Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Eleni1986 είπε:

Γιουβαρλακια!!!! Δεν τα εχω φτιαξει ποτε γιατι δεν τα τρωω! Σημερα φτιαχνει η πεθερα μου γιουβαρλακια. Σημερα βρε σου ηρθε η εμπνευση;;;;!!! Εμεις αρακα με πατατες! Δεν τρελαινομαι αλλα το τρωω!

Μελενια μου να μην κατσεις σαν αρρωστη!!! Την πρωτη μερα σαν αρρωστη( οχι ολη μερα στο κρεβατι) και μετα φυσιολογικα. Εγω ετσι εκανα. Την τριτη μερα για οσες θυμουνται πηγα Hondos  για ψωνια μεχρι που με πονεσε η κοιλια απο την ορθοστασια και φοβηθηκα. Πηγαινετε Hondos κοριτσια, φερνει γουρι!!!!

Ωχχχ περαστικα στην μικρουλα σου!!!! Τραχανα;;;;;;;;;;;; Μιαμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!! Τρελαινομαι!!!!!!!!!!!! Και ηταν και ο,τι επρεπε με το καιρο τον βροχερο!!! μιαμ μιαμ μιαμ!!!!

Ευχαριστώ Ελένη μου.. 

Ναι είναι ωραίος ο τραχανάς. Τον τρώει και η μικρή! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αλο τσούπρες πήγα ΕΟΠΥΥ σήμερα τελείωσα την χαρτούρα για να παρω το επίδομα!!!

Τα λεφτά τα περσυνά ακόμα....εγινε η μετάπτωση των αρχειων πήγα πάνω στους εκεγκτες κ μου είπαν λογικά πληρώνομαι αυτό τον μήνα!!!Φανταστείτε θα είχα γεννήσει ΙΟΥΝΙΟ το παιδι θα περπατούσε...αχ και βαχ...

Στέλνω βιογραφικά παντού κ ψαχνω κάνα γνωστο μπας κ τρυπώσω πουθενά σε καμια εταιρεια πληροφορικής ή στη τελικη σε ότι να είναι!!Δεν παλεύεται το θέμα αλλιώς ..αφού θα υπάρξει αρκετός καιρός μεχρι να ξαναπροσπαθήσω ε ας απασχολούμαι κ να βγαζω μέρος των εξόδων του σπιτιού..κ αν μου πάνε όλα καλά ας μη χρειαστώ άδεια κ να πηγαίνω στη δουλίτσα με τουρλοκοιλίτσα..

Μελένια συμφωνω μη κάτσεις τάβλα αυτή την φορά σε νοιώθω το έκαν 3 φορές μαζεμένες ε και? Όλα βοηθάνε κ πάνω απο όλα η διάθεση χωρίς πολύ κούραση 

Σας φιλώ γλυκά ελπίζω να ξεαγχωθώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Αλο τσούπρες πήγα ΕΟΠΥΥ σήμερα τελείωσα την χαρτούρα για να παρω το επίδομα!!!

Τα λεφτά τα περσυνά ακόμα....εγινε η μετάπτωση των αρχειων πήγα πάνω στους εκεγκτες κ μου είπαν λογικά πληρώνομαι αυτό τον μήνα!!!Φανταστείτε θα είχα γεννήσει ΙΟΥΝΙΟ το παιδι θα περπατούσε...αχ και βαχ...

Στέλνω βιογραφικά παντού κ ψαχνω κάνα γνωστο μπας κ τρυπώσω πουθενά σε καμια εταιρεια πληροφορικής ή στη τελικη σε ότι να είναι!!Δεν παλεύεται το θέμα αλλιώς ..αφού θα υπάρξει αρκετός καιρός μεχρι να ξαναπροσπαθήσω ε ας απασχολούμαι κ να βγαζω μέρος των εξόδων του σπιτιού..κ αν μου πάνε όλα καλά ας μη χρειαστώ άδεια κ να πηγαίνω στη δουλίτσα με τουρλοκοιλίτσα..

Μελένια συμφωνω μη κάτσεις τάβλα αυτή την φορά σε νοιώθω το έκαν 3 φορές μαζεμένες ε και? Όλα βοηθάνε κ πάνω απο όλα η διάθεση χωρίς πολύ κούραση 

Σας φιλώ γλυκά ελπίζω να ξεαγχωθώ

Δημητρα μου εισαι Αθηνα; εχεις σπουδασει κατι;

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eleni1986 είπε:

Δημητρα μου εισαι Αθηνα; εχεις σπουδασει κατι;

Αθήνα ....ναι λογιστικά κ διοικηση επιχειρήσεων..αλλά προυπηρεσία ουσιαστική 6 χρόνια σε ετ πληροφορικής στο τμήμα πωλήσεων τιμολόγηση κλπ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Φαγητά βλέπω, αρρώστιες!! Περαστικά στη μικρούλα!!! Να τη χαίρεσαι Ελένη τι μικρή σου, τα πρώτα επίσημα βήματα! 

Σαννυ εγώ την πρώτη μέρα είχα κόσμο στο σπίτι μέχρι τις 2,βέβαια δεν έκανα πολλά μόνο στην αρχή ετοίμασα, την επόμενη ξάπλα μόνο φαγητό και μετά και οδήγησα και βγήκα και ψιλό δουλείες έκανα αλλά ξαπλωνα μετά αρκετά, την πρώτη φορά σχεδόν δε σηκώνομουν. 

