθαινει επειδη ξεφλουδιζει απο τον ηλιο. Παντα καθε Σεπτεμβρη. Φετος που δεν καναμε πολλα μπανια και πηγαιναμ απογευμα λογω της μικρης δεν τον επιασε τοσο. Εχει παει σε δερματολογους και κανενας δεν του βρηκε λυση!!! Τι περνουν και αυτοι οι καημενοι!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...