Μελένια με το καλό αύριο,αύριο Είναι κι η Γεωργία που κάνει εμβρυομεταφορά. 

Καλλιόπη ας πάνε όλα καλά με την θεραπεία και μετά Βουρ για το μωρακι! 

Φιλιά σε όλες 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δημητρουλα μου αυτα τα διαδικαστικα με τον εοπυυ ειναι τραγικα! Ελεος!!!Ευχομαι συντομα να βρεις τη δουλιτσα που επιθυμεις.

Ετσι λεω αυτη τη φορα να κανω, να μπω στην καθημερινοτητα μπας κ γλιτωσω τη φρικη της αναμονης! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Pingu ευχομαι περαστικα!

Ελενη, σημερα μου ρθε ειπα να δημιουργησω κι οτι βγει! Ναι ενα Hondo σιγουρα θα το παω, μου λειπουν διαφορα απαραιτητα κ λεω να με καλομαθω λιγο..

Melenia αυτη τη φορα θα εισαι τυχερη, βλεπω οι βλαστοκυστες να κανουν θαυμα, μακαρι Παναγια μου!

Δημητρα χουμε οικογενειακους γνωστους πληροφορικης, αφησαν μονιμη δουλεια κ πηγαν Γερμανια. Στειλε εσυ βιογραφικα γιατι εχεις προυπηρεσια κ κατι μπορει να βρεθει. Δυστυχως ολα σε αυτη τη χωρα ειναι πολυ δυσκολα....

Κοριτσια παιρνουμε πισω λεφτα εξωσωματικης;Πως;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Περνουμε επιδομα 352 ευρώ 

δικαιολογητικά :

1. Εγκριτική απόφαση

2. Αποδείξεις ωοληψιας κ εμβρυομεταφορας

3. Εκθεση προσπάθειας από το κέντρο ποθ την έκανες

4 Λογαριασμό τραπέζης που να είσαι ο Δικαιούχος 

5 Βιβλιάριο υγείας

Νε όκα αυτα κ ταυτότητα συο χέρι κάνεις αίτηση κ το νορμαλ ειναι σε 2 μήνες να τα πάρεις ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δημητρα δουλευω στον ΟΤΕ για αυτο σε ρωταω, παιρνουν πολυ συχνα κοσμο, αν σε ενδιαφερει να σε ενημερωσω οταν ξεκινησουν παλι.

Κοριτσια σαν γραφω στα τεσσερα, τριβοντας πατωματα και αρμους!!! εχω σταξει!!!

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Ευχαριστω Sugaraki. 

Δηλαδη ποια μερα οδηγησες???

Τρίτη ή Τετάρτη, γιατί δεν είχα κάπου να πάω, ο γιατρός στο κέντρο μου είπε να κάνω κανονικά ότι έκανα απλά όχι βάρη και έντονες ασκήσεις, όλα χαλαρά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Sugar86 είπε:

Τρίτη ή Τετάρτη, γιατί δεν είχα κάπου να πάω, ο γιατρός στο κέντρο μου είπε να κάνω κανονικά ότι έκανα απλά όχι βάρη και έντονες ασκήσεις, όλα χαλαρά! 

Τελεια! Αυτο μου εχει πει κ εμενα. Μετα την τριτη-τεταρτη ημερα μπορω να μπω στην καθημερινοτητα αλλα χαλαρα. Εμενα προφανως με πιανει ανασφαλεια κ καθομαι σαν αρρωστη. Αυτη τη φορα θελω να ειναι αλλιως. Θελω να ειμαι ηρεμη,χαλαρη μα κ ενεργη, οχι σαν αρρωστη.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εχω καταλαβει κι εγω. Ο,τι κανουμε να ειναι χαλαρο. Τωρα παντως που προετοιμασα το φαΐ ξεαγχωθηκα καπως. Δε γινεται τελικα να μην κανεις τπτ..

Για το επιδομα παμε στα ιατρεια ικα ή σε αυτο που λεγεται ικα-εταμ; Ευχαριστω κοριτσια, εχουμε ξεπαραδιαστει!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleni1986 είπε:

Δημητρα δουλευω στον ΟΤΕ για αυτο σε ρωταω, παιρνουν πολυ συχνα κοσμο, αν σε ενδιαφερει να σε ενημερωσω οταν ξεκινησουν παλι.

Κοριτσια σαν γραφω στα τεσσερα, τριβοντας πατωματα και αρμους!!! εχω σταξει!!!

Ελένη ενημέρωσε ευχαριστώ πολύ!!!!

Sunny στον Εοπυ της περιοχης σου θα πας κουράγιο νίλα με το κέντρο κ θα σου πουν κ απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα ενταξει, θα το κανω κι αυτο, σε ευχαριστω πολυ! Ναι μου δωσαν καποιες εκθεσεις απο το κεντρο κλπ.

Με πηραν πριν κ μου παν οτι απο τα υπολοιπα 10, τα 3 χτες εγιναν καλες βλαστοκυστες κ τις κατεψυξαν κ περιμεναν κ σημερα κ εγιναν κ αλλες 2 κακες (πεταμα) κ αλλες 2 μετριες κ μας ρωτησαν αν θελουμε να τις καταψυξουμε και ειπαμε ναι. Αυτα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...